Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dr.F.E.R.I. válasza b0bcat (#250) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nyilván azt jelenti, hogy ez az 1,2% napi szinten angolul beszél (vsz a munkájából fakadóan), és nem csak alkalomadtán, mint a többség. Bár a megfogalmazás lehetne valóban pontosabb.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#252) b0bcat válasza Dr.F.E.R.I. (#251) üzenetére


b0bcat
addikt

Azért az elég szomorú, nem? :( Bár elgondolkodtató, ha tényleg azt jelenti, hogy a munkakeresők mindössze 1,2%-a beszéli valamilyen rendszerességgel az angolt (hiszen ez azt is jelentené, hogy az aktív dolgozóknak kevesebb mint 1%-a beszél a munkakörében angolul, ami megint csak felveti a kérdést, hogy akkor miért is kellene mindenkinek - legalább középfokon - angolul beszélnie :U).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#253) b0bcat


b0bcat
addikt

Ugyanennél a cikknél maradva:

A cikk Index címoldali alcímében az szerepel, hogy csak minden harmadik álláskereső (33%) beszél valamilyen nyelvet. (Ez amúgy egybecseng az Eurobarométer 35%-os értékével.) Viszont ha 16% az angol, 10% a német és mindössze 1% a francia, spanyol vagy olasz - ami eddig összesen 27% -, akkor mi lehet a maradék kb. 6%?

A másik, hogy a cikkben forrásként megjelölt Workania portál szerintem nincs a top 3 álláskereső portál között (ezt mutathatja az is, hogy a náluk feladott álláshirdetések bő feléhez nem kérnek semmilyen nyelvtudást, ami nem jellemző a diplomás munkakörökre - akár valós igény van a nyelvtudásra ezekben az állásokban, akár nem), vagyis nem vehetjük ám annyira biztosra, hogy a cikkben leírtak abszolút mértékben fedik a jelenlegi magyar munkaerőpiaci viszonyokat és helyzetet. (Más lenne a helyzet, ha mondjuk a piacvezető Profession.hu adatain alapulna a cikk. :U)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#254) b0bcat


b0bcat
addikt

Nagyon belehúzott az Index... :D Íme még egy mai cikk a nyelvtanulásról. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#255) Dr.F.E.R.I. válasza b0bcat (#252) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ehhez annyit tudnék érdemben hozzáfűzni, hogy közel nyolc évig dolgoztam a tuskónál, ebből ráadásul közel négy évet mint csoportvezető - ennek ellenére mégsem kellett soha használnom az angol tudásom. Hiába "nemzetközi környezet" (lsd álláshirdetéseik szövegét), ez kimerül abban, hogy pár havonta jártak ide külföldi delegáltak, akik az igazgatókkal tárgyalgattak, majd tettek a raktárban egy tiszteletkört, és pár óra ittlét után haza is téptek. Gyakorlatilag a raktárigazgató, a személyzeti-, és az operációs igazgató (plusz néhány nagyobb hazai fejes) irányította a folyamatot, miközben több száz alkalmazottal dolgoztunk ott helyben. Ez alátámasztani látszik az említett 1,2%-os értéket. Egyszerűen olyan a vállalati hierarchia, hogy a döntő többségnek egyszerűen nincs szüksége nyelvismeretre, hogy a munkáját elláthassa (ebbe beletartoznak a csoport-, osztály-, és műszakvezetők is!). És hogy ne feledjük: az országban lévő egyik (ha nem a -) legnagyobb multiról beszélünk!

Szerk.: viszont azt azért hozzá kell tegyem, hogy angol nyelvtudást eleve nem is vártak el az alkalmazottaktól

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#256) legendary


legendary
tag

Hi mindenki!
Nem olvastam el minden hozzászólást, de szerintem nagyon nem jól látjátok a dolgokat. Egy átlag magyarnak nem hiszem hogy szüksége lenne idegen nyelvtudásra, és az meg már kifejezetten szánalmas hogy Magyarországon idegen nyelvet várnak el a magyar munkavállalóktól. Kíváncsi lennék hogy az átlag amerikaiak, angolok a saját nyelvükön kívül mennyire beszélnek jól más nyelveket. És az hogy Magyarország kis ország azt csak a média sulykolja az emberekbe, hogy rombolják a nemzeti öntudatunkat.

