Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

egy 34es ivelt monitor mitol lett az evek alatt ketszer annyi?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Synthwave válasza arn (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A dedikált Microsoft Teams gombbal, pop-upos, 5 Megapixeles IR webkamerával, zajszűrős mikrofonnal és 5 wattos sztereó hangszórókkal szerelt..."

Ezek azért biztos dobnak az áron (nyilván nem x2-es szorzó), meg aztán a panelről, különböző csatlakozókról és talpról sem tudni még semmit. Amit mondani akarok, az az, hogy kicsit korai leírni, meg nagy örömre sokmindennek megindult felfelé az ára.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) #06658560 válasza Synthwave (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Régebben nagyon imádtam Dell monitoron dolgozni, az elmúlt öt évben azonban akkora hulladékok jutottak, hogy már szóba sem jön monitorkeresés során.

(#4) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

És értelmes 32"-es 4K 16:9 monitort miért nem hoz senki, vagy oledet? Annyira ráférne már egy nagyobb generáció váltás a monitorokra, de nem még facsarják amég tudják.

Egyébként szeretem a Dell monitorokat, a minőség és a garancia miatt, de per/pill semmi nincs náluk amit magamnak vennék. Családba van több is pedig.

(#5) dabadab válasza FeRRaR1 (#4) üzenetére


dabadab
titán

És értelmes 32"-es 4K 16:9 monitort miért nem hoz senki

Hát ez nagyban függ attól, hogy mi neked az "értelmes". Delltől ott van pl. az U3219Q, azzal mi a baj?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) FeRRaR1 válasza dabadab (#5) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem rossz, csak nem előrelépés a 60hz miatt nekem.
LG 32UD99 van most egyszer már cserélték mert középen foltosodott. Most nemrég a sarkaknál kezdett "beégni" mint ha valami ragasztó átütött volna rajta. Fakóbb és fényesebb. 15 évig használtam megelégedettséggel LG monitorokat, de ezek után soha többet. Nem mellékesen az első foltosodás csak minimális volt a support szerint normális. Persze egy méreg drága monitornál csak természetes.

Dellt szeretnék ha lenne valami ami előrelépés. Évek óta nézelődök és nem tudok fellépni mondjuk 120 Hz-re. A legszörnyűbb számomra hogy 29 alatt van megfelelő 4K magas frissítés. 43" és felette is van, de ami nekem kéne 32"? Az nincs, rengeteget túrtam a netet, Acer, Dell, Asus, LG... Állítólag most nemsokára kijön egy új panel ami az Asusnál debütál: ASUS ROG Swift PG32UQX 32" 4K 144Hz komoly háttérvilágítás.

(#7) .mf válasza FeRRaR1 (#6) üzenetére


.mf
veterán

"A legszörnyűbb számomra hogy 29 alatt van megfelelő 4K magas frissítés."

Én már azzal is kiegyezek, amennyiben magas színhűség is társul hozzá - melyik monitor az?
28+", 4K, nem-ívelt, magas A-RGB, legalább 8bit+FRC de inkább natív 10bit, 75+ Hz, non-glossy, és nem kerül egy vagyonba, létezik már ilyen, vagy várhatok rá még pár évet?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) .mf


.mf
veterán

Notebookcheck-en már kint van a többi monitor is:

- 55 és 65" 4K touch
- 24, 27 és 34" videókonferencia-monitorok
- 2 db 27" WQHD IPS (az egyiken egy hub)
- 2 db 24" IPS (az egyiken hub)
- 38" ívelt
- és az itt is bemutatott 40" ívelt 5K...

Szóval egyetlen normális 4K nem-ívelt monitorral sem tudtak előrukkolni... ggwp.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) arn válasza Synthwave (#2) üzenetére


arn
félisten

Jah igaz, mostanaban a 20 euros webcamek 200ert mennek. :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Duree


Duree
veterán

Egy ekkora monstrum ami több mint 2000 dollár igazán bele férhetett volna minimum egy 144Hz panel, kár érte.

duree54

(#11) Z_A_P válasza arn (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

egy 34es ivelt monitor mitol lett az evek alatt ketszer annyi?

A (hivatalosan) nem letezo inflacio-tol!

OK

(#12) DBob válasza Z_A_P (#11) üzenetére


DBob
őstag

Így. :((

(#13) arn válasza Z_A_P (#11) üzenetére


arn
félisten

55os oledet adnak ennyiert tvben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) Marsellus válasza FeRRaR1 (#6) üzenetére


Marsellus
csendes tag

Most vettem egy Rog Strix XG438q modellt, 4K 120 HZ, kifolyik a szemem tőle. Olyan, mintha űrhajóban ülnék, teljes függőséget okoz.

