Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #86564352


#86564352
törölt tag

Ha legozni és utólag bővíteni akarok, akkor nem laptopot veszek, hanem asztali PC-t építek. Laptop, tablet, telefon esetén pedig vásárláskor megnézem mit tud és jó-e az úgy, 2020-ban számomra nem újdonság a leforrasztott SSD és RAM ezért nem is kérem számon a gyártóktól a könnyű szerelhetőséget, bővíthetőséget. User kiválasztja vásárláskor milyen Surface, milyen Macbook és annyi.
Ha betelik a 64 gigás telefonom nem fogok sírni miért nem lehet utólag még bővíteni. Ha én vagyok a kakukktojás és az én szememnek jobb az LCD, hiába állok fejre az új 12-es iPhone sorozat csak OLED kijelzővel kapható. Egyébként notchot is utálom, de elfogadom az van.

Adatmentésről megteszem amit tudok. Telefonon iCloud bekapcsolva, Mac gépem nincs de ott is felhő és time machine külső lemezre, Windows gépen a beépített File History külső lemezre és Onedrive felhő + 3rd party szakosodott backup programok sora, akár teljes system image. Rokonságban is elmagyaráztam a Gmail címükhöz tartozik felhő tárhely is és egy pár ezres pendrive-ra is másolják le minimum. Lekopogom szerencsére még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy a szervizes tudásában vagy Kürt kft-ben kelljen bíznom mert csak egyetlen példányban az elromlott laptopon volt meg a fontos adat. Bárcsak mindenki komolyan venné a biztonsági mentést!

Azt pedig én is írtam többször, hogy a hivatalos szervizekre is jó lenne ránézni a gyártóknak, mert sajnos vannak horror sztorik ott is. Márkától függetlenül tévétől fényképezőig.

"Nem azért rak be a sufnigsm egy fos csájníz kijelzőt abba a szaros telefonba, mert át akar baszni, hanem mert a piros hó esik, akkor sem tud eredeti gyári kijelzőt szerezni ahhoz a szarhoz sehonnan."

Ha gyártó partner lesz akkor tud. :D Biztosan vannak becsületes sarkiGSM szervizesek akik korrekten tájékoztatnak, nem kétlem. Viszont az is probléma a mutyiGSM bizony szó nélkül beleszereli a rosszabb made in ebay kijelzőt, akkut, de bemeséli vevőnek van olyan jó a "gyári minőségű utángyártott" mint az eredeti és vevő örül olcsón megúszta a javítást. Aztán vagy elégedett lesz vagy nem, és useren múlik a sarki szervizest vagy a gyártót szidja. Új szabályokkal user legalább látja tényleg gyári az alkatrész.

A tisztességes szervizesek szempontjából érthetőbb a panasz amikor variálnak a gyártók, azért ez a viszony mindig az alkalmazkodásról szólt, a gyártó-szerviz alárendeltség mindig adott. Right to repair mellett ott van az is a gyártónak joga van a saját módszere szerint gyártani és ehhez alkalmazkodni kell. Autószerelők világa is ez régóta, egyre több az egybeépítés és szoftveres ellenőrzés, nem olyan egyszerű már mint régen a Trabant.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.