Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nagyon jó cikk. :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Typhoon47


Typhoon47
őstag

:R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#3) MoVieFaN


MoVieFaN
tag

Hasznos cikk. :R

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#4) ittakary


ittakary
nagyúr

Steam <3

(#5) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nagyon jó írás, normálisan összefoglal úgy mindent, számomra is hasznos volt. Grat. :K

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Gratula, nem semmi munka! :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#7) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

:Y :R
Szép munka, nagy vagy.Ha kérdés van fórumban, akkor elég lesz linkelni ezt a remek írást:)

(#9) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Szép, igényes munka :K :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) Preacher1980


Preacher1980
tag

Hi!

Nagyon jó cikk, tartalmas és hasznos, azonban lenne egy kérdésem: van a contact email cím, amit meg kellene változtatnom, de a változtatás során a megerősítés kódját arra az email címre küldik amit már nem érek el, s ami jelenleg is a contact email cím, ezért akarom megváltoztatni. Írtam már a support team-nek is de válaszra sem méltattak.

Van valakinek ötlete mit kellene csinálni?!

Előre is köszi!

Üdv

ASUS ROG based on AMD!!!

(#11) whisperity válasza Preacher1980 (#10) üzenetére


whisperity
tag

A Support teamnek idő kell sajnos, hogy választ adjanak, esetenként 1-2 hét is. Gondolom a Supportnak azon az oldalon írtál, ami a cikkben is linkelve van (support.steampowered.com).

Annyi a fontos, hogy egy vásárlási bizonylatot (cikkben leírtam, mik azok) muszáj csatolni, hogy hitelesítsd a fiókod tulajdonjogát.

ProEvoFan: A cikkel párhuzamosan kicsit újradolgoztam a Steam topik első hozzászólását, a szerkesztési kérvény már beadásra került.

A többieknek köszönöm az elismerő szavakat, remélem hasznotokra válik a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#12) #41133696


#41133696
törölt tag

Szép cikk lett :C Köszi :R

(#13) kexksz


kexksz
addikt

Na végre kikerült, mostmár nem kell irogatnod naponta 20szor, hogy még mindig nincs kint. :DDD

(#14) orbano


orbano
félisten

nincs is ilyen szó, hogy disztributálás... viszont van olyan, hogy terjesztés. vagy ha mindenképpen latin, és főnév, akkor disztribúció.

üdv

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) h-yle


h-yle
addikt

Emberek mikre rá nem érnek... :) Jó kis cikk. :K

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#16) albert8


albert8
addikt

Nagyon jó irás :K :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#17) Scholes9 válasza h-yle (#15) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

(#19) whisperity válasza ErosenZold (#18) üzenetére


whisperity
tag

Integrálják be a SteamWorks-öt, és legyen Steam köteles a játék, így megvan az in-game árulás módja.

Vagy: ne áruljanak DLC-ket. Csináljanak egy normális, teljes játékot. Ez a DLC árulgatás csak az új idők fekélye...

(#20) kexksz válasza ErosenZold (#18) üzenetére


kexksz
addikt

Ki nyalta kinek a seggét? Whisperity írt egy cikket a Steamről, a többiek elmondták, hogy jól sikerült, senki nem mondta, hogy ez a rendszer a legistenibb.

(#21) D1Rect válasza ErosenZold (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez az EA "kapzsisága." :)

A linkelt cikkből:
"Az EA nemrég alaposan átalakította saját online disztribúciós rendszerét, az Origint - volt EA Store -, ami ezúttal már egységes platformként szolgál a PC-s EA játékok számára. Tehát az aktiválástól kezdve a frissítéseken át egészen a letölthető tartalmakig mindent ezen keresztül biztosítanak a játékosok számára."

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#22) orbano válasza ErosenZold (#18) üzenetére


orbano
félisten

és ennek mi köze a steamhez? az ea a steamet megkerülve akarta árulni a portékáját, gondolom azért, hogy megspórolják a valve-ot megillető jutalékot a dlc-k után...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) Pantok


Pantok
aktív tag

Érdemes megemlíteni hogy a Steam szerint még mindig 1 dollár = 1 euróval.

