Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

"paradicsom" "paprika"
Yeah, sure. ;]

(#2) t72killer válasza D1Rect (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rossz az aki rosszra gondol:P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) D1Rect válasza t72killer (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

:))

(#4) zetor2000 válasza t72killer (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én még magonc korában használtam alu profilos növesztő led csíkot.
Azt vettem észre, hogy inkább nyúlnak, mint nőnek, szóval nekem ezt sikerült kihozni. Ez a nyúlás nem kívánatos...
Van a Facsén elég sok csilis / növényes csoport, az egyikben láttam egy embert, aki vett egy sátrat, valami ruhatároló félét, ~1x1 méteres. Ebbe szerkesztett egy 500Wos lámpát, és napi 14 órán át világított a növényeinek. Na, azok nőttek, de a lámpát nem tudom, milyen márka/típus volt. Amikor nekem márciusban 10-12 centis palántáim voltak, az övéi ~40centisek voltak, virágzás előtt. Szóval van benne ráció.
Vannak mindenféle talajfűtő megoldások, azok is jók lehetnek ilyesmi kísérlethez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#5) t72killer válasza zetor2000 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

500W-al perzselve olyan ktg jön ki, hogy kb elmegyek belőle Marokkóba bevásárolni frissáruból, az tleg csak a kolléga által az #1-ben vizionált terményeknél térül meg...

Igen, a nyúlás nem sokmindenre jó, én februárban leszedhető ízes-szagos paradicsomot, paprikát szeretnék:(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) lolller


lolller
tag

Szia! A nyúlás feltehetőleg az elégtelen fény mennyiség és vagy a rossz fényspektrum... Növekedési fázisban inkább a kék spektrum a fontosabb később pedig a vörös. Ezekkel a kész ledlámpákkal amiket ebay,ali, stb tudsz megvásárolni azokra olyan értékek vannak írva... ami nyilván teljesen valótlan. Annak az 500w-os lámpának a tényleges teljesítménye sztem inkább van 100-150w körül.

Egy ledlámpánál nem feltétlen a teljesítmény és a lumen érték a legfontosabb. Nyilván egy led-nél a nagy teljesítmény mellett kéz a kézben jár a magas lumenérték is, de annál lényegesen fontosabb a színspektrum és a CRI tehát a színvisszaadási érték. Tehát érdemes olyat keresni aminél a led legalább CRI 70 és a 150-160lm/w értékkel bír. Ezt a legtöbb növénytermesztéshez forgalomban lévő led már tudja. Amit én javasolnék, ha tényleg jó eredményeket akarsz akkor legalább 170-190lm/w és 90 CRI 4000K színhőn lehet ezt még cifrázni epistar ledekkel vegyesen IR ledekkel + 4000K ez a legjobb aranyközépút. Én azt javasolnám, hogy eleve stripseket vásárolni nagy sunboard helyett ennek az az előnye, hogy jobban eltudod oszlatni a fényt, nem egy pontból kapja. Akkor én már úgy venném, hogy 3500k+4000k+5000k+IR mix külön dimmelhető tápokkal, hogy az elején ne egy kis magoncot lőjünk 240W vagy 480W-al ami aztán nagyrészt csak a földet világítja. Így fokozatosan tudod felkapcsolni a csíkokat. Ami még fontos. Ilyet készen nem nagyon fogsz kapni max brutális költségek mellet. Két lehetőséged van: sok kutató munka + affinitás és építesz magadnak vagy megkérsz engem és küldök egy árajánlatot igényfelmérés után. :)

üdv,

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#7) t72killer válasza lolller (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, ezt így össze tudom rakni, akár külön vett ledekből.:R

Alapvetően úgy néz ki a dolog, hogy a növények még napfényben megnőnek, viszont a termés már átcsúszik télre, felnőtt növényeknek kell a biztatás.

Igazából a leghatékonyabb színösszeállításra voltam kíváncsi, uis a ledek egy adott színben nagyon hatékonyak tudnak elnni, de ha komplett fehér kell, az zabálja az áramot.

Az IR-nek van egyébként bármi gyakorlati értéke:F?

