Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza talmida (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Türelem rendben? Akkor lassan sántikálj, hogy ne romoljon állapotod. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) Crystalheart válasza talmida (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

Ez nem egyértelmű kijelentés. Pontosabban az "én általam" nem az. Ha érted, mire gondolok. :)

(#55) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hmm. De miért nem semmisítette meg Isten az ördögöt azonnal, amikor az föllázadt?
Azért nem, mert Ő olyan barátokat akar magának, akik saját szabad akaratukból követik Őt, nem pedig választási lehetőség nélküli kényszerből.

Szerintem mivel nem tudni mi járt Lucifer eszében, pusztán stratégiai okokra is le lehet vezetni, mivel Lucifer volt a "főkolompos" az angyalok között és tudta hogy isten megosztja majd a nem földi világot mennyre és pokolra (az őt követőkre ill. nem követőkre). Tegyük fel egy angyal sem követi istent csak ő, abban az esetben meggyengűlne ha feltételezük, hogy egyensúlyban van a menny és a pokol. Persze ha elöször csak mennyország létezett. Nem volt egy oktondi figura ez a Lucifer, nemhiba mondják ne vigy minket a kísértésbe.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#56) #64791808 válasza zoltanz (#55) üzenetére


#64791808
törölt tag

Isten meg Lucifer kártyaadósságon vesztek össze, hidd el nekem. Ééééén ott is voltam...!

(#57) twollah


twollah
nagyúr

Hogy juthatunk a mennybe?

Fel kell robbantanod magad a szent ugy erdekeben.

(#58) DeadMeat válasza twollah (#57) üzenetére


DeadMeat
veterán

Kétszer is? :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#59) zoltanz válasza #64791808 (#56) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kezet nyújtani mindig nehezebb, mint összeveszni.

Úgy tudtam az én csajom miatt kaptak hajba :U :))

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60) bambano válasza talmida (#48) üzenetére


bambano
titán

A Bibliát igen sokféleképpen lehet értelmezni és most a te értelmezésed a téma. Tehát veled vitázom és nem a Bibliával. A Biblia nem tudhatja, hogy a sok benne levő dolgot ki milyen logikai láncolatba próbálja rendezni.

Nem kell tudnom, hogy a másik vallás igaz-e vagy sem, az az elvárásom, hogy a másik vallás hívei ugyanolyan jogokat kapjanak, mint te, egy szintén erősen vitatható igazságú vallás híve. Ha én most kitalálok egy vallást, annak a valóságtartalma talán jobban vitatható lesz, mint a kereszténységé, ettől engem és híveimet megilletik ugyanazok a jogok, mint a keresztényeket. Ezt a más vallásúak iránti toleranciát hiányolom a posztodból nagyon.

Jézus élete valóban igazolt, de ez nem jelent semmit. Az én létem is igazolt, mégis, akárhányszor a Balatonra megyek, a víz nem válik ketté. Lehet, a Vörös tengerrel kellene szórakoznom, igazad van.

Jézus halála és feltámadása egyáltalán nem egyértelműen elfogadott tény, lásd pl. a Rend őrzője c. filmben feszegetett kérdéseket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) bambano válasza bambano (#60) üzenetére


bambano
titán

Hmm. debian mint vallás, nem is rossz. Az ortodoxoknak pedig kötelező lesz zsh-t és dselectet használni... ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) zoltanz válasza bambano (#60) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha én most kitalálok egy vallást, annak a valóságtartalma talán jobban vitatható lesz, mint a kereszténységé, ettől engem és híveimet megilletik ugyanazok a jogok, mint a keresztényeket. Ezt a más vallásúak iránti toleranciát hiányolom a posztodból nagyon.

Igen attól hogy másképp látja valaki kicsit a dolgokat, de mondjuk a kereszténységen kívűl más vallás dogmáit is betartja az inkább tistelendő. Attól szerintem hogyha valaki egy nem merőben eltérő vallást is gyakorol nem zárja ki, hogy a mennyekországába kerűljön. Főleg ha önhibáján kívűl nincs a városába templom, pap stb a vallás gyakorlás pedig az egyik alapvető szükségletünk. Egyébként elég aktuális ez a téma így Jézus születésének ünnepe felé.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63) #64791808 válasza bambano (#60) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ezt a más vallásúak iránti toleranciát hiányolom a posztodból nagyon.

