Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MAxxYD


MAxxYD
tag

Jó kis cikk :R
Ajánlom még figyelmedbe a Carcassone-t :K

[link]

(#2) Jeanne d'Arc

Monopoly nagy kedvencem IOS-en :))

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#3) r0by


r0by
addikt

Jó cikk :C :R
Tudom ajánlani a Blizzard által készített Heartstone-t is, ami szintén van mindkét platformra.
Androidon csak tabletre telepíthető.

(#4) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Több tableten is játszhatóak ezek egymás ellen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) Garada válasza philoxenia (#4) üzenetére


Garada
őstag

Bennem is ez a kérdés fogalmazódott meg legelőször már a címet látva, érdekelne.

(#6) philoxenia válasza Garada (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valahogy nekem fura a gondolta, hogy öten fogdosunk egy tabletet. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) Garada válasza philoxenia (#6) üzenetére


Garada
őstag

Hát elég érdekes és kényelmetlen megoldás lenne az biztos, vagy másik megoldás minden körben végigadogatni. :DDD

(#8) gubacsino


gubacsino
aktív tag

kösz az ismertetőt!
Persze gondolom a teljesség igénye nélkül készült a teszt, bár minden társasjáték ősanyját a "Kinevet a végén"-t azért megemlítettem volna :K
Egy online változata a Ludo Party
Amit viszont offline, többen is érdemes kipróbálni az ez a verzió. Pachee 2.0 - FREE néhány mező másképpen is viselkedhet az átlagosnál és ez alaposan megbolygatja az ismerős játékmenetet.

A Risk mellé egy Stratego elfért volna. Aminek külön offline változata is van.

[ Szerkesztve ]

(#9) nauro válasza Garada (#7) üzenetére


nauro
aktív tag

Nekem mar hozta ugy, h csoportosan vartunk valahol es egy monopoly eletet mentett :) nem kell korbeadni, van olyan jatekmod, h lerakod kozepre minden korvaltasnal a megfelelo ember fele fordul a szoveg. Ugy ulitek korbe mintha tenyleges tarsas lenne. Jo meretben nem akkora, de ezek szerintem szukseghelyzetekre lettek tervezve :)

(#10) djg


djg
aktív tag

Nagyon jól megírt cikk lett, köszi!

(#11) haddent válasza philoxenia (#6) üzenetére


haddent
addikt

Erre van igény ma. Elég szánalmas, legyünk őszinték..

(#12) Touch-ko


Touch-ko
őstag

A Monopoly nagyon jo. Rengeteg orat jatszottam vele.
Ajanlani tudom a Scrabble-t is ha tudtok angolul. Az ingyenes verzio tele van ostoba reklamokkal, de meg az is jatszhato.
Hosszu ut folyaman jo dolog lehet egy tarsasjatek.

BTW, jo cikk lett!

(#13) rudi válasza philoxenia (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Vannak azért 13,3, sőt 20-27 colos tabletek is, meg laposra fordítható, 24-27 colos monitorok, All-in-One gépek. Persze, ez az egész tableten társas, akkor lenne igazán érdekes, ha felhasználnák rendesen az eszköz adta extra lehetőségeket, pl. harc előtt egy jó nagy csata anim, ha nyersz valamit, fanfár, gratula, a táblán valódi bábuk mozgatása meg minden olyan trükk, amit fizikai kártyákkal és egyéb elemekkel nem kényelmes elérni. Pl. nekem van egy nagyon kedves, hajózós, hódítósom (valójában 2 is, csak a másikat már el is felejtettem), amivel azért nem játszunk, mert elég sok vesződés felrakni, nem férünk el vele az asztalon, nehézkes. Egy (vagy akár több) tableten és egy 24-27"-os táblán baromi jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Laslow


Laslow
senior tag

Meglepődtem: furcsa volt látni, hogy milyen hangsúlyos a cikkben a Monopoly és a Catan, miközben kismillió kiváló társasjáték érhető el digitális formában is. A cikk közülük csak az Agricolát említette, ami elsőre valóban túl összetettnek tűnhet a vele játszóknak, de a játék végére minden letisztul, hiszen a téma és a mechanika annyira összhangban vannak.

Az éppen felkapott, kezdők számára is ajánlható játék a Star Realms. Több platformra is letölthető, és Easy AI ellen korlátozás nélkül ingyen játszható. Kezdőknek is ajánlható, hiszen csak pár perc megismerni a működését és a szabályait: pofonegyszerű, gyors, pakliépítő típusú játék.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#15) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A kockadobásokat lehet-e manuálisan intézni? Dobok hagyományos kockával és beütöm a dobott értéket, vagy rábökök az elért mezőre?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) sqpp


sqpp
őstag

gazdálkodj okosan kéne tabletre, de sajna nincs :(

(#17) philoxenia válasza rudi (#13) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a mérettel van bajom alapból, hanem a higiéniával... :B
Saját tabletet is jobban szeretem egérrel kezelni, mert hamar tiszta maszat lesz, most hogy négyen-öten testnedveket cseréljünk e módon.... :Y Persze tudom a kártya is közös tapogatású, meg a bábuk és a dobókocka is, de azokon nem látszik annyira... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) malnabokor válasza MAxxYD (#1) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszönöm szépen :) (mindenkinek :R )

