Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Somatom válasza FattyDove (#199) üzenetére


Somatom
veterán

Boomerből, gyerek lettem. Na, ezt csinálja vki utánam! :)
Sehol sem írtam, hogy 200. Te mutattad, hogy 11800Ft. Novemberben. Mellesleg az a reptér 80Km -re van Párizstól. Jó kis séta. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#202) mephi666 válasza Somatom (#201) üzenetére


mephi666
nagyúr

erről az idióta boomer kifejezésről először azt hittem, hogy valami left4dead-es hülyeség és nem értettem, miért használják :DDD ...majd amikor én is megkaptam, utánanéztem jobban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#203) Somatom válasza mephi666 (#202) üzenetére


Somatom
veterán

Először vmi hisztis, ausztrál képviselőcsajszi mondta egy idősebb képviselőtársára. Nem kell komolyan venni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#204) arnyekxxx válasza mephi666 (#202) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#206) joey04 válasza Qtya123 (#198) üzenetére


joey04
titán

Az csak egy pici része. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#208) Somatom válasza joey04 (#206) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon titokzatos vagy. Eddig azt gondoltam, hogy rendben van a költségvetésem. Elárulhatnád, hogy mit fizetek meg drágán, hátha tudnék még spórolni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#209) Qtya123 válasza joey04 (#206) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezt abszolút egyén válogatja, nyilván vannak diszkomfortos dolgok benne, de kinek milyen az értékrendje, személyisége.
Én pl ha nem a jelenlegi munkámat csinálnám (kvázi iroda az is, de nem minden nap), akkor a kamion lenne a fő állásom (igaz csak 2/2 munkarendben tudnám elképzelni hosszú távon).

Úgy kb az első hónap után felakasztanám magam az első fára, ha újra egy irodában kellene ülnöm H-P munkarendben.
HO sem érdekel, azzal sem érezném magam előrébb.
Pedig esküszöm próbáltam, valami csoda folytán 4 évet képes voltam magam gyötörni ezzel. Hiába volt saját iroda, légkondi, kényelem. Az nem az én mókuskerekem. Sosem tudtam megszokni, egy megváltás volt, mikor kikerültem belőle.

[ Szerkesztve ]

(#210) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Én nem tudom megérteni azt, hogy pl valaki bevásárolt Bitcoint mondjuk 30-40k-nál, vagy Ethereumot 2500$-nál és most megszabadul tőle hatalmas veszteséggel... Én tuti várnék a helyükben, lehet hogy akár 1-1.5 év is kell hogy újra meginduljon felfelé a piac, de az biztos hogy meg fog és mivel még kb 100 millió ember használja csak a világon hatalmas növekedési potenciál van az egész technológiában. Én hiszek benne, hogy a mostani padló árfolyamokhoz képest (ami amúgy még jó eséllyel tovább esik a következő 1-2 hónapban) pár éven belül 5-10x vagy még nagyobb arányú nyereség érhető majd el a mostani befektetésekkel. Türelem rózsát pénzt terem :)

[ Szerkesztve ]

(#214) t72killer válasza =Mentor= (#210) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de az biztos hogy meg fog" - Az se biztos, hogy életben lesz az ember holnap, nemhogy az, hogy pl 3év múlva 2x-es reálhaszna lenne a most beszállónak/a tartogató visszakapná a befektetését. Ha valaki nem kriptorajongó, minek, mire használja az összevissza csapongó BTC-t, ETH-t? Ha pénzforgalomra kell valami, akkor ott vannak a stablecoinok.

Sikerült bepalizni 90M balekot, akik megcsinálták 10M-nak a hasznot. Egészen egyszerűen ennyi van a változó árfolyamú coinokban. Ha sikerül újabbakat beleszédíteni, akkor megint lesz 10-20milliónak haszna, ha nem, akkor a 10M-ból aki nem realizált (hülyén tette, mert ugye 60k-nál kellett volna), az nézegeti nyugdíjas koráig a már totál feledésbe merült alu 10fillérest érő BTC-jét. Egy tőzsdei történet mindíg 2esélyes.

Tény, a kriptók fő fundamentuma, az alvilág pénzkereskedelme nem fog elmúlni, de a legális kereskedelemben a mostani nagy bukta alapvető meséket hazudtolt meg, amivel ugyebár az egészet eladták. Most élesben prezentálták, mennyire "infláció és válságállók".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#215) kwzatz válasza =Mentor= (#210) üzenetére


kwzatz
őstag

Egyszerű kérdés:
Mit gondolsz, a BTC és az ETH lefelé vagy felfelé megy a következő 3 hónapban (esetleg stagnál)? Mit tippelnél? Melyiket tartod a legvalószínűbbnek?

