Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bog válasza macilaci78 (#50) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Két válasz:

1. Az a pici luk a szervizkábel helye. Csak szoftverfrissítéskor használja - a szerviz.
2. Hiába tennél vissza egy gyenge CSTN kijelzőt monokrómmá, a fekete nem lenne elég fekete, a fehér nem lenne elég fehér. Akkor már inkább maradjon színes, tök más technológia.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#52) macilaci78 válasza Bog (#51) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Köszönöm! :R

Amúgy a fene gondolta volna, hogy egy másfél hónapja döglött totyikot így nézegettek. :DDD

Ja igen! Összetört 3510i memóriájából még lehetséges adatot menteni? A töltést nem veszi fel, be nem kapcsol, stb... A 2. emeleti erkélyből esett le...

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53) t u i válasza Viktor0610 (#49) üzenetére


t u i
csendes tag

Köszi a segítséget, közben találtam egy jó megoldást: a csökkentett karaktertámogatással a T9 is szépen gurul, csak a címzettnek lesz gondja :Y ,amíg az üzit dekódolja... :D Sajnos a régi 3410-esnél még ezt a lehetőséget sem találtam, pedig ''visszapillantottam'' :F , de szerencsére a 6070 és a 6233 már nem okoz ilyen gondot... Ezt mégsem dobom, nagyon praktikus, könnyen és gyorsan kezelhető kis masina! :B :C :R

Érdeklődés hiányában a holnap elmarad... -:)

(#54) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Száműztem a fiók aljára a 1112-est, a vonaton utazva egyszerűen nem hallottam már többször meg a hívást. Egy hagyományos csörgés van benne, valami deskphone, az is halk. Ezek a zenék meg az agyamra mennek. Olvastam, hogy van hozzá utángyártott kábel, amivel lehet az öt üres helyre hangot tölteni. Nekem az erixonos oldphone.mid kellene egyedül. Ha valakinek lenne ilyen kábele Győr-sopron környékén, és feltöltené nekem ezt az egy hangot, megfizetném a fáradozását..ezért a 6 kb-os midiért nem akarok kábelt rendelni....Szóljon priviben akár, ha valaki tud segíteni, vagy ha van egyéb ötlet....Addig is nagy zajban használom az F3-at, azt meghallani...

(#55) juuzer


juuzer
addikt

sziasztok!
én pont egy ilyen telefont keresek de sehol nem találok!
tudnátok nekem segíteni?
de jó hogy van benne beszélő óra, nekem bejön, eddig csak színes kijelzős-kamerás mobiljaim voltak, de valahogy beleuntam
ígyis második telefonnak használnám
erre szerintem tökéletes!
( a s.e. t100asom volt ilyen, azt naon szerettem :) )

vagy ez vagy nokia 2310
de az inkább apának mert neki kellene rádiós mobil


amúgy apám le akarja cserélni 3410esét, s nokiára vágyik, de a 3410ben és a 3310ben az volt a jó h strapabíróak voltak.
én tudom, hiszen fociztam is már apám 3410esével


[3 az egyben.
Remélem, legközelebb megy magadtól is. 5 percig módosíthatod a hozzászólásod.
Viktor0610]

Vamos a la playa.

(#58) Zoli bácsi válasza juuzer (#55) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

[link] Én innét rendeltem, ingyenes házhozszállítással másnapra küldik futárral.

(#59) juuzer


juuzer
addikt

ok köszi

Vamos a la playa.

(#60) juuzer


juuzer
addikt

és ez is olyan atomtelefon, mint anno a nokia 3410 és a nokia 3310 volt?
amúgy, megkérdeztem pár 14-15-16 évest, s azt mondták h tökéletes nekik, s ezért veszek én si 1112-t mert csak telefonálni akarok vele

Vamos a la playa.

(#61) Viktor0610 válasza juuzer (#60) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valamennyire bírja a strapát, ez biztos.
Biztos jobban, mint a mai, színes kijelzős készülékek.

