Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza #79335424 (#50) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

10 körül elég lenne :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) Solten válasza foka (#33) üzenetére


Solten
addikt

:Y

Saor Alba

(#53) ceripapa válasza Auratech (#25) üzenetére


ceripapa
aktív tag

(#54) nimfas válasza ceripapa (#53) üzenetére


nimfas
addikt

Azért a "Li-ion battery, 32300mWh"-t én fentartással kezelném :)

(#55) dlaj válasza nimfas (#54) üzenetére


dlaj
őstag

Egyébként is mAh-ban szokták az értéket megadni, és lehet, hogy mWh-ban annyi az annyi.
Bár szerintem a két mértékegység nem átváltható.

(#56) hatpersze


hatpersze
tag

Üdv

Nem találtam márka nélkül, dual boot tabletekkel foglalkozó topikot, itt látom összegyűlt pár ember, tehát próbálkozom információ gyűjtéssel (:

Az érdekelne leginkább, a két operációs rendszer energiahasználatában érezhető különbség van? Tehát az Android jobban bírja aksi időben mint a win?

Nagyon érdekelne a dolog, mert szeretem a droidot, szívesen látnám a tabomon, de számomra eléggé kínai a leírás (igazából angol, de ha magyarul lenne sem számítana) hogyan "mókoljuk" rá (xda leírás), ezért nehezen szánom rá magam. Egy Samsung Ativ 7-es tabletem van, esetleg valaki ilyenen próbálta már a robotot?

(#57) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Köszi a tesztet! :R

Arról van valakinek tapasztalata, hogy fejlesztői készülékeknek mennyire lehet optimális egy ilyen készülék? :D

Konkrétan Python compilera gondolok. :D

Plusz a windows ,hogy kezeli ha OTG-vel rádugok egy telefont? Pl ha rádugok egy iPhone-t akkor az iTunes felismeri rendesen?

Na meg ezekre a kínai csodákra mennyire jellemző, hogy kapnak frissítést? :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#58) #79335424 válasza s3nsitivity (#57) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az biztos, hogy az MTK flash tool fut rajta. Ez az elsők között volt, amit kis segítséggel kideríttettem. :) Úgyhogy MTK -s telót biztosan lehet vele mókolni.

(#59) s3nsitivity válasza #79335424 (#58) üzenetére


s3nsitivity
addikt

:R
Akkor a készülékeket is rendesen felismeri?

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#60) foka válasza foka (#49) üzenetére


foka
aktív tag

Na az eladó visszautasított (bizonyítsam, hogy törve érkezett), erre mellékeltem a posta igazolását, hogy így érkezett az országba, ezt be is írtam angolul, valamint meg is "magyaráztam" nekik. A 4 nap a dispute-ra újra számol :((

Üdv: Fóka

(#61) #79335424 válasza s3nsitivity (#59) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#62) junkpod válasza #79335424 (#58) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lájk. Ezt az infót már vartam:) De ha a photoshop elfutot rajta, akkor mindent tud.
Ami még érdekelne, az a külső DVD kezelese, egy két régi lemezt cdex vagy handbrake segítségével rippelni , illetve az mkv toolnix, Picasa.
Illetve, hogy a HDMI mit tud win/droid alatt: 24p, 23,976p, full HD?

Box's don't touch!

(#63) junkpod válasza foka (#60) üzenetére


junkpod
nagyúr

Olyat nem lehet, ha látod, hogy sérült akkor át se veszed?

Box's don't touch!

(#64) s3nsitivity válasza #79335424 (#61) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Na remek. :))
Ha van ADB akkor valószínűleg minden más flashtool is megy. :K
Az iTunes szokott még szenvedni még azt kell kiderítenem és lehet benevezek egy ilyenre én is. :D

Na meg jó tudni, hogy van droidos topik. :DDD :R

Oh majdnem elfelejtettem, 3G-n mekkora sebességre képesek a kínai kütyük?

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#65) #79335424 válasza s3nsitivity (#64) üzenetére


#79335424
törölt tag

Több droidos topik is van. Külön az alkalmazásoknak, a játékoknak, szakmai topik, dual SIM topik, stb.