Egyrészt, meg másrészt azok iránti toleranciát, akik nem vallásosak. Valaki a keresztény istenben hisz, valaki allah-t dicsőíti, van, aki buddhát. Kisebb korban még a mikulást, és Micimackót, de ez most nem lényeg.

Érdeklődés szintjén: hol van az, hogy magamban hiszek? A család erejében, a teremtés, az alkotás erejében, és nem támaszkodom semmilyen, a mai napig tisztázatlan mesekönyvre?

Összességében a fene egye meg az egész írást. Úgy ahogy van. Mérges vagyok. Mert az nem zavar, hogy valaki bigott hívő, mint a cikkíró. Az zavar, hogy ez neki nem elég, mert a hitet terjeszteni akarja. Nem a józanságot, a helyes irányt, hanem konkrétan a hitet.

Előkerült a topicban guga. A szőr fölállt a hátamon a bibliai idézeteitől, de valahogy mindig olyan történeteket írt le, amelyeknek konkrét mondanivalójuk volt. Nem hívőként is mindig tanultam valamit. Ebből az írásból is tanultam, azt, hogy ilyen szintű picsogásra csak vallásos ember képes.

Arról nem beszélve, hogy emlékeim szerint a bibliát nem magyarul írták. Tehát a büdös fene tudja, hogy aki leírta egyes részeit, az mire gondolt.

Úgyhogy kedves cikkíró, hogy te így látod a világot, azzal semmi gond nincs. De akármikor, bármikor, ha valaki ellenvéleményt fogalmaz meg, neked annyit van jogod leírni, hogy "szerintem nem". Ugyanis az, hogy te így látod, az sem azt nem jelenti, hogy ez helyes, sem azt nem jelenti, hogy mindenkinek így kell látnia.

(#64) zoltanz válasza #64791808 (#63) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A bibliát nem magyarúl írták ugyan, de az írás kialakulása akár köthető magyarokhoz (azért nehéz mert akkoriban minden nép sokat vándorolt). Ez a központi forrás az Ararát vidéke volt. Itt a legősibb mitológiai és földrajzi nevekben magyar szavak megfelelőire, a korai jelrendszerekben pedig a székely rovásírás jeleinek a változataira bukkantak. A kezdetek idején ez a terület a magyarság őshazája lehetett. Az már tudományos körökben is bizonyítást nyert, hogy Kr. e. 3800–3700 táján Mezopotámiából és az Urmia-tó vidékérôl kivándorló telepesek gyarmatokat hoztak létre Turkesztánban, akiknek szerepük volt a hun nép és írás kialakulásában.

A magyar nyelv segítségével a sumér írásokat könnyedén lehet olvasni, értelmezni

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65) Pala válasza #64791808 (#63) üzenetére


Pala
veterán

"Az zavar, hogy ez neki nem elég, mert a hitet terjeszteni akarja. Nem a józanságot, a helyes irányt, hanem konkrétan a hitet."

Ennél még sokkal rosszabb az, amikor a "béke és igazság égisze" alatt egymást gyilkolják a különböző vallásúak.

(#66) Vakegérke válasza zoltanz (#62) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Attól szerintem hogyha valaki egy nem merőben eltérő vallást is gyakorol nem zárja ki, hogy a mennyekországába kerűljön."

Erről eszembe jutott egy mesécske, amely igencsak tanulságos.
Hittérítők hajóztak egy új világ felé, hogy terjesszék Isten igéjét. Kikötöttek egy lakatlan szigeten, hogy ivóvizet vigyenek a hajóra. Ahogy mentek az erdőben, egy tisztára bukkantak, ahol egy torzonborz ember illetlen mozdulatokat téve förtelmesen káromkodott. Ezt nem lehetett szó nélkül hagyni, és elé toppantak.
- Te miért káromlod Istent?
- Nem káromlom, én imádkozom.
Az egyik szerzetes ott maradt vele, amig a többiek vizet hordtak a hajóra, és imádkozni tanította őt. Sikerrel tette, aztán ment ő is vizet hordani.
Felhúzták a horgonyt, idult a hajó. Kis idő múltán meglepődve látta a szerzetes, hogy a torzonborz figura fut a vízen a hajó mellett, és neki integet.
- Atyám, atyám, elfelejtettem, hogy kell imádkozni!
A szerzetes csak ennyit mondott:
- Menj vissza, és imádkozz úgy, ahogy eddig. Isten úgy is elfogadja Tőled, hiszen a szíved tiszta.

