Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Szerintem sokan kölcsönadják a családjukat, preventív jelleggel, és máris rájössz, hogy nem is olyan szar egyedül :D
De véleményem szerint ez az önlehúzás, önsajnáltatás nem megoldás, az meg főleg, hogy az ismerőseidre "haragszol", és inkább ne is lásd a "boldog", "meghitt" (sokszor csak kifelé mutatott) képeiket.
Vannak karácsonykor is bulik, klubok, koncertek, rendezvények el lehet menni, ha nem is családdal, de emberekkel tölteni az ünnepeket.

Fel a fejjel

[ Szerkesztve ]

(#2) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nyugiság van ......

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

a karácsony nem a pénzről szól, a legnagyobb érték ha a szeretteinkkel töltjük az ünnepeket, más nem számít. Minden más csak társadalmi maszlag. Ezért még a legszegényebbeknek is lehet karácsonyuk.
A karácsonyt nem kell. Nem muszáj. Nem a pénzről, nem az ajándékokról, mégcsak nem is a fenyőfáról szól. A boldogsághoz nem kell más, csak egy kis plusz gondoskodás, törődés. Akit egész évben szerettünk, most egy kicsit megpróbáljuk még jobban szeretni. Sajnos ez tolódott el az értelmetlen ajándékozás irányába. Egy kedves gesztus, egy meleg kézfogás, egy puha puszi többet ér, mint egy semmitmondó, hivalkodó ajándék.
Ha egyedül vagy, akkor nincs más dolgod, mint hagyni szeretni magad. Csak menj emberek közé, nyújtsd ki a kezed,és meglátod lesznek, akik megfogják. ;)

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Én komolyan irigyellek, bárcsak egyedül lehetnék, sőt nem csak otthon hanem munkában is. Home Office + egyedül élés = világ legjobb dolga. Lehetőleg valami tanyán, vagy ha ott nem lehet internetem akkor város szélén lévő kertes ház. Nem kell nagy ház, elég egy kicsi is.

Thanos was right.

(#5) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én fordítva vagyok, mint te. Az életem nagy része úgy telt, hogy karácsonytól szilveszterig gyakorlatilag egy országjáró túra volt ünnepek helyett. Rohadtul elegem volt már belőle. Amikor elváltam, akkor ennek a fele megszűnt (mondjuk a nagyobbik fele, de az mellékes), aztán egyszer azt mondtam a családnak, hogy aki szeretne karácsonykor látni, azt szívesen látom, de nálam. Na, abban az évben egyedül karácsonyoztam és rájöttem, hogy olyan békés karácsonyom még soha nem volt! :D Azóta szigorúan tartom, hogy 24-én itthon vagyok egyedül. Utána valamelyik nap jóanyámnál és az élettársánál vagyunk (én, meg a nővérem családja) egy ebédre, meg pár óra beszélgetésre és onnan megyünk apámékhoz 1-2 napra, ahol meg ott vannak a kisebb testvéreim.Ennyi pont elég is, főleg, hogy apámék sem csinálnak nagy karácsonyozást. Nincs agyoncsicsázott ház, sem kötelező ajándékozás, csak összejövünk, mint ahogy máskor is szoktuk.
Szóval én inkább élvezem azt az időt, amikor nem kell dolgozni, tudok pihenni és nem b...gat senki! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Az ünnepek akkor kezdődnek nálam, mikor mindenki elment, mindenki megette a mindent is, és nyugi van. :)

(#7) Freiherr válasza Jack Hunter (#3) üzenetére


Freiherr
őstag

"Csak menj emberek közé, nyújtsd ki a kezed,és meglátod lesznek, akik megfogják" letörik, majd a hátadba állítják.😆

XXX

(#8) Narxis válasza Freiherr (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1 :)

Thanos was right.