(#66) Robert07 válasza krystman (#44) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, ez tenyleg nem jo, vagy veszel egy speci usb otg kabelt, vagy bluetooth-os egeret es billt.

(#67) turbulencia8 válasza b0bcat (#46) üzenetére


turbulencia8
őstag

Lol, nem tudtam, hogy az is Teclast. Amugy azok tenyleg jok, csak skype-hoz nagyon gyenge hangszoroja es a mikrofonja.

(#68) krystman


krystman
őstag

A 1511 es windows frissítést sikerült feltenni errw a cuccra? Nekem sehogy sem sikerül, próbáltam pendriveról is, de ott azt írja, hogy ez a készülék, nem kompatibilis. Akkor, hogy lehet rajta windows 10? Gyárilag? :F

(#69) B.i.L válasza dlaj (#55) üzenetére


B.i.L
senior tag

Itt,azt mondja,hogy van közük egymáshoz.
nimfas: fenn van tartva :Y
Egyébként a közölt érték saccra 4800mAh...asszem(csak tipp)* :B nem számoltam utána.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#70) Barnuss


Barnuss
tag

na ez már valami

(#71) foka válasza foka (#60) üzenetére


foka
aktív tag

(#63) junkpod:

A Posta az országba érkezéskor leragasztotta/fóliázta a sérült részt, rakott rá erről egy értesítést, így nem láttam semmit belőle mikor átvettem. Ezt az igazolást mellékeltem is az eladónak, ettől függetlenül nem akarja elfogadni a disputot.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#72) Degeczi válasza dlaj (#55) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogyne lenne átváltható!

Egyszerűen a feszültséggel kell leosztani, hiszen a teljesítmény (amit itt mWh-ban adtak meg) a feszültség és az áram szorzata (P=U*I - elgondolkodtató a fizikaoktatás színvonala, ha ez kérdéses),
vagyis 32300 mWh / 3.7V (gondolom ennyi az akku feszültsége) = 8700 mAh

[ Szerkesztve ]

(#73) B.i.L válasza Degeczi (#72) üzenetére


B.i.L
senior tag

Majdnem?,de ma már tényleg nem fogok utána számolni :P

Horgászni mentem...B.i.L

(#74) Degeczi válasza B.i.L (#73) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A linken olvasható 11.1V úgy jön ki, h egy Li-ion cella 3.7V, és az ott említett laptop akkuban 3 cella lehet sorbakötve, azaz 3*3.7V.

De a táblagépben valszeg egycellás akkut használnak, ezért a 3.7-el osztás.

[ Szerkesztve ]

(#75) junkpod válasza foka (#71) üzenetére


junkpod
nagyúr

Remélem paypal fizetés volt.

Box's don't touch!

(#76) foka válasza junkpod (#75) üzenetére


foka
aktív tag

Az aliexpress az egyedüli, ahol közvetlen bankkártyával fizetek, mindenhol máshol paypal megy :(

Üdv: Fóka

(#77) junkpod válasza foka (#76) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor alirol sem kell venni semmit.
Amúgy sikerrel jártál már?

Box's don't touch!

(#78) foka válasza junkpod (#77) üzenetére


foka
aktív tag

Ma járt le a hadáridő, sajna a postától még mindig nem kaptam meg a kiadott igazolásuk angol verzióját (csomagolás ragasztásakor nem vettek fel jegyzőkönyvet :((( ).
Hétfőtől kezdve bármikor meglehet az eredmény, de sajna így nem sok esélyem van, hogy a részemre döntsenek.
Mindenki okulására: ha sérült csomag érkezik, azonnal rohhanni a postára és jegyzőkönyvet felvetetni, és kérni az angol nyelvű más, külfüldi posták által elfogadott nyomtatványt róla.

