Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pee13 válasza ollie (#42) üzenetére


pee13
senior tag

Köszönöm az építő kritikát.

Akkor átfogalmazom:

Nekem az a pozitív a sztrájkban, hogy nem szopatnak a tanárok addig se, akikből a lehető legrosszabb csomagot kaptam meg az egész iskolában. Tisztelet a kivételnek, hátha olvassa.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#52) shev7 válasza Bocha (#49) üzenetére


shev7
veterán

" Ez egy dominó, emberek százezrei több tízezer forinttól esnek el, mert nem tudnak bejárni dolgozni, a hónapról hónapra élők nem tudják befizetni a hiteleiket, nem tudják megvenni a kajájukat, sokan vasárnaponként fogják ledolgozni a "kimaradt" időket, a dugók miatt beteg emberek fognak szenvedni/meghalni az elakadt mentőautókban, az iskolába menni nem tudó gyerekek otthon fognak éhezni, mert a szüleik nem fognak gondoskodni a kajájukról, és még folytathatnám."

Es lenne ertelme a sztrajknak, ha ahelyett, hogy fujnatok a buszsoforokre odaallnatok mellejuk es elhajtanatok az egesz bagazst oda ahova valo. Azert mosolyognak ok ilyen felhotlenul mar 20 eve, mert tudjak, hogy ez sose fog megtortenni.

Tenyleg nem ertelek. Nem a BKV soforok miatt alacsony az orvosok bere, nem a bkv soforok miatt van a bkv olyan szituba amiben van. Nem a BKV soforok miatt csokken az eletszinvonal evrol evre. Megis ez ellen senki nem szol, vagy ha valaki megis, akkor latjuk mit tesznek vele. Szoval husz eve turjuk/turitek hogy egyre nagyobb a fos az orszagban, es semmit sem tesztek. De ha egy hetig nehezebb munkaba menni mar mindenki sir.

"de nagyon könnyen magyarázol bele a dolgokba vidékről "
szerencsere nem videkrol...

dabdab: "Ezt levezetned? Mert en csak azt latom, hogy sikeres sztrajk eseten megno a soforok bere, marpedig ezt a BKV utazokozonsege meg az adofizetok fogjak szponzoralni, vagyis ok nem jarnak jol ezzel."

Ja, ahhoz hogy neked is jo legyen, neked is tenni kene valamit? Itt a lehetoseg, nem lennel egyedul....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#53) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Újabb pozitív példa: a sztrájk törőknek is van munkája ;]

#51: milyen suli? Mert ha középiskola, akkor megnyugtatlak, vagy hétvégén kell majd bemenned, vagy annyival kevesebb napsütéses időt élvezhetsz majd a szünidődből. Az oktatási napok száma fix, a kiadható szünetek számát is minisztériumban szabják meg.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#54) shev7 válasza Bocha (#50) üzenetére


shev7
veterán

Akar, vagy legalabb ne utald/szidd oket azert mert nem turik, hogy azt tegyenek veluk amit akarnak.

Minden tiszteletem a tied, hogy harom munkahelyen dolgozol. De ennek nem kene termeszetesnek lennie. Es ha nem akarsz ellene tenni semmit, az a te dolgod. De nem erzem az alapot arra, hogy barkit elitelj aki kuzd a celjaiert...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#55) szabage válasza Bocha (#38) üzenetére


szabage
tag

Érdekes hogy édesanyám, aki 30 éve dolgozik, mint tanár annyit keres most mint a buszvezetők átlagfizetése.JAAA csak még ők kapnak bérletet is (+20-30k).

Sztem elég gusztustalan, hogy nem tudnak minimális szolgáltatást indítani.Kár, hogy az orvosok, tanárok, rendőrök (...) nem csinálhatják ezt meg....szívesen megnézném, hogy ha baj van mit szólnának, ha senki nem segítene!

A cikkhez meg: lehet meglátni a jót is, de ez most olyan, mintha én elütnék valakit, és utánna leírnám, hogy milyen jó hogy ezzel is felhívtam a figyelmet a biztonságos közlekedésre!

(#56) dabadab válasza shev7 (#52) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de attol, hogy kaptam egy magaslovas megjegyzest (egyebkent kosz, nekem teljesen jo, engem pl abszolut nem erint a BKV sztrajkja es az orszag jovojeert is inkabb hobbibol, mintsem kozvetlen onerdekbol aggodok) meg nem sikerult megertenem, hogy Morden24-nek (vagy barmely masik random polgarnak) mitol lesz jobb dolga attol, hogy a BKV-sok sztrajkolnak.