Nem a hajbókolás tetszetős, hanem a tiszta lélek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) talmida


talmida
Közösségépítő

Sajnos most még elolvasni sincs időm a hozzászólásaitokat, mert két nagyobb lélegzetű munkát kell befejeznem a héten, úgyhogy a válaszaim kicsit késni fognak.

IN GOD WE TRUST!

(#68) zoltanz válasza Vakegérke (#66) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nagyon igaz. Tetszik ez a történet és elég jól érzékelteti a lényeget, ez az igazság.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#74) jagada válasza zoltanz (#73) üzenetére


jagada
őstag

5x egy szenyórtól?? :C

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#75) zoltanz válasza jagada (#74) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Na hess. :D

Igen kitaró típus vagyok. :DD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#76) Vakegérke válasza talmida (#67) üzenetére


Vakegérke
veterán

Abban biztos lehetsz, hogy én figyelek. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#77) Vakegérke válasza zoltanz (#73) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szólhatnál egy moderátornak, hogy négyet töröljön...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#78) talmida válasza Vakegérke (#49) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Menéztem a videót. Hallottad már azt a mondást, hogy Nincs veszélyesebb a féligazságoknál? (mint ahogy a félig művelt (tájékozatlan) embereknél sem....)

Hát, őszintén megmondom, hogy ennyi lükeséget és ennyi pontatlan információt egy műben elkövetni nem semmi. :DDD Pláne, hogy dokumentumfilmnek szánták. :( Részvétem azoknak, akik ennek bedőltek. Sajnálatos, amikor téves információkkal hülyítik az embereket, és még ennél is sajnálatosabb, amikor téves információkkal akarnak lejáratni igazságokat.

Legalább a történelmi tényekhez, vagy minimum a matematikai igazságokhoz ragaszkodtak volna. De, nem.. Az érvelésük ostoba babonaság és egy rakás asztrológiai maszlag.

Csak egy dolgot említek:
Azt állítja a film, hogy Jézus Krisztus December 25-én született és ezt szépen le is vezetik.
Egy csak a bökkenő. Valószínű, hogy szeptemberben történt a nagy esemény, ugyanis keresztelő János Passover-kor született, ami tavasszal van, (kb márciusban) ehhez hozzá kell adni 6 hónapot, és máris szeptembernél vagyunk. (Mária Erzsébetnél (keresztelő János anyja) tett látogatása egy hitelesnek vehető kiindulási alap, ami több helyen is le van jegyezve.)

No, annyi haszna volt a film megtekintésének, hogy jól megjegyeztem a szerzőket és ezentúl ezektől a hiteltelen szerzőktől semmit nem fogok megnézni.
Ennyit a filmről.

*

Jézuson kívül sokan föltámadtak a halálból. Erről a Bibliából is értesülhetünk.

*

A vallásosdit és a vallásos visszaéléseket én is "elítélem". Nem a vallásosságról beszéltem én, hanem a Krisztusban való hitről. Nagy a különbség.

Ki meri azt állítani, hogy egyedül az övé az igazság? Én meg elkárhozom, ha nem hiszek neki. Na csókolom, ebből a fenyegetős dologból nem kérek

Ki meri? Jézus meri. Olvasd el a Bibliából. Csodálkozom, hogy csodálkozol. :)
Ne vedd fenyegetőzésnek. :) Hogy elhiszed vagy sem, ez mind egyedül a te személyes ügyed és döntésed, -- senkinek semmi köze ahhoz, hogy te mit hiszel és mit teszel az életeddel. És senki nem is akar "betörni" a te hitvilágodba.

Ez a kis eszmefuttatás csak az én személyes bejegyzésemben való vázlatos leírása a keresztény alaptanítások néhány alap-pilléréének, ami természetesen a saját hitemet is tükrözi. ..minden alátámasztva hiteles idézetekkel, azt jelezve, hogy nem én találtam ki azokat. .

