Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) shev7 válasza Pörp (#149) üzenetére


shev7
veterán

"A többség, főleg akiket erősen hátráltat a sztrájk, ezúttal pont nem a kormányt fogja hibáztatni."

Mondod te. Az atlag viszont mast gondol a kozvelemenykutatasok szerint... oke, nem a kormanyt, de a BKV vezetest hibaztatjak a sztrajk miatt....

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#152) Dany007 válasza shev7 (#151) üzenetére


Dany007
veterán

Az gondolom csak összevágott jelenet volt, amikor a plusz biztonsági kíséretet kellett adni a még dolgozó BKV-sok mellé, nehogy megverjék őket... :U
Persze tény, hogy az emberi butaság, miként pont azt a BKV-st akarják megverni aki dolgozik és nem sztrájkol... :U

(#153) hejesírásó válasza Pörp (#149) üzenetére


hejesírásó
senior tag

Maszló piramis---> majd akkor ha a fizujukkal elégedettek lesznek, majd akkor fognak a felelős vezetésért sztrájkolni.

Amit mondasz az pont h nem lett igazolva a közvélemény-kutatásokkal... :U

Az az orvos és a mentő dolga h ő nyújt minimális szolgáltatást a sztrájk alatt. a jelenlegi törvények szerint nem köteles nyújtani, csak tárgyalnia kell róla. Ennyi. Ez már az ő döntésük. Ha aznap engem nem mentenek meg és emiatt elpatkolok, de nő a társadalomban a sztrájolhatnék, a szolidaritás, és egy egészséges öntudat (ezek jobb helyeken meg is vannak) akkor megérte h meghaltam....miért mondom ezt? Mert nagyban gondolkodom és túl tudok lépni önnön kicsinyes érdekeimen.

[ Szerkesztve ]

(#154) Dany007 válasza hejesírásó (#153) üzenetére


Dany007
veterán

Ez azért így elég fura gondolkodás. Ők nem a társadalom jobbá tételéért harcoltak, hanem a saját "kis" fizetésükért. Ja, és v.színű, hogy nem gondolnád így, ha mondjuk a barátnőd halna meg egy ilyen sztrájkoló mentős miatt...
Ez esetben viszont nyugodtan megöngyilkolhatod magad 65 éves korodban, hogy ne terheld az államot a nyugdíjaddal, így is segítve a társadalmat... :)

[ Szerkesztve ]

(#155) shev7 válasza Dany007 (#152) üzenetére


shev7
veterán

nem osszevagott jelenet. A media/BKV vezetok manipulacioja es hangulatkeltese.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#156) Pörp válasza hejesírásó (#153) üzenetére


Pörp
senior tag

...."túl tudok lépni önnön kicsinyes érdekeimen" Mint a sztrájkoló BKV-sok? Azt hittem anyagiak miatt van sztrájk.

(#157) Dany007 válasza shev7 (#155) üzenetére


Dany007
veterán

Szóval a média küldte oda azokat a biztonsági őröket? :F
Vagy úgy érted, hogy a BKV vezetői kitalálták, hogyha őröket küldenek a nem sztrájkolók mellé, akkor azzal úgy tüntetik fel az egészet, mintha naaagy nagy hatalmas veszélyben lennének a dolgozók, mivel a polgárok biztos bántani akarják őket. Szövetkeztek az RTL Klubbal meg a TV2- vel, hogy vágjanak össze 1-2 olyan jelenetet, amikor elvétve 1-1 tirpák beszól a buszosoknak. Így a kettő együtt már tényleg azt a hangulatot ébreszti, hogy a pestiek a buszvezetőkre mérgesek, ezért kellenek az őrök, és ezt látni a tévén keresztül is.
Vagy mire gondoltál? :) Mert én max ezt tudom kihámozni belőle.

(#158) hejesírásó válasza Dany007 (#154) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ha bnőm halna meg akkor is ezt mondanám, az én életem véges, amit viszont a gyerekeimnek hagyok hátra az a nem mindegy kategória.

a Harakirivel meg azért te is érzed h vicces vagy ;)
Az egy dolog h támogatok mindent amitől élhetőbb lehet a társadalmunk, még akkor is ha az nekem mint egyén egy kicsit ideiglenesen xar is.
De ez és a hagyjam benne a pénz a nyugdírendszerben között nagy különbség van.
Egyrészt, másrészt mire odáig jutok már úgy is a pénzem java része amgánban lesz, amit meg örököl a család ha meghalok.....;)

[ Szerkesztve ]

(#159) shev7 válasza Pörp (#156) üzenetére


shev7
veterán

latod ez a problema a gondolkodasoddal. Hogy szoba sem johet nalad a szolidaritas... nem veszed eszre, hogy az hogy ok sztrajkolnak az kenyelmetlenseg neked meddig is 6 napig? Ha nem sztrajkolnak es bukjak az eddig jaro etkezesi jegyet az oket mekkora tavon is erinti...?