"Mindenki arra született, hogy azt tegye amire született..."

(#257) Dr.F.E.R.I. válasza legendary (#256) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kb ezt írtam eggyel feletted... :U

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#258) b0bcat válasza legendary (#256) üzenetére


b0bcat
addikt

"...kifejezetten szánalmas hogy Magyarországon idegen nyelvet várnak el a magyar munkavállalóktól"

:F

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#259) Dr.F.E.R.I. válasza b0bcat (#258) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

"...kifejezetten szánalmas hogy Magyarországon idegen nyelvet várnak el a magyar munkavállalóktól" [holott a megpályázott munkakörükben soha egy percig sem fogják használni] - szerintem így gondolhatta a kolléga, de majd kijavít, ha nem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#260) b0bcat válasza Dr.F.E.R.I. (#259) üzenetére


b0bcat
addikt

Így azért más a leányzó fekvése. :P

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#261) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Leírom, ha már úgyis nyelvészkedünk: az akadémiai kézikönyvek nyelvészettel foglalkozó kötetében olvastam, hogy a nyelvtanulásnak rendkívül serkentő hatása van agyunk működésére nézve. Egy állítólagos tanulmány szerint azoknál az idős embereknél, akik a sajátjuk mellett egy idegen nyelvet is beszéltek, sokkal ritkábban fordult elő az időskori demencia, mint az egynyelvűeknél. A vizsgált csoportban 70 éves kor alatt szinte elő sem fordult, de afelett is jóval ritkább volt, mint a kontroll csoportnál. A tanulmányban vizsgálták azokat is, akik két idegen nyelven is beszéltek az anyanyelvük mellett, ezen emberek körében a demencia szinte ismeretlen volt, életkorra való tekintet nélkül.

Úgyhogy ha másért nem is, de agytorna gyanánt mindenképp csak ajánlható az idegen nyelvek alapos tanulmányozása.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#262) b0bcat válasza Dr.F.E.R.I. (#261) üzenetére


b0bcat
addikt

Már hallottam erről korábban, de ilyen szépen nem tudtam volna megfogalmazni. :N

:C a +1 indoknak a nyelvtanulás mellett. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#263) proci985 válasza tildy (#249) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

félreértettük egymást: az ahogy a gyerekek tanulják alatt én a gyerekek nyelvtanulási folyamatát értettem, ami nem ugyan az, mint az első naptól az adott nyelven kommunikálni az órán.

amit itt leírtál, tehát célnyelven történő oktatás az első naptól teljesen jól működik, svédet anno így tanultam, szerintem ez az optimális megoldás.

az, hogy a rigó mit csinálna teljesen érdektelen, svédeknél nem fogadják el őket -eurot se-, bármennyire is eu kompatibilisnek hirdetik magukat. CAEt természetesen elfogadják.

b0bcat: jaja, aktív gondolom a napi szinten használja. egyébként annyira nem fura, németül hiába van egy felsőm, évek óta nincs rá szükség és ehhez mérten egyre jobban kopik ki. vö napi használatban lévő angol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#264) b0bcat válasza proci985 (#263) üzenetére


b0bcat
addikt

"...eurot se-, bármennyire is eu kompatibilisnek hirdetik magukat."

Az nem titok, hogy az Euro nyelvvizsgának kevés köze van ahhoz, amire a neve alapján asszociálnánk, viszont szentül úgy rémlik, hogy valahol azt olvastam, hogy az Origo vizsga igenis nemzetközi, sőt, mintha ez lett volna az első ilyen az országban. De lehet, hogy rosszul emlékszem. :DDD (Bár én személy szerint a Cambridge-nél nemzetközibb vizsgát nem tudok elképzelni. :U)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#265) proci985 válasza b0bcat (#264) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

fene tudja, ha nem ismerik, akkor nem feltétlenül fogják elfogadni.