DRM is theft

(#57) shev7 válasza szabage (#55) üzenetére


shev7
veterán

a rendorok tenyleg nem, de a tanaroknak, orvosoknak megvan a joguk sztrajkolni. Hogy nem teszik az mar csak rajtuk mulik... itt lenne a lehetoseg csatlakozni a BKV-sokhoz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#58) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem vagyok tájékozott a BKV sztrájk körül, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy itt nem a BKV dolgozók a hunyók.
Bélabá a buszsofőr nem találja ki magától, hogy ő most sztrájkolni fog. A szakszervezeti vezetés a hunyó megérzésem szerint, mert nem Bélabá nem egyezik ki a 13%-al(ha jól tudom) hanem a szakszervezet.

ui.:egyébként nekem a BKV sztrájk ideje alatt nem kell iskolába járnom. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#59) Bocha válasza shev7 (#52) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha külföldön vagy, akkor főleg ne keltsd itt a hangulatot és beszélj úgy, hogy "ti tűrtetek el ezt meg azt"! Leléptél innen, a te döntésed, viszont lássuk be, hogy pont te vagy az, aki ezzel kivonta magát mindenből, ami itthon van. Megértelek, hogy ezt tetted, de pont emiatt már közöd nincs az itt zajló dolgokhoz, úgyhogy ne is szólj bele. Főleg ne úgy, hogy felelősségvállalásról és tettekről papolsz.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#60) Morden24 válasza shev7 (#52) üzenetére


Morden24
nagyúr

odaallnatok mellejuk es elhajtanatok az egesz bagazst oda ahova valo

És ezt hogyan kéne tennünk? Mert tudom, hogy az ország egy bizonyos részének sok ideje van hajnali kettőkor is tüntetni, de a legnagyobb részre ez nem igaz. Főleg, hogy ez az említett idő kerül veszélybe ill. átcsoportosításra az által, hogy sztrájk van.

Szoval husz eve turjuk/turitek hogy egyre nagyobb a fos az orszagban, es semmit sem tesztek.

A legnagyobb rész nem teheti meg, hogy kivonul az utcára sztrájkolni. Pl. azért, mert kirúgják a picsbe, és nem lesz munkája.

Ja, ahhoz hogy neked is jo legyen, neked is tenni kene valamit? Itt a lehetoseg, nem lennel egyedul....

Egyébként komolyan, hogyan gondolod a tevékeny részvételt? Tényleg érdekelne. Írjon mindenki levelet, emailt, telefonáljon? Ki nem szarik rá?
Álljak ki a BKV székház elé, vagy lobogtassak táblát a buszvégeken? Hát persze, mert mindenkinek csak erre van ideje.

Továbbra is mondom: elégséges szolgáltatást KELLENE nyújtaniuk. Hogy az nem elég látványos? Ezzel az erővel akkor torlaszolják el a hidakat, az még látványosabb... ugyebár.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#61) ollie válasza shev7 (#57) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, hogy most indítsunk egy országos "tegyük tönkre minél hamarabb az országot" akciót? Oké!

***

(#62) shev7 válasza dabadab (#56) üzenetére


shev7
veterán

igazad van, tevedtem, nem lesz neki jobb, sorry, sokszor alomvilagban elek

de attol rosszabb sem lenne neki, ha azt mondana, hogy "rendben sracok, csinaljatok, erjetek el vegre valamit"

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#63) szabage válasza shev7 (#57) üzenetére


szabage
tag

1.Jelen helyzetben, ha mindenki sztrájkolna, aki kevesebbet kap akkor szerinted mi lenne?Most jöhetsz ezzel a kiálltak magukért dumával, de csak gondolj már bele!

2.Itt a minimális szolgáltatáson van a lényeg...nem lehet üres a tűzoltóság, meg üres a kórház! A bkvsok meg pont ezt csinálják!(szerencsére nem mindenki csatlakozott, de ők azt akarják, hogy teljes leállás legyen...)

(#64) Morden24 válasza szabage (#63) üzenetére


Morden24
nagyúr

nem lehet üres a tűzoltóság, meg üres a kórház!

Ott sajnos még rosszabb a helyzet. Nemhogy üres nem lehet, de így is va bőven probléma a kevés létszámmal.
Még belegondolni is rossz vicc egyébként, hogy ilyesmiből mi lehetne.

Sectumsempra - For Enemies

(#65) Bocha válasza shev7 (#62) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Csinálják, könyörgöm, csinálják, k*rvára fogok örülni, ha bármelyik csoportnak jobb lesz itthon az élete, amelyik becsületesen dolgozik! De ez már olyan szintű sztrájk, hogy itt nem beszélhetünk becsületről és gondoskodásról az embertársaik iránt, csak kőkemény önzésről. Ezen az alapon holnaptól üresek lehet a kórházak és a betegek megdöglenek, üresek lehetnek a tűzoltóságok és a házak leégnek, sztrájkolhatnak a kamionsofőrök és a mezőgazdasági dolgozók és nem lesz kaja, aztán elérjük a teljes anarchiát, a legerősebbek majd túlélik. Mindenki mondja neked ebben a topicban; tényleg nem látod, hogy a változtatásnak nem ez a módja?

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#66) shev7 válasza Bocha (#59) üzenetére


shev7
veterán

tudod en valahol bizok/biztam benne, hogy idovel ha rendezodnek kicsit a dolgok es a mostani vezetok oda kerulnek ahova valok, akkor normalis eletet is lehet otthon elni es visszaterhetek. De latom nem vagyok szivesen latott, igazad van, kiszallok. Szidjatok tovabb a BKV soforoket, attol mindenkinek sokkal jobb lesz.