[ Szerkesztve ]

(#216) Sanya válasza Somatom (#201) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hagyd rá. Neki Párizst a reptér jelenti, ahová jövő február 30-án indulna gép. Nagyjából senki nem tudja meggyőzni, hogy eljutni a város melletti reptérre nem ugyanaz, mint bemenni a városba, enni, szétnézni, inni néhány sört, biztosítás, tömegközlekesés, taxi, stb.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#217) kymera


kymera
senior tag

Kell ide a kanapé és a popcorn ..... :DDD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#218) Somatom válasza Sanya (#216) üzenetére


Somatom
veterán

De, ennyire nem lehet amatőr. Ez a Párizs-Beauvais, Barcelona-Girona, stb. tipikus fapados trükk. Azok nem szoktak a CDG -n leszállni. Beauvais -ból vonattal lehet bejutni Párizsba, de az 5:40 - 20:40 között közlekedik. Ha 20:40 után landol a gép, akkor szopacs. Ott áll az isten háta mögött, a novemberi éjszakában, egy szál kézipoggyásszal. Mert abban a jegyárban a csomag nem szokott benne lenni. Az már a lehúzós tétel. Ráadásul a fapados menetrend mostanság nem túl megbízható. Jobb esetben nem jut ki. Rosszabb esetben nem jut haza.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#219) cskamacska válasza MaCS_70 (#64) üzenetére


cskamacska
addikt

"Valahogy az az érzésem, hogy már régen túl vagyunk azon a megjelenítési szinten, ami fölött fél perc érdemi játék után érdemi többletet érezne a játékos.

Bevallom, én éppen 23 éve nem játszottam, csak kipróbáltam pár új játékot, és szerintem a grafika kidolgozottsága nem javítja egyenes arányban a játékélményt.

A lényeg az, hogy a játékosok hisztériáját erősen mondvacsináltnak érzem."

Innen indult a boomer tag felvétele, és szvsz megdolgoztál érte. :P

23 évvel ezelőtt gyakorlatilag az első mémek között volt az "áá, csak játékra kell" szólás a számítástechnikai üzletekben, pont amikor 3D grafikára felkészített játékgép gyakorlatilag magasabb elvárásokat követelt volna a valósidejű megjelenítéshez, mint a tízmilliós projektekhez használd CAD vagy modellező / renderelő munkaállomás. :K

Épp említették a Half-Life játékot, ami "normális" 800x600, pláne 1024x768 felbontáson, esetleg 32 bites színnel, trilineáris textúra filterrel már csak a következő évi, dupla sebességű vasakon ment rendesen, mert egy korabeli friss és erős nVidia Riva TNT összekakilta magát alatta. :U
Persze ha btprg is csak évekkel utána tudott vele játszani (mert mondjuk idejében nem tellett havi átlag bér feletti árú videokártyára ;] ) akkor érezhette a gépigényt nagyon lazának, de pont a 3D korszak korábbi, 1996-2002 része rettenet húzós volt pénzügyi szempontból, évente szó szerint duplázódott mindennek a teljesítménye, és így a játékok követelményei is.

Szerencsére már itt nem tartunk, pár éves középkategóriás konfig is bőven jó játékra, de a kripta őrület tetején pont egy 6 éve középkategóriás(!!) GTX 1060 is a 180 ezer forint környékét karcolta, ha egyáltalán azt is lehetett kapni. Az új játékok élvezete gyakorlatilag teljesen ellehetetlenedett akár koca játékosok számára is, akinek meg ez hobbija lenne.. nos, az "hisztizett". :( Nem kell hülye példákat venni 50 hozzászólásnyi offtopikkal csokorban, egyszerűen az emberek egy tekintélyes részének tönkretették a hobbiját. Pont.