(#9) Luck Dragon válasza Narxis (#4) üzenetére

Valakinek nagyon elege van ….. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Narxis válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, nem azt mondom, hogy egyáltalán nincs szükségem szociális interakcióra de szerintem jóval kevesebbel beérem mint az átlag, sajnos nem kezdtem el időben olyan foglalkozás felé orientálódni ahol minimális az emberi kommunikáció, legalábbis a személyes.

Thanos was right.

(#11) Luck Dragon válasza Narxis (#10) üzenetére

Soha nem késő .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Narxis válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, dolgozom rajta jelenleg is. Jövő év elején talán sikerül rálépnem arra az útra. :)

#13 Köszönöm és viszont kívánom! :R

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#13) Luck Dragon válasza Narxis (#12) üzenetére

Ez remekül hangzik , sok sikert kívánok hozzá.

Magam részéről én is várom , hogy végre nyugi legyen, legalább egy pici időre . Mert túl sok minden összejött . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szurkolok nektek! :) Én Home office-ban vagyok azóta, amikor ez a szó még ismeretlen volt és úgy 6-7 éve egyedül élek. Mondjuk én tanyára nem vágyom, de egy kisváros szélén laknék szívesen. Na, ezen még dolgozni kell.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) Luck Dragon válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére

Köszi . :)
Most hazajöttem , majd január utolsó hetében megyek vissza.
Addig pedig megy a készülődés ,tanulás a vizsgákra .
Plusz a maradék munka befejezése és leadása 21-ig.
Nem értem azokat akik unatkoznak :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) total90


total90
veterán

Engem annyira hidegen hagynak az ünnepek, mint a húsvét, karácsony vagy épp az újév.
Voltam többször egyedül ezeken a napokon, de ez nekem olyan mint bármelyik másik nap.
Nálunk alapból nincs ajándékozás ilyenkor. Nem kell ünnepnek lenni, ha ajándékozni akarok.
Az egész egy a média által felfújt téma... szeirntem.
Tizen pár éve nem volt karácsony fa nálam vagy nálunk, attól függően, hogy egyedül voltam-e, mert számomra nincs értéke/értelme. Teljesen hidegen hagy, hogy az ünnepekkor mit "kell" enni. Eszek amihez kedvem van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) Narxis válasza total90 (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi, ez a helyes hozzáállás, ne az ünnepek határozzák meg az életünket. Fát nekem sincs kedvem állítani de van 1-2 hangulatos kivilágítás a környéken, az nem rossz. Más szempontból viszont tényleg totál érdektelen ez az ünnep. A húsvétot azért szeretem mert általában onnantól jön a jó idő, amikor már nincs nagyon hideg de még nincs döglesztő meleg se.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#18) hNp88


hNp88
aktív tag

[link]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#19) UnA válasza Narxis (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha nincs ünnep, akkor nincs hétköznap sem.

(#20) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

"és ez bizony ilyenkor a legrosszabb, mivel úgy érezhetjük, hogy senkinek sem kellünk"
Bocsánat de ez Nők Lapja Café szintű közhely.

Pedig ilyenkor a legjobb, mert kitartóan lehet délig aludni és kirándulásokat tervezni :)

(#21) Narxis válasza UnA (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miért ne lenne? Semmi köze a kettőnek egymáshoz. :D

Thanos was right.