Samsung Galaxy A54

(#62) AMD Power válasza juuzer (#60) üzenetére


AMD Power
titán

Arra tökéletes lesz! Tudod milyen sokat elvisznek nálunk ebből a telcsiből...
És az egészben az a legszebb ,hogy még egyet se hoztak vissza.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63) cocka válasza AMD Power (#62) üzenetére


cocka
veterán

Ja, szerintem strapálható, bár nagyon könnyen kieshet az ember kezéből, nekem már landolt a parkettán egyszer és semmi baja nem lett. De asszem a kijelzőjével nem árt vigyázni. Kb. hasonló méretű lehet, mint a 3510-esé. És nyilván nincs az ember fiókjában hat raklapnyi 1112-es LCD, hacsak nem valami szervizes.

Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy a 6.00-ás verzió óta melyik a legújabb verziója és az milyen újításokat tartalmaz a 6.00-ához képest?

Mondjuk esetleg a menüpontok itt-ott felesleges elválasztásait ki lehet egy újabb verzióval javítani? Vagy netán elérhető, hogy magyar nyelvnél is megjelenjenek a balra dőlő ékezetes karakterek, ne csak angolnál? Meg nekem néha csinál olyat, hogy be van állítva a digitális óra olyan ''képernyővédőként'', (egyébként nem az, mert arra egy másik menüpont van) és mégse indul ez az óra, csak az alapképernyőt mutatja sokáig. Ez is egy bug lenne?

Egyébként a múltkor letöltöttem hozzá valami progit (DCT4Plus névre hallgatót) és csak lestem hogy egy mezei easyflashkábellel (mindenféle boxot nélkülözve) be tudtam a progival lépni a Test mode-ba. Na mondom ez hogy lehet? A főokosok állítják, hogy ilyet csak boxszal lehet, nekem meg egy sima kábellel sikerült. Bár már töröltem a progit, mert csak unlockolni lehetett vele meg még egy pár egyéb szervízmarhaságot, nekem meg már eleve független. :) Viszont egy esetleges frissítés érdekelne.

[Szerkesztve]

(#64) juuzer


juuzer
addikt

igen, nekem 1 bajom van vele, h ha van 4 mega memória, akkor miért nem abab kerülnek az sms-ek, vagy oda?
mert nakik csak 60 hely van, akkor sztem kicsit fölös ez a 4 mb, de ha le lehet tölteni cuccokat a wapról akkor rendben van.
és most van benne wap vagy nincs és h a 3310esben is van-e ?
a 3310ben amúgy a snake 2 hódít a tinik közt :)

[Szerkesztve]

Vamos a la playa.

(#65) Viktor0610 válasza juuzer (#64) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem a 1112-be 150 SMS fér. (Legalábbis ez szokott lenni a ''szokás'' a Nokia hasonló kategóriás készülékeiben.)
Az általad említett két készülékben nincs WAP-böngésző.

Samsung Galaxy A54

(#66) juuzer


juuzer
addikt

értem, akkor már csak 1 kérdésem lenne, h minek 4 mb belső memória?
ha nincs wap amiről letölthetnénk dolgokat, vagy az sms -ek mentésére jó lenne de arra meg keret van (50 vagy 150 sms nem tudom fejből)

Vamos a la playa.

(#67) Viktor0610 válasza juuzer (#66) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ''MP3-minőségű'' csengőhangoknak kell a memória. Ezek, ha jól sejtem, sz.gépről küldhetők a készülékre.

Samsung Galaxy A54

(#68) juuzer


juuzer
addikt

tehát akkor egy ''adatkábel'' ennél a készüléknél nem csak szoftverfrissítésre szolgálhat ÉLJEN! :))

és 60 sms-t tud tárolni, elolvastam részletesen a tesztet.
én azért veszem meg ezt, mert a 1600 kijelzőjét nem tudnám kihasználni, mive lha színes, akkor én elvárom az mms-t és a háttérképet de mindenkinek egyéni igényei vannak, nekem ez jobban bejön na


[Szerkesztve]

Vamos a la playa.

(#69) cocka


cocka
veterán

Na elmesélem mire kell az a bizonyos 4 mega. :D Meg akkor egyúttal vegyétek úgy, hogy írtam a telóról egy tesztfélét is. :D

Mindenesetre azt előre megjegyzem, hogy sem kilobájtra, sem megabájtra vonatkozó adatot ki nem hámozol a telefon menüiből.

A használati utasítás azt írja, hogy a névjegyzéknek, smseknek és a csengőhangoknak kell ez a bizonyos 4 mega.

