Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Viktor0610 válasza ivan924 (#150) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az egy körülményesen beszerezhető szervizkábel csatlakozója.
Nem vagyok biztos benne, h. ezen keresztül lehet rá zenét tenni.

Samsung Galaxy A54

(#152) cocka válasza ivan924 (#150) üzenetére


cocka
veterán

Egész pontosan egy baromi könnyen beszerezhető (hivatalosan nem létező) utángyártott USB kábelről van szó. CA-45 és pontosan oda kell csatlakoztatni, ahová az akksi töltőt is.

A formátumról annyit, hogy max. 23k-s midiket lehet rá feltölteni és ugyebár a dinamikus memória miatt is változhat, hogy ezekből mennyit enged max. feltölteni. Nekem 3 db 23k-sat engedett, tehát a midi fájlok feltöltéséhez használt memória ebből követőkezően max. 69k. Hogy az 5 fájl közt ez hogy oszlik el, azt nem vizsgáltam. Lényeg, hogy ne mind az 5 fájl legyen 23k-s. Ha esetleg kéne, tudok adni midi csengőhanggyűjteményt.

De hogy konkrétumokat is írjak:

[link]

"MobiMB, LogoManager Classic, OPM-2, PolyPhonix Studio programokkal működik"

Igen, ezt biztosan tudom, hogy a legújabb MobiMB-vel tölthetők rá standard midi fájlok (nem kell sp midi-be konvertálgatni sem).

LogoManager Classic --> jelenlegi verziója legjobb tudomásom szerint 1.4 Egy másfajta kábelt támogat csak és így csak félig ismeri fel a telefont. --> gyakorlatilag használhatatlan ezzel a progival!
OPM-2 --> Gondolom Oxygen Phone Manager 2 akar ez lenni. Nem próbáltam, mert nekem van erre a célra sim kártya olvasóm. :D
PolyPhonix Studio: Nincs meg, de miután a MobiMB-vel megy és ugyanúgy Mike Bradley a fejlesztő, nyilván megy vele. PolyPhonix=egy kezdetleges midi szerkesztő a MobiMB feltöltő funkciójával vegyítve.

"Kompatibilis készülék típusok: 1110, 1600, 2610, 6030, 6060" ÉS A 1112 IS!

Minden olyan teló műxik a CA-45-tel, aminek easyflash csatija van az alján.

A MobiFX 1.1-gyel is megy a teló, de azt inkább ne tedd fel, mert crackelhetetlen és a demoja is egy rakás..

Egyéb kérdés? :D

(#153) Viktor0610 válasza cocka (#152) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a helyreigazítást!
Abba azért belekötnék, h. a töltő helyére kellene csatlakoztatni a kábelt. :)

Samsung Galaxy A54

(#154) cocka


cocka
veterán

OPM2-vel nem megy. Részlegesen felismeri, imeit meg egyebeket kiolvas, amit amúgy a *#0000# kóddal is meg tudsz nézni, de semmi egyebet. Magyarul--> szintén használhatatlan, mellesleg a honlap nem is említi a 1112-t a progi által támogatott telefonok listájában.

[ Szerkesztve ]

(#155) cocka válasza Viktor0610 (#153) üzenetére


cocka
veterán

Akinek megvan a teló, az tudja, hogy értettem. :)

Tehát a konklúzió az annyi, hogy MobiMB-vel max. 23k-s midiket tudsz rá felpakolni szám szerint max. 5 db-ot (ne mind 23k-s legyen)

A többi progi használhatatlan.

Ha egy szólamút akarsz, azt 1 vagy 2 smsben tudok küldeni, csak mondd meg milyen kell. :D

Vagy SCKL-ben is lehet küldeni pl. olcsósmsről.

[ Szerkesztve ]

(#156) Szabtom


Szabtom
senior tag

A ékezetes sms darabolás megoldható fw frissítéssel, vagy örökre meg kell barátkozni a gondolattal? Vennék egy ilyet (jóóó pirosat :D ), de ezt az ékezetes mizériát utáltam a 3410-esemmel is.

(#157) Viktor0610 válasza Szabtom (#156) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Arra gondolsz, h. bizonyos esetekben csak 70 karakter fér egy üzenetbe?