Cambridge, Goethe, Alliance Francaise és a többi saját nyelvivel ilyen probléma nem szokott lenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#266) Buci21 válasza b0bcat (#264) üzenetére


Buci21
addikt

Üdv! Én Eurot tettem le, nem volt nehezebb más vizsgák feladatsoránál, csak a feladattípusoknak megfelelően választottam, nekem fekszik az aktív kommunikáció a vad "nyelvtan-magolós" feladatokhoz képest. Nem tudom, mennyire értéktelen, de szerintem szintre u.a. mint a többi, javítsatok ki, ha tévedek.

(#267) b0bcat válasza Buci21 (#266) üzenetére


b0bcat
addikt

Elméletileg mindegyik azonos szintű vizsga ugyanolyan nehéz, mindössze a mért részképességek arányában van eltérés. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#268) proci985 válasza Buci21 (#266) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem arról van szó, hogy mennyire könnyű, vagy nehéz. arról van szó, hogy külföldön nem fogadják el sajnos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#269) b0bcat válasza proci985 (#268) üzenetére


b0bcat
addikt

Én egyenesen úgy tudom, hogy olyan "nemzetközi" vizsga, amit mindenhol el is kell, hogy fogadjanak, nem létezik.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#270) #11302912 válasza proci985 (#268) üzenetére


#11302912
törölt tag

Ezt most ugy erted, hogy olyan orszagban ahol az az anyanyelv vagy ahol nem az?
Mert ahol az angol az anyanyelv ott szerintem absolute nem is erdekel senkit van-e vizsgad.

(#271) proci985 válasza b0bcat (#269) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igaz.

de azért egy Cambridge esetén mégiscsak magasabb az esélye, hogy elismerik.

Handral: annyira nem érdekes, hogy anyanyelvi vagy sem, nem ettől függ. bizonyos helyzetekben pedig nem elég beszélni, kell a vizsga is. pl svéd felsőoktatásba való bekerüléshez angol és svéd 6os szint/C1 is kell. szóval hiába beszélget el az ember velük angolul, attól még kell a papír is, hogy tényleg teljesíti az adott szintet (svédnél szintén). persze ettől még ténylegesen tudni is kell azt a szintet, szóval kell a tudás és a papír is.

ha megvan a tudás, azért a vizsga is menni szokott (FCE/CAE azért eléggé valós használati tudásra megy rá).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#272) #11302912 válasza proci985 (#271) üzenetére


#11302912
törölt tag

igy mar stimmel. en ugy ertettem, amit irtam, hogy pl angliaban hacsak nem angol tanar akarsz lenni, teljesen folosleges barmifele vizsga. semmilyen mas munkakorben nincs szukseg angol nyelvvizsgara, mivel az az anyanyelvuk. svedorszagban stimme. foleg ha ott akarsz angol tanar lenni pl. :D

(#273) tildy válasza #11302912 (#272) üzenetére


tildy
nagyúr

Tevedes, felsooktatasba EU-s allampolgarkent ( nem britkent) csak ugy juthatsz be, ha van IELTS-d, vagy TOEFL-d. Hiaba beszelsz perfekt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#274) #11302912 válasza tildy (#273) üzenetére


#11302912
törölt tag

Az nem tanar? marmint felsooktatasba bejutni = tanarnak lenni nem? lehet en vagyok az sostoba, de azt tudom, hogy ahhoz kell a nyelv egyertelmuen. de ha elkerulod a tanari allast tulajdokeppen sehol mashol nincs ra szukseg. en igy gondoltam, elnezest ha ugy fogalmaztam, hogy erthetetlen. Egyertelmu hogy ha valakit oktatni akarsz valamire kell a jo nyelv, hogy megertsenek es mindent tudj amire szukseged lehet. :) de akar bankigazgato is lehetsz nyelvvizsga nelkul odakint. :)

(#275) tildy válasza #11302912 (#274) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem. Nem jelentkezhetek anelkul semmilyen egyetemi kepzesre itt, sot Esm sem( o pedig felsofokon ir es beszel) , amig le nem rakjuk a nyelvvizsgat. MAr ha ha hihetek a college-os angoltanaromnak , akkor CAE nem jo. Az alabbi kis reszlet az Oxford Brookes oldalarol van, de nagyjabol minden UK Bsc/Msc kepzeshez kell.