A névjegyzékről annyit, hogy a telefonmemóriában max. 200 nevet tudsz tárolni. Van egy menüpont a használt memóriának, de az csak annyit állít, hogy az újonnan beírandó nevet melyik memóriarészben tárolja: SIM vagy telefon. Arra nem árt vigyázni, hogy ha már a SIM-en vannak neveink és számaink, akkor a másolás funkciót ne nagyon használjuk, mert a különböző memóriák nézeteit nem lehet állítgatni. Értsd, ha Zolika01 061234567 már tárolva van mind a SIM, mind pedig a telefonmemóban, akkor két Zolika01 fog megjelenni a listában tök ugyanazzal a telefonszámmal. Mellesleg nem ártott volna beleírni, hogy a user melyik névjegyzéket szeretné láttatni: telefon, sim vagy mindkettő. Most van egy mindkettő, azt kész. Persze azt változtathatod, hogy maga a lista, hogy nézzen ki. A névjegyzékhez még annyit, hogy elég Nokia specifikusan tárolja itt is az ékezetes karaktereket, elvileg SIM-en 16 karakter írható be max. 7 bites kódolással. Ez 16 bites kódolásnál 7 karakter mindössze, de a Nokia valami 81-es jelzőbájt segítségével mégis képes hosszabb Unicode nevek tárolására is. A telefonmemóriát nem néztem, de ott valószínűleg nem lépnek fel hol mi Unicode vs. nem Unicode-ból adódó hosszproblémák. :D

Nem tudom a tesztek mire alapozzák a 60 db SMS tárolását, de ebben összesen egy üzenetszámláló van, ami csupán arra jó, hogy megtudd mennyi a fogadott és elküldött üzenetek száma. Az összeset mutatja, nem pedig azt, hogy mennyi van momentán a bejövődben ill. elküldöttedben. Ezért tehát el tudom képzelni azt is, hogy több száz üzenetet lehet tárolni. Persze erősen kódolásfüggő a dolog: Teljes=Unicode (16 bites), Csökkentett=GSM abc (7 bites) ékezetek nélkül. Magyarán, ha balra dőlő GSM abc-s ékezeteket akarsz írni, váltsd a nyelvet angolra és úgy írd meg az smst csökkentett módban. A T9 az ritka gagyi rajta, úgyhogy lehetőleg kapcsold ki, arról nem beszélve, hogy ha már angolra is állítható a telefon nyelve, miért nincs hozzá angol T9. :)

Az üzenetírásról annyit érdemes tudni, hogy a 918 karakter bizony pontosan 6 db 7 bites láncolt sms elküldését teszi lehetővé, mivel 1-nél több sms esetén minden 7 bites sms csak 153 karakter. Ha a teljes üzemmódban írsz, akkor nyilván az Unicode karakterek miatt 1 smsbe csupán 70 karakter írható, ha 1-nél több smst írsz, akkor pedig minden további 16 bites láncolt smsbe csak 66 karakter fér. Ezek a láncolt smsek headerjei miatt vannak így. Az bejövő szöveges smsek általában a SIM-en tárolódnak, ezeket a teló be is olvassa, de a törlésük nem szabványos. Nokiáék a SIM kártya adott SMS memóriahelyének legelső bájtját 01-ről 00-ára átírják, ami azt jelenti, hogy az adott memóriahely adattartalma felülírható, ám az sms tényleges tartalma a kártyán marad. A szabványos törlés így nézne ki: 00 és a további 175 bájt mind FF.