Üdv: Fóka

(#79) drfedayn válasza foka (#78) üzenetére


drfedayn
tag

Melyik webáruházbol rendelted? A webáruház saját supportját nem próbáltad meg? én is rendelés előtt állok csak még várok cherrys eu wareh verziókra. Gearbest vagy banggod lesz és vagy teclast x98 vagy chuwi vi10

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#80) pandion


pandion
tag

Sziasztok! Véletlenül rátaláltam erre. Úgy néz ki, hogy hamarosan jön az Air 3G utóda, az X98 Plus 3G-s változata. Sajnos valószínűleg GPS nélkül :( de persze még semmi sem biztos. 29-én lesz a bejelentés.

(#81) foka válasza drfedayn (#79) üzenetére


foka
aktív tag

Aliexpress, és már magasabb szintre vittem a vitát (Escalete dispute) sajnos az Alibaba külön vitákra létrehozott osztálya sem valószínű, hogy a részemre fog dönteni. Most derül ki, ma jár le a bizonyítékaim beadására adott (kérésemre már meghosszabbított) határidő.

Üdv: Fóka

(#82) foka válasza foka (#81) üzenetére


foka
aktív tag

Siker, pénz csillogás!
Az AE Case Management Team a részemre döntött :DD , ehhez kellet a postától az angol nyelvű igazolás (7 nap hosszabítási kérelem után), a csomag sérülten Magyarországra érkezésétől.
Ma délután landolt a számlámon a pénz, már keresem is az utódot, a revizionált Plus változat lesz, Z8300-as procival, alacsonyabb fogyasztással és 4 Gb rammal. Árban az eltelt idő miatt ugyanannyi lesz :DDD .

Üdv: Fóka

(#83) B.i.L válasza foka (#82) üzenetére


B.i.L
senior tag

Grat :C
Már nagyon vártam a "happy end"-et.

Horgászni mentem...B.i.L

(#84) junkpod válasza foka (#82) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha megjon (egyben), kérjük a beszamolot;)
És lehet másik kereskedőt választanák.

Box's don't touch!

(#85) foka válasza junkpod (#84) üzenetére


foka
aktív tag

Eleve úgy néztem, hogy az előző kereskedőt kerültem messzire ;]
Akitől most megvettem eleve becsomagolás előtt lefényképezte a működő tabletet (Win és Android alatt is), mellette a kinyomtatott címzéssel.

Üdv: Fóka

(#86) pandion válasza foka (#85) üzenetére


pandion
tag

Hali,
Én kb 2 hete nyúzom az X98 Plus-t. Nagyon tetszik, a 4 Gb ram sokat dob a használhatóságon. A processzor teljesítmény nekem bőven elég, és nincs melegedési probléma mint a Pro-nál. Negatívum, hogy az akku idő alul marad az elvárásaimnak, de nem vészes. Az egyetlen komoly probléma a kártyaolvasó driver hiba win 10 alatt. Sajnos nem minden kártyát hajlandó látni (míg Android alatt simán kezeli ugyan azt a kártyát).
Összességében nagyon elégedett vagyok a Plus-al, semmi komolyabb fagyást vagy bugot nem produkált egyik op rendszer alatt sem. Elég jól ki is használom mind a két oprendszert. Win alatt még 1 negatívumot észleltem, elég kevés szabad hely marad a 32 Gb tárhelyből, de gondolom ez nem típus sajátosság, minden tableten sokat foglal a win.

(#87) foka válasza pandion (#86) üzenetére


foka
aktív tag

Szia!
Legfontosabb kérdésem, hogy milyen kártyákkal vacakolt a win?

