Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) jattila40


jattila40
tag

Tegnap elolvastam a cikket, és rögtön elkezdtem kísérletezni, bár ne tettem volna. A hard disk sentinel 91%-osra jelezte a 80 GB-os Maxtor winchesteremet, mivel 9 szektort át kellett helyezni. Nosza, ráengedtem a hdtune error scanjét (ezt nem kellett volna). Amikor már majdnem a végére ért, a gép kékhallállal kiakadt, és innentől kezdve nem tudtam újra bootolni. A winchester teljesen tönkre ment, egy másik gépben próbáltam helyre hozni az r-studio 3.6 demo verziójával (nagyon jó program, van valakinek licensze hozzá?). Többé-kevésbé sikeresen scannelte, miután már a file rendszer is egész jól hozzáférhetővé vált. A lényeg, hogy a fontos adataimat majdnem teljesen visszanyertem. Most újra megméztem a vinyót HDS-sel, és 16%-os, több mint 430 áthelyezett szektorral és kb. ugyanennyi gyenge szektorral.
A kérdésem, mi okozhatta a hibát? A hdtune rossz, vagy valami olyan helyre ért a teszt során a fej, ahova nem kellett volna (pl. porszem került alá? lehet hogy ez hülyeség)? Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.