MOD: "tényleg nem látod, hogy a változtatásnak nem ez a módja?" Mondj egy modot a valtozasra ezen kivul ami valaha is mukodott...

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#67) Bocha válasza shev7 (#66) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Oké, szidjuk is őket tovább. Tudod miért? Mert nekünk sem jobb, mint nekik, de tesszük a dolgunkat, a miattuk kialakult stresszt pedig úgy vezetjük le, hogy zsörtölődünk egy picit ebben a topicban. Ha ők sztrájkolhatnak és levehetik a felelősség terhét a vállukról, akkor ennyi nekünk is jár.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#68) Bocha válasza shev7 (#66) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez működött valaha? Hányadszor sztrájkolnak már, és mit értek el azon kívül, hogy egy-két millió normális, dolgozó ember szívott és feleslegesen idegeskedett?
Egyébként sajnos nem tudom, hogy mi a módja, ha tudnám, már odaálltam volna melléjük és most örülnék, hogy legalább nekik jobb. Nem feltétlenül kell látnom a "jó" módot ahhoz, hogy tudjam, hogy mi a "rossz". Egyébként az, hogy nem vették át az ócska buszokat, szerintem egy sokkal jobb módja volt a dolognak, mint ez, még akkor is, ha kevésbé volt "látványos" és lassabb menetet igényelt.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#69) dabadab válasza shev7 (#66) üzenetére


dabadab
titán

Arrol van szo, hogy van a mostani allapot (A pont), van az altalad is emlegetett jobb allapot (B pont), meg van ez a tuntetes (v vektor) es a tobbseg szamara egyaltalan nem egyertelmu az, hogy d(A+v,B) < d(A,B) (ahol d(X,Y) X es Y pontok tavolsagat adja meg). Nem segit a helyzeten az se, hogy megsertodsz, ahelyett, hogy elmagyaraznad, hogy szerinted miert all fenn ez az egyenlotlenseg.

DRM is theft

(#70) divrapier válasza Bocha (#59) üzenetére


divrapier
tag

Attól, hogy nem vagy rózsás helyzetben, nem kellene így felhergelned magad. Szerintem ez a hsz inkább indulatból és a saját balsorsból lett. Attól, hogy külföldön él, lehet még véleménye.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#71) Bocha válasza divrapier (#70) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Véleménye lehet, de ha valaki tulajdonképpen kényelemből kilép egy helyzetből, akkor nem túl etikus, hogy utána a jobb helyről visszamagyaráz, hogy mit hogy kéne csinálni. Egyszerű példával: ez olyan, mintha egy orvos megunván a rossz felszerelést elmenne Németországba, majd a high-tech cuccok mögül elkezdené nagy mellénnyel magyarázni, hogy hogy kellene két fogpiszkálóval agyműtétet végrehajtani Magyarországon.

Félreértés ne essék: megértem, aki külföldre megy, nincs bennem semmilyen túlburjánzó hazaszeretet, ami miatt netán leköpködném vagy "hazaárulónak" titulálnám őket (vannak, akik ilyet csinálnak), azt sem gondolom, hogy cserben hagyják a hazát, pár év múlva valószínűleg én is megunom az itteni dolgokat és elmegyek, nem gondolom, hogy mindenkinek ott kell meghalnia, ahol megszületett. Viszont ha valaki úgy döntött, hogy kilép és a háta mögött hagyja a "régi" dolgokat, akkor utána törődjön az "újakkal", ne ossza az észt azoknak, akik lehetőségek híján/elhivatottságból/akármilyen okból maradtak a "régiben". Kívülről mindig nagyon könnyű okosnak lenni, de ha valaki igazán okos akar lenni, oldja meg a problémákat ott, ahol azok vannak.

mod: Balsorsom meg hála a jó égnek, nincs. Azért írtam le, amit leírtam, hogy tudassam: vannak helyzetek, amikor nem az az egyetlen megoldás, hogy hisztizik az ember, hanem lehet többet is tenni a boldogulásért. Az én családomban mindig is ez volt a jellemző, de vannak emberek, akik csak néznek az égre és a kezüket tartják, amivel szintén nincs semmi bajom, de ne ezt higgyük már az egyetlen megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#72) dabadab válasza divrapier (#70) üzenetére


dabadab
titán

Azert lassuk be, ennek igy elegge vizpredikalas meg borivas jellege van.

DRM is theft

(#74) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Az indulatok remélhetőleg elszálltak (részemről igen), a törölt hozzászólásokban lévő politizálást pedig kérem, hogy senki ne folytassa/kezdje el újra, mert az ilyesmit a Prohardver fórumának Alapelveti tiltják. Köszönöm, kellemes fórumozást!

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#76) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Hajrá BKV!

Mindenki alá biciklit!