Üdv: Fóka

(#88) pandion válasza foka (#87) üzenetére


pandion
tag

Ez egy jó kérdés :) A személyes tapasztalatom: próbáltam 16 gb-s sony-t, 16gb-os samu-t, 32 gb Verbatin-t. Ebből az első kettőt vitte a Verbatint nem. Végül vettem egy 32-es Samsung evo-t azt gtond nélkül viszi teljes sebességgel. Eredetileg 64-eset akartam, de a külföldi fórumokon arra jutottak, hogy SDHC kártyyákat jobban szereti, SDXC-t kevésbé. De van aki letesztelt vagy 20 kártyát (boltban) és azt mondja, hogy még azonos típusból is volt amit kezelt és volt amit nem. Statisztika szerint a 32-es Samu tűnik a legbiztosabb választásnak, de persze lehet, hogy szerencséd van és a 128 gb-osat is simán kezeli.
Amúgy a Teclast hivatalos fórumán is nyitottak egy topikot ahova be lehet írni a pasztalatokat, mert még nem sikerült rájönniük a hibára ami azért elég gáz. Találtam barkács megoldásokat a neten, amivel ilyen olyan driverre le lehet cserélni az eredetit, de ezek sem 100%-osak illetve ha megy is állítólag töredék sebességgel.
Remélhetőleg idővel helyrepofozzák a drivert és lesz hivatalos javítás. Addig marad a próba szerencse kártyaválasztás... Ha van rá lehetőséged vásárlás előtt próbáld majd ki a kártyát. Én fel tudom ajánlani a samu 32 gb-osat egy próba erejéig.

(#89) foka válasza pandion (#88) üzenetére


foka
aktív tag

Hát ez elég lehangoló. Van a telómban egy 32 gb-os Kingston (FC-MRG2), meg rendeltem két db 64 gb-osat (SDHC, Class10, U1, SDCX10/64G).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#90) pandion válasza foka (#89) üzenetére


pandion
tag

Az a lehangoló, hogy még nem javítottak ki egy ilyen szarvas hibát! Ezt nem értem, ez így tök gáz, minden fórumon hőzöngenek az emberek, a gyártó meg nem igazán foglalkozik vele.
Majd azért kíváncsi leszek az eredményre, ha viszi a 64-es SDHC-t akkor lehet, hogy én is megpróbálkozom egyel.

(#91) foka válasza pandion (#90) üzenetére


foka
aktív tag

Ha megjön a tab és ha megjön a kártya próba lesz.

Üdv: Fóka

(#92) foka válasza foka (#91) üzenetére


foka
aktív tag

Tegnap megjött A Teclast X98 plus, simán viszi a 64 Gb-os Kingston kártyát.
Sajnos vámos volt :O
De!!! Ahogy bekapcsoltam, először Androidot indítottam, nyelv át magyarra, wifi bekapcsol, fiók beállít, programok telepítése. És itt jött a baj. A képernyőn megjelent két hosszirányú csík, az egyik villogott, most már ott tartok hogy összesen 5 csík van a képernyőn, eltérő színekben, láthatóak Windows alatt is, még a dual boot választóképernyőjén is. Némelyik csík időnként vibrál/ elhalványodik vagy megszűnik, de csak egy pillanatra.
Van valakinek ötlete, mi okozhatja? Először az androidban lévő hibának gondoltam, de amikor boot közben is láttam... :(
Most már teljesen kétségbe vagyok esve, az előző törött volt, vásárlástól 3 hónap telt el mire visszakaptam a pénzem, erre ez meg hibás :F

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#93) junkpod válasza foka (#92) üzenetére


junkpod
nagyúr

Honnan veszed ezeket? Csak tanulsagkeppen. Paypal volt?

Box's don't touch!

(#94) foka válasza junkpod (#93) üzenetére


foka
aktív tag

Aliexpress.
Közben annyi a változás, hogy négy csík elmúlt, egy maradt. Az eladó elsőre felajánlotta, hogy küldjem vissza javításra. Ahogy ismerősökkel beszélgettem, az egyik srác, aki mindenféle zene/video automatát is épít/javít rögtön rávágta hogy szalagkábel rögzítési hiba.
Egyébként csak én vagyok ilyen szerencsétlen, eddig mindenki hibátlan cuccot kapott ahogy olvasok mindenfele.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#95) pandion válasza foka (#94) üzenetére


pandion
tag

Ez tényleg elég szerencsétlen eset, még egy fórumon sem találkoztam ilyen hibával. Ha már a boot képernyőn is látszik, biztos hardware hiba, ne várj sokáig a visszaküldéssel, ha csak nem tudsz együtt élni a hibával.
A kártyával kapcsolatban, meg tennéd nekem, hogy Windows alatt megváltoztatod a nevét? Vagyis arra lennék kíváncsi, hogy sikerül-e. Ha igen, akkor minden ok, ha nem akkor lesznek hibák a használat során.
Köszi