Megnyugtatlak, ez nem csak Nokia-betegség, minden telefonnál így van. Amennyiben a jobbradődő á, í, ó, ú betűket, valamint az ő és az ű betűket használod, az összes telefon 70 karaktert küld el egyben.
Ezt én úgy oldotam meg minden mobilomban, h. balradőlő ékezeteket használok SMS-íráskor az ő és az ű betűket pedig nem használom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#158) cocka válasza Szabtom (#156) üzenetére


cocka
veterán

Erről kimerítően írtam ebben a fórumban is, de ha érdekel, leírhatom újra. :D

Üzenetek -> Üzenetek beállításai -> Karaktertámogatás (átállítod csökkentettre)

A teljes az az Unicode karakterek küldését jelenti, a csökkentett pedig GSM abc karaktereket.

Ha teljesen van, akkor az Unicode karaktereket küldi el, magyarul a jobbra dőlő ékezetes karakterek nem változnak meg. (egy üzenet 70 karakter) (ha egynél többet írsz láncolva, akkor 67 karakter/üzenet)

Ha csökkentetten van, akkor a jobbra dőlő ékezetes karakterek ékezeteit küldéskor eltűnteti, mivel azok nem szerepelnek a GSM abcben. (egy üzenet 160 karakter) (ha egynél többet írsz, akkor 153 karakter/üzenet)

A számláló mivel nem tudja, hogy egy vagy több üzenetet írsz, ezért először csak 1 db szerint megy a számláló, aztán vált és a második üzenet már kevesebb lesz stb..

Értsd:
Számláló szerint:
első 160 (70), második 146 (64) minden további: 153 (67), így jön ki max. 6 db 7 bites üzi: 153*6=918 vagy max. 14 db 16 bites üzi: 13*67+47=918 karakter
Valójában:
minden üzi 153 karakterből áll, (illetve 16 bitesnél minden üzi 67 karakterből)

Ha balra dőlő GSM abc-s ékezeteket akarsz, akkor mivel a szövegbevitel nyelve nem változtatható, állítsd a telefon nyelvét angolra.

Mellesleg a jó piros nem annyira piros, mint ahogy a neten a legtöbb képen látni. Ez a tűzpirosnál valahogy diszkrétebb szín.

(#159) Szabtom


Szabtom
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#160) ivan924 válasza cocka (#152) üzenetére


ivan924
csendes tag

Köszi a segítséget!
Egy darabig nem leszek itthon, netközelben, de másfél-két hét múlva megpróbálok rendelni egy ilyen kábelt. A neten találtam egy oldalt, ahol 2500-3000 Ft-ért lehet venni. Ha jutottam valamire, megosztom. :) Még1x kösz a segítséget.

Mi az élet rejtélye? Milyen színű a kaméleon a tükör előtt? Utóbbira azóta sem jöttem rá...

(#161) cocka válasza ivan924 (#160) üzenetére


cocka
veterán

Belinkeltem azt az oldalt, ahonnan olcsón meg lehet venni. Speedshoptól 1489-ért nem jobb?

Speedshop Kft., 1134 Bp., Klapka u. 4.

Telefon: (1)-288-0499

Fax: (1)-288-0497

Mobil: (20)-966-7842, (30)-904-0503, (70)-553-0001

Fel is hívhatod őket. :D

(#162) Viktor0610 válasza cocka (#161) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az drágább, tehát biztosan jobb!!! ( ;] )

Samsung Galaxy A54

(#163) todaly


todaly
csendes tag

[A szolgáltató elvégzi a függetlenítést. A többit ne itt tárgyaljuk ki.
Egyébként nem egészen értem, mi értelme megvenni pár ezer forinttal olcsóbban a készüléket, h. utána a garanciától elköszönj és függetlenítsd. :U ]

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#164) todaly válasza todaly (#163) üzenetére


todaly
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#165) biker11


biker11
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy 1112-em.Jó kis teló, meg vagyok vele elégedve.Ár minőség arány tökéletes.Nem is kell több telefonálásra és sms-re.
Egy kis segítségre lenne szükségem.Vettem hozzá CA-45 kábelt.MobiMB föl is ismeri a telefont.Én viszont az sms-et szeretném kimenteni.Erre milyen software?
Már többet prőbáltam de nem működik semmivel.Oxygen Phone Manager, Nokia PC Suite...Nem ismerik föl a telefont.Port be van állítva.
Köszönet.

(#166) cocka válasza biker11 (#165) üzenetére


cocka
veterán

A piszkozatokat és elküldötteket sehogy. A bejövőket meg sim kártyaolvasóval.