Szerény véleményem szerint a BKV hiányában az emberek még inkább bezárkózottak és rohanósak, mert tovább tart A-B be eljutniuk->kevesebb szabadidejük marad önmagukra és környezetükre.

(#77) Louro


Louro
őstag

Végigolvastam a hozzászólások és látom hiába írtam, hogy "pozitív hatásai", mégis egyből sokat, szinte mindenki azzal jött, hogy "de bezzeg a dolgozók" és a satöbbi. Én is tapasztalom, hogy nem aludhatok többet, A dolgokat nem ott vehetem meg, ahol szeretném, drágábban vásárolok, meg ilyenek, de ez a cikk arról akarna szólni, hogy bár hazavágta az emberek megszokott kis életmenetét, de ne csak a rosszat lássuk meg.

Lehet mondani ,hogy optimista a világnézetem, de ha már így ki lett velünk cseszve, és mi nem tudunk ezen változtatni, max ha elindulnak a bkvjáratok, adunk a vezetőknek egy kedvesen megírt levelet, hogy "Köszönjük", akkor azért éljünk már egy kicsit és ne csak hőbörögjünk. Nekem, ahogy írtam is a legjobban a családi változásai a legmeglepőbbek. Az, ahogy a gyerekek néznek fel a kezüket fogó szülőre. Már csak az kellene, hogy az autósokat is valahogy megritkítani (érzem a gyilkos tekinteteket) és akkor kicsit megszaporodnának a biciklivásárlások. Lehet visszazuhannánk 20 évet fejlődésileg, de ezalatt fiatalodnánk, meghosszabbodna életünk több évvel. (Egy váltóruha, törülköző elfér egy táskában.) Különben nem egy managert láttam már biciklizni, mielőtt oltogatnátok, hogy ők sose szállnának biciklire

Hejesírásó: lehet kevesebb szabadidejük marad, de végre körülnéznek, hogy hol is élnek és nem csak a kimutatásokat bújják.

Mindenkitől elnézést kérek, akinek fájóak, amiket írtam, de én akkoris látom és látni akarom, hogy azért van pozitív változás az emberek életében és nem csak a rossz

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#78) shev7 válasza Louro (#77) üzenetére


shev7
veterán

"Már csak az kellene, hogy az autósokat is valahogy megritkítani (érzem a gyilkos tekinteteket)"

hat ha minden igaz jovo heten befigyelhet egy szmogriado...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#79) hejesírásó válasza Louro (#77) üzenetére


hejesírásó
senior tag

felsővezető vagyok és itt a bicikli a falamon a tartóján. kocsim nincs ,és nem is akarok. :C

(#80) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

én ha vallásos lennék imádkoznék azért h minnél tovább tartson a sztrájk maradjon a negatív légáramlás és a nagy forgalom->akkor lesz majd jó kis szmog riadó, meg korlátozott autó használat.

na majd akkor sok ember kénytelen lesz megtapasztalni hogy mennyivel élhetőbb lenne Bp biciklivel!

utána már csak remélni lehet h amint vége a sztrájknak ezt nem felejtik el.

[ Szerkesztve ]

(#81) pee13 válasza shev7 (#78) üzenetére


pee13
senior tag

Szmogriadó ellen pedig a dízeleket kéne lapátolni a francba, némelyik több füstöt nyom egy kigyorsításnál mint egy jobb benzin 50km alatt..

De ez nagyon off, és most hurrogni fognak.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#82) Flame_ válasza pee13 (#81) üzenetére


Flame_
tag

Nem csak füstöt, hanem elképesztő mennyiségű, kis méretű porszemcsét is. Éljen a légúti irritáció :) Sőt!

shev7, neked meg őszinte részvétem, hogy egy rakás kispolgári csökevénnyel kell vitatkoznod ilyesmiről. A szokásos klisék mind előjöttek... "nem jogos a sztrájk, mert vannak akik még kevesebbet keresnek" meg "nem jogos, mert vannak, akik nem sztrájkolhatnak", stb. Holott mindre tök egyértelmű a válasz: és? Ugyanis ezek egyike sem valódi reakció, csak terelés. Szívesen állnék a szabadidőmben mondjuk egy tanársztrájk mellé, pláne ha az oktatás ésszerű és minőségi átalakítása is felmerül, nem csak egyszerűen több pénz mondjuk. Bár az is tény, hogy akkor meg jönnek a "peersze, napi 4 órát tanít, délben már otthon van, meg nyáron semmi dolga, minek sztrájkol?" jellegű beszólások :U Volt szerencsém tapasztalni. Ez egy ilyen ország, ilyen ökör nép. Én kérek elnézést.