Most pedig ismertetem mi a parasztvakítás az üzenetek írásában. Ha teljes karaktertámogatásra kapcsolunk, akkor a fentiekhez hasonlóan számolja az Unicode karaktereket a teló. Ebben az esetben az üzenet mentett verziója teljesen olyan, mint amit elküldesz. Figyelmes user viszont észreveszi, hogy a teló csökkentett karaktertámogatási módban is ugyanazokat a jobbra dőlő (unicode karakterekkel teljesen megegyező) ékezetes betűket kínálja fel, viszont a jobb felső sms-számláló nem változik olyan gyorsan. Ennek az üzenetnek a mentett valamint az elküldött mappában tárolt verziója ugyanúgy tartalmazhat jobbra dőlő ékezetes betűket is, minthogy ez csak a telefonmemóriában tárolódik. Az ilyen üzenetek küldésekor a telefon a jobbra dőlő ékezetes karaktereket levágja, mivel a GSM abcben azok (az é kivételével) nem szerepelnek, így vmivel a GSM abc karakterei közül kénytelen ezeket helyettesíteni. Így lesz az eredetileg szépen megírt árvíztűrő tükörfúrógépből elküldés után arvizturo tukorfurogep stb. Ezt a már fent említett módszerrel lehet kivédeni, nevezetesen, ha angolra állítjuk a teló nyelvét, akkor csökkentett módban automatikusan felkínálja a balra dőlő ékezetes karaktereket is, amik minthogy szerepelnek a GSM abcben is, nem lesznek megskalpolva és a 7 bites változatnál maradhatunk. :)
A parasztvakítás része még a már említett jobb felső karakter/sms számláló. Mivel a telefon nem tudja, hogy vajon 1 vagy több smst írunk, ezért az első üzenetet 160 ill. 70 karakterig számolja. A másodikra viszont kevesebb karaktert számol és ezért úgy tűnik, mintha gyorsabban váltana a harmadikra. Nos valójában az történik, hogy ha láncolt smst írunk, akkor az első részre 160 karaktert számol, a másodikra csak 146-ot, minden továbbira pedig 153-mat. (Unicode-nál dettó.)

Hogy a kimenő üzeneteket miért csak a telefonmemóriába lehet menteni, arra valószínűleg az a válasz, hogy ha a user láncolt smst óhajt írni, akkor azt nehézkes a SIM-re menteni. Értem ezalatt azt, hogy nyilván egyszerre nem lehet ugyanazon pillanatban több különböző smst (láncolt sms= több különböző sms) a SIM-en különböző sms memóriahelyekre menteni, hiszen a ma forgalomban lévő SIM-ek ezt valószínűleg nem támogatják. Mivel ha ment a telefon kimenő üzenetet a SIM-re, akkor az csak olyan telefon lehet, ami sms-íráskor max. 160 karakternyi 7 bites vagy 70 karakternyi 16 bites smst tud menteni a kártyára.

Itt hadd jegyezzem meg, hogy ha olyan telefonod volt, ami a kimenő üzeneteket is a simen tárolta (nekem ilyen volt), akkor azokat mentsd le, mert ez a telefon nem olvassa be őket. Mind a piszkozatokat, mind pedig az elküldött üzeneteket is a telefonmemóriában tárolja, ezért a fentiekből adódóan nem is láthatók a SIM-en tárolt esetleges elküldött és tárolt kimenő smsek. A telefonmemóriában tárolódnak az smsben fogadható cuccok is, lásd: képüzenetek, operátorlogók és monofónikus csengőhangok valamint az emlékeztetők. A képüzeneteknek egy külön mappa van, 30 gyárit tárol, de kábellel vagy 3 smsben küldve átírhatod az adott memóriahelyen lévőt. A képüzenetekhez eredetileg 121 8 bites karakter (GSM abcs) még írható, ez most itt csökkentett karaktertámogatás ide vagy oda 60 karakterre redukálódott (gondolom az Unicode karakterek miatt).
Az operátorlogókat a bejövő részben tárolja, többet is tud egyszerre, de használni egyszerre csak egyet tudsz, aminek a megjelenítése tetszés szerint ki-be kapcsolható. A csengőhangokból 34 beépített gyári van, ezek nem módosíthatók/menthetők. Az utolsó 5 hely üres, az smsben fogadott egyszólamú csengőhangokat lehet oda menteni. Természetesen az sms memóriában 5-nél több csengőhang is tárolható. Elvileg egy hosszabb csengőhang max. 2 SMS-ben küldhető rá, viszont kábelen ilyet nem lehet rá feltölteni.