16:9, direkt ilyet kerestem, egyedül az Acernek van egy hasonlója (Predator CG437k).

Majd talán most CES-en bejelentenek 1-2 új, hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#15) Victorio válasza FeRRaR1 (#4) üzenetére


Victorio
aktív tag

Erre várok én is.
32" / 4K / 120Hz / FreeSync.
De idáig ezekből valami mindig hiányzott.

Az Acer XV282K KV csak 28" képátlójú - pedig minden mást tudna.

Az Acer PE320Q, az LG 32UD99, a Philips 326M6VJRMB, a BenQ EW3270U, meg még sorolhatnám..., pedig vagy csak 60Hz-es vagy nincs FreeSync.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#16) Zanik


Zanik
addikt

Ultrasharp-oknál megint csak a 27"-es DE verzióban lesz PIP?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#17) sb válasza .mf (#8) üzenetére


sb
veterán

@mf és arn:

Nem jönnek és ezek az árak. Ez van.
High dpi (140-től felfelé) főleg alig van. Magas frissítéssel pedig csak aranyáron kis túlzással kb. 5 féle.
Ami van, az pár normális árú:
- 4K (high dpi) 32" 60Hz. ~100-120k
- WQHD, UWQHD (itt már kicsi a dpi) 60-100Hz ~80-120k
- és már viszonylag jó áron van utóbbiból 120-140Hz is. ~150k talán?

De már ez is relatív mert - bár uncsi, tudom, de - még ezek ár/értéke sem túl meggyőző a két véglethez képest:
- egy 24" FHD 60Hz monitor: 30-40k-ból megvan. De 50k-ig bezárólag minden "extradrága" feature-rel együtt is akár: vesa, normális talp, freesync, esetleg 60Hz+, hangszóró!, USB hub!!!
- vagy 55" LCD, de akár OLED TV. Ott meg méret, panel, gyorsaság, mostanában már input lag és sync is jön... 250k körül megkapod, 300k körül OLED-ben ami más kategória.

(És itt most lehet jönni azzal, hogy másra való, de nem ez a lényeg, hanem a technológia mögötte. Ugyanaz vagy jobb ugyanannyiért. Hogy másra "hangolják" az egy külön kérdés...épp ez a gond, hogy az ár attól függ mire lövik be. Nem attól, hogy mit tud.)

Sírásom másik része meg a valós űrtechnikai dolgokra szokott kiterjedni, mint KVM switch - ez már tényleg csak aranyáron várható el egy félszoba méretű monitorba - vagy a Type-C dokkolhatóság és ezen belül is a high dpi támogatás.

De itt be is fejeztem a következő sztorival, talán jól mutatja a sz*patásmérő mennyire leng ki hw-árak-feature-ők terén manapság:
Jövő héten elvileg megjön az új céges Dell Latitude.
Ahogy néztem 500k körül adják, az se sokat drágult, de legalább lesz benne minden ami kell:
Intel 4/8, kemény 25%-al gyorsabb mint a jelenlegi 4-5 éves 6440HQ-s Lati... ami került 270k-ba. :D
A leírás alapján lesz HDMI 1.4 ha minden igaz és mellé USB 71.0 Gen1, tehát a szokásos 3.0. :D és DP alt mode - dobpergés - 1.2-es verzió, tehát a 4K60Hz-nek búcsút lehet mondani dokkolás mellett.
Dokkoló nélkül, több kábellel, vagy a fél internetet feltúrva és a megfelelő USB 2.0-ás cuccot megtalálva AKÁR dokkolóval is használható lesz 4K-ra.
Ha így van akkor megéri az 500k-t és jöhet mellé a 3-500k-s monitor is!

(#18) arn válasza sb (#17) üzenetére


arn
félisten

Az en problemam, hogy harom eve vettem egy 34es ips lgt. Akkor is par eves tipus volt, de azert 75hzig tamogat freesyncet.

Ha most cserelni akarnek, mittudomen, hogy nagyobb frissitest tudjon, fizessem az akkori ar 2-3xat? Lassan ott tartunk, hogy ugyanazt is joval dragabban kapom meg. Egy 48-55os oled sok szempontbol korbepisalja... olyan keppel, amirol almodunk monitornal. Lassan az esetleges beeges se erdekel.