Tudjátok civilizáltabb országokban van egy dolog, amit úgy hívnak, hogy szolidaritás. Igaz, ott a szakszervezetek nem csak és kizárólag bizonyos politikai(nak hazudott, valjóban gazdasági) csoportok érdekeit szolgálják, de hát +1 változtatnivaló :) Vannak szakszervezetek, akik nem ülnek a parlamentben pártlistáról bejutva... na mindegy is. A lényeg, hogy valamivel normálisabb helyeken az emberek eljutnak oda, hogy talán nem a legrosszabb körülmények között a legkevesebbet keresők sztrájkolnak most, de mégis úgy állok hozzá, hogy ma neked van szükséged szolidaritásra, holnap neki, holnapután meg nekem. Bár kritizálom (nem elég szervezett, nagy a "járulékos vesztesége" a mostaninak például szvsz), de belátom, hogy dolgozói érdekérvényesítés, így támogatom. Igen, levelet írok, posztot írok róla blogba, beszélek róla az ismerőseimmel, stb. Ha egy társadalomban általános az, hogy az emberek kiállnak a saját érdekeikért, akkor nyitva van az út a változtatásra.
Igaz ez sokszor közvetlenül nem forintosítható - egy számlát nem tudsz kifizetni azzal a nyílt levéllel mondjuk, amiben megfogalmazod, hogy takarodjon a BKV jelenlegi vezetése és szervezzék emberi módon mostantól. Viszont hosszú távon ilyesmi, és ennek egyre szervezettebb formái javítják a körülményeket. Nem a mélyen kádári, a hatalom adta kereteket végtelenül tisztelő, petákoló kispolgári siránkozás. Én is tudom, hogy ez nem csodaszer, és önmagában nem old meg semmit. De krákogás helyett (mellett) teszel valamit, megfogalmazod az elvárást. Ez már valami.
Amíg viszont elég, hogy az indexen lehozzák, hogy pár tízezer forinttal többet keresnek, mint Te, és máris köpködsz, addig... nos, ott az a bizonyos vicc, ez van. Ez lesz :(

Meg a siránkozás, hogy "jaaj, és mi lenne ha mindenki sztrájkolna, ANARCHIA!". Nem is tudom mi lenne akkor... :U Mondjuk széteső gazdaság, súlyos eladósodottság állami és egyéni szinten, létbizonytalanság, döglődő közélet és kultúra, kizárólag individualista megközelítésre és fogyasztásra berendezkedett egyének? Oh, wait... we're pretty much fucked already!

Az anarchia amit itt Bocha emlegettél egy antropológiailag nagyon-nagyon optimista elképzelés az önkormányzás egy fajtájáról. Mondhatni egy utópia. Nem értem miért zavar téged, hogy egy alapvetően szellemi síkon létező elképzelés egy erős szociáldarwinista elvvel kívülről szemlélve oda vezethet, hogy csak a legerősebbek maradnak állva. A jelenlegi, nagyon is valós síkon létező rendszer ezt meg is valósítja. Itt, most, kint a valóságban. Mesélj csak, ezzel mennyi problémád van? :)
Sajnálom, hogy három állásban kell dolgoznod egyetem mellett; talán egy olyan társadalomban, ahol van a kisembernek érdekérvényesítése, ott egy is elég lenne :( Viszont azt ki is kéne építeni. Az meg túlmutat a leghosszabb futamidejű hitelen is - amit viszont közben törleszteni kellene. Persze, tudom, szar az élet. Biztos nincs tökéletes megoldás erre a helyzetre sem. De mindig ott a lehetőség, hogy az ember színt valljon, és megmutassa miféle. Már csak a miheztartás végett is.

(#83) hejesírásó válasza Flame_ (#82) üzenetére


hejesírásó
senior tag

teljesen 1et értek.

szolidaritással sokra viheti a közép réteg és az alsóbb rétegek is egy társadalomban.

és a mai kapitalista rendszerekben igazából csak azzal viheti vmire.

(#84) Louro


Louro
őstag

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat és végre eljutottunk oda, hogy nem csak a rosszról írunk. Ld.: Hejesírásó biciklis post-ja :)

Az a baj, hogy amilyen az életünk, ahogy vége a sztrájknak mindenki azonnal, mintha semmi sem történt volna, él, ahogy azelőtt. De legalább egy kis ideig egészségesebben éltünk. De ha bejön a smogriadó, akkor tényleg zűrzavar lesz. Hejesírásó "kívánsága" váljon valóra, ezt kívánom. Ha egy ember ülne a kocsiban, akkor üljön biciklire.

Meg mégvalami, egy korábbi post-ra reagálva. A boltosok, akik most termelnek akkora nyereséget a buszmegállóknál. Ez igaz, de aki írta, az gondolkodjon el azon, hogy a séta közben hány bolt mellett mennek el az emberek és pl. ma én is megálltam egy kedves idősúr lángosos bódéjánál és hitetlen kedvességgel szolgált ki. Na meg a lakóhelyeink közelében levő kisboltok most kicsit nyereségesebbek, mert ahogy írtam korábban is, messze a tesco és társai és inkább elugrunk a kisboltba, még ha drágább is. Azelőtt pereputtyot összefogva, be a kocsiba és irány valamelyik nagy üzlet. Most "szerencsére" nem ez van.