Azért írtam erről, mert manapság túl sok mende-monda kering a kereszténységről, és idejét láttam egy kis tájékoztató jellegű ismertetésnek. Te is írhatsz ilyent a buddhizmusról, ha akarsz. Senki nem akadályoz meg. És ezt mindenkinek írom, aki sértve érezte magát, vagy nem érezte a többi vallás felé való toleranciámat. Ne haragudjatok, de nem másíthatom meg a kereszténységet azért, hogy mindenkinek tetszen. :D

Volt, aki gugával hasonlítgatott. Gugának elismerésem. Ő egy remk író. De remélem semmi ütközőpont nincs köztünk a hit terén. Nekem nem a szórakoztatás volt a célom, hanem a keresztény alaptanítások lényegét akartam egy kicsit reflektorba állítani, mert túl sok ferdítést hallottam mostanában. Legelrettentőbb példa erre Zeitgeist, The Movie | Final Edition : PART 1 , ami nagyon eröltetetten próbálja meg nevetségessé tenni a kereszténységet, de annyi pontatlanságot tartalmaz, hogy csak az abszolút tájékozatlan "szőke nők" hiszik csak el az ilyesmit. Meg olyant is hallottam már, hogy bizonyos történelem könyveben Jézusről azt tanítják, hogy Ő egy muszlim tanító volt. :Y

Algieba
Köszönöm, hogy te is leírtad a gondolataidat erről a témáról. Nem akarom tovább fokozni a viszolygásodat, de érdekelne, hogy mit gondolsz az emberi észnek fölfoghatatlan "véletlenekről", csodákról? Te sem a Holdon élsz, biztos vagyok benne, hogy téged is elértek az ilyesmikről szól infók.

Nem tudom, hogy lehetsz olyan magabiztos olyasmiben, amiben még soha nem volt részed (pl túlvilág)? Vagy, amiről keveset tudsz?

Mindenkinek üdözletem! :) Azt tanácsolom, hogy mindenki saját maga járjon utána az igazságnak...és ne dőljön be olcsó lejárató kampányoknak. Ki kell próbálni a dolgokat, hogy meggyőződjünk a működésükről. Én kipróbáltam, és nekem működik....nem is kis ideje ;)

IN GOD WE TRUST!

(#79) fekeandras


fekeandras
őstag

Mennyi embert mészároltak le Isten nevében a keresztes háborúban???
És kényszerítettek szerencsétleneket, hogy térjenek át az egyetlen igaz valláshoz(különben kinyírbálták volna őket)
És miért vannak ártatlan gyermekeket megrontó pedofil papok?És betegen született gyerekek,halálos betegségek,éhinség a világ majd egyharmadán, és még sorolhatnám napestig.Ez az egész kicsit bűzlik nekem.

"Hallottad már azt a mondást, hogy Nincs veszélyesebb a féligazságoknál? (mint ahogy a félig művelt (tájékozatlan) embereknél sem....)"

A Biblia is hemzseg az ellentmondásoktól.Úgy is mondhatnám féligazságokkal,bizony. :K És az a tájékozott és művelt aki elvakult hívő és nem lát tovább a saját orránál?Ez elég vicces.(A parabola antenna fülű postás verő plébános úr aztán agyoniskolázottnak tűnt, pár hete.Szerintem még mindenki emlékszik a sztorira...) Semmi konkrétum nincs beleírva a Bibliába, a világon senki semmilyen kézzel fogható dologgal vagy megdönthetetlen bizonyítékkal nem tudta megerősíteni Isten létét.Az egész egy jól PR-olt fantasy regény semmi több.Miért kéne elhinnem, talán látta már őt valaki?Fotózkodott vele valaki vagy mi?Csak azért higgyem el mert valaki azt mondja, hogy van isten?Na ne már.Felnőtt fejjel már nem hiszek a mesékben.Vagy miért kéne őt imádnom?Ennyi erővel hihetnék a mindenható Mickey egérben is, mert tudom, hogy ő sem létezik de az legalább egy szimpatikus figura.Vicc ez az egész vallási téma.a kereszténységről nem is szólva.A vallás nem más mint egy üzleti vállakozás.Hogy tudnak ennyi jobb sorsra érdemes embert így elbutítani és megbolondítani???Komolyan nem értem. :(

[ Szerkesztve ]

(#80) zoltanz válasza fekeandras (#79) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet, hogy ellentmondástól hemzseg a Biblia, de jobbat nem találtak még ki helyette valljuk meg őszintén.

