Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Diego!


Diego!
senior tag

Az normális, hogy a telónak a gombjai ilyen "rugóssak"? Sms írásnál vettem észre, és kicsit zavaró, hogy nem stabilan illeszkednek.

(#202) cocka válasza Diego! (#201) üzenetére


cocka
veterán

Másképp pedig nem fognak illeszkedni.

(#203) zombinyul válasza Diego! (#201) üzenetére


zombinyul
addikt

Ez egy normális dolog.Gumibillentyűzet8nem olyan szar mint a sagem hasonló kategóriás vadállatának :DDD ).Szerintem kifejezetten kellemes vele az sms írás,a K310 után kész felüdülés :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#204) cocka válasza zombinyul (#203) üzenetére


cocka
veterán

SonyEricsson után bármi felüdülés. :DD

(#205) Diego!


Diego!
senior tag

Nincs egy hónapja hogy hozzájutottam egy ilyen csodához, és szó mi szó meg vagyok vele elégedve, a gumibill.t már teljesen megszoktam, tetszik benne a hangos ébresztő (beszélő óra) :C illetve a gyorsasága és nem utolsó sorba az akksihasználat ideje. (Na meg hogy Nokia) :R
Egy alap készülék, amik között a legjobb, nyugodt szívvel ajánlom!

(#206) AMD Power válasza zombinyul (#203) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig a K310i-nek jók a gombjai. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#207) Diego!


Diego!
senior tag

Azt nem értem, hogy: be van állítva az energiatakarékos (digitális óra), de nem mindig vált át...miért lehet?

(#208) cocka válasza Diego! (#207) üzenetére


cocka
veterán

Nekem se. Passz.

(#209) AMD Power válasza cocka (#208) üzenetére


AMD Power
titán

Én valamelyik nap egy 2610 egy 2600 és egy 3120-al is szenvedtem ilyen miatt. Bármit csináltam digit óra nem jött "be". :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#210) Zoli bácsi válasza Diego! (#207) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Teló kikapcsol, akku ki, kis várakozás után akksi be, bekapcsolás. Sok rejtélyes hibát orvosol ez a kis műveletsor....

(#211) cocka válasza Zoli bácsi (#210) üzenetére


cocka
veterán

Vagy nem. Lásd: 195-196-197

(#212) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy ezt a telefont lehet-e még kapni, és ha igen, akkor hol? :R

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#213) Viktor0610 válasza Hakudoshi (#212) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google, Google, Google!!!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#214) Hakudoshi válasza Viktor0610 (#213) üzenetére


Hakudoshi
tag

Köszi szépen! :R

...de ezeket nekem miért nem adta ki?? :O

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#215) Kryczek


Kryczek
tag

én egy éve használok 1112-őt. ritka jó telefon, munkára teljesen ideális.

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#216) Diego!


Diego!
senior tag

Hello!

Egy kérdés: Hogy tudom kikapcsolni azt, ha telefonálok és közben hív más, akkor annak a másnak ne csörögjön ki, hanem foglaltat jelezzen? :U

(#217) cocka válasza Diego! (#216) üzenetére


cocka
veterán

Ha jól emlékszem DTMF kóddal is megy: #43#

De menüből is elérhető: Beállítások, hívásbeállítások, hívásvárakoztatás -> törlés.

(#218) Diego! válasza cocka (#217) üzenetére


Diego!
senior tag

Köszönöm. :))

(#219) biker_kolee válasza Hakudoshi (#214) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Ezt a hardverapróba, köszi

[ Módosította: Bog ]

(#220) zombinyul


zombinyul
addikt

Na csak most nézem hogy azóta is zajlik az élet rendesen :)
Arra a válasz,hogy a K310-esnek jók a gombjai,nem feltétlen az igen a helyes.A 1112-es után kész katasztrófa.Ha belegondolok,hogy a K310 óta mennyi telefonom volt...A W300-astól az N-gage-ig,meg a mostani E250-esig minden megfordult nálam.Egyedül a 1112-esem húzza másfél éve :DD
Most(kopogjam le...) a kis Samsunggal sincs baj,azzal is remek az SMS írás,de akkor is ha SMS-ről van szó,szívesebben veszem elő a kis Nokiát.Akármennyire is jó a Samsung,a 1112-es űberelhetetlen.Kicsit ütött kopott szegénykém,de favágásra sokkal inkább azt viszem ki,mint a Samsungot,abban nem bízok ilyen téren hogy ütésálló lenne.A Nokia elképesztő strapabíró:)

A telefonszámos baj nekem egy kicsit szvsz idegen.Úgy,mint az újraindulásos baki is.Egyedül,amiről be tudnék másfél éves tapasztalatomsorán szerzett "hibáimból" számolni,az az,hogy a takarékos óra hol megjelenik,hol nem.Úgy láom nem enyéni hiba,úgy vélem,bőven belefér.
Üdv.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#221) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Bocsánat, hogy felhozom a süllyesztőből a topikot. :B