(#167) ivan924 válasza cocka (#161) üzenetére


ivan924
csendes tag

De, biztosan jobb. Érdekelne a link, mellesleg postáztatnám... 1500-ba kerülne a kábel, plusz pár száz forint a postaköltség. Ha elmegyek érte Pestre, az oda-vissza 5-6000 forintomba kerülne.

Mi az élet rejtélye? Milyen színű a kaméleon a tükör előtt? Utóbbira azóta sem jöttem rá...

(#168) cocka válasza ivan924 (#167) üzenetére


cocka
veterán

152-es hsz!

(#169) ivan924 válasza cocka (#168) üzenetére


ivan924
csendes tag

Ohh, köszi. :D A 161-esben kerestem a linket. :W Ezt benéztem.

Mi az élet rejtélye? Milyen színű a kaméleon a tükör előtt? Utóbbira azóta sem jöttem rá...

(#170) zombinyul


zombinyul
addikt

Sziasztok!Új vagyok itt a fórumban IS,de tanulmányozgattam ennek a remek készóléknek a fórumát.És látom vannak akiknek nem a "stílusa",de vannak itt látom értelmesebbek is,kik telefonálásra használják a telefonjukat :)
Pont mint én :DDD
Nekem is van egy 1112-esem,és egy 3660-ast cseréltem le hogy megvegyem.
Nekem csak Vodás kellett,így nem kártyafüggetlenül vettem,feleslegesnek véltem.A Vodánál a hölgy csak lesett hogy ilyen cserébe megyek bele :DDD
És szvsz nem bántam meg!Ilyen megbízható telefonom még nem volt soha,és szerintem nem is lesz.Én még csak középiskolás vagyok,de(sok ember meglepetésére)az alaptelefonok híve vagyok.Telefonálni kell,SMS-ezni,esetleg ébreszteni,de a Snake is egy alternatíva lehet a szememben :R
Az én telefonom sok SMS-sel,és beszélgetéssel,sok Snake-zéssel(napi 2 óra legalább,utazás közbeni unaloműzőm :DD ),egy hetet simán elmegy.Arról nem is beszélve hogy amég a vonatomra várok(kb.napi másfél óra)nincs egyáltalán térerő,így azt is keresheti).Viszont még ott is talál térerőt,ahol a haverjaim N70-esei simán elvesztették :DDD
A másik amit nagyon istenítenek sokan a színes kijelző.Szerintem totál felesleges.Állandóan takargatni a kijelzőt meg minden(arról nem is beszélve hogy zabálja az akkut),nem valami jó...
Egy szóval nagyon magyon megszerettem.A világ egyik leg jobb telefonjának találom.
Szinte tökéletes :)
A másik a Motorola F3.Saját fórumában azért akart csak F3-mast venni ennek ellenében,mert fele ilyen vékony.Viszont az kellemetlen.A 1112-es szerintem még vastagságra is tökéletes :D Arról nem is beszélve hogy a Motorola(amit nem veszek telefon számba,se sms rendesen,sem menü,sem rendes kijelző,sem semmi),minden más szempontból sokkal nagyobb.Enyit.An nekem semmi képp nem kellene.
Szisztok!

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#171) zombinyul


zombinyul
addikt

Azt viszont lehagytam hogy állati strapbíró kis telefon :DDD
Akkorákat esett szegény,hogy rossz volt nézni,éde egy karc baja sem lett :)
Sajnáltam szegénykémet... :)
Soha mást csak Nokiát :R

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#172) nepper válasza zombinyul (#170) üzenetére


nepper
csendes tag

Én is nagyon szeretem a noki 1112 t. Van szuperszonikus nokiám is, több is, de meglehet unni őket, sőt egy idő után idegesítő a sok funkció, hisz a felét se használom ki.
A 1112-es egyszerű, az aksija csillagos 5-ös.... és még fényezhetném de akinek van az ugyis tudja hogy eme készüléket érdemes megbecsülni.
És groteszk, de tavaly ilyenkor vadiújan fele annyiért vettem eme telefont, mint amennyibe most kerül :DD

(#173) -NOKIA- válasza nepper (#172) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

így igaz, csak kicsit igénytelen a külseje, ezért ha ilyen egyszerűbb-jó akksis Nokia, akkor inkább valamelyik régebbi modell: 8310, 8210, 6310, 6310i. :))

(#174) cocka válasza -NOKIA- (#173) üzenetére


cocka
veterán

Hát kicsit sajátos az izlésvilágod. :)