Igen mai szemmel nem volt az egyházhoz méltó cselekedet a keresztes háború, de akkoriban mindegy volt mi miatt csatározanak, ha nem lennének tömegpusztító fegyvereink lehet még mindig ez lenne.

Messze vagyunk még a világköztársaság kialakulásától, de ma nem a vallási külömségek dominálnak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#81) Pörp válasza talmida (#11) üzenetére


Pörp
senior tag

Istentől csak jó származik. Ő jó, könyörülő és szerető Isten.
Ezzel nekem semmit se magyaráztál meg. Attól hogy én azt állítom magamról egy állásinterjún hogy én leszek a legjobb, még nem fogják ezt elhinni nekem. Marad az, hogy alapból feltételezzem azt, hogy ő tökéletes. Az embernek több kell mint egy szóra elhinni bármit. Ha Isten látja hogy ez a sok ember olyan szerencsétlen, hogy bizonyíték nélkül nem akar hinni, akkor miért nem segít egy kicsit ebben? Ha már oly fontosak vagyunk számára...

Ha én rendes és normális ember vagyok, nem ölök meg senkit, nem lopok, nem követek el nagy bűnöket, a kicsikért még bocsánatot is kapok, ezekután nem juthatok a mennybe mert nem hittem? Pontosan jól mondod.
Ebben te hol látsz igazságot? Ennyi erővel teljesen mindegy hogy bűnös vagyok-e vagy sem, úgysem kerülök jobb helyre azoknál. Ez ilyen nesze semmi fogd meg jól... Igazságosságot nem nagyon látok ebben.

Amúgy meg úgy kell hinni, hogy azt kell elhinni, hogy Jézus Krisztus a te megváltód, és hogy Isten megjutalmaz téged, ha Őt keresed. Megtalálod, ha Őt keresed.
Ezzel sokat nem segítettél. Semmi konkrétum. Keressek olyan valakit aki nem egy hús-vér létező ember. Beszéljek olyanhoz aki nem válaszol? Nem tudom értelmezni ezt a keresés dolgot.

Engem sem neveltek így. Magam jöttem rá otthon. Egyszerűen csak az életem értelméről gondolkodtam kb 14től 16 éves körüli koromban. Aztán, hogy eldöntődjön a bennem felgyülemlett kérdések sokasága, direktben mentem Istenhez. Megszólítottam őt (imádkoztam Hozzá) És csodák csodájára válaszolt. Méghozzá hatalmas szeretettel, csodával, és erővel. Teljesen megváltoztatott és meg is gyógyított. Nem ismertem magamra. Nagyon jó érzés is volt. Olyan könnyűnek éreztem magam a bűnbocsánat után, hogy ugrálni lett volna kedvem. Utána csak sírtam az örömtől.
Örülök, hogy veled ez megtörtént. Mit tegyen az akivel nem? Ha én nem jövök rá, vagy más ugye, ezekre a dolgokra, akkor sorry megszívtátok? Mégis mitől jussak el oda ahová te? Itt sincs semmi konkrétum, csak azt írod hogy egyszer csak valami... Ezekkel semmit sem lehet kezdeni.

Szóval ez azt jelenti, hogyha valaki keresztény létére is „világi” életet él, magyarul folytatja a bűnös életét, az nem igazán hisz, mert megtapossa Jézus kegyelmét.
Most őszintén az az életforma ami nem bűnös, meg nem világi kinek jó? Miért eröltessem magamra? Gondolom azért hogy majd ott fenn milyen jó lesz, akkor mi értelme van az életemnek a földön? Nekem ez a nem világi élet mindíg pont egyenlő azzal, hogy a világon semmit se merjek élvezni mert pokolra jutok. Élvezzem hogy hiszek, meg Isten meg stb. Aztán meg ugye baromira nehéz dolgot kér az Isten, miért adott az embernek ilyen élvezethajhász ént... Ez is olyan jól kibasztam veletek, küzdjetek emberek, ja csak annyit tudok mondani hogy higgyetek, ha nem megy, mehettek a levesbe. Ő meg az igazság megtestesítője...
Nem lehetne egyből ott kezdeni? :)