[link]
"English language requirements

If you are not a native English speaker you will have to meet our English language requirements of IELTS 6.0 (with 6.0 in reading and writing) or equivalent. Some courses, such as Law and Psychology, require IELTS 6.5 or equivalent."
Tehat nem csak tanari kepzesre, hanem barmilyen bsc/msc-re vonatkozik. Ergo enelkul nem mehetunk egyetemre, ha nem vagyunk nativ speakerek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#276) b0bcat válasza #11302912 (#274) üzenetére


b0bcat
addikt

"...ha valakit oktatni akarsz valamire kell a jo nyelv, hogy megertsenek es mindent tudj amire szukseged lehet."

Ma több angol nyelvtanári képzés (felsőoktatásról beszélünk természetesen) diplomájának kézhez vételéhez bármilyen nyelvű középfokú vizsgát elfogadnak (mint bármilyen más képzésen). :O

Jelenleg sajnos nem garancia Magyarországon a nyelvtanári diploma a tanár tudására/felkészültségére, ahogyan pl. a nyelviskolák akkreditációjának sincsen semmilyen relevanciája az azokban folyó oktatás minőségét tekintve*. :(

*Ez utóbbit maga a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének előző vezetője nyilatkozta kb. 2 éve egy interjúban. :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#277) proci985 válasza #11302912 (#274) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem. diákként is kell, hogy felvegyenek, akármilyen képzésre. pl nekem informatikusnak tanulni kellett mindkét nyelvből a felső. ami teljesen indokolt kritérium volt, egyébként esélyem se lenne elvégezni.

tanársághoz: gyakvezként dolgoztam most ősszel, de oda a szóbeli és írásbeli kommunikáció magas szinten alap (de messze nem elégséges). egyébként pl nem tud az ember gyakorlatot tartani vagy beadandót javítani (utóbbinál feltétel volt a szöveg akadémiailag megfelelő szintje).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#278) cappa72


cappa72
nagyúr

Nekem tetszik az írásod.
:C

Én is naponta szenvedek az angollal. Mint írtad e-mail formájában sokat levelezek, ámbár nem érzem, hogy ezt biztos tudással a fejemben teszem. Leginkább a helyes szövegértéssel vagyok gondban. A legnagyobb hiba pedig az, ha valaki (pl. én) a szavak kiejtésében egészen jó, ugyanakkor keveset tud. Mert ekkor megint sokan gondolják, hogy milyen perfekt, holott ez egy csapda. Mégpedig nagy.

Egy előadó egyszer azt kérdezte, tudjuk-e, melyik nyelvet beszéli a világon a legtöbben?
...
..
.
- Hát a "bad English"-t.

Szóval a világ most úgy működik, hogy "aki akarja úgyis megérti". Legalábbis ezt tapasztalom.
Kisebb a tökéletesre törekvők száma, mint az előbb említett gyakorltot alkalmazók.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#279) _Szasza_


_Szasza_
tag

Ezzel a nyelv dologgal az a legnagyobb probléma, hogy hiába tanulod, vagy csinálsz meg nyelvvizsgákat, ha nem kell/tudod utána használni, szinte semmit sem ér az egész...Nekem németből van középfokúm és annó (kb 10 éve) mikor megszereztem, nagyon jól ment mind szóban mind írásban. Sajnos azóta nem kellett használnom sehol sem. Meg is lett az eredménye... Most már alig tudnék gagyogni németül. Ha pedig az ember nincs rákényszerítve munkahelyileg vagy másképp hogy használja, akkor pedig előbb utóbb beindul a felejtési folyamat...Persze, fenn lehet tartani a tudást hogy ismételgetsz meg filmeket nézegetsz, de az édes kevés ahhoz, hogy mondjuk 5-8 év múlva, ha hirtelen kell akkor csuklóból menjen az egész. Na meg persze előbb-utóbb szépen lassan az ember szorgalma is alábbhagy értelmes motiváció hiányában.
De ez az egész nem csak a nyelvekről mondható el. Szinte bármiről. Például a matekról is. Azt is elég szépen el lehet felejteni miután az ember kijön az iskolából és már nem használja. Persze itt nem az alapvető műveletekre gondolok, hanem pl felsőbb analízisre, vagy algebrára és stb...