Szerintem bármelyik nagyobb tudású Nokia megirigyelhetné ezt a külsőt. A 8310 és 8210 viszont tényleg gusztustalanul néz ki. A 6310i meg még mindig drága ehhez képest. Pl. ezt én 9890-ért vettem. (nem vodás, kártyafüggetlen+ 2 év gari)

(#175) nepper válasza -NOKIA- (#173) üzenetére


nepper
csendes tag

Szerintem meg pofás kis telefon! :DD

(#176) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen telót a vodánál, 6990 ft volt és 500 ft lebeszélhető. Mondjuk az előfizus kártya megy bele úgyis. Eddig tetszik, egyszerű, puritán, de nagyon egyben van. Elég volt a hiper-szuper telókból. Kellett egy megbízható, egyszerű, hosszú akksi-üzemidejű teló, remélem be fog vállni. :)

(#177) Viktor0610 válasza Lauda (#176) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azon gondolkodom, h. csak beszélgetésre veszek egy hasonló kalíberű készülkéket én is a PDA mellé. :D

Egy napot sem bír a PDA, ha beszélek is rajta. :))

Samsung Galaxy A54

(#178) neduddki válasza Viktor0610 (#177) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

konyorogm heggeszen vki bel egy blutyukot es en is beszallok:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#179) Lauda válasza Viktor0610 (#177) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem még nincs vele sok tapasztalatom, de csak jókat olvasni róla. Nekem is volt több király telóm, de vagy hamar lemerült, vagy hamar lemerült, nem bírta a strapát stb. stb. Most eljutottam oda, hogy nem érdekel a sok flanc, telefonálni tudjak és ne kelljen foglalkozni a telóval, értem itt a sok töltögetést is. :D

(#180) cocka


cocka
veterán

Nekem tegnap spontán újraindult.

SW: N1112 V 6.00

2006.10.24
RH-93
(c) NMP
Language: EB

(#181) Viktor0610 válasza neduddki (#178) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Esetleg a 2630 itt??

Samsung Galaxy A54

(#182) neduddki válasza Viktor0610 (#181) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Inakbb a 3109es abban legalbb nincs kamera:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#183) Viktor0610 válasza neduddki (#182) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Végülis két év jótállással már 26 e Ft-ért kapható: 3109.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#184) neduddki válasza Viktor0610 (#183) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi
vhol tanatam 23e gondolom 0km-es hasznalt:- )))
de majd rakerdezek nakkeres esmerosknel is:- )

udv

neduddki

mod: ja 23990 a praktikumnal: - )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#185) Lauda válasza cocka (#180) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Nekem így néz ki:

N1112 V 6.93

10-08-07
RH-93
(c) NMP
Language: EB

szerk: amit itt a topikban is mintha olvastam volna már, hogy a hívó-hívott névkijelzések nem mindig mennek. Van, amit kijelez, an amit nem, csak a számot. Egy csomó +36 nélkülinél is kiírja a nevet. Ez ami a ráktól lehet? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#186) Viktor0610 válasza Lauda (#185) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Előfordulhat, h. azért, mert a telefon nem tudja beazonosítani a számot, ha nem pont úgy küldi a rendszer, mint az a telefonkönyveben szerepel.
Az iPhone pl. tudtommal ilyen.

Próbáld meg azt, h. a 06/+36 kezdést átírod a másikra.

Samsung Galaxy A54

(#187) Lauda válasza Viktor0610 (#186) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, erre én is gondoltam. :) Ma is azt csináltam, hogy akiknél csak a számot jelezte ki, pedig el van mentve csak más "előjellel", azokat újra elmentettem és felülírattam. Remélem ez beválik. :R

[ Szerkesztve ]

(#188) cocka válasza Lauda (#185) üzenetére


cocka
veterán

Jaaa, nekem 24 nap híján 1 éves a teló, szóval esélyem se volt ilyen szoftverrel megszerezni.

Nekem egy vezetékes számnál játssza azt, hogy +36-os verzióban van eltárolva a simen Otthoni szöveggel és mikor a vezetékesről hívom, csak a számot írja ki az Otthoni szöveg helyett.

