Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szlovibuki


szlovibuki
tag

Én ugyan a '90-es években voltam gyerek, de szerencsére azért elég sok téli élményre gondolhatok vissza. Kb. '95-től vannak emlékképeim a téli dolgokról. Amint leesett az első hó óvoda/iskola után mentünk a nagymamámmal, osztálytársakkal, barátokkal a közeli lakótelep dombjához és egész délutánokat eltöltöttünk ott, de volt, hogy az utcánkban maradtunk és ott szórakoztunk. '99-ben (akkor voltam 2. osztályos általános iskolás) esett egy nagyobb mennyiségű hó, akkor pár napra tanítási szünet lett elrendelve. Egész idő alatt kint voltunk az utcán, gyűjtöttük a havat, és mindenki a saját háza elé hóbunkert épített. Aztán a másik ilyen nagyobb hómennyiség 2002-ben esett le, akkor már 6. voltam. Ugyanígy hóbunkert építettünk, és az utcánkból konkrétan korcsolyapályát csináltuk, hordtuk ki a vizet, ahol volt jég ott még jobban kicsúszkáltuk.

Emlékeim szerint egyébként valahogy mindig úgy esett a hó, hogy délelőtt, mikor iskolában voltunk kezdett rá és valahogy hétvégére már csak a latyak maradt meg. Ilyenkor mindig rohantunk ki nagyszünetben, megfürdettük a lányokat, hazafele pedig több órán keresztül képesek voltunk őket űzni. :D

Persze mostanára szépen megkopott ez a dolog, mostanra van, hogy már teherként élem meg, ha esik a hó (lapátolás, balasetveszély stb...)

Az az egy biztos, hogy a mai gyerekeket már sajnálom, mert a 99%-ának nem lesz olyan gyerekkora, mint nekünk vagy a még tőlem idősebb korosztálynak volt (és itt most nem csak a hóval kapcsolatos élményekre gondolok).

Bízom benne, hogy idén erős telünk lesz, a nyár szerintem eléggé csapadékos volt, az ősz is enyhe, tehát minden adott, hogy télre bekeményítsen az időjárás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.