Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#176) Huma


Huma
addikt

Egyesek itt nagyon szép kis ideológiai harcot rittyentettek a sztrájk köré.
Ilyesmiről szó sincs, ebben biztos vagyok.

A BKV-sok nagyívben letojják, hogy milyen hatással van a sztrájk az emberek életére. Nekik csak a pénz számít. (Tisztelet a kivételnek) Szóval emögé bármilyen ideológiát köríteni, hogy ez mindenki érdeke, hogy ezzel példát mutatnak, hogy ezzel mindenkinek jobb lesz a munkáltatókon kívül, stb teljesen fals világszemléletre utal.

Tények:

A BKV sztrájk a lakosoknak rossz. Senki másnak.

A BKV már rég lejáratta magát. Nem okoz neki presztízs veszteséget egy ilyen sztrájk. Anyagit sem.

Az emberek haragszanak a sztrájkolókra. Joggal. Az országban élők jórésze nyomorog ők meg az átlag feletti fizetésükkel elégedetlenek. És a béreket ne a pestiekhez viszonyítsuk. Vidéken sokkal kevesebb szokott lenni. A havi 73.500 nettó meg elég általános fizetés. Még akkor is ha egyesek szerint az országban élők 90%-a 130.000 felett keres.
Lehet hogy nem egyezik a statisztikával, de én ismerek jópár embert és a bérek egyáltalán nem olyan jók mint ahogy azt itt többen elképzelik.

Szóval milyen jogon sztrájkolnak mikor az átlagnál jobban élnek és ezzel az egésszel csakis az utazóközönségnek okoznak kellemetlenségeket?

Tudom hogy a sztrájkjog fontos, de azért jó lenne egy ilyen BKV féle sztrájkot nem ideológiai harcnak felfogni. És valóban jó lenne ha erre mindenkinek lenne lehetősége. Olyanoknak akik tényleg megérdemelnék. De ez MO, itt csak azoknak vannak jogai akik semmit sem csinálnak.

Ui: És tudom hogy már véget ért a sztrájk, de nem akartam nagyon múlt, jelen, jövőidőbe bonyolódni.

És elnézést az összecsapott írásért, de sietnem kellett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.