(#189) Lauda válasza cocka (#188) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg frissíthetnéd a szoftverét. Ha nem kártyafüggetlen, akkor elvileg a szolgáltató díjmentesen elvégzi. Persze lehet, hogy nagy hülyeséget mondta. :D

(#190) Algieba válasza -NOKIA- (#173) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kifelejtetted a 6510-est. :)
Nálam van 8310, 6510 és mindkettő százszor inkább, mint a 1112-es! Amint olvasom, nem hibamentes a kicsike low-end. A 8310-esem 6 évesen is gond nélkül üzemel. :P

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#191) cocka


cocka
veterán

De kártyafüggetlen, mivel úgy vettem. Inkább a márkaszervizbe viszem majd, csak az a kérdés, hogy indok nélkül megcsinálják-e a szoftverfrissítést a garancia időtartamán belül ingyen? Erre tudja valaki a választ? :U

A 6.41-esnél leragadtam a múltkor, azt hittem azóta nem jött ki újabb. :)

Nálam van 8310, 6510 és mindkettő százszor inkább, mint a 1112-es! Amint olvasom, nem hibamentes a kicsike low-end.

Csak olyan alapvető funkciók hiányoznak belőlük, hogy kihangosítás. Persze wap, meg infra az van csak tudnám minek. :D Régebben terveztem, hogy veszek egy 6510-est, hát aztán mikor megláttam a méretét akkor döntöttem úgy, hogy jól meg leszek nélküle is. Túl picike.

Na most egy újraindulás az a kutyát nem érdekli, ha 100 esetből 2-szer fordul elő.

Mellesleg nem sok értelmét látom a szoftverfrissítésnek, ha ez a számos azonosítás probléma a 6.93-masban is fennáll. :U

(#192) Lauda válasza cocka (#191) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem megcsinálják díjmentesen, akkor ha szakszerviz frissíti, még a garanciát sem befolyásolja. De kérdezd meg, az a biztos. Mondjuk ha nem gyakori, akkor felesleges.

(#193) Viktor0610 válasza Lauda (#192) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A frissítést díjmentesen elvégzik. Elmondod a problémát, gondolom, a frissítést fogja javasolni a szervizes.

(Esetleg közli, h. ez nem bug, hanem feature! :P )

Samsung Galaxy A54

(#194) Lauda


Lauda
félisten

Azóta egyébként nincs gond ebből a számfelismerésből. Úgy kell elmenteni, ahogy a központból érkezik a szám(ahogy kijelzi a telefon), felül kell iratni és többet nem lesz vele probléma.

[ Szerkesztve ]

(#195) cocka


cocka
veterán

Újra ugyanaz a hibája, mint a múltkor.

Nem kapcsol be. Illetve ha a bekapcsoló gombot megnyomod csak villog és használhatatlan.

Erre nyomtak egy SW update-et, aztán ez tavaly júniustól mostanáig bírta.

Nem lehetne valahogy ezt a hibát végleg megszüntetni, hogy ne kelljen legalább is átlag 6 havonta szervizbe rohangálni vele? :U

(#196) Viktor0610 válasza cocka (#195) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akku kivétel, majd öt perc múlva betétel nem segít? :F

Samsung Galaxy A54

(#197) cocka válasza Viktor0610 (#196) üzenetére


cocka
veterán

Több órán át ki volt véve. Ha visszateszem ugyanez van.

(#198) Viktor0610 válasza cocka (#197) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, az első éve letelt-e a készüléked garanciájának. amennyiben nem, vedd fel a kapcsolatot a Nokiával, h. nem vagy megelégedve a készülékkel, kéred a cseréjét.

Samsung Galaxy A54

(#199) cocka válasza Viktor0610 (#198) üzenetére


cocka
veterán

Le, 15 napja. Na de 2 év garancia van rá. Az nem baj? :)

(#200) zombinyul


zombinyul
addikt

Remélem megjavul.Nagyon jó telefon.És azzal nem értek egyet,hogy a 8310-es jobb mint ez,sőt!Nekem is van egy 8310-esem,minden féle szoftver baja van!
Egyszóval:sz@r ! :DD
És nem csak az enyémmel vannak ilyen gondok.Van egy nagy mobilos oldal,ott kifejtik(fórumban),hogy ezen telefonoknak vagy a 95%-ával szoftverbajok vannak.Ami korán sem jó statisztika.Amúgy nekem is 6:00-ás szoftver van rajta,dátum minden stimmel.Viszont nekem nem csinál semmi gondot(kopogjam le),remélem nem is fog,nagyon szeretem!Egy K310-es mellett használom,de azt 2 naponta kell tölteni,még a 1112-est elég hetenete(vagy még ritkábban :P )
Egyszóval király kis telefon. :C

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.