Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Meglepett ez a Star Citizen hajó, én ezt vállalati SSD-nek gondoltam volna. Sőt, még ezzel együtt is annak gondolom. Ez a sebesség és terhelhetőség, az áramkimaradás elleni védelem (külön kondik vannak rajta, ha jól sejtem), enterprise SSD-re jellemző inkább. Fajlagosan kétszer drágább is mint az otthoni kategória tetejét jelentő 960 PRO. Az enterprise SSD-k árait nem ismerem, azokhoz nem tudom hasonlítani.

Csak az a 480 GB maximum kapacitás ami még mindig kevésnek tűnik, de a következő sorozat biztos megint feljebb lép ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#2) jedis


jedis
senior tag

Az Intel ezzel a termékkel ( technológiávval ) , egy NEM! létező piaci rést akar betömni. Van erre már több alternatíva, méghozzá olcsóbban. Komolyan az Intel idén olyan, mint egy le K.O.-zott bokszoló, nem nagyon talál magára. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Nem rossz ez. Ellenék 4 ilyennel RAID0-ba kötve.
Ha a CPU /GPU / RAM a szük keresztmetszet, akkor nyilvánvalóan nem éri meg.
De ha a DISK, akkor megérheti. ( pl. adatbázisok ? )

Egy gond van vele, hogy nem "PCIe Gen 4" ;)

Akit a számok is érdekelnek. ( a cikk végn a célpiac )
https://www.anandtech.com/print/11953/the-intel-optane-ssd-900p-review

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#4) sb válasza #72042496 (#1) üzenetére


sb
veterán

Nem vagy elég HC gamer... különben éreznéd, hogy musthave. :)

(#5) Dare2Live válasza jedis (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Milyen alternatíva van?

Tudtommal ilyen latencyt a Samsung féle Z-Nand igér, csak az még nem kapható.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) aelod válasza sb (#4) üzenetére


aelod
veterán

Ha az lenne -gamer- akkor hiányolná róla az RGB LED világítást.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7) #72042496 válasza aelod (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tényleg nem vagyok egy nagy gamer, ezt tökéletesen látjátok! :)

(#8) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az Intel egy elsősorban vállalati felhasználásra szánt eszközhöz kínál olyan, még el nem készült exkluzív tartalmat, ami egy el nem készült játékban szerepel... zseniális marketing.

https://www.coreinfinity.tech

(#9) hash99 válasza sh4d0w (#8) üzenetére


hash99
senior tag

Az ő ssd-jük legalább elkészült :D

(#10) nbg válasza sh4d0w (#8) üzenetére


nbg
senior tag

Vallalati felhasznalasra inkabb a DC P4800X lett szanva, ez inkabb WS es Verpistike szint.
A tobbi viszont nagyon igaz... :D

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#11) alevan


alevan
őstag

Ööö.... szegénységi igazolvány, de még gyors google sem adott választ: mi a DWPD?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) sh4d0w válasza nbg (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem Stephen Blood nem vesz ilyet otthonra, inkább fele ennyiért a Samsungot...

https://www.coreinfinity.tech

(#13) #16939776


#16939776
törölt tag

100/400-as sata-s DC S3700 használok a játék gépben. Ezen meg beszarás az átlagos 10uSec írás olvasás késleltetés... :Y

Tenném a kosárba, minimum ki akarom próbálni. :))

(#11) alevan:Ennyiszer lehet teljesen újraírni a meghajtót naponta, garanciavesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14) alevan


alevan
őstag

Az a másik dolog, hogy a még alfának sem nevezhető állapotban lévő játékhoz, még ebben a pillanatban nem létező tárgyat (legyen az pl. egy hajó) adnak egy SSD mellé. Ez a játék a szememben egyre nagyobb hoax...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#15) BatchMan


BatchMan
senior tag

Az megvan hogy a 182 év MTBF mellett csak 5 év a garancia? ;]

(#16) iguana válasza alevan (#11) üzenetére


iguana
őstag

a cikkben dwpb van: "...a strapabírásuk pedig 10 DWPB"
a dwpd az a Drive Writes Per Day, azaz naponta hányszor tudod fullra teleírni a meghajtót a garancia végéig, anélkül, hogy tönkremenne. ez is egyfajta mérőszám a (TBW-hez hasonlóan) a meghajtó terhelhetőségére, amit a gyártó vállal.

ha felszorozgatod a TBW értékeket, (pl. 280 GB*10*365*5év garancia) akkor kijönnek az 5,11 PB és 8,76 PB értékek.
remélem jól tudom. :U

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#17) Freiherr


Freiherr
őstag

"a Star Citizen még megmaradt hívei számára"

Ennyire rossz a helyzet a játéknál?