A hozzá kapható CA-45-ös kábellel és a MobiMB-vel tölthető rá 20 szólamú midi csengőhang is. Ezek az 5 memóriahely egyikére kerülnek és természetesen utólag nem szerkeszthetők a hangszerkesztővel, miután az csak egyszólamúak létrehozására képes. Max. 23k-s midiket képes kezelni (és nem minden MIDI hangszert támogat), ha nagyobb a fájl, akkor mintha fel se töltötted volna. Az mp3-mat természetesen nem támogatja és az egyéb digitalizált hangjellegű formátumokat sem. Próbáltam kellően kicsi modot, s3m-et, xmet, wmat, ADPCM-es wavot és amrt meg awbt. Úgy tűnik egyiket sem támogatja, csak a midi fájlokat. Szóval ha valaki megtud ezügyben valamit szívesen próbálkozok még egyéb formátumokkal. :) Az awbt és amrt megjeleníti a listában, de lejátszani nem a megfelelő módon játssza le. Mindenesetre az a két mp3-szerű csengőhang, amiben egy csaj énekel igencsak messze van az mp3 jó hangminőségétől.

Ja a gyerekbetegségéről még nem írtam. Talán nem egyedi eset a Nokiáknál: Ha kiveszed a SIM-et és bármilyen kártyát is raksz bele, a következő bekapcsolásnál elfelejti az időt és a dátumot is. A hátlapról pedig annyit, hogy meglehetősen nehézkes leszedni.

Ja egyébként szerintem várd meg a 1200-át, abban mondjuk annyi extra lesz ehhez képest, hogy zöld ledes kijelző, 32 szólamú csengőhangok és csúszásgátló a hátlapon.

(#70) juuzer


juuzer
addikt

köszi a tesztet, és te melyiket ajánlanád, 3310 vagy ez, mert én most veszek egy ilyet, 6ezerért újonnan.
és a motorola f3-as témában sokan hivatkoznak arra, h a motorola f3 sokkal vékonyabb (8mm) és h hú de desginos na erre itt is válaszolnék, nem szeretek papírral telefonálni,
meg nagyon gagyi a kijelzője, és egy 1600 kerül újonnan 14 ezerbe általában és megnéztem a motoboltban, aholis 14ezer ez a kis sz@r f3.
na és a 1112 12ezer, na akkor döntsük már el, h normálisabb kijelző (sok előnye van) vagy a szuper-nagyi csak tárgynak tartja a táskában, h passzoljon a szuper nyári ruhához, s hogy csilloghasson, bocsánat ragyoghasson, mint egy LG Shine-nal.
az a kiborító számomra, hogy
agyondícsérik az f3-at, pedig sztem ez a telefon fényévekkel jobb.
és árban is olcsóbb

Vamos a la playa.

(#71) Viktor0610 válasza juuzer (#70) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár nem engem kérdeztél, de nyilván a 1112 a jobb választás, mert új, garanciális és nyilván kisebb lesz a hibalehetőség vele.

Samsung Galaxy A54

(#72) cocka válasza juuzer (#70) üzenetére


cocka
veterán

A 1112-öt, mert egyrészt újabb, másrészt picit kisebb is, mint a 3310-es. Meg valószínűleg 3310-esből nem kapsz már újat és garancia sem lesz rá. Aztán ha a 3310-esed elromlik vmi miatt, akkor max. vaterán hirdetheted meg és reménykedhetsz hogy vmi balek megveszi.

Egyébként én 9890-ért vettem függetlent 2 év garanciával. 6-ért max. használtat kapsz vagy nem függetlent.

A vékonyságról annyit, hogy biztos nagyon mutatós meg stb., de hogy nem praktikus az százas. Az előző telefonom 22 milliméter vastag volt, tehát a Nokia ahhoz képest extra vékony és így is azt kell mondjam, hogy egy hosszabb sms megírása után megfájdul tőle a kezem. Napon meg tökéletesen látni a kijelzőjét, mert olyan, mintha a fehér ledek nem is lennének. Ugye a nap fénye és a kijelző fénye ütik egymást. :) Viszont vigyázni kell vele, mert a fémszerű felületről visszatükröződő napfény a szemedbe csillanhat. A kijelző egyébként nem tükörjellegű, mint pl. a 2610-nél. ;)

(#73) juuzer


juuzer
addikt

akkor megveszem 6ezerért garisan :)

pannonos ( olyan kell nekem ) naon keveset használt, láttam róla a képeket :)

[Szerkesztve]

Vamos a la playa.

(#74) hool válasza cocka (#72) üzenetére


hool
aktív tag

Hol vetted 9890ért?