(#280) #11302912 válasza proci985 (#277) üzenetére


#11302912
törölt tag

En errol nem tudok. Olasz baratnom a masodik diplomajat teszi le Londonban az UCL-en es rosszabbul beszel es ir angolul mint en. Szoval en ezt igy annyira nem hiszem el. Lehet, hogy ferditenek a mediaban esetleg vagy valami.

Es egyaltalan nincs is nyelvvizsgaja.

Raadasul nem piskota targyakbol, mert politikai filozofia, es hasonlok.
Fb-n is meg lehet nezni ha rakeresel Marianna Bindi-re

[ Szerkesztve ]

(#281) #11302912 válasza #11302912 (#280) üzenetére


#11302912
törölt tag

Javitom magam. Politika elmelet, es filozofia. :P ezekbol diplomazik/ott.

(#282) proci985 válasza #11302912 (#280) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

lehet rosszabbul ír és beszél, de gondolom valamilyen angol vizsgája van vagy letett valami különbözetit. ha pedig másoddiplomát csinál, akkor valószínűleg azért eléggé beszél angolul.

közben megnéztem a jelenlegi aktuális szabályozást, úgy néz ki megint variáltak és már az 5. szint is elég angolból, svédből továbbra is felső kell nekik (legalábbis külföldön végzett gimnáziumnál).

diplomaféléven vagyok egy svéd nyelvű IT képzésen és mellesleg két hete járt le az egy éves mandátumom a helyi student unionban az egyik tanulmányi megfigyelőként. tehát nem a médiából tájékozódom, hanem első kézből vannak az infok. hivatalos link (angolt nem találtam).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#283) #11302912 válasza proci985 (#282) üzenetére


#11302912
törölt tag

En nem tudom, de Marianna azert mar lassan 30 lesz es 4 evvel ez elott is oda jart az UCL-re.
Kulombozetit, lehet hogy tett, de vizsgaja nincs. Altalaban en javitottam a helyesirasat az esszeiben. :D

De persze nem akarlak se megserteni, se meghazuttolni. Ezek csak az en szemelyes tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

(#284) Carte válasza Tüzi (#3) üzenetére


Carte
tag

Azért az angolok is előszeretettel használják a "Huh?" meg a "Heh?" féle visszakérdezést. Nem túl elegáns :DDD Bár lehet csak rossz környéken melóztam kint...

BTW így az első rendőr átment volna a nyelvvizsgán ;]

(#285) #11302912 válasza Carte (#284) üzenetére


#11302912
törölt tag

Meg jo hogy hasznaljak. :D Ugyanugy ahogy a brit zeneben is sokszor olyan torzitottan ejtik ki a szavakat, hogy egyenesen erthetetlen, es meg nativ angolok se ertik. :P ugyanugy, ahogy a magyar is elfelejt szavakat neha, meg jo sokszor csak odabofog valamit. :D Nekem egyenesen az Irek hoztak ram a fraszt, mikor keptelenek kinyitni a szajukat, es mindenfele artikulacio nelkul osszezart allkapoccsal murrognak, horognek angolul, es raadasul raccsolnak selypitenek, es poszek egyszerre. :D 1 evembe tellett megtanulni ertelmezni oket. Raadasul nyelvtanilag se beszelnek helyesen. Sokszor hallottam csokat "what is you doing?" mondattal. Es mikor visszakerdeztem meg o magyarazta, hogy neki ez az egyes szam elso szemely, mert nala az "are" az tobbesszam. :D Elkell fogadni, mindenki mas. Pl egy magyarul tanulo ember nemhiszem, hogy a szegedi tajszolast megertene. :P

(#286) #11302912 válasza #11302912 (#285) üzenetére


#11302912
törölt tag

egyes szam masodik szemely...* javitom, de mar kifutottam a szerkesztes idobol... sorry.