XXX

(#18) iguana válasza iguana (#16) üzenetére


iguana
őstag

mármint, ha felszorozgatod, akkor kapod meg a TBW értékeket. elírtam, bocs

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#19) Volfram42 válasza Freiherr (#17) üzenetére


Volfram42
senior tag

Nem. Egyáltalán nem rossz csak ilyen a popszakma. Szeret a nép csámcsogni és legalább a cikk is mennyire bulvárosabb így. Most ez a divat, bár én többet vártam egy prohardvertől.
Vannak szkeptikusak, mert a Cloud Imperium Games (ez a fejlesztő neve, bár a cikkírónak ezt nem sikerült kinyomoznia) nem tudott nulláról indulva 4 év alatt egy MMO-t létrehozni. Amíg befutott és rendelkezésre álló stúdiókkal egy Activision vagy hasonló kaliberű kiadó ezt 7+ év alatt teszi meg. Hozzáteszem olyan megoldásokat alkalmazva ami eddig nem létezett és azt monda nekik mindenki, hogy lehetetlen.

Egyébként most volt CitizenCon ami alkalmával promótált az Intel. Itt elég sok érdekes dolgot mutattak be a készülő játékról, de ez nem hír értékű, mert nem eléggé megbotránkoztató.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#20) MasterDeeJay

Újra és újra feltalálják a flash gyorsítót. És persze újra és újra senkit nem érdekel. Ezer éves Dell-emben volt valami hasonló Intel turbo memory néven. Akkor sem javított a teszteken látványosan.

Star citizennel kapcsolatban:
Mindneki a 3.0-ra vár, beharangozták jóideje elég nagy mérföldkő lenne a játék fejlesztésében.
Amúgy ugyan úgy lapátolják bele a pénzt mint pár éve.
A játékhoz pedig pont semmi értelme a gyorsítónak, úgy van tervezve hogy első nagy betöltés után streameli az adatokat, nincs betöltőkép.
Ja de megvan! Crashelés után gyorsabban vissza lehet menni a játékba. ;]
Nekem van a játékban Origin 315p és Drake Herald hajóm. Persze várom a csodát mikor lehet őket normálisan használni. A 315p bughalmaz és nem esett át újításon jopár éve, a Heraldnak meg még nincs kimondott funkciója.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) #95904256 válasza #16939776 (#13) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kíváncsi vagyok, hogyan lehet az a 10us késleltetés kihozni a jószágból.
Ha lehet úgy használni, mint a rendes memóriát akkor tutira vinni fogják, mint a cukrot...
Rengeteg olyan feladat van, ahol kell a nagy és gyors véletlen elérésű memória.

(#22) UnSkilleD válasza #72042496 (#1) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nincsenek rajta külön kondik az áramkimaradás ellen mert nincs rá szükség, dramless design

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#23) nbg válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


nbg
senior tag

Ezer éves Dell-emben volt valami hasonló Intel turbo memory néven. Akkor sem javított a teszteken látványosan.

Mar bocs, de az marhara nem hasonlo volt... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hát, én azt hiszem azért nagyon jól megleszek majd e nélkül a Bonus hajó nélkül is az SC-ben... :)

Max, ha nagyon unom már a többit, akkor kicsengetem azt a 389 dolcsit a csomagért, az SSD-t meg eladom az aprón, mert mire megjelenik az SC már lehet rég lesz ennél 2x gyorsabb is, negyed ennyi áron... :D

(#25) MasterDeeJay válasza nbg (#23) üzenetére

Már látom nekem nagyon hétfő van. :DDD
Összekevertem a sima optane memoriával, na az csinálta ugyan azt amit a turbo memory meg elődei.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Céges cucchoz mi értelme a gamer űrhajó? :D Amúgy jó lenne otthoni gépbe is, de ma már 3 slot egy jobb videokártya, SLI-ben (4K) minden mást leszorít az alaplapról.