Mess with the best / Die like the rest

(#85) Algieba válasza ollie (#61) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ugyan már, nem kell semmiféle akció, ez az ország magától tönkremegy két éven belül.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#86) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Én úgy fogom fel a strike-ot, hogy végre segít a BKV, hogy az ünnepek alatt felszedett kilókat lemozogjam. Az eddigi 5 perc séta, 20 perc villamos, 20 perc metró majd 10 perc villamos helyett most 25 perc séta, 25 perc metró és 15 perc séta árán jutok munkába. Már érzem, hogy javul a kondim. Ilyenkor jövök rá, hogy a 14-es villamos meg a 4/6-os milyen tetű lassú, meg minden bokorba megálló szar. Megpróbálom megtartani ezt a rutint akkor is, ha újra jár majd a 14-es vili, meg a 30-as busz.

Tőlem a BKV buszos üzletága akár be is zárhatna, az úgyis egy kalap szar. Költsenek inkáb villamosra meg metróra. Vagy legalább adják ki alválalkozóknak és csak a teljesítés-ellenőrzéssel foglalkozzanak.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#87) villamos


villamos
őstag

Érdekes dolgot fogok mondani. Engem ugyanis ez a sztrájk segített hozzá ahhoz, hogy kényelmesen eljussak a munkahelyemre. Nem tévedés.
Normális esetben ez úgy zajlik, hogy kisétálok a legközelebbi buszmegállóig. Azután felszállok egy buszra, amivel megyek egy pár megállót. Mehetnék többet is, de akkor a csatlakozáson már sokkal többen lennének. Átszállok, ezzel is megyek egy darabig, majd erről is át kell szállnom egy harmadik buszra, ami átvisz a Duna másik oldalára. A busz a munkahelyem közelében tesz le. Ez két átszállás, és legjobb esetben is egy-másfél óra út.
Jelenleg máshogyan járok. Lesétálok a közeli vasúti megállóhelyre. Ez egy cirka 5 perces séta. Felszállok az első befelé menő vonatra. Az utolsó előtti állomáson leszállok, majd átsétálok a pályaudvar másik felére, a 15 -ik vágányhoz, ahol megvárom a mentesítő járatot. Ez a járat pontosan munkahelyemen tesz le, amely nem más mint az ország, és talán a térség legnagyobb rendező pályaudvara. Az út kb 30-40 perc lehet várakozásokkal együtt.

Attól tartok azonban, hogy hamarosan megszűnik a "jó világ". A BKV állítása szerint ugyanis ha minden igaz, közel vannak a megegyezéshez. Ha pedig vége a sztrájknak vége a mentesítő járatoknak, és a sztrájk miatt mentesítő céllal megállított gyorsvonatoknak.

Ez mondjuk leginkább a MÁV hibája, mégpedig az, hogy semmilyen módon nem köti össze vonatokkal a két városrészt. (Amúgy is lehetne a pesti vasúthálózatban potenciál, ami teljesen kihasználatlan, igény pedig lenne rá.) Ha Budáról át akarsz menni a Keletibe kénytelen vagy metróra szállni, mert egyszerűen nincs vonat. Pedig sokan utaznának, mivel még a metrónál gyorsabb, és olcsóbb is. Egyik nap említette a kalauz, hogy több ember utazik a mentesítővel, mint egyes Székesfehérvári vonatokkal.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#88) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Oké, itt még nem is a reggeli és délutáni gyaloglással van a gond, mert régebben gyalog megtettem számtalanszor oda-vissza 9 kilométert, így a 5,7km oda-vissza meg se kottyan.
De miről beszélek? Veszek egy biciklit és fütyülök a sztrájkra. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#89) fricz19 válasza hejesírásó (#80) üzenetére


fricz19
őstag

igen a fiatalok számára egy nagyon jó alternatíva a bicikli
de nem csak 20-30 évesek járnak dolgozni orvoshoz...stb

+kíváncsi lennék te mennyire díjaznád a hajnali 4 órába biciklire ülök, és tekerek kb 30km
az undorító állat Bpi sofőrök mellett
(igaz nem kellemes ha a könny az arcodra fagy de megszokható)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#90) pee13 válasza fricz19 (#89) üzenetére


pee13
senior tag

Azért ne felejtsük ki az undorító állat bp-i bringásokat se, akik mindenféle jelzés és hasonlók nélkül vágnak be eléd,nem állnak meg a lámpánál, és gyakorlatilag átgázolnak a gyalogosokon.

Nem azt mondom, hogy az autósok szentek, de könyörgöm:
Jövök egy tonna fémmel, meg manapság minimum 40 lóerővel, és felteszi orosz rulettre az életét, megnézi jó állapotúak-e a fékeim..

De ez már nagyon off.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#91) nyunyu válasza ABE (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Talán páran ráébrednek, hogy a belvárosi részen nincsenek igazán nagy távolságok, és nem árt egy kis mozgás.

Aha, csak nem +/-2 fokban.

Sajat pelda: I. keruletbol nem lehet BKVval lejutni a XI.-be, mivel a kornyekunkon osszesen egy busz megy orankent mutatoba, villamos meg egy se.