Nem világrekord eredményeket szeretnék, hanem ktghatékonyságot. Ergo a darabja 100-200EUR-s hipiszupi lámpa=dekája 1000Ft-os paradicsom instant fail nálam. Ez valószínű a cree-LED-eket kilövi a történetből.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) lolller


lolller
tag

A Cree ledek rohadt jók, de mivel COB-ok így arra kell egy barom nagy borda is úgy meg eléggé elszállnak a költségek.. Hogyne lenne haszna az IR ledeknek, főleg virágzásban. Én a helyedben ha viszonylag olcsón akarsz jót akkor samsung ledek, 90 CRI körül 4000K . Egy 240W-os szett samsungból kb 60-70k anyagköltségben. Ennek meghajtóáramtól függően 150-210lm/w ha ennél találsz olcsóbban szólj, mert kell nekem is. :D

btw én a helyedben hagynám ezt a kinti bohóckodást, részben mert kintről beviszed a steril helyedre a gempát annak sok értelme nincs. Vidd végig zárthelyen jó lesz az. Jah meg tekints erre befektetésként, mert árban húzós, de utána nem kell szerencsétlenkedni vmi félmegoldással. Mondjuk... ehhez azért kell a jó táp a közeg légcsere... de gondolom ez nem újdongság. Remélem nem földben szenvedsz, mert akkor is lesz szemmellátható különbség, de közel se akkora mintha ezek rendben vannak. :D

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#9) t72killer válasza lolller (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de most még 1000rel kapják a mk1.0 napfényt a növények+jóféle trágyázott földben vannak, nem kell semmiféle lámpás bűvészkedés. Hónapokig elleszek így, ha jó az idő.

Egyébként ez egy ~3-4 növényes játék, semmi több, nincs több helyem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) lolller válasza t72killer (#9) üzenetére


lolller
tag

Akkor viszont teljesen értelmét veszti az egész... Akkor már a kinti körülményekhez igazítva kezdeném tavasszal, hogy a betakarítás még kint meglegyen. Ha nagyon sprórolni akarsz meg télre kell akkor vegyél vmi olcsó kisüléses lámpát aztán fűteni sem kell. Sajna ha nem akarsz rááldozni akkor nem sok jövője van a dolognak ebben a formában. :F mondjuk, ha van kert akkor nem is értem mikell még a napon kívül?

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#11) D1Rect válasza lolller (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem mindent lehet kiültetni, hogy lássák a bámészkodók.

(#12) lolller válasza D1Rect (#11) üzenetére


lolller
tag

akkor viszont arra súlyosan költeni kell :DDD ;]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#13) t72killer válasza lolller (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jövőre márciusban kezdjük a szezont:R.

Fűtés amúgy nem gond, az alapból fűtött nappali ablak előtti részére lennének betolva és éjszakánként rájuk kapcsolnék némi extra fotonforrást, pl 2-3db ilyet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) t72killer válasza t72killer (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt is a piros+kék kombót hozták ki leghatékonyabbnak, igaz, 6éves cikk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) lolller


lolller
tag

Persze, hogy ezt hozták ki egy HPS-el szemben aminek a fényspektruma vörös és abból is aránylag csekély %-a használható fel a fotoszintézisben a vörös spektrum nagy része is ibolyán túli. Semmi meglepő nincs ebben egy HPS-el szemben. De mondhatom máshogy is, keress rá nagy kertészetekre ahol LED-del nyomják és lepődj meg, hogy javarészt 4000K, kis utánajárással rájössz miért mondjuk ezt. Egyébként növekedésiben pár W-os lábas kék-piros leddel is jobban fog fejlődni még 10W alatt is mint egy 1000W HPS-el szemben. Mondjuk azt nem értem, hogy miért 6 éves cikkekre alapozunk bmit mikor kb 2 havonta duplázódik a LED-ek teljesítménye a gyors technológia fejlődés miatt. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, mert látom itt egyetlen szempont van az olcsóság, rendelj akkor aliról egy 200dolcsis csodalámpát aztán a baki után áldozz rá pénzt és csináltass egy rendes ledet.

Sajnos konkrét ledet nem fogok írni, mert nekem az pénz, de annyit segítek a múltkoriakhoz képest, hogy SMD-t érdemes. :) :))

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#16) t72killer válasza lolller (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a vörös spektrum nagy része is ibolyán túli." -he :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) lolller


lolller
tag


jó tanulmányozást. :) a kék tartomány csekélysége a lényeg. az előzőt meg elírtam, de ha akarod érteni úgy is menni fog.

[ Szerkesztve ]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#18) t72killer válasza lolller (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Voltam elég fizikaórán egyetemen is, köszi. A kép rendben van, csak az idézett mondat sántít.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) lolller válasza t72killer (#18) üzenetére


lolller
tag

igen, elírtam, de ha voltál fizikaórán akkor nem értem az értetlenkedést. :D bár a botanikához nem tudom mennyi köze van az egyetemi fizikaórának azon kívül, hogy érted a fogalmat. :D

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#20) t72killer válasza lolller (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan a botanika hiányzott, mérnök lévén sok gyakorlati tapasztalatom nincs róla, hány fotont ebédel egy kifejlett chili vagy paradicsomtő. Hogy milyen színt szeret, azt megtaláltam, kérdés a mennyiség.