(#24) orbano válasza Pantok (#23) üzenetére


orbano
félisten

érdemes még mindig megemlíteni, hogy az Egyesült Államok nem ugyanaz, mint az Európai Unió ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) Pantok válasza orbano (#24) üzenetére


Pantok
aktív tag

Ezt szerintem mindenki tudja, ugyanakkor ha te úgy gondolod hogy 1 euró annyit ér mint 1 dollár, akkor veled van a baj.

(#26) zseko válasza Pantok (#25) üzenetére


zseko
veterán

Azt is érdemes megemlíteni, hogy ezt nem csak a Steam gondolja így.

Jó írás, csak azt nem értem miért nem magyar nyelven vannak a képernyőmentések.

HR24.hu

(#28) kexksz válasza zseko (#26) üzenetére


kexksz
addikt

Mert a magyar Steam... Khmm... Nem minősíteném. :DDD

(#29) zseko válasza kexksz (#28) üzenetére


zseko
veterán

Azért tedd meg, mert nem értem mi a gond vele :D Nálam magyarul van, különösebb problémát nem vettem észre. De nem is tudom mit kellene nézni :) Az igaz, hogy néha az angol egyértelműbb, ám az meg nem megy olyan szinten, hogy úgy használjak mindent.

HR24.hu

(#30) kzoard


kzoard
csendes tag

Mindig is érdekelt, hogy mi lehet ez a Steam. Az világos volt, hogy egy online játékbolt, de ezen felül semmit nem tudtam róla, nem is nagyon volt közöm hozzá. Most, hogy megvilágosultam, rájöttem, hogy továbbra sem fog hiányozni az életemből, (mert ha teszem azt csóró vagyok és nem engedhetem meg magamnak az ilyesfajta pénzköltést) nem vásárlok online, így bőven elég pl. az Xfire, ami majdnem ugyanezeket tudja. Hála a cikknek, ezentúl nem lesz „párás” számomra ez a szó.

(#31) orbano válasza Pantok (#25) üzenetére


orbano
félisten

ha Te úgy gondolod, hogy a Steamnek köze van ehhez, akkor veled még nagyobb a baj ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) gYaLo


gYaLo
őstag

Nagyon jó cikk, minden benne van, grat!! ;) :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#33) wednesday válasza Pantok (#25) üzenetére


wednesday
őstag

Egyrészt a dollár nettó ár, erre még rájön az Áfa, az euró már eleve tartalmazza. Mikor régen vettem a TF2-t még dollárba kellett fizetni, hozzá is csapott a kiírt árhoz a végén +25% Áfát.

Másrészt az árfolyam különbségek is belejátszanak a dologba. Harmadrészt annyiba kerülnek a játékok, amennyiért a kiadójuk felteszi őket Steam-re.

[ Szerkesztve ]

(#34) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

nagyon hasznos írás :R

(#35) whisperity válasza kzoard (#30) üzenetére


whisperity
tag

A TF2 ingyenesen játszható (meg egy pár másik játék is), akciók alkalmával meg 3-4 ezer forintból néha öt játékot is tudsz venni.

(#36) kexksz válasza whisperity (#35) üzenetére


kexksz
addikt

Így van. Viszont ha nem akciós egy játék, akkor _nagyrészt_ rohadt drága. (Dobozosnál is drágább.) Én is csak akciókor szoktam bevásárolni.

(#37) kenand


kenand
veterán

Paypallal érdemes fizetni, itt is, mind mindenhol a NET-en, jobb ha az ember nem használ közvetlenül bankkártyát.

(#38) ErosenZold válasza kenand (#37) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Nem kell paranoidnak lenned. Steam en akármikor használhatsz közvetneül is, csak amíg $ volt addig érdemes volt paypall al fizetki, hogy a 25%-os áfát kitrükközd.