Mondjuk a sebességétől nem estem hanyatt, nem rossz, de van jobb is. Gondolom nem thermal throttlingol anyira, de ez csak az M.2-nél nagyobb rendelkezésre álló hely, azaz jobb hűtés miatt. SLC már évek óta nincs, ez is csak MLC lehet, a 3DXpoint az gondolom a VNAND helyi aliasa. Most aki a Samut fikázza, az tudja is hogy ez cellánként is több újraírást visel el, mert számomra nem derül ki? Az ilyen "meghibásodások közötti értékek" rendszerint semmit nem mondanak, mert mindenféle "feltéve ha naponta csak x időt használod"-hoz vannak kötve. Szóval ennek 1 celláját hányszor lehet írni, vs Samuét mennyiszer?

[ Szerkesztve ]

(#27) nbg válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


nbg
senior tag

Ez meg mindig inkabb WS es/vagy HEDT cucc, nem nagyvallalati.
Amugy meg tessek EATX lapokat hasznalni, maris lesz helye - es ugye abbol is van RGB LED-es... :))

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#28) Lacok válasza aelod (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Még az is lehet , hogy lesz RGB-s változat is. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) sb válasza aelod (#6) üzenetére


sb
veterán

Vagy már ott pihen a fiókjában az RGB-s, fullcover vizesblokk az SSD-re... :DDD

(#30) Menthirist válasza Freiherr (#17) üzenetére


Menthirist
veterán

A fenét. Abu salty as fck. Nem jó lábbal kelt fel, nem vette be a reggeli felest, passz. Még a támogatás üteme sem csökken.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#31) Mice_007 válasza Lacok (#28) üzenetére


Mice_007
tag

Ez Intel, szerintem csak kék LED-es lesz :D

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#32) Diopapa válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


Diopapa
addikt

BTW már most is látványosan javít az SC teljesítményén, ha SSD-re teszed és nem HDD-re..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#33) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

"A játékosok, különösen a Star Citizen még megmaradt hívei számára"

Abu ez mi a faxom? :U ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34) UnSkilleD válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

sztem olvass kicsit utána 3dxpointnak, nem sok köze van a vnandhoz meg a planar nandhoz se, inkább a dramhoz

sebességnél meg csak a szekvenciálisat nézted gondolom, véletlenül se mondjuk a 4k random read qd1, ahol rommá veri a samsung 960pro 2tb-os verzióját

az élettartama meg 10DWPD, 960pro ennek a közelébe sincs

ennek a sebessége nem degradálódik ahogy megtelik a tárhely mint a többi nand alapúnak, sőt gyorsul ahogy telik meg, a különböző méretűek között elvileg nincs különbség sebességben (ez még nincs tesztelve), nincs trim, garbage collector, dramless design miatt áramkimaradás ellen is védett

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#35) Dr. Akula válasza nbg (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt EATX deszkám, csak az előlap felé volt szélesebb, oda meg nem sok PCIE sávot raknak. :)

(#36) Ghard válasza Volfram42 (#19) üzenetére


Ghard
őstag

Már közel annyi pénzt kalapoztak össze, amennyibe a Star Wars: The Old Republic vagy a Grand Theft Auto V elkészítése került.
Ehhez viszonyítva mégis ki gondolja, hogy rendben megy a fejlesztés? Én nem bántani akarom őket, de nem 7, hanem 17év is kevés lesz ha így haladnak. :U

(#37) tabu3x


tabu3x
tag

A tomshardware-en már tesztelték, nagyjából agyba-főbe verte a teljes aktuális ssd mezőnyt.
Szóval, annyira nem rossz ez, mint ahogy itt sokan feltételezik.
Az viszont igaz, h nem éppen olcsó darab.