Bár neked nem fog tetszeni, mert a bizniszedbe vág, továbbra is keresek olyanokat, akik konkrétan xy olcsó ledes lámpát megvettek aliról és használták is 1-2télen keresztül. Használható amazon.de-s visszajelzéseket már 1-2-t találtam.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) lolller válasza t72killer (#20) üzenetére


lolller
tag

De hát már több soron leírtam neked rá a választ, csak nem akarod elfogadni. Sokat, és a rengeteg is kevés. Plusz hiába veszel meg egy ilyen piros+kék éjjelilámpát pont arra lesz jó. De még ha jó is lenne, a környezetre leadott fénymennyiség ugyan úgy pocsékba megy, mert nem koncentrált. Ez nem úgy működik h veszel egy ilyet kirakod a szobasarkába aztán majd lesz vmi. Pára, légcsere, hőmérséklet, vízkeménység, közegszáradás->tápanyagfelvét, oldottsótartalom, PH, Co2...sorolhatnám. kb ezeken múlik a végeredmény.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#22) lolller válasza lolller (#21) üzenetére


lolller
tag

A bizniszembe a komplett led kiépítés vág, ezt ne is várja senki tőlem, hogy kiadom, de a tudást nem sajnálom. Leírtam már neked a paramétereket, hogyan keress meg nagyjából mit. Konkrét terméket valóban nem fogok linkelni. Ennyiből már összetudod legózni magadnak amit a pénztárcád megenged azt is mondtam, hogy ledre úgy kell készülni anyagköltségben árfolyamtól függően 40-70k és ez még bőven olcsónak számít. Az amazonos lámpákról annyit, hogy megmondom én neked: egy sz*r. Egyébként konkrét gyártót is említettem már korábban, de: https://www.mars-hydro.com/ neked kb a ts 1000 kell amit meg odaírkálnak lefedő területet azt nyugodtan oszd el 4-el.

szerk: és pont a termésnövekedés időszakában ahol a tápanyag felvét a legnagyobb és a fényigény a legnagyobb akkor akarod kínozni a kinti nap után őket kevés fénnyel... kevés fény lassú fotoszintetizálás, anyagcsere lassul a virágok/gyümölcsök fejlődése szinte megszűnik. erre gondolj mikor pici lámpát akarsz.

[ Szerkesztve ]

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#23) t72killer válasza lolller (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami amúgy az amazonos visszajelzésekből nekem lejött, hogy ezek a kínai remekek x%-ban hajlamosak arra, hogy 1-2-5-x hónap után 1-2 led kiégése kíséretében kipurcannak, amivel bukja a vevő a 200W-os panelt. Ez persze márkás szobai világításra szánt, anno darabja 20EUR GU10-es "égő"nél is előfordul.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) lolller válasza t72killer (#23) üzenetére


lolller
tag

Ezekszerint nagyon nem értjük egymást. :D eleve már az felvet kérdéseket, hogy egy ipari alkalmazású led miért ég ki ill., miért sorban van kötve? Másik, ahogy már korábban említettem az SMD ledek meghajtóáramtól függően adnak le x lument, ha kisebbel hajtod egyrészt hűteni könnyebb + élettarta is nő. Gondolom ezt egy mérnökembernek nem nagyon kell magyarázzam, de ha meg mérnök vagy akkor miért akarsz valamit ennyire alul pozícionálni? Vagy ez csak nálam kattanás, hogy túl biztosítok mindent és bőven ráhagyással dolgozom? Mondjuk eddig ez nekem csak pénztspórolt hosszútávon főleg ebben a sportban, mert rászabok vmit egy 400-as rendszerre koppra mondjuk 150k-ért de ebben a szett benne van közben meg úgy, hogy később upgradelhető lesz kerül mondjuk 180k-ba. Nekem valahogy mindig jobban megérte egyszer +30k minthogy utána ugyan úgy megvegyem újra a 180k-s szettet. Ez főleg a légcserénél jött ki, hogy vehettem volna 180m3/h ami pont okés, de inkább 5k-t rászántam még és lett 260m3/h így bármikor bővíthetem mondjuk +240W leddel már csak a ledet kell megvennem a légcsere rendszert nem.

Mindegy te tudod ahogy látom neked van egy konkrét terved amiről semmilyen érv nem tántoríthat, csak akkor rosszul tetted fel a téma kérdését ugyan is te egy adott termékről szeretnél visszajelzést és nem az, hogy milyet vegyél.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#25) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, találtam egy érdekes tesztet, led mérnökkézben.

Nem tetszik a spektruma, az érdekes 660nanométernél már messze jár az 580nm-es maxtól és a kék is sovány.