Youtube - "Omaha Beach" (Epic Hell Let Loose Cinematic) (játékon belüli felvételből ollózva, bár a videó túltömörített, játékban jobban néz ki)
Youtube - Karmakut - 110 PLAYER REALISTIC MILITARY SIMULATOR (Arma 3 modokkal)
Stealth Is NOT An Option - Gates of Hell Memes
Youtube - VulcanHDgaming - When a HILL becomes a FORTRESS! | Steel Division 2 Gameplay

Igen, ezek pont úgy néznek ki, és úgy is játsszák őket mint a Quake 2 és a Red Alert idejében. :P Az a röhej, hogy pont 90-es évek környékén a PC játékos fiatalok gyíkolni tudtak volna egy-egy jobb videokártyáért, konzolért, és semmibe néztek bármi olyan játékot ami nem az abszolút legjobb grafikát hozta. Aztán kb 2010 után már megsavanyodott és kiöregedett kockaként az "áá, semmi új nincs a nap alatt" és a "minek a jobb grafika" mantrákat tolták. ;] Ha épp nem féltették teljesen a saját gyerekeiket a videojátékoktól, pont mint a szüleik őket.. :DDD

Somatom: Azért nem kellett sok hogy kiderüljön, hogy akinek nem pont olyan volt a gyerekkora mint neked, az minimum helikopter, de hogy nem fogja végezni a világ legfrankóbb munkáját, ami természetesen a kamionozás, az tutibiztos.

Felhozott videóimból talán kitűnik, de ha nem, akkor elárulom hogy a legtöbb fiatal multiplayer játékokkal tölti az idejét. Mely multiplayer játékok összetettebbek és több csapatmunkát, komolyabb feladatmegoldást igényelnek a fiatalkorodban megszokotthoz képest. Sajnos a játéktermek már rég bezártak, és a LAN partik is kimentek a divatból, de van helyette gyakorlatilag minden játékban szöveges és élőbeszéddel történő kommunikáció, játékon kívül pedig Discord és Steam Community féle kapcsolattartási lehetőség.

Így eshet meg, hogy ugyan feleséget találni épp nem sikerült, de én is számtalan külföldivel kapcsolatba kerültem, és sikerült 2 komolyabb új barátra is szert tenni a kis és nagy vízen túlról, és hát, német ismerős konkrétan komolyabb barátnőt importált így.. Kínából. :DDD

Van itt egy erős tendencia a fiatalok net és szociális média függésének, ill a túlzásba vitt bármilyen játékot a sima multis hardcore játékokkal való összemosására, de ez erős tévút, mert más társadalmi erők és problémák hajtják őket, bár átfedések persze lehetnek.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#220) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Minden hír jó, amiben rájuk rohad a kártya a kriptosokra. Utolsó kártyámat 50 euróért vettem használtan, ez egy gigabefektetés volt a részemről, addig rá se pillantok amíg ez alatt nem látok használatba 30 euróért 3xos teljesítménnyel ilyet. Imádkozzon az AMD meg az NVIDIA hogy megmaradjon a kriptó, mert tölem pénzt nem látnak. Az Audi is elrontaná a reputácioját ha kizárólag egy helyben állva port hajtanák a kerekével, emiatt nem lehetne kapni. Mostanában kedvelhetö hírek érkeznek napi szinten, remélem taiwani gyártósorok köt ki az összes kriptós a végén hogy éhen ne haljanak, méltó happyend lenne, de a grafikus kártya gyártók akkor is a begyemben maradnak. Tolhatják a lóvét a marketingbe hogy ebből kimosakodjanak.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#221) Somatom válasza cskamacska (#219) üzenetére


Somatom
veterán

"200k Párizs", "a világ legfrankóbb munkája"
Miért találtok ki ilyen hülyeségeket?
Nagyon kevés olyan dolgot tudnék felsorolni, ami több élményt ad monitor előtt, mint élőben. Belenéztem a videóidba. Az jutott róluk eszembe, hogy el kéne csalni a haverokat paintballozni. Az valós élmény. Persze, tengerentúli, netes haverokkal ezt nehéz összehozni. Érted a különbséget?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#222) mephi666 válasza cskamacska (#219) üzenetére


mephi666
nagyúr

a half-life pont az, ami egy voodoo1-el p166mmx+32mb sd rammal tökéletesen ment... 640x480-ban 16 biten, de 3dfx glide alatt a 16 bit is jól nézett ki (nem olyan trágya volt, mint d3d kártyával) ...voodoo2-vel meg mehetett a nagyobb felbontás is :K a hl alatt szénné modolt q1 motor volt... 2000 körül, aminek igazán kellett a gép, az a quake3 volt idtech3-al :K kis késéssel játszottam hl-t meg q2-t, de '99ben középiskolásként, nyári munkával, seftelgetéssel tudtam a gépet fejlesztgetni, hogy meglegyen a p166mmx, 32mb sdram, voodoo1 4mb szint :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#223) cskamacska válasza Somatom (#221) üzenetére


cskamacska
addikt

Értem hát, görcsösen be akarod bizonyítani hogy te különb vagy (egyenként és egyszerre is) mint a kígyóvállú életképtelen kockává nevelt nemzedék. :R