(#75) cocka válasza hool (#74) üzenetére


cocka
veterán

Az a helyzet, hogy a speedshop akciózott vele régebben és 9900 Ft-ért árulták a kéket is, meg a pirosat is. Na addig vártam vele, míg szépen elfogyott mindkettő, azt hittem már több nem is lesz, aztán jött az utánpótlás és a kéket már 10900-ért árulták, a pirosat meg 9900-ért. Na mondom akkor veszek egy pirosat. Szépen meg is rendeltem, aztán látom, hogy bruttó 10 ezer Ft felett ingyenes a kiszállítás. Nézem a termék lapját oda van írva, hogy ezt a terméket a GLS ingyen szállítja ki. Megkérdeztem magamtól: most akkor ez hogy is van?

A választ a vásárlást követően kaptam meg. Bankkártyával kifizettem 9900+690 vagyis levontak 10590-et. Aztán amikor kihozták a telót mellékelve volt 700 Ft készpénz. Így vettem 9890-ért. :) És azt kell mondjam nem bántam meg.

(#76) juuzer


juuzer
addikt

és a 1600 mennyivel tud többet?

Vamos a la playa.

(#77) juuzer


juuzer
addikt

mert végül is azon filózom, h melyiket vegyem.
vagy várjam meg a 1200-át?
vagy esetleg 2310, egyszerűen annyi van, h tanácstalan vagyok :F

[Szerkesztve]

Vamos a la playa.

(#78) cocka válasza juuzer (#77) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem kíméld meg magad a színes szaroktól. De legalább is a 2310-től mindenképp. Aminek ugyebár cstn a kijelzője, az úgy szar, ahogy van.

Hát vagy 1112-t vagy 1200-át vegyél. Esetleg 1600, de napon egy TFT sem az igazi. Mindenesetre jobban látni, mint a cstnt.

Már csak azt kell eldöntened, hogy fehéret vagy zöld ledet szeretnél. Ja meg hogy úgy egyáltalán kinézetre bejön-e a 1200.

A 1600 ugyanazt tudja, mint a 1112, csak színes tft kijelzője van. Magyarul nincs benne sem CSD, sem GPRS wap, nincs se infra, se bluetooth, csak kábeles csatlakozással tölthető rá kép, csengőhang stb.. Szerintem bővebbet egy 1600 tulajdonos tudna mondani, viszont arra is érvényesek a fentebb említett SMS-re és kódolásra vonatkozó parasztvakítások, mivel Nokia. :)

[Szerkesztve]

(#79) Apollyon válasza juuzer (#77) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem ha egy telefon csak telefonálásra kellene, akkor én mindenképpen a nem színeset venném, mert pl nagy fényben vagy napfényben borzasztó még a tudat is, hogy alig látni a kijelzőt.
Bár nekem színes van, TFD meg minden, kicsit visszasírom a régi időket.
Szóval szerintem inkább a 1112 vagyis a 1200 :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#80) juuzer


juuzer
addikt

aha, de a 1112 valahogy jobban, engem egy kicsit az 5200ára emékeztet, nemtom h miért :)

Vamos a la playa.

(#81) cocka


cocka
veterán

Ja a speciális smsekre visszatérve. A teló támogatja a vcard üzeneteket vagyis névjegykártya smseket (név/telefonszám). Ki is írja: Telefonszám érkezett

A vcalendar üzeneteket is támogatja elvileg, magyarul tudja fogadni az emlékeztető üzeneteket, mivel felismeri, mint emlékeztetőt, de értelmezni nem tudja. Gondolom ez azért van így, mert csak egy gagyi emlékeztető van benne, amiben ha jól láttam napot nem lehet beállítani és hát alapból naptár sincs benne. A csoportlogókat nem támogatja. A flash smst még nem próbáltam, de azt elvileg minden teló tudja.

(#82) juuzer


juuzer
addikt

én egyszerűen összefoglalnám: elég sok parasztvakítás van benne, ugyanugy mint a 1600-ban

Vamos a la playa.

(#83) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a ''sok'' parasztvakítás benne az MP3-minőségű csengőhangon kívül? :F
Amit ettől eltekintve tud, azt megbízhatóan nyújtja!