Ebben a helyzetben nem teged ert az eletedet hosszabb tavon befolyasolo hatas, hanem oket...

Ugye nem akarsz olyan vilagban elni, ahol mindenki leszarja a masik problemajat

Es ha megint azzal jossz, hogy jogod van leszarni oket, mert ok kenyelmetlenseget okoztak neked 6 napig akkor nagyon nem erted mirol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#160) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

én már feladtam.

(#161) Pörp válasza hejesírásó (#160) üzenetére


Pörp
senior tag

Nem feladni!

Srácok én értem mire céloztok ezzel a sztrájk dologgal. De látnotok kell, hogy az elmúlt években a lázadások, kicsi forradalmak nem tudták kimozdítani azt, ami be van betonozva. Hiszem, hogy régen hősok, szent célokért küzdöttek, de én már nem hiszem, hogy manapság ezzel változtatni lehet, illetve még nem most. Túl erősek. Én ha hülye is vagyok emiatt, de nagyon bízok 2010-ben, illetve a megmaradt demokratikus lehetőségekben, más lehetőség nem maradt. :(

(#162) hejesírásó válasza Pörp (#161) üzenetére


hejesírásó
senior tag

de ha feladod a reményt h ezeknek van értelme, vagyis annak h igenis fontos küzdeni az ilyen alapvető eszmékért és a társadalomért akkor azok nyernek akiknek ez kedvez, és te mint egyén veszítesz. ami a társadalomra is kihat hisz része vagy.

ne pártokban bízz, ne a politikában, bízz magadban, bíz abban h Te alakítod a politikát és nem csak reméled h jobb lesz.

Aztán adj hangot akkor ha vmi nem tetszik ....nem kell minden esetben villamost felgyújtani :D, de ha várakozás helyett teszel is pl szolidaritással és azzal h nem utálod a BKV-sokat még akkoris ha 2 szer annyit keres mint esetleg egy rokonod vagy barátod.

Én ezért tojom le h mennyit keres......nem ez számít nekem.

[ Szerkesztve ]

(#163) Dany007 válasza hejesírásó (#162) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy nekem se számítana, hogy mennyit keres, ha a túlzó végkielégítések / fizetések és a milliárdos lenyúlások miatt sztrájkolnának. Biztos vagyok benne, hogy akkor nem lenne ilyen negatív visszhang.
Amúgy ahhoz, hogy az összhatás javuljon országszinten kéne megmozdulni. Mondjuk ez részben meg is történt 2006-ban, de az se olyan módon se, elégséges formában nem történt meg. De, mint láttuk az se hozott semmilyen eredményt.
Szóval abban egyetértek, h nem pártokban kell hinni, de egy fecske nem csinál nyarat... =/
Szal, attól, hogy a bkv-soknak most jobb / ill. nem rosszabb, attól még a kiskunlacházai pista bácsinak ugyan olyan rossz sora van és nem sztrájkolhat...

[ Szerkesztve ]

(#164) hejesírásó válasza Dany007 (#163) üzenetére


hejesírásó
senior tag

egy fecske nem csinál nyarat, kettő sem, három sem, 2006-ban volt x száz gyengén szervezett értelmes vezetés hiányában csak béna dolgokat csináló fecskék csoportja.

igen nem történt semmi.

de miért? kevés volt az olyan fecske aki hitt abban h ő igenis nem fecske, hanem állampolgár és nem csak kötelezettségekkel van megáldva hane akarattal és a szabad véleménynyilvánítás lehetőségével, stb

ok h pistának Böszörménypusztáson nem lesz jobb. De ha a sztrájk kultúra írmagja is elvész akkor szted Pista bácsira és gyerekeire jobb vagy rosszabb jövő vár?

A sztrájk már azzal értelmét nyeri, hogy létezhet egyáltalán.

A szolidaritásban pont az lenne a lényeg h ha pista bá sztrájkolni akar egy tejgazdaságban a fizu vagy akármi miatt, akkor mások segjtenek neki hallatni a hangját és pista bácsinak jobb lesz.

de ha mindenki köpköd a sztrájkolókra, vagy ha nem is köpköd de értelmetlennek tartja az egészet, mert hát pistának ettől nem lett ám jobb. akkor senki nem áll pista bá mellé elvből és akkor Ő valóban nem sztrájkolhat mert 0 értelme lesz.

lehet hogy én hiszek túlságosan még abban h igenis meg lehet formázni az emberek gondolkodását még idehaza is. :B

Hallottál például a lengyelek Solidaritás pártjáról?