(#22) 8th


8th
addikt

Nem a karácsonnyal van a baj hanem az emberekkel. Az emberek hülyék. Pattanásig kifeszített idegszálakkal szakadnak szét mint a véres hurka csak, hogy minden tökéletes legyen ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Legyen hatalmas fa, meg sok sok ajándék, meg terülj terülj asztalkám, meg ne repedjen szét a begjli meg porszem ne legyen az egész kecóban mint ha ez számítana vagy nézné akárki. Az az alapvetés, hogy nagyrészt saját magunk generáljuk a problémáinkat na az karácsonykor hatványozottan igaz. Senki le se szarja ha kupi van a gyerekszobában vagy épp van egy sütis kistányér vagy egy bögre a mosogatóban amikor megérkeznek a vendégek. Akit ez zavar az álljon oda elmosni b+. ¯\_(ツ)_/¯
Én november közepén mentem szét a párommal. Nem az én döntésem volt de nem mondhatnám, hogy különösebben sajnálom. Lesz végre egy nyugis karácsonyom. Nem kell egy asztalhoz ülni a lecsúszott alkoholista seggfej apósommal és a hülye szövegét hallgatni ahogy az élet értelméről papol, nem kell az anyósom rosszalló megjegyzéseit lenyelni, nem kell az asszony karácsony előtti több órás hisztirohamait elviselni. 25.-én átmegyek muterhoz ebédre, ott vagyok estig vagy átnézünk keresztanyámékhoz ha a muternak lesz kedve aztán este go haza. 26.-án tesómékhoz vagyok hivatalos zabára, tápolást követően unokaöcskösnek ajándékozás aztán szétcsépeljük egymást PS-en vagy csak döglünk a tv előtt valami rajzfilmet bámulva és annyi. 27.-én céges buli. Mivel mindenki hozza a saját házipáleszét és faluhelyen buzi aki nem iszik valószínű délutánra bebaszunk mint a malac aztán annyi az évnek. :DDD Döglök majd otthon, tolom a bejglit meg a zserbót alsógatyában a tv/gép előtt és szart sem fogok csinálni. Alighanem ez lesz az elmúlt évek legjobb karácsonya. Egyedül. Felfogás kérdése az egész. :)

(#23) Narxis válasza 8th (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért ez a bebaszás nem egy nagy program...vagy inkább úgy mondanám hogy az év bármely részén üzhető program...

Thanos was right.

(#24) totron válasza 8th (#22) üzenetére


totron
addikt

Nem repedt bejglit én már el sem fogadok.

mint ha ez számítana
Nehéz a versenyszellemet kivenni az emberekből, nevetséges utakat talál magának nem egyszer. Rendben, finomodjon a konyhatechnológia, járjon a végén jól az étkező személy, de ne legyen belőle görcs, se hajtépés.

ha kupi van a gyerekszobában
Eltérőek a személyiségek, kutatások is születtek erről, hogy van az elölhagyóbb típus és van a krónikusan elrejtő, szekrényajtó mögé rendező tematikával élő. A kettő között nem sok semmi átjárás van, ez nem szándékos generálás, hanem váláshoz vezető fennforgás. Előtte persze jó sok veszekedést meg kell ejteni, hogy elérkezzen a különbözőség a végkifejletéhez. Ezen felül a nők egy jó része hisztérikusan ragaszkodik a környezet - itt élettér - visszajelzéséhez, visszhatásához, a belső rend megteremtését várják tőle, nem gyenge konfliktusok árán is, simán. Az előbb belül kellene rendet tenni eszméjéről természetesen hallani sem akarnak. Rengeteg család itt tart.

(#25) 8th válasza totron (#24) üzenetére


8th
addikt

Én nem versenyszellemnek nevezném inkább megfelelési kényszernek. De kinek? Minek? És ha "kupi" van akkor mi van? És ha van egy porcica a konyhaszekrény mögött akkor mi van? Rokonok, barátok mennek látogatóba nem az ÁNTSZ.

(#26) thesound válasza 8th (#22) üzenetére


thesound
őstag

Így gondolom én is. Extrémen teljesíthetetlen elvárásokat generálnak maguknak sokan (ennek a miértje is megérne egy okfejtést) és ebbe a környezetüket is belerángatják. Aztán persze, hogy jön a konfliktus.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#27) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"akkor mindenkinek a meghitt ünnepek jutnak az eszünkbe"
Nekem a pénzköltés és a tojáslikőr jut az eszembe, de ahány ház annyi szokás. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#28) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

"Ezen felül a nők egy jó része hisztérikusan ragaszkodik a környezet - itt élettér - visszajelzéséhez"