(#82) Vakegérke válasza talmida (#78) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valami fölött elegánsan álsiklasz. Idézem kérdésem.
"Biztos, hogy a keresztény vallás az igazi? Milyen alapon? Talán a hívők létszáma határozza meg?
Khm... A muzulmánok vannak elnyomó többségben a világon.
Vagy nem számít a létszám? Akkor milyen alapon nem vesszük figyelembe a kis egyházak igazságát?"

A muzulmánok igazhitűnek mondják magukat, mindenki mást hitetlennek. Ennek a vallási közösségnek minden tagja buta lenne? Ők vannak túlnyomó többségben. Vagy ez sem számít?

"Jézuson kívül sokan föltámadtak a halálból. Erről a Bibliából is értesülhetünk."
Tehát bőséges a választék, hihetnénk bármelyikük megfellebbezhetetlen igazságában.

"Ki meri? Jézus meri."
Mármint azt állítani, hogy övé a teljes, és egyetlen igazság. Ugyan ki tudja ellenőrizni, hogy igaza van-e? Mennyei atyjára hivatkozik, akit pedig még soha senki nem látott.

"Nem a vallásosságról beszéltem én, hanem a Krisztusban való hitről."
Nagyon csúnyát kérdezek. Istenben, vagy Krisztusban hiszel?

Én az Úrban hiszek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#83) Vakegérke válasza Pörp (#81) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Most őszintén az az életforma ami nem bűnös, meg nem világi kinek jó?"
Egyszerű a válasz: a papoknak. Rettegésben tartották az embereket, még máglyára is küldtek jónéhányat, hogy hatalmuk erősödjön. Érdekes módon vagyonosok nem haltak tűz által. Ez azt is jelentheti, hogy a vagyon magában hordja a megváltást. Viszont tisztességesen nehéz vagyonra szert tenni. Érdekes...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#84) Rive


Rive
veterán

Marketingbol egyes, leulhet :D

Pont a bemutatott bigott, szuklatokoru, rugalmatlan szellemiseg miatt fordulnak el olyan sokan a vallasoktol. Az emberek joreszenek mostanra azert leesett mar, hogy elmult a kozepkor.

Ugyhogy csak hajra, elore, a maradek tamogatottsag meg felszamolasra var - amig egy hivo is akad, addig nyugodtan lehet tovabb folytatni a fals teritest :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#85) fekeandras válasza Rive (#84) üzenetére


fekeandras
őstag

:R Ugyanígy gondolom én is. :K

(#86) ollie válasza Rive (#84) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Látod, az a szép az egészben, hogy tök mindegy, hogy te mit gondolsz. :D

Sok ember azért fordul el a "vallástól", mert a saját önző vágyaikat keresik.

***

(#87) ollie válasza Vakegérke (#82) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy dolgon érdemes elgondolkodni. Egyetlen más "vallásban" nem történt olyan, hogy a "fő tanító" meghalt volna azért, hogy az emberek a mennybe mehessenek. Továbbá, tök értelmetlen lett volna meghalnia Jézusnak, ha amúgy is egy csomó út van Istenhez. Minek szenvedjen Isten Fia feleslegesen? Ez egy óriási különbség.

A muzulmán vallás kialakulásának történetét pedig érdemes elolvasni, szerintem meg fogsz lepődni.

"Nagyon csúnyát kérdezek. Istenben, vagy Krisztusban hiszel?"

A Biblia szerinte Jézus meg Isten ugyanaz a személy (Isten testté lett Jézusban).

[ Szerkesztve ]

***

(#88) Vakegérke válasza ollie (#87) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán kiderült már megszólalásaimból, hogy tisztelek minden vallást. Mindegyiket. Azonban zavaró tényezőnek tartom, ha véráldozattal jár.
Nos, kezet egy tiszta bárány fejére, osztán oncsuk ki néki a vérit, igaz? Mert ugye akkor bűntelenné válunk.
Hadd ne mondjam, mit is gondolok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#89) Rive válasza ollie (#86) üzenetére


Rive
veterán

Sok ember azért fordul el a "vallástól", mert a saját önző vágyaikat keresik.

