Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Titkosított SMS-t küldeni nem kell félnetek jó lesz... ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) lapa válasza sztanozs (#1) üzenetére


lapa
veterán

smart kártyát mindenkinek. nem lenne rossz a telefon simjével bejelentkezni a gépre mondjuk.

(#3) sztanozs válasza lapa (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

a sim igazából smart kártya, tud mindent, amit egy smart kártya tud... csak - mivel benne van a mobilodban - nem tudod más eszközben használni: [wiki]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) dabadab


dabadab
titán

Abban igaza van, hogy titkositott SMS-t nem lehet kuldeni, abban nincs, hogy ez azert lenne, mert szabvanyositott (valojaban azert, mert szabvanyositott ES a szabvanyban nincs titkositas).
Abban persze igazad van, hogy lehet alkalmazast irni arra, hogy az SMS szovegebe valami titkositott holmit rakjon meg onnan kiolvasson, de ehhez kulon alkalmazas kell, ami vagy kompatibilis az adott telefonnal vagy nem, illetve a konkret esetben nem is nagyon old meg semmifele problemat.

DRM is theft

(#5) sztanozs válasza dabadab (#4) üzenetére


sztanozs
veterán

Az alkalmazott megoldásban maga a program a "SIMen fut", így a telefonnal szinte mindig kompatibilis.
2002-ben, amikor a fejlesztés elkezdődött még voltak olyan telefonok, amelyek nem támogatták a SIM-alkalmazásokat, mára már szerintem már nincs ilyen. Az egyetlen "gond" az, hogy data sim kell az alkalmazáshoz (amelyik rendelkezik "jelentősebb" - 64KB vagy 128KB - belső memóriával) - de mára már ezek ára sem olyen eget rengető, mint 10 éve volt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) lapa válasza sztanozs (#3) üzenetére


lapa
veterán

ne már. komoly?

(#7) sztanozs válasza lapa (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

Poénból kérdezed?
Van otthon egy repi smartcardos pendrive-om (Gemalto) - egyszer szédszedtem és egy sima SIM szabványosnak kinéző smart kártya volt benne - lábkiosztásra nem emlékszem, hogy azonos volt-e, de ha igen, akkor lehet, hogy akár a telefon SIM-jét is megenné. Este lefotózom szétpattintva, ha érdekel :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) lapa válasza sztanozs (#7) üzenetére


lapa
veterán

hát ja. nem véletlen írtam a két dolgot eredetileg is egymás mögötti mondatokba.

küzdöttem egy kört nemrég eap-sim wifi authentikációval, de nem sok sikerrel. azóta se tudom, hogy készülékfüggő-e, vagy csak a winmo hulladék.

meg ezek a kártyás szabványok is nagyon kuszák nekem, itthon is szenvedtem eleget mire összehoztam. fyi.

elég valószínűtlen, hogy simmel meg mondjuk androiddal meg lehet csinálni, de ez csak megérzés, amúgy fingom nincs a témáról.

(#9) sztanozs válasza lapa (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Lehet, hogy megnézem otthon, mit tud a gemalto repi pendrájvom :D

A telóval a gépre bejelentkezés azért necces, mert a telónak nincs "biztonságos" smartcard kivezetése. Illetve ha elterjedne a wireless megoldás, akkor meg kellene a gépekbe olvasó.

Terveztük amúgy egy darabig, hogy ilyen belépőkártyás rendszerünk lesz - de több lett volna vele a gond (operációs probléma), mint a biztonsági hozadék.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) lapa válasza sztanozs (#9) üzenetére


lapa
veterán

veszel bele sim méretű kártyát és tada hardverkulcs. meg teló simjét tudod korlátozottan macerálni vele. de azon manapság már nem sok minden van.

(#11) sztanozs válasza lapa (#10) üzenetére


sztanozs
veterán

smartcard is van benne, mondjuk kérdés, hogy használható-e...
Azt mondjuk nem tudom, mire tudnám egymagában használni :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12) lapa válasza sztanozs (#11) üzenetére


lapa
veterán

win bejelentkezés pölö.

(#13) lapa válasza lapa (#12) üzenetére


lapa
veterán

a telóval gépre bejelentkezést úgy gondoltam, hogy ssh-val, bocs. ubuntu klienssel kártyával szoktam ssh-zni meg remote desktopozni is (linuxon sshvnc / tsvnc).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.