(#38) Diopapa válasza Ghard (#36) üzenetére


Diopapa
addikt

Mesélj, hogy?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#39) Szőrös  válasza Ghard (#36) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az említett 2 játék közel fix költségvetéssel indult, itt meg fokozatosan jött a pénz. A kettő azért nem ugyan az. De ennek megfelelően ahogy jött a pénz úgy bővültek, nyitottak új irodát és bővült a feaute list is (mondjuk lehet kicsit túllőtek a célon).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#40) Dr. Akula válasza UnSkilleD (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem néztem semmit, csak a cikket, a 3dxpointnál ott van a "gondolom", az egész hsz egy nagy kérdés volt, hogy bár sejtem hogy valamiben jobb, de a cikkből nem derül ki, ezért aki tudja leírhatná. Gondolom nem alapfeltétel egy hsz-hez hogy PhD kutatásokat végezzek a témában, csak a cikk elolvasása. Ha mindenki kiguglizna mindent magának, akkor a fórumot be is lehetne zárni. Meg akkor már a PH-t is, hiszen akkor már azt is kiguglizta az ember hogy mit kell továbbguglizni. :)

Ez a "10DWPD" most cellánkénti újraírhatóságban is jobb érték mint mondjuk a Samunál (vagy bármelyik egyen MLC-s haverjánál), vagy csak a nagyobb kapacitásba többször belefér a napi ajánlott írásmennyiség?

(#41) #72042496 válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Enterprise kategóriás Samsungokra vállalnak napi 5 teleírást, de ott sem mindegyikre. Van, amelyikre csak napi egyet.

Viszonyításképpen a 2 terás 960 PRO-ra vállalnak 5 év alatt 1200 terabájtot, ami napi 0,65 teleírás. Az 512 gigás 960 PRO-nál ez 5 év alatt 400 terabájt, ami napi 0,22 teleírás. Ez az Optane SSD egy magasabb kategóriás cucc.

[ Szerkesztve ]

(#42) Ghard válasza Diopapa (#38) üzenetére


Ghard
őstag

Elmesélem. ;) Mindegyik videóban csak mutatják a helyszíneket, hajókat. Majd beszélnek, hogy itt ez meg az lesz, így meg úgy fog működni. Eközben fél óra egybefüggő rész nincs a játékból, ahol ténylegesen egy küldetésen haladnának végig. Mindezt 7 év alatt érték el :B

(#43) Szőrös  válasza Ghard (#42) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az mondjuk 5 év. Mindezt úgy, hogy közben ott az SQ42 (egyjátékos kampány) amiből semmit nem látsz. Merthogy azt is csinálják. De sebaj. :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#44) Ghard válasza Szőrös  (#43) üzenetére


Ghard
őstag

(#45) SunMount3r válasza Szőrös  (#43) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor remélem az SQ42 lesz vagy 14 óra minimum noob fokozatos is... :D

(#46) Kékes525


Kékes525
félisten

Piszok drága, de lesz ez még olcsóbb is. De mikor?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) Dare2Live válasza Kékes525 (#46) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem ez Enterprise kategória / serverbe jön ki igazán mind sebességbeli mind életartam előnye.

100%ig abban sem vagok biztosIntel mért hozta le customer vonalra. De végülis uez az NVME is és azt is veszik customer vonalon... nagyon nehéz indokolni az árdfit.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) #16939776 válasza Dare2Live (#47) üzenetére


#16939776
törölt tag

Arányaiban olyan árban van mint az azonos terhelhetőségű, azonos kapacitású terméke.

Consumer vonalra azért kerülhetett ki, mert nem volt ide sebességben/árban versenyképes terméke, mióta M.2-es samsungok ellepték a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#49) #95904256


#95904256
törölt tag

Már nem mai hír, de csak most olvastam. Jövőre jön az Optane DIMM formátumban a hozzávaló (Cascade Lake) CPU-val. Na, az lesz majd a király cucc. :)

(#50) tibaimp válasza S_x96x_S (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a linket, nem semmi lett...
Lenyomta a többieket, mint a bélyeget.
Mondjuk az ára miatt elég szűk vásárló tábora lesz (legalábbis itthon biztos).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.