Komolyan lof*sz a seggebe az osszes hwgyartonak manapsag, hogy egy sokezer euros konfig is kozepkategoria. Mar ha lehet kapni. Nem is emlekszem olyanra, hogy konkretan nincs pl 500 eur alatt videokartya a polcokon, de 1000 euroert is lottoszintu, hogy megkapd amit 700 euronak hirdetettek (amit buntetnek lassan, mert semmi koze a valosaghoz).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) FeRRaR1 válasza Marsellus (#14) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Tetszetős, néztem én is 43" modelleket mert meglepő de per / pill jobb a kínálat mint a 32" esetén. Viszont van itthon egy 43" tv és ide próbáltam. Ez már túl nagy lenne nekem, túl sok fejmozgatással jár körbe nézni. 32"-on elfér 3 A4-es lap egymás mellet és jó dolgozni rajta. Viszont ütős a filmeknél / játékoknál is ugyan úgy. 43"-nál számomra túlságosan eltolódna az egyensúly a film / játék felé, nekem meg mindenes kell. Legyen jó mindenben, ha képet vagy videót szerkesztek, gaming, munka, film vagy csak olvasás. Úgy érzem ide, erre az asztalra nekem a 32" a tökéletes.

Victorio

Az LG 32UD99-et húzd le a listáról ha jót akarsz. Nekem is az van, most lesz másodszor vissza küldve gariba.

Jó monitor, nagyon is, képe kiváló, színhűség, betekintési szögek, játék, film, munka akár képszerkesztés kiváló.

Ellenben a panel gyártása során nem tudom hogy tudtak ennyit hibázni. Először is láttam 2 modellt, ahol piszok volt a pixeleken, mármint a kijelző fólia alatt, nem letörölhetően nyilván. Ez film közben nem zavaró, de pl Word vagy Exel közben megőrültem tőle.

Csere.

Ez jónak tűnik, se koszos se halott pixel.
Fél év után gondolom ragasztó pacák kezdtek halványan megjelenni a kijelző közepén. (LG garancia eljárását most nem minősítem hosszan, legyen elég annyi hogy sz@r).

Csere.

Jónak tűnt, de most kb 1 év után a sarkok elkezdtek kifehéredni, fakulni és világítani nagyon észrevehető ha sötét a téma, világos dolgoknál nem zavaró.

Ránéztem amazonon, mikor vettem magasan volt értékelve, azóta mindenki szidja hogy mind selejt. Azért ennyi pénzért többet vártam...

[ Szerkesztve ]

(#20) FeRRaR1 válasza sb (#17) üzenetére


FeRRaR1
őstag

és arn

Ezt nem értem én se, itt az oled mióta, itt a matrix led local dimming háttér világítás is elég régóta. Erre ontják magukból a B és C kategóriás peneleket Edge led világítással, horror színhűséggel.

Ha akarnék se tudnék venni olyat ami nekem megfelel.

32" IPS 4K 120Hz vagy felette és normális háttér világítás mint matrix led esetleg oled. Egyik sem űr technika, régóta léteznek. Itt van 600 euro, megkapom? Nem. Legyen 1200? Akkor se mert nem létezik ilyen termék.

Úgy érzem hogy egyszerű igényeim vannak, létezik az összes technológia régóta ami kéne nekem egy csomagban. Ultra wide nem érdekel ahogy a hajlított dolgok sem.

De ide lehetne hozni a TV-ket is hogy az összes LG és Samuból kikerült a DTS támogatás és hang nélkül viszik a filmjeim 90%-át. De nem csak az olcsó LG-kből került ki a kodek, a 3000 eurós oledekből is. Opcionálisan se vásárolható meg. Úgy érzem sokszor a cégek versenyeznek hogyan szopassuk meg a vásárlókat.

(#21) wattafaka


wattafaka
senior tag

FullHD felbontást gondolom ne is várjunk.

(#22) fairi válasza Victorio (#15) üzenetére


fairi
addikt

Türelem készítik neked [link]
Gondoltak rád, csak volt egy kis halasztás a HDMI 2.1 miatt.

(#23) fairi válasza arn (#18) üzenetére


fairi
addikt

Érzem a fájdalmad.
Uj monitort keresek, de nehezen megy.
Lassan rájön az ember egy dell 2709w lecserélése nem is oly egyszerű.

(#24) fairi válasza FeRRaR1 (#20) üzenetére


fairi
addikt

" Erre ontják magukból a B és C kategóriás peneleket Edge led világítással, horror színhűséggel."
Színhűség és homogenitás körülményesen mérhető, és emberek többsége figyelembe se veszi.
Mi a fontos reklámban? A méret, felbontás, és a Hz. Ritkán odaírjak a színlefedést és kalibrált gyárilag (vagy tényleg vagy nem annyira).
Persze panel homogenitása kérdéses marad, majd kiderül mikor megveszed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.