Annak a vezetője egy Gdansk-i hajógyári elektrotechnikus lett. Az ő kis mozgalma omlasztotta végül össze 10 év alatt az akkoriban roskadozó rendszert......egy hajógyári elektrotechnikus.....egy fecske.......1 db
Tudod mivel kezdte? Sztrájkra buzdította a kollégáit, és sztrájkoltak (akartak volna) ennyi....nem több.

nem fizetett szakszervezeti kutya volt mint a mostaniak akik politikai érdekeket és a zsebüket nézik :)

Az emberekben ott működött a szolidaritás érzése. máshol is működnie kell. ;)

Ő pl Nobel békedíjat kapott (amit azonnal felajánlott a mozgalmának!) egy hajógyári munkás--egy fecske.

lehet h nem vagyok oda a Demagógiáért és USAért, de a Yes I Can mentalitás viszi előre a jól működő társadalmakat, és nem az hogy de minek, meg miért, meg nincs értelme, meg ettől nem lesz jobb, meg úgy sincs értelme, meg nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#165) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ja és 2018-ban szavazzál rám! :))

(#166) Vladi válasza dabadab (#115) üzenetére


Vladi
nagyúr

Világos amit írsz, de:

"ugyanis a sztrájk úgy működne"
"azt meg a világ munkavállalói úgy szokták intézni"

Az a gond, itt 2 világ határán vegetálunk. Egyáltalán nem alakult ki nálunk semmilyen értelmes fórum, vagy módszer arra, hogy a társadalom kifejezze és érvényre juttassa a véleményét. Én nem látok ilyen hatékony eszközt.

(A történet ott kezdődik, hogy semmilyen társadalmi összetartás nincs. Jön egy bkv sztrákj, születik 10 blog, hogy rohaggyanakmeg, meg 1, hogy nézzük már meg miért is sztrájkolnak. Ez a kb arány azért beszédes.)

Valóban a sztrájk nem a megfelelő eszköz. Nem erre és nem így kéne csinálni. Normális országban máshogy lenne. De nem vagyunk normális ország.
Pl: ott vannak a franciák. Azok megszokták, hogy 50 évente feltúrják a városokat, kimennek a barikádokra és lerendezik a dolgot. De legalább csinálnak valamit. Mi semmit sem teszünk.
S igen, jön a terror, jön a szélsőséges politika, mert ők hatékonyan elhitetik, hogy csinálnak valamit. De ez semmi jóra nem vezet.

Valamilyen adekvát eszközre lenne szükség, mert így gyakorlatilag politikai célúak ezek a sztrájkok. Nekem sajna ötletem sincs.
Hiányzik nekünk az, hogy az új világ határán (rendszerváltás) lenyilazzuk a régi vezetőket, mint Álmost. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#167) Vladi válasza shev7 (#128) üzenetére


Vladi
nagyúr

shev7-nek globálisan +1 :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#168) Dany007 válasza Vladi (#166) üzenetére


Dany007
veterán

"ott vannak a franciák"

Ebben a részben egyet értek. Ott van a 4-5 évvel ezelőtti példa.
Ha jól emlékszem, valami olyasmi törvényt hoztak, hogy a 26 éves korig, a diplomás / egyetemista dolgozókat minden szó nélkül kirúghatták az állásából. Vagy valami hasonló volt.
A lényeg, hogy ezután 2 héten át tüntettek, felgyújtottak ~ 1000-1200 autót. Aztán az igazság a helyére került és lecsitultak a kedélyek.
(nálunk a kormány bevallotta, hogy éveken át nem csinált semmit, hazudozott folyamatosan. Ehhez képest szinte 'semmi' nem történt itthon. Képzeljük csak el, hogy a franciák hasonló helyzetben mit léptek volna.)
Így tényleg nem csoda, hogy az emberek a szélsőségek felé hajlanak, mivel nem látnak már érdemi lehetőséget a túloldalon. És, ahogy mondtad ez nem jó irány, a szélsőségek sosem lehetnek jók... inkább a középút.
Szóval ezért mondom, hogy sztrájk helyett inkább valami globális összefogás kéne. Mert a sztrájk ugyan megoldja ott és annak a pár ezer embernek az aktuális gondját, de a másik 10 millióét nem és a nagyobb problémákat sem.