Mert aki egyszer elindít egy egy Fortnite-ot akár mobilon, azt már másnap kapával (az különösen hatásos, mert a mihaszna fiatalok nem tudják mi az) fogják elzavarni már a paintball pálya közeléből is. Bezzeg Te, ha öledbe veszel egy lapost, vagy beindítod a konzolt, akkor öklömnyi (mondjuk nem az én nyeszlett öklömnyi, Igazi Bunyótlátott Férfi öklényi :D ) veres betűkkel virít a monitoron a figyelmeztetés és visszaszámlálás, hogy 20 perc múlva dobd el magadtól az Istentelen masinériát, mert menten olyan leszel mint Azok. :(( 5 perces időtúllépés esetén pedig megy az automatikus koncertjegy vétel, és pult foglalás a kedvenc krimóba visszanevelési célzattal, de már a következő szobába sem enged be az Életre Nevelő És Megtartó Automatika, míg az asszony hátán végig nem tekerted a fél várost. Háromszor.

És akkor boci szemekkel nézel, ha igazi boomer mentalitásról tanúbizonyságot téve, boomer szakmát villogtatva (de most komolyan hogy jött egy kripta köpködő cikk alá a sofőrök arany élete :o meg az a szerencsétlen kávézás is, jaj nekem), boomernek leszel bélyegezve. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#224) nubreed válasza cskamacska (#223) üzenetére


nubreed
veterán

:DDD :DD :)) ez nagyon tetszett.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#225) Narxis válasza cskamacska (#223) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#226) Somatom válasza cskamacska (#223) üzenetére


Somatom
veterán

Valami nem kerek az érvelésedben.
"Mert aki egyszer elindít egy egy Fortnite-ot akár mobilon"
A mobilon játszáshoz nem kell asztali környezet, röfi, meg külön gamer VGA. Nem befolyásolja a kriptobányászat. El lehet vele ütni az időt, mondjuk, amíg Párizsba repül az ember. :)
Mobilon én is szoktam játszani. Többnyire sakkot. :)
Boomer szakma? Tavaly angliában megmutatkozott, hogy mekkora baj lenne e boomer szakmát űzők nélkül. A home office -hoz először home kell, az meg nem épül home office -ban. Kellenek hozzá a "boomer szakmák".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#227) joey04 válasza cskamacska (#223) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#228) t72killer válasza Somatom (#226) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobil kell hozzá, amit a miniatürizált tech miatt igencsak intenzív munkával, komoly környezetterhelés mellett lehet letenni az asztalra. Ráadásul a júzerek nagyrésze 2év múlva kukázza a mobilját, ami sztem bizony luxus.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#229) Somatom válasza t72killer (#228) üzenetére


Somatom
veterán

A PC komponenseit is le kell gyártani. Azt nem tudom, hogy egy 2 éves VGA mennyire állja meg a helyét egy friss játékban, de az áramigénye kb. a tízszerese egy arm mobilénak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#230) t72killer válasza Somatom (#229) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyira, hogy 2évnél lényegesen frissebb vga gyakorlatilag nincs, 2020 szeptemberi pl az rtx 3080.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#231) kssvirag válasza Somatom (#226) üzenetére


kssvirag
tag

Nem nagyon tudok egyetérteni veled.
Imádok játszani, sőt, játszok is :)De ennek ellenére nagyon mozgalmas, ingerdús életet élek és szinte mindenre jut idő ami érdekel. Nem látok ok okazati összefüggést.
Dolgozom, járunk szórakozni, művelődni, emellett rengeteget utazunk, szinte minden kontinensre, és mégis sokszor kockulok a gép elött. (ez is egyfajta szórakozás.)
Milió élmény ami megmarad, lehet millió féle tevékenységgel kapcsolatos.
Nálad úgy tűnik csak fekete és fehér van, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#232) kssvirag válasza kssvirag (#231) üzenetére


kssvirag
tag

mindehez még, bőven 40 felett járok.

