Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#185) Crystalheart válasza Viszlát (#184) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szó szerint is ezért hasonlítanának? :D Nos ha te találsz ma két eléggé egyforma leírást mondjuk a 2001 szept. 11-i eseményekről, akkor erősen elgondolkodsz azon, hogy az egyik a másikról koppintott. Vagy ha egész mondatok egyeznek két padtárs fogalmazásában, akkor repül is a kapa. :) Ráadásul nem csak hogy egyezések, de nagy ellentétek vagy hiányosságok is vannak bennük.

(És akkor még nem is kevertem bele az apokrif iratokat, amiket nagyonnagyon titkolgatnak...)

Amúgy olvastam és el is kezdtem írni egy hsz-t, csak öcsém okozta áramszünet jött közben, ki akart túrnia géptől... :DDD

Jó, akkor tegyük föl, hogy a Bibliát nem utószerkesztette senki - a kora (alias ''sötét'') középkor mentalitását ismerve ezt nehéz elképzelni -, de az Újszövetség írói akkor is ismerték az Ószövetséget. Ha én most folytatok egy regényt, akkor nyilván olyat írok bele, ami klappol az előzőhöz. Vagy ha írok egy verselemzést, összehasonlítást, azt fogom kihozni belőle, amit én látok benne, és az eredeti mű ismerete nélkül az ember kénytelen lenen elfogadni azt.

Sajnos a fejezeteket nem maga Jézus írta... Szívesen visszamennék az időben és meghallgatnám, konkrétan mit mondott ő. Ja, fordítási és értelmezési hibák nélkül is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.