(#169) Vladi válasza Dany007 (#168) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre az esetre gondoltam én is. Nálunk ugyan ez:
tüntetnek, tüntetnek, majd megunják hazamennek.
Véget vetnek a zenének és hazamennek a legények... :))

Összefogás és szolidaritás kellene első körben. Arra már lehetne építkezni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#170) shev7 válasza Dany007 (#168) üzenetére


shev7
veterán

(nálunk a kormány bevallotta, hogy éveken át nem csinált semmit, hazudozott folyamatosan. Ehhez képest szinte 'semmi' nem történt itthon. Képzeljük csak el, hogy a franciák hasonló helyzetben mit léptek volna.)

... inkabb megse :N

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#171) glutamin válasza Bocha (#49) üzenetére


glutamin
őstag

Tökéletesen összefoglaltad. Nekem is ez a véleményem.

Egy dolgozó, másokért (család, gyerek, nagyszülő) felelősséggel tartozó embernek nagy büntetés a sztrájk. A diákok, nyugdíjasok lehet, hogy jól szórakoznak... még.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#172) nem_tom


nem_tom
őstag

Ez mind szép és jó, talán nekem is többet kéne sétálnom. Csak hát ilyen hidegbe, meg hóba nincs kedvem, majd tavasszal. :)

Amúgy én jogosnak tartom a sztrájkot. Amik ott vannak a végkielégítésekkel, meg megvonják a juttatásokat, borzasztó munka körülmények (ócska, öreg buszok), éh bér, meg aztán nem is veszélytelen munka. Gondoljátok magatokat a buszvezetők helyzetébe. Ti mit tennétek? Ők is emberek.

Persze tény és való, vannak károk ebből is, mint minden sztrájkból.

Na mind1, nem vitatkozni jöttem, csak elmondtam a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#173) bela5


bela5
aktív tag

Mostmár nem az a lényeg,hogy véget ért a sztrájk? :F

(#174) Dany007 válasza shev7 (#170) üzenetére


Dany007
veterán

Na mond csak :) :K

(#175) Metalfan


Metalfan
senior tag

Nagyon jó írás lett, a csattanója megmelengette a lelkemet :K :B

(#176) Huma


Huma
addikt

Egyesek itt nagyon szép kis ideológiai harcot rittyentettek a sztrájk köré.
Ilyesmiről szó sincs, ebben biztos vagyok.

A BKV-sok nagyívben letojják, hogy milyen hatással van a sztrájk az emberek életére. Nekik csak a pénz számít. (Tisztelet a kivételnek) Szóval emögé bármilyen ideológiát köríteni, hogy ez mindenki érdeke, hogy ezzel példát mutatnak, hogy ezzel mindenkinek jobb lesz a munkáltatókon kívül, stb teljesen fals világszemléletre utal.

Tények:

A BKV sztrájk a lakosoknak rossz. Senki másnak.

A BKV már rég lejáratta magát. Nem okoz neki presztízs veszteséget egy ilyen sztrájk. Anyagit sem.

Az emberek haragszanak a sztrájkolókra. Joggal. Az országban élők jórésze nyomorog ők meg az átlag feletti fizetésükkel elégedetlenek. És a béreket ne a pestiekhez viszonyítsuk. Vidéken sokkal kevesebb szokott lenni. A havi 73.500 nettó meg elég általános fizetés. Még akkor is ha egyesek szerint az országban élők 90%-a 130.000 felett keres.
Lehet hogy nem egyezik a statisztikával, de én ismerek jópár embert és a bérek egyáltalán nem olyan jók mint ahogy azt itt többen elképzelik.

Szóval milyen jogon sztrájkolnak mikor az átlagnál jobban élnek és ezzel az egésszel csakis az utazóközönségnek okoznak kellemetlenségeket?

Tudom hogy a sztrájkjog fontos, de azért jó lenne egy ilyen BKV féle sztrájkot nem ideológiai harcnak felfogni. És valóban jó lenne ha erre mindenkinek lenne lehetősége. Olyanoknak akik tényleg megérdemelnék. De ez MO, itt csak azoknak vannak jogai akik semmit sem csinálnak.

Ui: És tudom hogy már véget ért a sztrájk, de nem akartam nagyon múlt, jelen, jövőidőbe bonyolódni.

És elnézést az összecsapott írásért, de sietnem kellett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#177) Joe.36


Joe.36
addikt

Én futár vagyok, a sztrájk miatt kevesebb lett a munkánk mert sokan nem tudtak bemenni dolgozni, akik akartak sem, mert reggel hatalmas dugó lett.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.