(#96) foka válasza pandion (#95) üzenetére


foka
aktív tag

Amikor megjöttek a kártyák, első dolgom volt tesztelni fakeflashtest-tel. Utána ugye újra kell formázni, akkor már nem is kapott nevet a kari, egyik sem. Az egyik ment a telóba, a másik a tabletbe, a telóból a 32-es meg ment az SJ4000 WiFi-be.
A névváltoztatásra a tablet win10-ére gondoltál? A karit tényleg csak háttértárnak használom, ha kell valami kiveszem, kártyaolvasóval felrakom, vissza a tabletbe és kész. Kisebbeknél otg-s pendrive másolás.

Üdv: Fóka

(#97) habolcs


habolcs
csendes tag

Sziasztok.
Tablet vásárlásra adtam a fejem, viszont vannak aggályaim. Alapvetően meguntam a telefonom töltögetni naponta és a kis képernyőjét simogatni. 60 ezer ft körüli tabletet keresek, elfogadható üzemidővel, igazából nem nagyok az igényeim.. De nem szeretnék egy fapadosat sem megvenni, ami elkezd lassulni. Csak win, teclastra gondoltam, de nem tudom h működik a rendelés, mennyibe jon ki.. Es vammal vam nélkül h jon ki. :)

(#98) foka


foka
aktív tag

Srácok!

Van-e valakinek tapasztalata a Win 10 frissítésével, mióta felment a Teclast-ra a 1511 update, azóta a windows alatt nem látható az sd kártya (android no problem). Ha kiveszem és otg-n keresztül kártyaolvasóval olvastatom semmi hiba, csak a belsővel vacakol (sárga felkiáltójeles az eszközkezelőben). Próbáltam már a Teclast X98 Plus Win10 driver packot is de nem használt, már csak az maradt, hogy újrarakom a win 10-et a Teclast támogatási oldaláról.

Viszont ami jó hír, hogy elmúlt az utolsó csík is a képernyőről, a gyerkőcök nálam voltak a hétvégén, erősen nyaggatták a tabletet és a nagyobbik egyszer csak szólt, hogy eltűnt az utolsó csík is (hál istennek azóta sem jelentkezett, úgy tűnik végleges).

Üdv: Fóka

(#99) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok, na nekem is megjött az x98 plus.

Első tabletem, egyelőre nem érzem a lényegét.

Win10-re feltettem Chrome-ot, de eléggé szaggat görgetésnél meg youtube videónál is. Edge az megy simán, de az meg nincs belakva, szinkronizálva.

Win10 tablet módja nem tűnik valami ütősnek előre.

A képe viszont gyönyörű. Fényképeket, videókat lesni elsőosztályú.

Be kell szerezzek bluetooth egeret meg bill-t, hogy rendesen tudjam használni. Ez ugye dual bootos, de a tárhely eléggé szűkös. Majdnem meg is szívtam ezzel. Pendrive-ot rádugtam, hogy a friss win10-et lehúzza. Csak ugye a pendrive elfoglalta az usb-t. A telepítés meg üveghangon prögette, aztán közben lemerült az akksi. :S

Feltöltöttem (8 óra), újraindítottam, aztán visszaállította az eredeti Windowst. Többet nem próbálkozom vele, mert veszélyes volt.

Összességében sem Androidon, sem Windowson nem olyan smooth a felület, mint akár a Xiaomi redmi note 2-n. Térképezés, alkalmazásváltás, görgetés, mind kicsit darabosnak tűnik.

Első körben nem fost@m magam össze tőle. De majd lesz valahogy.

(#100) foka válasza Aske (#99) üzenetére


foka
aktív tag

Szia!

Van egy fölös bluetooth billentyűzetem, ha érdekel.

Üdv: Fóka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.