Vagy inkabb azert, mert ez a fajta vallas keptelen akar csak a hetkoznapi elet legalapvetobb kerdeseire eletkepes valaszokkal szolgalni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#90) knifemaster


knifemaster
tag

A vallás ténylegesen meggyőzte az embereket arról,
hogy lakozik az égben egy láthatatlan ember,
aki figyeli minden egyes tettedet
minden nap minden egyes percében.
Ennek a láthatatlan embernek van egy tíz pontból
álló listája arról, amit elvár tőled, hogy ne tegyél.
És ha mégis elkövetsz akár csak egyet is ebből a
tízből, akkor van egy különleges helye,
tele füsttel, tűzzel és égető, kínzó testi-lelki
gyötrelmekkel,
ahova leküld, hogy szenvedj, égj,
fuldokolj, sikoltozz és sírj,

örökkön örökké, az idők végezetéig!

... de SZERET TÉGED!

Szeret téged. Szeret téged,
és pénzre van szüksége.
Mindig pénzre van szüksége!

Forrás:Zeitgeist :)

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#91) ollie válasza Vakegérke (#88) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De mondd. :D

A lényeg, hogy Isten az ószövetségi időkben meg akarta mutatni, hogy a bűnnek következménye van. A bűn miatt valakinek (pontosabban akkor valaminek) meg kellett halnia. Jézus volt az ultimate áldozati bárány, ezért nincs állatáldozat a kereszténységben.
Ennyi a sztori.

De nagyon fontos, hogy a bűnöknek VAN következménye. Még ha meg is tér belőle az ember (vagyis többet nem követi el), a bűn "súlyosságától" függően - nagy mértékben hatással van az elkövető (és akár a körülötte lévő emberek, családtagok) életére. Gondolom ezt nem kell ecsetelnem egy alkohol vagy kábszerfüggő esetén, de pl. a hazugságnak is komoly következményei vannak (erősen rombolja a kapcsolatokat és a karaktert).

Minden cselekedet a Bilbiában, mely bűnként van feltüntetve, nem véletlenűl esik a bűn kategóriába, ugyanis valamilyen formában rombol.

***

(#92) ollie válasza Rive (#89) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez - a Bilbia ismeretében - eléggé vicces megjegyzés volt.

Konkrétumok esetleg?

***

(#93) Rive válasza ollie (#92) üzenetére


Rive
veterán

Nem a Bibliaval van bajom, hanem ezzel a fajta bigott vallasossaggal, tudod :)

A topiknyitot pl. majd' kitiltassal kellett egyszer befenyegetni, hogy a hulye marhasagaival beket hagyjon valakinek, aki epp valami lelki bajai miatt kert tamogatast, segitseget itten. A benyogott idezetek es egyebek ebbol a fertalybol mindenre alkalmasak voltak, kiveve a tamogatast, segitest... Es ra meg az eroszakos terithetnek, brrr.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#94) ollie válasza Rive (#93) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Értem, bár fogalmam sincs, hogy mit értesz bigott vallásosság alatt. :DDD

Ugyanis én sem tudnám megfogalmazni, hogy ez mit is jelent.

[ Szerkesztve ]

***

(#95) fordfairlane válasza Rive (#84) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyetértek, bár azt nem hinném , hogy az utolsó hívőig sikerül felszámolniuk magukat a nagy világvallásoknak, de kisebbek lesznek, ami talán nem is baj.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#96) norbalia87