Amúgy meg G2play-en érdemes játékokat venni, mert gyorsan, megbízhatóak és kurva olcsóak.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#39) Rebourne


Rebourne
aktív tag

A Sierra Games (avagy végső nevén Sierra Entertainment) nem az Activision elődje. Semmi közük nem volt egymáshoz addig, amíg az Activision egyesült a Vivendivel 2008-ban.

(#40) ittakary válasza ErosenZold (#38) üzenetére


ittakary
nagyúr

Azért néha rá szoktál nézni az "alkotásaidra", hogy átnézd a helyesírást, elgépelést, stb? Ez egy katyvasz.

(#41) Oliverda


Oliverda
félisten

Nem zavarna különösebben a Steam, ha bizonyos esetekben nem lenne rákényszerítve az ember a használatára. Legutóbb a Shogun 2-t voltam kénytelen Steam-en keresztül használni és szomorúan konstatáltam, hogy ugyanolyan vacak mint amilyen akkor volt amikor 1,5 éve a Dirt 2 kuponomat kellett azon keresztül beváltani. Nem választhatok telepítési mappát, net kapcsolat nélkül nem használhatom a játékot, folyton röfög valamit, frissít és nyavalyog. Nem igazán én vagyok ennek az egésznek a célcsoportja úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) whisperity válasza Oliverda (#41) üzenetére


whisperity
tag

A telepítési mappa átmozgatása nem nagy cucc (óh basszus, erről akartam még írni a cikkben :W ...). Netkapcsolat nélkül használhatod, ott az offline mód, a frissítések pedig letilthatóak.

Laptopon én is netkapcsolat és frissítések nélkül Steamezek, valami ősrégi Steam és régi motoros Half-Life 2 van még fent rajta.

(#43) Oliverda válasza whisperity (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Amikor még a Dirt 2-t próbáltam nem nagyon találtan benne erre opciót. Most az offline mód valamiért nem akart menni. A játék letöltésével (18 giga) meg baromi sokat szőrözött. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) ittakary válasza Oliverda (#43) üzenetére


ittakary
nagyúr

Offline módot automatikusan felajánlja, ha nem tud csatlakozni a szerverekhez. Ha meg tud (azaz van neted), akkor meg mi szükség rá?

A letöltési sebesség pedig nagyban függ attól, hogy melyik letöltési szerver van kiválasztva a Settingsben. Hasznos dolog a légvonalban legközelebbit kiválasztani.

(#45) #65675776 válasza Oliverda (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Steam mappát oda rakod, ahova akarod, másolgathatod kedved szerint. A lényeg, hogy átmásolás után el kell indítani az új helyéről, akkor rendbe rakja a rendszerben levő beállításait ennek megfelelően, és lehet élvezkedni.

Egyébként meg a Win-ben ott a beépített eszköz, amivel átirányíthatod a mappákat. [link]

Sokan használják a rendszert, nem meglepő, hogy néha lassan tölt le. Meg kell próbálni másik szerverrel.

(#46) Oliverda válasza #65675776 (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy látom az elődömet is nagyon hasonló érzéssel töltötte el anno a rendszer sajátos varázsa.:DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) #65675776 válasza Oliverda (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez is csak olyan, hogy nem árt szétnézni a beállítások között. A frissítések letilthatóak, mint azt whisperity is írta.

Egyébként meg amennyi erőforrást használ háttérben, nem tudom miért probléma.

[ Szerkesztve ]

(#48) Oliverda válasza #65675776 (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Az lenne a legkevesebb, bár letöltés közben ahogy néztem eszegetett pár százalékot. Tesztelés közben inkább le is lőttem, hogy biztosan ne zavarjon be.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) orbano válasza #65675776 (#47) üzenetére


orbano
félisten

nekem a CS:S megjelenése óta megy a steam autostartban. eddig egyszer sem volt vele gondom, mint ha kvázi nem is létezne. viszont baromi jó, hogy akárhol, akárkinek a gépén vagyok, telepítem a progit, megvárom míg letölti a programjaimat és már játszhatok is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) #65675776 válasza orbano (#49) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam ugyan nem fut folyamatosan, csak akkor indítom el, amikor szükségesnek érzem. De problémám nem volt vele soha. Más szemléletet igényel persze, mint egy külön telepíthető játék, de belefér. Szerintem könnyen megszokható. Persze aki csakazértsem akarja megszokni, annak nehéz lesz.