[ Szerkesztve ]

(#287) proci985 válasza #11302912 (#283) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, lehet változott a szabályozás. utóbbi években itt is szigorítottak valamennyit.

egyébként ezen a szinten beadandóknál anyanyelviek se mindig tökéletesek, tájszólás, illetve stilisztikai hibák előfordulhatnak. illetve gyakorlatban láttam már nagy nemzetközi folyóiratban is eléggé érdekes mondatszerkezeteket néha kutatásoknál, megesik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#288) #11302912 válasza proci985 (#287) üzenetére


#11302912
törölt tag

Beadandokrol jut eszembe. Nem vag temaba, ezert offba irom, de pl letezik angol essze random generator, amit fizikusok, es matematikusok szivesen alkalmaznak idohuzas celjabol. Ezek olyan weboldalak, hogy beirod hany oldalas essze, es bizonyitasra van szukseged, azmeg kidob teljesen random szoveget a leg szakmaibb szavakkal tele, es az egesznek alapvetoen semmi ertelme nincsen, de a tanarnak el kell gondolkodni, es vegigolvasni mire kiderul a turpissag. :D

Baromi nevetseges, de mukodik, mert nem mondhatod, hogy nem adtal be semmit, sott, van mikor a tanar el se olvassa, es leosztalyozza. :D

Minden szakmaban vannak olyan szituk mikor koklerkodnak az emberek. :D

(#289) proci985 válasza #11302912 (#288) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez szerintem félig urban legend. az alapja az volt, hogy tényleg egy kutató annyira ki volt akadva az elfogadott articleken egy bizonyos területen belül, hogy generált egy jól hangzó semmit némi adatbányászat után.

nem tudom, nálunk végig szokás olvasni a beadandókat, fél óra általában elég egy pár oldalas szövegben megtalálni a hasonló furcsaságokat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#290) #11302912 válasza proci985 (#289) üzenetére


#11302912
törölt tag

majd megkeresem a linket amit brit fizikus haver adott, meg targyalt ki masik haverral. :D sirtam a rohogestol mert a kotoszavakon kivul semmit nem ertettem belole. :) Viszont eleg komoly volt. meg grafikonokat meg mindent general am. :D

(#291) tildy válasza #11302912 (#280) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat pedig oda is IELTS-t kernek...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#292) #11302912 válasza tildy (#291) üzenetére


#11302912
törölt tag

En elhiszem neked. :) Viszont meg ha igy is van. Marianna angol nyelvtudasa messze... messze elmarad az enyemtol, pedig en utcanyelven beszelek angolul. Legalabb is en sose tanultam azt amit tudok, csak ram ragadt.

Ez alapjan pedig nekem arra kell kovetkeztetnem, hogy egy ilyen nyelvvizsgat vagy nagyon konnyu letenni, vagy egyszeruen nem valos az, hogy szukseg van ra.

(#293) b0bcat


b0bcat
addikt

Nem biztos, hogy érdekel benneteket, de leírom ide, mert meg szeretném osztani valakivel...

Vannak most ezek a beharangozott TÁMOP-os képzések. Tényleg nem rossz ajánlat, hiszen 4.500 Ft befizetése mellett egy 90 ezer forintos értékű nyelvtanfolyamon lehet részt venni, amit tanóránként 1.000 Ft-tal számolnak, vagyis 90 tanórát kapsz a 4.500 Ft-ért. Once in a lifetime opportunity. Engem is kerestek meg azzal, hogy tartsak ilyen órát. Szerintetek mekkora óradíjat ajánlottak a 12 fős tanfolyamra (amiért tehát az iskola 12 ezer forintot kap)? :(( (Segítek: nem valami magas összeget mondtak... :((()

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#294) Buci21 válasza b0bcat (#293) üzenetére


Buci21
addikt

600Ft/óra?? kb ennyi egy teszkós árufeltöltő órabére asszem :D

szerk: najó, komolyan 1200Ft/óra xD

[ Szerkesztve ]

(#295) b0bcat válasza Buci21 (#294) üzenetére


b0bcat
addikt

Ennél azért több... :U

Csak annyit mondanék, hogy a pályám során akadtam már pofátlan nyelviskolákba, de ott sem ment ekkora lehúzás. :((( A kisebb nyelviskolák - tapasztalataim szerint - többnyire az óradíj harmadát-felét "nyelik le", persze ott azt is figyelembe kell venni, hogy sokszor piaci ár alatt adnak ajánlatot.

