Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#133) Иван válasza mrhitoshi (#119) üzenetére


Иван
őstag

"A mai ifjabb generáció tagjai legalább 2 idegen nyelvet ismernek"

Igen? Én egy viszonylag elit gimnáziumba jártam (még országos szinten is viszonylag jobbféle), és sokan még magyarul sem tudtak. Sokan egy összekapart középfokú német/angollal mentek az érettséginek. Persze voltak akik egy-két felsőfokút leraktak, de azért ők voltak kisebbségben.

Az meg hogy nyelvvizsga mit ad megint egy dolog, mert volt ismerősöm, aki felsőfokú angollal a Russia-át "russziá"-nak ejtette...

Mellesleg ha nem kellett volna a pluszpont miatt, én se megyek semmilyen nyelvvizsgára. De az meg megint abszurd, hogy az állami rendszerben kétféle mérce létezik parallel (érettségi - nyelvvizsga), de az érettségi emelt több pontot ér egy felsőfokúnál, közben meg könnyebb.

Vaalmelyiket tessék már kinyírni, mert ez így illogikus és pazarló. Ja, és a nyelv érettségik szerintem kifejezetten azok az érettségi feladatsorok, amik nem is sikerültek rosszul és egész tűrhető minőségűek (mind közép- mind emeltszinten). (Ellentétben mondjuk egy töri középpel, amit kemény 20 perc tanulással megírtam 98%-ra. Máig se tudom hol vesztettem egy pontot.)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.