(#4) philoxenia
A Monopoly-val, Risk-kel, Scotland Yard-dal igen, az Agricola esetén csak online lehetőség van, a többinél marad az egy tablet. Mondjuk véleményem szerint ha összejön egy társaság és társasozni szeretnének, akkor elég ritka helyzet, hogy mindenkinek csak Apple, vagy csak Android eszköze van, (nincs átjárás sajnos) és ott figyel rajta pont ugyanaz a társas. Ha már annyira előre szervezitek, érdemesebb az eredetit játszani közösen szerintem. Másrészt úgy tondolom sokat veszít az élményből, ha mindenki saját tabletjén játszik, gyakorlatilag elkülönülve, onnan már csak egy lépés, hogy mindenki mást is csináljon. (A 17-es érvedre nem tudok mit mondani, ez velejárója, koszosabb nem lett az átlagosnál, esetleg viszel magaddal egy alkoholos fertőtlenítőt :)) )

(#8) gubacsino
Teljesen igazad van, régebben megvolt, mióta újabb tabletem van, nem telepítettem vissza, de köszönöm, hogy felhívtad rá itt kommentben a figyelmet rá, mert megérdemli :)

(#13) rudi
Ilyen nagy képernyőkre eddig őszintén nem is gondoltam, de így hogy mondod, szívesen kirpóbalnám, akár egy MS Surface-en (még a régi kávésasztalos verzión, ha jól tudom, így hívták őket).

(#14) Laslow
Igazad van, tényleg nagyon sok játék van, viszont tényleg csak olyanokat szerettem volna leírni, amelyekkel valódi verzióban is játszottam, így lehetett összehasonlítási alapom.

(#15) macilaci78
Sajnos nem, párszor hiányoltam már én is, de a cikkben felsoroltakban nincs erre lehetőség.

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#19) Karma válasza Laslow (#14) üzenetére


Karma
félisten

Ha a Star Realms tetszik, tudom ajánlani az Ascension: Chronicle of the Godslayert és kiegészítőit. Végülis a Star Realmst erősen ez alapján mintázták :)

Már évek óta játszom folyamatosan offline és online.

“All nothings are not equal.”

(#20) cinemazealot válasza rudi (#13) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azokban a lakásokban viszonylag egyszerűen kivitelezhető a nagy társasjáték tábla, ahol van plafonra szerelt projektor: 45°-os tükör elé, fehér abrosz a dohányzó asztalra és már csak az interaktivitást kell megoldani. :)

(#21) icezozo


icezozo
addikt

Gratula a jo cikkhez! :R

http://qwankido.hu/

(#22) salala


salala
tag

Karácsony táján futottam bele droidra a Talisman nevü játékba. Azóta beruháztunk az asztali táblás változatba is,de a tabot egyszerübb elővenni. A Monopoly meg az asszony kedvence.

[ Szerkesztve ]

A gép építés alatt...

(#23) gergejly


gergejly
aktív tag

Bárcsak lenne gazdálkodj okosan. Nekem a legnagyobb volt

(#24) cinemazealot válasza gergejly (#23) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem is pont ez jutott eszembe. :) Lehet, hogy lefejlesztem hobbiból, csak aztán nehogy a jogtulajdonosok bepereljenek... :))

(#25) dominating


dominating
tag

üdv! tud valaki adni direkt linket az androidos risk-re mert én csak ezeket találtam meg https://play.google.com/store/search?q=Drisk&c=apps ?!

5800x3d + 6900xt

(#26) BatchMan


BatchMan
senior tag

Engem azok a játékok fognak meg ahol a gép csak a hátteret (pályát) adja, számol, nyilvántart, és többen játszunk egyszerre rajta. Ilyen klasszikus a Two Player Reactor vagy a Pocket Soccer.
Az első egy sok az egyben társasjáték bajnokság, de elsősorban reflexre megy, míg a másik egy spéci gombfoci. Imádom őket!
És persze az ősi kígyós játék egyik mai klónja, az Achtung, die Kurve! akár négy személyre.

(#27) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Scotland Yard -> Police 07. Ezer éves magyar társasjáték. Megvan. Vmikor a 80as években kaptam karácsonyra.

(#28) gianni85


gianni85
veterán

Hotel kellen tabletre :)
Múltkor jó lett volna, amikor haver nem tudta áthozni a dobozos verziót

[ Szerkesztve ]

(#29) creation


creation
senior tag

Köszönöm a cikket, előbb utóbb utánuk járok, mert tetszik ez a fajta társasozás, főleg nyaraláskor jöhet jól :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#30) BorgBoss


BorgBoss
tag

Egy kis érdekesség :)
[link]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#31) icezozo válasza BorgBoss (#30) üzenetére


icezozo
addikt

kosz a tippet !

http://qwankido.hu/

(#32) ryori


ryori
senior tag

Nekem olyan kellene ami magyar nyelvű :(

(#33) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Ha társasjátékkal akarok játszani, maradok a jó öreg szőnyegre leülős,dobozból kipakolós,bábukeresős ki kezdi a dobást módszernél! :))

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.