Megint csakis a 1112-es Nokiámat használom, a csilli villi érintőkijelzős telefonomat mikor félévesen másodszor kaptam vissza a szervízből, pár napja nekiadtam a zasszonynak. Nem szoktam én ezt meg, hogy telefont szervizbe hordok, meg három naponta újra kell indítani, mert belassul meg lefagy..meg tűző napon láthatatlan kijelző.. ;]
Na, sajnos az évek nem múltak el nyomtalanul a 1112 fölött, levettem az előlapot, kipucoltam, aztán rájöttem, hogy miért állt olyan furcsán az eleje: Az előlapot lefogó egyik pöcök a telefon középrészén eltörött, tehát a gyenge anyagból készült előlap eláll egy kissé a telefon közepénél. Néztem, a Gigatelnél van középrész, nem is veszélyes, 1,5e. forint. Megnéztem, láthatóan 6 db torx (bocs ha nem jól írom) csavar fogja. Ha csak ki kell csavarozni, és vissza kell csavarozni a teló belsejét az új középrészbe, akkor azt hiszem én is ki tudom cserélni. Van valaki, aki szedte már szét? Ha forrasztgatni, szerelni is kell, vagyis szervizbe kéne adni, akkor nem is rendelek alkatrészt, többe kerülne a móka mint a telefon ára, és amúgy is meg akarom venni az utódot, de még nincs magyar menüs 1280-as. Amit még nézegettem, lehet rendelni csavarhúzókat is, ezekhez a speciális csavarokhoz. Nem tudja valaki, vajon hányas kell hozzá, mert azt is rendelni kéne a középrésszel együtt. :)

(#222) Karma válasza Zoli bácsi (#221) üzenetére


Karma
félisten

Több mint valószínű, hogy csak csavarozni kell.

Most nem tudom letölteni, de ha a blue-nokia.com-ról leszedsz egy Level 1-2 szervizkézikönyvet (a DCT-4 support alatt keresd), abban meg tudod nézni a szétszedés menetét.

Jól írtad a Torxot, a legtöbb Nokiához tényleg a 6-os méret kell.
Az újabb okostelefonoknál jelent meg csak az 5,5-ös verzió.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#223) Zoli bácsi válasza Karma (#222) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:R
Köszönöm, leszedtem a szervizleírást. Valóban, 6-os csavarhúzó kell. Bár a leírásban leszedik külön a kijelzőt, de szerintem ha csak a középrészt akarom cserélni, egyben is kijönne a "közepe" nem kell azt is szétszedni.
Érdekes, mert látszólag az antenna, a mikrofon, meg a csatlakozóaljzat csak bele van nyomva a középrész műanyagjába, nincs külön rögzítve.
Azthiszem nekivágok, nem tűnik ördöngősségnek.
Köszi a linket. :)

(#224) zombinyul válasza Zoli bácsi (#223) üzenetére


zombinyul
addikt

Végre visszakaptam a kicsikét,kölcsön volt adva. Az elsődleges telefonom legjobb esetben is 2 napot bírja,ez a kis vakegér fél éve(!!!!) nem volt töltve,úgy 3-4 hetet ment folyamatosan(igaz,csak "üresjáratban"),és ma vígan telefonálgattam róla. Lassan 5 éves,gyári akkuval... Imádom,de komolyan.
(kap majd egy új házat is,elég karcos szegény,meg egy előlapot tartó pöcök is letörött)

Szerk: bocsi,nem válasznak ment. :B

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#225) zoetsa


zoetsa
tag

Esetleg van vkinek egy felesleges aksija, ami még működik is? Esetleg füles és adatkábel? (reménykedik)

Imádom az ébresztőjét, a Nokia legjobb dobása :)

(#226) cocka válasza zoetsa (#225) üzenetére


cocka
veterán

Van akksim, de ez még a gyári, amit alapból adtak hozzá: BL-5CA. Működni működik ha jól tudom, legalábbis akkor még működött, amikor utoljára használtam. Az se mostanában volt. Azóta nem tudom működik-e. Na leteszteltem. Beraktam semmi baja. :)

Adatkábelem is van, de azzal nem tudom mit szeretnél kezdeni. Füles nincs, de azt akármilyen fej-, fülhallgatóval használhatod, aminek a végén 2.5-es jack van. Annyi, hogy a hang csak monoban fog szólni, meg kell egy kis idő míg felismeri a telefon. Mondjuk én felvettem géppel a hangját. Arra az esetre, ha közlik az ügyfélszolgálaton, hogy beszélgetését rögzítjük. Hát majd megmondom, hogy én is, közvetlenül a pcre megy a kimentés LOL.

Demo:

[link]

PCM wav

(#227) zoetsa válasza cocka (#226) üzenetére


zoetsa
tag

És ide is adod? :)
Mekkora duma már a saját felvétel :D :D :D
Adatkábel? Kipróbálni, még sose volt, kíváncsi vagyok. Mit lehet látni a telóból adatkábellel? Meg gondolom, szoftver is kell hozzá, különben nem is látja?

