Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) lolller


lolller
tag

Szia! A nyúlás feltehetőleg az elégtelen fény mennyiség és vagy a rossz fényspektrum... Növekedési fázisban inkább a kék spektrum a fontosabb később pedig a vörös. Ezekkel a kész ledlámpákkal amiket ebay,ali, stb tudsz megvásárolni azokra olyan értékek vannak írva... ami nyilván teljesen valótlan. Annak az 500w-os lámpának a tényleges teljesítménye sztem inkább van 100-150w körül.

Egy ledlámpánál nem feltétlen a teljesítmény és a lumen érték a legfontosabb. Nyilván egy led-nél a nagy teljesítmény mellett kéz a kézben jár a magas lumenérték is, de annál lényegesen fontosabb a színspektrum és a CRI tehát a színvisszaadási érték. Tehát érdemes olyat keresni aminél a led legalább CRI 70 és a 150-160lm/w értékkel bír. Ezt a legtöbb növénytermesztéshez forgalomban lévő led már tudja. Amit én javasolnék, ha tényleg jó eredményeket akarsz akkor legalább 170-190lm/w és 90 CRI 4000K színhőn lehet ezt még cifrázni epistar ledekkel vegyesen IR ledekkel + 4000K ez a legjobb aranyközépút. Én azt javasolnám, hogy eleve stripseket vásárolni nagy sunboard helyett ennek az az előnye, hogy jobban eltudod oszlatni a fényt, nem egy pontból kapja. Akkor én már úgy venném, hogy 3500k+4000k+5000k+IR mix külön dimmelhető tápokkal, hogy az elején ne egy kis magoncot lőjünk 240W vagy 480W-al ami aztán nagyrészt csak a földet világítja. Így fokozatosan tudod felkapcsolni a csíkokat. Ami még fontos. Ilyet készen nem nagyon fogsz kapni max brutális költségek mellet. Két lehetőséged van: sok kutató munka + affinitás és építesz magadnak vagy megkérsz engem és küldök egy árajánlatot igényfelmérés után. :)

üdv,

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.