Akkor te még nem találkoztál a tesómmal (húgommal) aki olyan magasról sz@rik a környezetére mint ide Dubaj.
Ha hallod, hogy takarítja a szobáját akkor valszeg elcsodálkozol mert ez a jelenség olyan ritka mint a fehér holló.
Felkapcsolja a villanyt a szobájában befekszik az ágyba kajálni és ha végzett a kajálással mit csinál na mit? Semmit. A villanyt majd akkor lekapcsolja ha legközelebb kikecmereg az ágyból és ez van, hogy órák hossza után sem történik meg.
Vett valami fehér festéket a falra vagy mit, hogy majd ő kifesti az emeleti WC-t. Na ez lassan 8 hónapja volt azóta a festékes bödön ott van ahová a vásárlást követően ő letette a házban és ez nehogy azt hidd, hogy a szobájába van... áááá... ez a konyha egyik szekrényének a polcán van.
Ha megemlíted neki a dolgot akkor megsértődik természetesen kb azzal a szöveggel, hogy mit zavar az téged ott majd elrakja. Azóta is elrakja.
A tesómnál lustább nőt én még életemben nem láttam.
A lépcsőt ahol közösen közlekedünk nekem kellett letakarítanom mert már nem bírtam elnézni a rajta lévő fél centis mocskot, őt ez egyáltalán nem zavarja, sztem ment az volna még 1cm-ig is.
Múltkor nézi a TV-jét, bementem a szobájában random rátévedt a szemem az egyik fehér hosszabító konnektorára ami meg volt zöldülve. Mondom neki te ez penészes vagy nem tudom milyen. Huh gyerekek szó szerint kiborult hogy hogy merek én neki ilyet mondani meg mit foglalkozok én azzal... Aztán 2 nap múlva meg büszkén meséli, hogy rájött miért zöldült meg (hajlakk) és hogy milyen szépen kipucolta. De most kajak ehhez én kellettem, hogy ez az esemény megtörténjen? Gyerekek... huh... ha neki valaha férje lesz az sztem 1 hónap után menekülni fog előle ha egyáltalán eljut odáig a dolog. (34 éves)
A TV-jét csak akkor kapcsolja le ha elmegy dolgozni vagy ha ÉJJEL alszik. Ha nappal alszik a TV megy, ha elmegy futni a TV megy, ha beugrik valamiért a városba akkor a TV természetesen megy. Még ahhoz is lusta hogy lekapcsolja a TV-t.
Ha lekapcsolom a TV-jét akkor mit nyúlkálok én az ő TV-jéhez szöveget kapom.

De rengeteg dolgot tudnék még felsorolni, hogy a tesómnak milyen "kalandjai" vannak.
Ahhoz bezzeg nem lusta, hogy naponta elmenjen futni... :U

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#29) Narxis válasza AuraSync (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tesód jófej lehet. :DDD

Thanos was right.

(#30) AuraSync válasza Narxis (#29) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

De várjál mondok még jobbat, összegyűlik a szobába a szemete, kiveszi a szemeteséből a zsákot és leteszi a szemetes mellé.
Átlag ember mit csinál ilyenkor? Hát kiviszi a szemeteszsákot a kukába nem?
Na hát ez a tesómnál úgy néz ki, hogy ha mondjuk Hétfőn ez megtörténik akkor majd hétvégén TALÁN belevándorol az a szemeteszsák a kukába mert akkor "ér rá" levinni.
És mindezt úgy, hogy minden nap munkába menet ott megy el a kuka mellett. :)) :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#31) Luck Dragon válasza AuraSync (#30) üzenetére

Lassan Logout cikk is születhetne erről .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) ncc1701 válasza AuraSync (#28) üzenetére


ncc1701
veterán

Költözz el, onnan nem fog érdekelni a dolog.