(#228) cocka válasza zoetsa (#227) üzenetére


cocka
veterán

Maximum el. Akksit odaadom 1700 HUF-ért, adatkábel meg 1400 HUF.

Adatkábellel max. midi csengőhangokat tudsz rá feltölteni. Ezekből sem lehet akármilyen hosszút, mert van rá összesen tán 4 memóriahely, ha egy-két helyen túl hosszú a szám, egyszerűen a többi feltöltést már nem érzékeli a telefon. Amúgy MobiMB-vel lehet rá ilyeneket töltögetni. Meg elvileg logót is lehet rá egy másik progival, de annak már a demó verziója sem tud csatlakozni a netre, ami mittomén mihez kéne neki, így a mobilra feltöltést sem engedi. Amúgy meg logót simán tudsz magadnak smsben is küldeni egy natúr usbs modemmel. :D Jut is eszembe, szerintem majd írok ilyen speckó sms összeállító progit. Bár pl. a smartsms nevű ezer éves progival is lehet ilyet. Na mindegy.

Még volt hozzá valami szervizprogi, amivel át tudtam lépni tesztmódba, de én kvázi leszartam, mert 7.02-es verziójú sw van rajta, tehát elvileg ez a legújabb, a telefon meg gyárilag kártyafüggetlen volt. Másra meg nem igen használnak szervizkábelt, bár mondjuk nem jött volna rosszul ha le lehet menteni pár dolgot a telefon memóriájából, de nem igazán van rá program. Szervizboxot meg vegyen az akinek két anyja van.

Mondjuk nem kell túl sok beállítást újrakonfigolni, a többi adatot meg úgy is a simre mentem, kivéve a küldendő mentett smseket, mert azoknak a mentési helyét nem lehet kiválasztani, automatikusan a telefon memóriájába mentődnek. Ugyanez vonatkozik az emlékeztetőkre is.

(#229) zoetsa válasza cocka (#228) üzenetére


zoetsa
tag

Akkor ezek szt az adatkábel vjában haszontalan vacak. Jól értem, h még a címjegyzéket sem látod vele?!
Az aksit ki tudod próbálni, h mennyit bír? Üresjárat meg használat érdekel persze. Mondjuk, üfsz hívása?

(#230) cocka válasza zoetsa (#229) üzenetére


cocka
veterán

Jól értem, h még a címjegyzéket sem látod vele?!

Annak aki ért hozzá, hasznos. FBUS protokollt támogatja, azon keresztül elég sok minden lekérdezhető a telefonról. Programot meg vagy keresel vagy írsz hozzá. Ez a telefon nem az a kategória, hogy kinyalják a segged is nokia pc suite-tal meg egyéb szarokkal, nem jár hozzá kábel se meg semmi. Ha akarsz vele valamit mókolni ahhoz erőfeszítések kellenek. Ennyi. De ez régen is így volt kb. 15 éve.

(#231) zoetsa válasza cocka (#230) üzenetére


zoetsa
tag

A 1112-n igazából nincs mit bizergálni, azzal tökéletesen elégedett vagyok. Max a nevek-számok pakolgatása érdekelne, h a gépen is meglegyen uúgy. Ha már bizergálás, akkor inkább érdekelne az, h a beszélő órát át lehet-e vinni újabb, duálsimes telókba, amikből kihagyták.

(#232) cocka válasza zoetsa (#231) üzenetére


cocka
veterán

Én kipróbáltam Wammuval meg gnokiival is, tényleg csak alapinfókat lehet kinyerni a telefonról, az összetettebb dolgokat, amiket a néhai logomanager is tudott nem igazán lehet sem lekérdezni, sem módosítani. Ismeretlen hibakódokat dob a program és ahogy bújtam a netet nem is igazán foglalkozott vele senki, hogy törje magát azon, hogy kitalálja hogy is lehetne mégis infókat kinyerni a telefonból.

Bár nagyon nem ástam bele magam, majd talán egyszer. :)

(#233) zoetsa válasza cocka (#232) üzenetére


zoetsa
tag

Meggyőztetek: továbbra is tudok adatkábel nélkül élni :D

(#234) cocka válasza zoetsa (#233) üzenetére


cocka
veterán

Hányan?

(#235) zoetsa válasza cocka (#234) üzenetére


zoetsa
tag

Gondolod, h ha vmi érdekel, csak itt kérdezem meg? :P

(#236) cocka válasza zoetsa (#235) üzenetére


cocka
veterán

Kicsit késői reakció, de:

Miért, hol foglalkoznak még ezzel a telefonnal ilyen szinten? :)

(#237) cocka


cocka
veterán

Tudom, hogy a kutyát nem érdekli, de sikerült kilopnom belőle a képeket:

[link]

(#238) prozodus válasza cocka (#237) üzenetére


prozodus
őstag

És az mire jó? :o

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#239) cocka válasza prozodus (#238) üzenetére


cocka
veterán

Fingom nincs. :D

(#240) prozodus válasza cocka (#239) üzenetére


prozodus
őstag

Akkor fontos volt megcsinálni :))

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.