(#51) ErosenZold válasza ittakary (#40) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Telefonról írtam, és mivel relatív gyorsan írok ott is és nincs hibaellenőrző nem igazán tűnnek fel az ilyenek

Én akkor dőltem sokat, amikor megjelent az mw2 és a codos vérpistikék egy nap alatt megmondták, hogy a Steam az bizony szar, és még hangoztatták is, miközben a hibáik 99%-a vagy egyéni vagy iw hiba volt.

Mellesleg Steam-en Romániát kell beállítani szervernek, mivel ott a leggyorsabb az internet ill. nincs cenzúra mint németeknél

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#52) orbano válasza #65675776 (#50) üzenetére


orbano
félisten

mi annyira megszoktuk, hogy a cégnél is ezt a megoldást vezettük be, van egy saját verziókezelő rendszerünk, ami úgy működik mint a steam :)
egy 4 magos procc és 8 giga ram mellett meg minek lőjjem le a steamet. mondjuk előtte sem érdekelt, kvázi nem vesz el erőforrást, jó kis program, tetszik hogy csak "on demand" frissít

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#53) LackoMester


LackoMester
addikt

Gratula jó írás. :R
Régebben nagyon utáltam a Steam-et, na de mostanra, már nagyon megbarátkoztam vele, és ( muszájból ) használom is eleget. :DDD

[ Módosította: 7 ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#63) chabeee


chabeee
tag

Hali
jó írás lett grat!
megtudnátok mondani a steam hivatalos email címét, bárhol kerestem nem találtam és a support tickets-ek között nincs az a téma sőt olyan téma nincs ami a közelében lenne. tehát ezért kellene.előre is köszi

(#64) whisperity válasza chabeee (#63) üzenetére


whisperity
tag

(Be is léptél a Supportba, és megpróbáltál feltenni egy kérdést?)

A Steamnek ilyen ügyfélszolgálatos e-mail címe nem nagyon van, a Support rendszerét kell használnod.

Mi lenne a kérdésed a Steamhez, írd le, hátha találunk megfelelő, vagy talán megfelelő kategóriát a Support részén.

(#65) chabeee válasza whisperity (#64) üzenetére


chabeee
tag

ellopták az accountomat nem tudom hogy ki, nem tudom hogyan (csak én tudtam a jelszót emailt felhasználónevet) de itt van nálam a black ops dvd-m amivel tudnám bizonyítani hogy az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#66) #65675776 válasza chabeee (#65) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor regelned kell magad a support-on (a sima Steam reg erre nem jó), és leírni nekik a problémád, mellékelni képet a DVD-ről és a kódról együtt.

(#67) chabeee válasza #65675776 (#66) üzenetére


chabeee
tag

és az melyik témába tartozik?

(#68) #65675776 válasza chabeee (#67) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem igazán ismerem a support-ot belülről, soha nem volt rá szükségem még. De ha az itteni választásra gondolsz, akkor egyértelműen a Steam. Ott pedig oldalt a contact Steam Support. Ez minden esetben egyedi megoldást igényel, nem egy fórumtopicban fogják neked megoldani.

(#69) chabeee válasza #65675776 (#68) üzenetére


chabeee
tag

igen ezt néztem én is köszi a segítséget egy sörre a vendégem vagy ha valamikor találkozunk az életben:D

[ Szerkesztve ]

(#70) kzoard válasza whisperity (#35) üzenetére


kzoard
csendes tag

Nekem a 3-4 ezer is sok. Maximum 2 ezret tudok félretenni ilyenekre, azt is negyedévente. :)
Számomra elvesztették a varázsukat ezek az MMO-k, miután már egy jó párat kipróbáltam.

(#71) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszönöm a hasznos írást! Megengeded, hogy én is közzétegyem a hivatkozását?

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.