Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) sb válasza .mf (#8) üzenetére


sb
veterán

@mf és arn:

Nem jönnek és ezek az árak. Ez van.
High dpi (140-től felfelé) főleg alig van. Magas frissítéssel pedig csak aranyáron kis túlzással kb. 5 féle.
Ami van, az pár normális árú:
- 4K (high dpi) 32" 60Hz. ~100-120k
- WQHD, UWQHD (itt már kicsi a dpi) 60-100Hz ~80-120k
- és már viszonylag jó áron van utóbbiból 120-140Hz is. ~150k talán?

De már ez is relatív mert - bár uncsi, tudom, de - még ezek ár/értéke sem túl meggyőző a két véglethez képest:
- egy 24" FHD 60Hz monitor: 30-40k-ból megvan. De 50k-ig bezárólag minden "extradrága" feature-rel együtt is akár: vesa, normális talp, freesync, esetleg 60Hz+, hangszóró!, USB hub!!!
- vagy 55" LCD, de akár OLED TV. Ott meg méret, panel, gyorsaság, mostanában már input lag és sync is jön... 250k körül megkapod, 300k körül OLED-ben ami más kategória.

(És itt most lehet jönni azzal, hogy másra való, de nem ez a lényeg, hanem a technológia mögötte. Ugyanaz vagy jobb ugyanannyiért. Hogy másra "hangolják" az egy külön kérdés...épp ez a gond, hogy az ár attól függ mire lövik be. Nem attól, hogy mit tud.)

Sírásom másik része meg a valós űrtechnikai dolgokra szokott kiterjedni, mint KVM switch - ez már tényleg csak aranyáron várható el egy félszoba méretű monitorba - vagy a Type-C dokkolhatóság és ezen belül is a high dpi támogatás.

De itt be is fejeztem a következő sztorival, talán jól mutatja a sz*patásmérő mennyire leng ki hw-árak-feature-ők terén manapság:
Jövő héten elvileg megjön az új céges Dell Latitude.
Ahogy néztem 500k körül adják, az se sokat drágult, de legalább lesz benne minden ami kell:
Intel 4/8, kemény 25%-al gyorsabb mint a jelenlegi 4-5 éves 6440HQ-s Lati... ami került 270k-ba. :D
A leírás alapján lesz HDMI 1.4 ha minden igaz és mellé USB 71.0 Gen1, tehát a szokásos 3.0. :D és DP alt mode - dobpergés - 1.2-es verzió, tehát a 4K60Hz-nek búcsút lehet mondani dokkolás mellett.
Dokkoló nélkül, több kábellel, vagy a fél internetet feltúrva és a megfelelő USB 2.0-ás cuccot megtalálva AKÁR dokkolóval is használható lesz 4K-ra.
Ha így van akkor megéri az 500k-t és jöhet mellé a 3-500k-s monitor is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.