#24: Első körben a konkrét összeszerelt cuccról érdekelt kézzelfogható tapasztalat, mégjobb, esetleg a fentebbihez hasonló mérés - végülis a médincsájna adidasz+nike cipőkben is futnak az emberek, számtalan tényleg használható és tartós kütyüm van már aliról.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) lolller


lolller
tag

mezítláb is lehet futni, csak nem az igazi. Nem az a baj, hogy made in china hanem hogy sz*r. :D

tessék itt van egy cree-led: [link] - ebben a citizen clu-048 van egyrészt ez cri 80 meg van 5K lumen, de ez ne tévesszen meg LED-eknél nem a lux a legfontosabb érték.

és itt egy samsung, ez egy jobb megoldás, mert nem egy pontból kapja: [link] - mondjuk ez nekem furcsán olcsó, de lehet már elindult a termelés a vírus után és lentebb mentek az árak. Mondjuk az is igaz, hogy ez 100W, de neked ez elegendő.

Vegyél hozzá egy sátrat is vagy építs, de az se olcsóbb. A fényszökés miatt.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#27) t72killer válasza lolller (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, fényesebb fajta alufóliával terveztem körülvenni a növényeket úgy, hogy a levegő azért járjon körülöttük. Mivel lakótérben lesznek, CO2 ellátással nem lesz gond.

Amit keresek: mondjuk 2db nem túl sz.r hatékonyságú vörös 650-700nm-es led, 50W körül és egy 400-500 körüli kék. A klorofillek spektruma alapján ezek a hullámhosszak hasznosulnak leginkább. 50W-os kék LED-em egyébként valamelyik fiók mélyén van, driverrel egyetemben, uis kb 5éve akartam csinálni egy búvárlámpát fluoreszcenciára - ezt előbányászva a cuccaim közül lehet feleződne a ktgvetés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) t72killer válasza t72killer (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerk:
Megnézem, amiket linkeltél, a 3000K+90CRI-s cree spektruma szimpatikus, ennek van érdemi kibocsátása 650nm felett (középső panel, mélybordó vonal), ránézésre kicsit jobb a Samsungnál (13.oldal):

A lényeg a 665nm-es klorofill-a csúcs megetetése.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) lolller válasza t72killer (#27) üzenetére


lolller
tag

[link]

Nem véletlen mondom, hogy 4000K-st vegyél... de tényleg nem írom meg többször. :D Imádom ezt a témát azért válaszolgatok, de 6 komment óta ismétlem önmagam és vitázunk ugyan azon. :D

Felteszem a kérdést utoljára a nagy kertészeteknek jó a 4000K akkor Te miért erőlteted a fiszf*sz kék-pirosat?Ez a trend kb 2013-ban lecsengett. Sokkal jobb ennek a hatásfoka.

Ha megnézed a grafikont jól látható, hogy a 4000k fedi legjobban ezeket a hullámhosszakat.

alufólia gyűrődik, törni fogja a fényt. Nem a legjobb megoldás. Mylart keress...

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#30) t72killer válasza lolller (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennél a 3000K/90cri-s cree jobb. Van vastag alufóliám, ami cs akkor gyűrődik, ha direkt megtöröm ;)

A korábbiakban arra vtam kíváncsi, h mit tud a kínai led konkrétan. Nem láttam, h linkeltél volna róluk pl spektrumot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) D1Rect válasza t72killer (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Az alufólia szarul veri vissza a fényt, még a fehér fal is jobb tőle.
Gyémánt mintás mylar kell hozzá, de te úgyis jobban tudod, akárcsak a ledeket.

Ohh well, nem volt türelmem kivárni most a 16:20-at. :DDD

(#32) lolller


lolller
tag

Spektrumba+tényleg+jó+lumen+értékben+a+samsung+veri...+és+ez+nem+az+egyetlen+előnye.+sőt+valójában+a+legjobb+a+TCI,+de+az+megint+egy+más+sztori.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#33) t72killer válasza lolller (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R.

"++":))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) t72killer válasza D1Rect (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Furthermore, both sides of the foil have the same total reflectivity, around 86 % in the visible range of the spectrum, 97% in the near infrared. "[link]

Neked még a 86%-os szar is keserű:P
Fehér falból tudok nekik 2 felületet adni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) D1Rect válasza t72killer (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Az még csak hagyján, hogy elnyeli a fényt, de bizonyos pontokra koncentrálni fogja, kb úgy tudod elképzelni mint amikor a gyerekek nagyítóval játszanak.

Egyáltalán nem ajánlott.

A beltéri növénytermesztés elég jól feltérképezett terület, semmit nem kell kitalálni hozzá.

(#36) lolller


lolller
tag

gyanús vagy te nekem... :D

És így van ahogy a kolléga írja, kivan itt már találva minden, csak egy bevált receptet kell követni. Akkor a várt eredmény sem marad el.

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.