(Mielőtt elkezdtek szorozni-osztani, és azt mondjátok, hogy "dehát basszus nekem sincs több ezer forintos órabérem, mit sír ez itt?!", gondoljatok bele abba, hogy most NEM leadózott, nettó jövedelemről beszélünk, hanem alvállalkozói számlás vállalási díjról, aminek - hiszitek vagy sem - bőven több mint a fele elmegy adóba. :( Ergo az imént említett 1200 Ft-os számlás órabérből kevesebb mint 500 Ft maradna a tanár zsebében.)

Amin most hőzöngök, az nem az abszolút értéke a tanári óradíjnak, hanem az aránya ahhoz képest, amit az iskolák zsebre raknak belőle. :(( Pofátlanság. :W

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#296) Buci21 válasza b0bcat (#295) üzenetére


Buci21
addikt

én úgy gondoltam, h 1200 amit kézhez kapnál :D

(#297) Pala válasza b0bcat (#295) üzenetére


Pala
veterán

Az ország egyik legnagyobb/legismertebb nyelvsulijában (nevet nem írnék) kb. 55-60%-ot "nyúl le" az iskola az óradíjból. Én már csak emiatt is elvből nem veszek részt iskolai nyelvoktatásban. Úgy vagyok vele, ha már fizetek, akkor a tanárt szeretném fizetni közvetlenül, a vérszívók meg elmehetnek havat lapátolni. :C

[ Szerkesztve ]

(#298) b0bcat válasza Buci21 (#296) üzenetére


b0bcat
addikt

A nyelviskolában nincs olyan, hogy kézhez kapsz pénzt. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#299) b0bcat válasza Pala (#297) üzenetére


b0bcat
addikt

"Az ország egyik legnagyobb/legismertebb nyelvsulijában..."

Lenne tippem, kire gondolsz. :D

"ha már fizetek, akkor a tanárt szeretném fizetni közvetlenül"

Érdekes, hogy sokszor hivatkoznak arra a nyelviskolák (a diákjaik felé), hogy ők olcsóbbak, mint egy magántanár, de a másik oldalról nézve - döbbenetes módon - azt lehet látni, hogy normál méretű csoportok esetén (tehát nem extra kis létszámú csoportokban) is olyan óradíjakat kérnek el az iskolák, mint amennyibe egy-egy olcsóbb magántanár kerül, ráadásul az iskolák által (a tanárok felé) fizetett óradíjak évek óta csökkennek, de legalábbis stagnálnak, miközben az iskolák emelték az áraikat. :(((

Ebből most azt akartam kihozni, hogy több olyan gondolkodású tanuló kellene, mint te! :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#300) Dr.F.E.R.I. válasza b0bcat (#299) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Volt munkahelyemen, a logisztikai központban rengeteg külsős munkaerőt alkalmaznak a mai napig, ezek után a cég fizet a rabszolgatartónak (polkorrekt nevén: bérmunkaerő kölcsönzőnek) fejpénzt. Ennek a fejpénznek és a rabszolga bérlapjára kerülő összegnek az aránya kb. 3:1. Ennek a ~60%-át fogja a szerencsétlen még leadózni, plusz a maradék 50%-át otthagyni áfára, jövedéki adóra, mint mindenki más. A tulaj tehát lefölözi a 2/3 részét az embere által megkeresett pénznek, plusz még állami támogatást is felvesz utánuk, mert rengeteg szakképzetlen, lerongyolódott nyomorultat foglalkoztat, akik ebbe a bűvkörbe esnek. Sajnos azt kell mondjam, hogy Te - mindamellett, hogy értem a problémádat - még a szerencsésebbek közé tartozol, mert még mindig szabadabban mozoghatsz, mint sok honfitársunk, a szaktudásod pedig alkupozícióra jogosító tényező, azokkal ellentétben, akiknek a két kezükön kívül egyebük sincs :( .

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.