norbalia87
tag

En hivo ember vagyok az teny. De mar nagyon kezd elegem lenni ebbol az egeszbol. Higyunk? Miert? Mennyi artatlan ember van a foldon es milyen sorsa van? A kis gyerek aki halva szuletik? Ö mit artott? Szerintem a mi istenunk az utobbi par evben magasrol szarik rank. Ez brutal kijelentes volt de szerintem valahogy igy van. Mi van a sok cigoval? Mit csinalnak szart se es kinek jobb hat nekik. Ne olj, ne lopj, ne hazudj ... bla-bla-bla mindet megszegik megis ok jarnak jobban!!!! ezek a hitteritok most nem a forumos emberkekrol beszelek, hanem akik megallitanak az uton, szegenyek mar sokan olyan eltevedt emberek hogy az csak na. Multkor beszelgettem az egyikel es mondtam neki hogy ha szerencsem van a nem tul tavoli jovoben elkezdenem a fold beutazasa projektemet (nem erdekel a love semmi csak az hogy megcsodaljam az egesz foldet ami teny hogy igen csak szepre teremtette az isten !!!! Igen szerintem Ő) Es erre mit valaszol mi a fenenek megyek nem mindegy ha meghalok utanna nem lesznek hatarok az orszagok kozott meg maradjak meg csinaljam ezt csinaljam azt. Ha tisztan latta volna a dolgokat mit valaszol? En tudom. -Igen ez jo cselekedet csodald isten gyonyoru teremteset meg hasonlo- Ah szerintem sok dolog mar csak emberformalo hatassal van nem a hit miatt. A vallasrol meg annyit, hogy szerintem eloszor mindenkinek magaban kene hinnie, hogy igen isten teremtmenye vagyok es igen kepes vagyok megcsinalni ezt meg azt. Szerintem az egyik legnagyobb bunos a foldon az aki elhagya magat, alkesz, ongyilkos es meg sorolhatnam... aki eldobta az eletet amit kapott, amin csodalhatna a masikat es mast.

(#97) norbalia87


norbalia87
tag

Jah apropo milyen ember az a hitterito ertem en ezt sok papra akinek az a nagy alma hogy kisfiukat seggberakjon, vagy igen ez abban a telepulesben furdult elo ahol laktam, hogy temetes kozben olyan reszeg volt a pap, hogy ha nem fogjak meg beleesik a godorbe. A hazat megszentelni tiszta reszegen jon ...

(#98) Rive válasza ollie (#94) üzenetére


Rive
veterán

Ugy nagyjabol azt, amikor a valo elet helyett csak a bebiflazott vallas merev szabalyrendszere, illetve annak terjesztese erdekli a delikvenst... Es ennel pontosabb meghatarozas ide szuksegtelen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#99) ollie válasza norbalia87 (#96) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Szerintem a mi istenunk az utobbi par evben magasrol szarik rank."

Haló! Ébresztő! Szerinted hirtelen rosszabb lett a világ? Bocs, de ez eléggé vicces kijelentés volt. Az élet meg soha nem volt igazságos, ugyanis mi emberek nem vagyunk azok, akár akarod, akár nem. Az első században írtották a keresztényeket. A sötét középkorban az "egyház" írtotta a nem keresztényeket. Akkor most szerinted mennyivel rosszabb?

"Jah apropo milyen ember az a hitterito ertem en ezt sok papra akinek az a nagy alma hogy kisfiukat seggberakjon, vagy igen ez abban a telepulesben furdult elo ahol laktam, hogy temetes kozben olyan reszeg volt a pap, hogy ha nem fogjak meg beleesik a godorbe. A hazat megszentelni tiszta reszegen jon ..."

Ez a nocomment kategória, "az ilyenek miatt gyalázzák Istent". Ez egy idézet a Bibliából.

[ Szerkesztve ]

***

(#100) zoltanz válasza ollie (#87) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A Biblia szerinte Jézus meg Isten ugyanaz a személy (Isten testté lett Jézusban)."

Isten egyetlen fia Jézus pontosabban, az isten egy és az három személyben létezik Atya Fiú Szentlélek (a Szentlélek akármilyen formát felvehet pl égő csipkebokor ami nem ég el Mózesnál vagy máshol galamb.)

"A sólyom-reptetés neve, eredetileg Úr-sólyma lehetett. Ez a név kifejezi a mögöttes tartalmat, tudniillik, hogy a Szent Lélek sólyom képében az Atyához repül. Az evangéliumokban a Szent Lelket sólyom helyett galamb jelképezi. A sumérek, és a hon-foglaló magyarok számára is, a sólyom alakjában megjelenő Szent Lélek (Emese álma) a Turul volt."

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.