Akartam menni edzeni, gondoltam mit nekem a Krisztina ter-Allee tavolsag, anno tizeneve reszegen sikerult hazamasznom a zegyetemrol, most jozanul plane sikerulni fog.

Potom 40 perc alatt ertem le, pedig eleg gyorsan szedem a labam. (18-as villamossal 10-11 perc a menetido, terkep szerint a tav ~3.6km)
Szanaszetfagytak a terdizuleteim, bedurrant a derekam, mire odaertem, mar kedvem sem volt gyurni, fel ora utan hazajottem.

Visszafele mar cheateltem, Korterrol Rudasig heringjarattal :DDD
Ugy mar csak 20 percet kellett setalni a keso esti hidegben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#92) Louro


Louro
őstag

fricz19: talán ráébrednének sokan, hogy közelebb is van orvos, na meg nem ülne annyi nyugdíjas a várókban trécselve. Meg hát visszatérve, amit írtam, hogy egészségesebb élet, így kevesebb orvoslátogatás.
Akik meg munkába mennek. Lehet bunkó leszek, de ezért kell egy kicsit munkahelyeken változtatni és akkor talán nem lesz hazánk ennyire Bp-közpointú. Sokan kimentek a külvárosokba, mert ott nyugi van, csak hát igen, a bejutás onnan....

nyunyu: régen nem is volt szerinted tömegközlekedés, hogy nem fagyjanak szét az emberek izületei? Mégiscsak túlélték a szüleim is a nagy teleket, pedig mindig vagy biciklivel vagy gyalog mentek munkájukba. Mivel edzeni mentél az Allee-ba gondolom tisztába vagy a bemelegítés fogalmával. Lehet csak annyi kellett volna. Meg szerintem - ha nem vagy finnyás, bocsi, akkor - 40 perc gyaloglást simán lenyomhattad volna 20 perc alá kocogással és ez kellemes bemelegítés lett volna az edzésedhez. Tudom arcod szétfagyott volna, de legalább erősödött volna az immunrendszered. Lehet csak kifogáskeresésnek tűnik mindez. De semmi sem megoldhatatlan. Valahogy őseink nem nyavalyogtak, ha fel kellett emelni egy zsák krumplit. Ma meg mindenki "kerekes szatyrot" használ.

Mess with the best / Die like the rest

(#93) bela5


bela5
aktív tag

Kedves Cikkíró!

Én felsorolnék egy pár negatívumot (Mert ugye ilyenek is vannak)

-Jó látni a telón játszadozó gyerekeket,de azért örülnek,mert még nem tudják,hogy az elvesztegetett időt majd szombaton kell bepótolják.
-Sztrájkolnak a BKV-sok a fizetés emelésért,a juttatásokért? Az embernek megáll a haja,vagy feláll mind1...Más annyi fizetést nem kap,hogy haonta kijöjjön belőle..
-Felveszik egymást az emberek,de kérem ,mindenki akinek van beól az autóba...É itt a szmogriadó elvileg keddre.
-Ha kedden nem megyek dolgozni,elúszott az aznapi fizetésem...Kifizeti nekem ezt a BKV?
-És mondjuk nem nagyon értm,hogy az aki nem veszi fel a munkát...Lásd MÁV,akinek semmi indoka,hogy sztrájkoljon,miért nem lehet őket kirúgni..
-Az utakon dugó van,és balesetveszély a száguldozó taxisok miatt.
-Szerintem aki eddig nem akart végigsétálni a városon az nem is nagyon fog...Különben ezekre jók a szombati napok,hogykimozduljunk egy kicsit,már akinek van rá lehetősége.
-Persze felháborító,hogy talicskával tolják ki a pénzt a BKV vezetők,és csak azt kapják a sofőrök ami erről a talicskáról lepottyan,de mégis...Nem igaz,hogy nem lehetne valahogy tárgyalóasztal mögött lerendezni ezt,mert ez nem a BKV-nak rossz,hanem csak nekünk, minket kívülálló embereket szivatnak minden egyes nap.

Én ezeket a dolgokat amiket leírtál,nagyon nem így látom,ez amiket leírtam csak egy nagyon kevés része annak amit gondolok,de ez is tükrözi nézetemet.
Megértelek téged is,de mint tudjuk nem vagyunk egyformák,más-más nézetek vannak, ez volt az enyém.Ez nem a te gondolataid minősítése amiket leírtam,hanem a sztrájké. Remélem nem lesz belőle sértődés,nem is azért írtam ezeket...