(Nem véletlen lett a világ legtöbbet értékesített készüléke...)

Samsung Galaxy A54

(#84) juuzer válasza Viktor0610 (#83) üzenetére


juuzer
addikt

csak még az sms funkcióknál vagy nemtom, d eott emlegetnek még parasztvakítást
de ami az igazán jó a telefonabn:

hangszer-kesztő
:D

Vamos a la playa.

(#86) Viktor0610 válasza Kalandor (#85) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyanúm szerint fórumtársnak az elválasztás a problémája.

Samsung Galaxy A54

(#87) hool válasza juuzer (#82) üzenetére


hool
aktív tag

Ebben a teloban parasztvakítás? :Y :C

(#89) cocka


cocka
veterán

A 69-es hsz.-ben írtam le, hogy mi az sms küldés részénél az átbaszás, de ez nemcsak a 1112 esetében van így, hanem szinte minden Nokia esetében. (és talán Sonyknál is)

Van még egy pár elválasztási hiba, de nem hiszem, hogy ez bárkit is különösebben zavarna.

Ja egyébként az igazsághoz hozzátartozik, hogy kb. 2 hónap használat után bekrepált a teló. A hiba jelenség a következő volt: Lemerült és aztán feltöltéskor nem jelezte ki a feltölés ikonját. Normál körülmények közt sem jelzi ki először, de itt sokadszori próbálkozásra sem jelent meg. Kiderült, hogy az akksit valóban töltötte (multiméterrel megmértem), de a teljesen feltöltött akksival a teló bekapcsoló gomb megnyomását követően ki-bekapcsolgatott. Villogtak a ledek, aztán annyi. Ezt csak akksi kivétellel lehetett megszüntetni.

Aztán a garanciális javításnak köszönhetően ingyen megcsinálták és még csak Pestre sem kellett küldeni, mert itt is van szervíz. Ja a hiba okát nem mondták meg csak csináltak egy reflasht (sw-t 6.00-áról 6.00-ára írták vissza) és utána működött. Persze a manusz mondta, hogy a beállításoknak leves. Mondjuk nem lenne rossz, ha egy szimpla adatkábellel is menthetőek lennének az sw átírás során eltűnő adatok. :U Az volt a szerencsém, hogy a névjegyzéket a simre mentettem. Azóta is működik és még csak egyszer lett feltöltve.

Ja egyébként aki azt írja, hogy két hetet bír az árulja már el, hogy hogy számolja a napokat? 1 hét = 5 nap? Mert nekem akárhogy csűröm csavarom a gyári akksival csak 11 napot bír. Ami nem két hét. :)

(#90) Diego!


Diego!
senior tag

Milyen ez a teló? Érdemes ilyet venni? :F

(#91) cocka válasza Diego! (#90) üzenetére


cocka
veterán

Ha összességében nézzük, akkor igen. Sőt, nagyon jó választás. Inkább ez, mint az a gagyi F3. :DDD Ha az F3-mat utánam dobnák, akkor se kéne. Ez legalább telefon, az meg az alsó kategóriás telók szégyene.

(#92) AMD Power válasza Diego! (#90) üzenetére


AMD Power
titán

Amenyibe kerül annyiért. Ha csak telefonálni kell arra tökéletes.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#93) morzsa


morzsa
aktív tag

Miért is jobb ez a készülék, mint a lassan 6 éves r520-as pengefonom? Nincs antenna? Vastagabb, de könnyebb pár dekával? Tiszta műanyag? Memória? Készenlét? Magyar sms? Kijelző!? Azt hiszem még mindig nem érett meg az idő a váltásra.


[Szerkesztve]

https://linktr.ee/wbteam21

(#95) morzsa válasza Kalandor (#94) üzenetére


morzsa
aktív tag

:R

https://linktr.ee/wbteam21

(#96) Diego! válasza cocka (#91) üzenetére


Diego!
senior tag

Nahát az F3 nekem se kéne semmi pénzért :(

(#98) Diego!


Diego!
senior tag

MMS-t küld fogad ez a teló?

(#99) Omni


Omni
aktív tag

Nekem mindkettő megvan :P [link] Felválta használom őket :D

(#100) Viktor0610 válasza Diego! (#98) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem. Mono kijelzős.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.