(#33) AuraSync válasza ncc1701 (#32) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Te meg még védjed is, jó kis pár lennétek, 1 hetet sem bírnál ki mellette. :DDD
Aztán hova költözzek? Olyan könnyű mindent mondani de belegondolni, hogy jusson is maradjon is legalább fél millás nettó fizetésemnek kéne lennie. Ha tudom, hogy ilyen f.stalicska világ lesz itt MO-n, 10 évvel ez előtt kimentem volna külföldre dolgozni.

Luck Dragon:
Lehet, hogy lesz is. :K

Visszatérve a karácsonyi témára, egyelőre gázszámlára gyűjtök nincs pénzem nekem ilyen ünnepekre.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#34) ncc1701 válasza AuraSync (#33) üzenetére


ncc1701
veterán

Védje a tököm se, a saját nyomora. A hova pedig a te dolgod, én plö 26 évesen tipliztem otthonról.

[ Szerkesztve ]

(#35) Narxis válasza AuraSync (#33) üzenetére


Narxis
nagyúr

El kell neki mondani, hogy ezt így még így nem szabad. Aztán egyszer csak megérti.

Thanos was right.

(#36) Luck Dragon válasza Narxis (#35) üzenetére

Egy 34 éves embernek ? 🤷🏻‍♀️

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#37) Narxis válasza Luck Dragon (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk igen ez így szomorú de azért hátha még nem veszett fejsze nyelés.

Thanos was right.

(#38) mephi666 válasza AuraSync (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ilyen sztorikat én is szívesen olvasnék :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) zoo8800 válasza AuraSync (#28) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha jól értem, ti még a mamahotelben laktok, 30+ évesen? Anyu mit szól hozzá?
Van az a szituáció, amikor ez egy okos döntés, de szerintem ez nem az...

rip and tear, until it is done

(#40) totron válasza zoo8800 (#39) üzenetére


totron
addikt

Az említett anyagi vonzat ennek a generációnak egy valós probléma ám.

(#41) prolad válasza zoo8800 (#39) üzenetére


prolad
őstag

Hacsak nem erősen anyagilag korlátozott a helyzet, sose jó a szülőkkel és főleg nem a szülőknél lakni, hiába lenne jó a kapcsolat vagy egyébként lennének normálisak. Se fiatalon, se később.
Nekem akkor lett jó a szüleimmel a kapcsolat, amikor munka miatt kb sose voltam otthon, igazán jó pedig amikor elköltöztem. Szívesen látnak mindig, de biztosan nem megyek vissza ameddig megtehetem, mindkét oldalnak csak árt. Inkább bevállaltam egy idegen mellett az albérletet, mostmár egy ideje szerencsére egyedül is kijön.
Az más kérdés, hogy ehhez 2019 végén még elég volt havi 200 nettó, mostmár a dupláját is el lehet költeni. De megkeresni is sokkal könnyebb.

(#42) Narxis válasza zoo8800 (#39) üzenetére


Narxis
nagyúr

A mamahotelt jelen gazdasági helyzetben nagyon nehéz kikerülni.

Thanos was right.

(#43) Narxis


Narxis
nagyúr

Na nemsokára végre vége az ünnepeknek, aztán visszakerül minden a normális kerékvágásba.

Thanos was right.

(#44) Luck Dragon válasza Narxis (#43) üzenetére

Pedig olyan jó otthon lenni egy kicsit . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) Narxis válasza Luck Dragon (#44) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azzal a részével nincs is baj. :)

Thanos was right.

(#46) Luck Dragon válasza Narxis (#45) üzenetére

Kevés volt a süti ? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) Narxis válasza Luck Dragon (#46) üzenetére


Narxis
nagyúr

Sok volt az ember. :)

Thanos was right.

(#48) Luck Dragon válasza Narxis (#47) üzenetére

Na igen , ezzel nem tudok vitába szállni . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) Narxis


Narxis
nagyúr

Na túl vagyunk az ünnepeken. Remélem jobban érzed magad.

Thanos was right.

(#50) Luck Dragon válasza Narxis (#49) üzenetére

Na és te ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.