Üdv!
Bela5

[ Szerkesztve ]

(#94) fricz19 válasza Louro (#92) üzenetére


fricz19
őstag

szerinted a bkv miatt mindenki találjon olyan munkát ami közelbe van!
ez elég nevetséges, főleg ha tudnád manapság milyen nehéz normális munkát találni...

a bkv miatt mindenki mennyen olyan orvoshoz ami közelbe van.lényegtelen hogy egy paraszt, több pénzt kér,(+akkor se lehet minden orvos/kórház/ügyelet a közelbe).

tegyük hozzá hogy engem nagyon nem érint a bkv sztrájk.
de nem szeretem az olyan embereket akiket nem érint a sztrájk és okoskodnak hogy lehet bicikli/ gyalog/ keres másik munkát/családot minek látogatni....stb

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#95) bela5 válasza Louro (#92) üzenetére


bela5
aktív tag

És akinek sürgős műtéte lenne,de a sztájk miatt nem tud felmenni a kórházba? -Azért ezeket remélem nem gondolod komolyan....Jah és rá kellene döbbenni ,hogy 2010-et írunk ,nem 1900-at...

[ Szerkesztve ]

(#96) hejesírásó válasza bela5 (#95) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ha sürgős műtéte van akkor az már vagy bent van vagy kijön érte a betegszállító, vagy ha nem megy taxival és a cehhet leadja és kap térítést.

szval ilyen gyerekes példával rugózni...

az hogy sokan még annyit sem keresnek mint egy buszsofőr az engem hol érdekel?
tessék tanulni, küzdeni és küzdeni és küzdeni és ha azt hiszed elég hát nem küzd még jobban. kiröhögöm a követeléseiket mert irreális, de aki még ennyit sem keres. nos hát ja....annak nem adnék szavazati jogot a választásoknál, mert úgy sem képes túllépni önnön érdekein, hisz egy idióta, lusta, szerencsétlen ember (jó eséllyel).

ma egy értelmes, küzdeni tudó diplomás ember ennél sokkal többet keres....ja hogy az orvosok nem? meg a tanárok sem?
Folyton mindenki velük példálózik......mindenki maga választja a szakmáját.

nem akkor tudja meg a tanár h xarul fog élete során keresni amikor megkapja az első munkáját. tudja jól már aznap amikor megírja az első zh-ját.
arról meg ne is beszéljünk, hogy míg régen egy elit szakma volt, manapság tanárnak azok jelentkeznek akiknek vagy büdös a munka vagy értelmes helyre nem vették fel!
Tapasztaltam, láttam nap mint nap, h milyenek a tanár jelöltek....
Az orvos is tudja jól h mennyit fog majd keresni.....annyi a különbség h ők nem olyan agyrozzant trógerek mint a tanár hallgatók. Őket még talán sajnálom is kicsit.
DE akkor is Ő választotta. Tehát ne sírjon a szája, mert ez egy tudatos választás.

[ Szerkesztve ]

(#97) fricz19 válasza hejesírásó (#96) üzenetére


fricz19
őstag

orvosok jól keresnek, nem láttam még kórház előtt orvost suzukiba szállni
hálapénz...

"aki még ennyit sem keres. nos hát ja....annak nem adnék szavazati jogot a választásoknál, mert úgy sem képes túllépni önnön érdekein, hisz egy idióta, lusta, szerencsétlen ember (jó eséllyel)."

erre csak annyit mondanék hogy idióta vagy....

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#98) bela5 válasza hejesírásó (#96) üzenetére


bela5
aktív tag

Miért a tanárokkal,és az orvosokkal kell példálózni????
Nézzünk egy egyszerű gyári munkást.
És engem továbbra is mélységesen felháborít,hogy nem végzik a munkájukat,a munkaviszonyuk pedig megmarad....Ha én nem mennék be egy nap dolgozni,kirúgnának...

(#99) hejesírásó válasza bela5 (#98) üzenetére


hejesírásó
senior tag

mert a gyári munkás bármikor lecserélhető. ez miért meglepő h ha nem megy be kirúgják?

ez azért van mert az emberekben 0 szolidaritás van és nem tüntettek eleget a rendszerváltás után. nézd meg milyen jogai vannak a francia vasutasoknak....nem is olyan rég megbénították az egész országot, HATALMAS károkat okoztak vele.
de elérték céljukat.
ugyan ezt egy gyári munkás is elérhetné, ha vele szolidaritást vállalna mondjuk minden abban az iparágban dolgozó gyári munkás.

fricz19: idióta volnék? szted az aki többet vesz ki az állam zsebéből mint amit belerak az amikor leadja a kis cetlijét a saját érdekeit tartja majd szem előtt vagy az ország érdekeit? (hisz sok esetben ami neki jó, az az országnak nem jó)
nem véletlen, hogy voltak olyan idők és helyek ahol csak bizonyos x bevétel, föld méret stb felett lehetett vkinek választójoga.

[ Szerkesztve ]

(#100) fricz19 válasza hejesírásó (#99) üzenetére


fricz19
őstag

"szted az aki többet vesz ki az állam zsebéből mint amit belerak az amikor leadja a kis cetlijét a saját érdekeit tartja majd szem előtt vagy az ország érdekeit?"

aki többet vesz ki az állam zsebéből mint belerak azok nem 80e-110e ft -ért dolgozó emberek.
márpedig szerinted ezek az emberek "idióta, lusta, szerencsétlen ember (jó eséllyel)"

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.