[ Szerkesztve ]

(#233) Somatom válasza kssvirag (#231) üzenetére


Somatom
veterán

Gratulálok! Ha ez igaz, akkor tényleg irigylésre méltó életet élsz. Ha saját pénzből szórakozni, művelődni jársz, kontinenseken át utazol és emellett megéri egy gamer konfigot tartanod, akkor sztem nem dől be a családi kassza egy gamer VGA árától.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#234) nubreed válasza Somatom (#233) üzenetére


nubreed
veterán

Főleg most, hogy visszatérünk az MSRP -hoz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#235) Somatom válasza nubreed (#234) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem neki kb. mindegy, hogy 100, 200, vagy 500 ezer egy VGA.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#236) t72killer válasza nubreed (#234) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

most néztem: 900£-ért már (nyilván ex-bányász) rtx 3090eket kínálnak, ami az übercsúcs kártya mostanában. Mezei halandó "nem luxus" játékosnak való 3070 már 400£ alatt fogható, ami kb 5 éve(!!!) az első emberközeli árazás.

#235: mindenkinek megvan a büdzséje. Akinek 200e belefér egy hobbiba, egyáltalán nem biztos, h 500 is "bele fog férni".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#237) Somatom válasza t72killer (#236) üzenetére


Somatom
veterán

De, neki nem egy hobbija van. Egy másik kontinensre még novemberben sem 11800Ft a jegy. ;] Egy vacsit nem úszol meg 20 rugó alatt, az Operettszínházba egy jegy 9 rugóról indul (ahonnan látsz is valamit). Stb., stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#238) Donki Hóte válasza Somatom (#226) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát igen, aki ennyire boomerezik, azt fel kellene világosítani, hogy a pizza nem pizzakihordó motorjának a táskájában születik :K

Kell hozzá egy traktoros, aki felszántja földet, aztán beveti. Kell egy kombájnos, aki learatja a búzát, majd teherautósofőr, aki elviszi a malomba. Kell a molnár, aki megőrli...

Na, nem folytatom, ez az ellátási lánc egy szép példa arra, hogy a világ kiválóan boldogul informatikusok nélkül, de az informatikusok villámgyorsan éhen halnának a boomer szakmák művelői nélkül :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#239) t72killer válasza Donki Hóte (#238) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A traktoros esete az informatikával

"Na, nem folytatom, ez az ellátási lánc(!) egy szép példa arra, hogy a világ kiválóan boldogul informatikusok nélkül,"

Csaxólok, hogy egy balta legyártása mögött is több számítógép áll manapság. Valóban, kivonhatod a rendszerből a számítástechnikát, csak ne csodálkozz, hogy egy gabonaszállító hajó se fog beindulni és a 8milliárdból 3-4milliárd éhenhal. Kvázi a XIX.századi rendszerekig kellene visszamenni, mert ugye már a rádió is elektrotechnika.

Az, hogy ennyi embert tudunk etetni, már messze nem a termőföldet szántó ökör két szép barna szemének köszönhető, hanem a csúcsra járatott hatékonyságnak, aminek számtalan ponton eleme a számtech. Attól, hogy a traktorista nem tud pythonban programozni, semmire se fog menni a traktorjával, ha nincs rá gumi, nincs hozzá alkatrész, nincs bele üzemanyag, amiket mind-mind magasan automatizált (=számtech^3) üzemek állítanak elő.

Én nem állítom, hogy nem kell a traktorista, földműves, stb - de a billentyűzet előtt ülő kocka bizony ugyanolyan fontos, mert nem 3millió főnyi ősközösségben élő humanoid él a Földön, hanem egymás hegyén-hátán 8milliárd.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#240) Somatom válasza Donki Hóte (#238) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem állítanám. Sztem az ő munkájukra is nagy szükség van. Az én munkámban is nagy segítség a modern informatika. Csak nem kéne ettől annyira elszállni. Boomerezni meg pláne ostobaság. Nekem erről mindíg az a képviselő lánka jut eszembe. 28 éves, bevallott betegségének egyik tünete, hogy nem megy a matek, hetente pszichológushoz jár és antidepresszánsokat szed. Egy ilyen mondja a parlamentben, hogy "ok boomer". Olyan, mint amikor az idegbeteg csivava vicsorog. Nem tudod, hogy sajnáljad, kiröhögjed, vagy odébb hessegessed. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#241) Donki Hóte válasza t72killer (#239) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azért tehetünk egy gondolatkisérletet.

Képzeljük el, hogy egyszercsak egytől-egyik sztájkolni kezdenek a nagy nemzetközi informatikai/távközlési cégek Compliance Centerében dolgozó informatikusok és ugyanakkor az összes nyergesvontatós kamionsofőr is sztrájkolni kezd.

Szerinted melyik csoport sztrájkjára fog először felfigyelni a nagyvilág :F

Nos, tévedsz, a kamionsofőrök sztrájkja fog sokkal hamarabb gondot okozni a világnak, a Compliance Centerben dolgozó informatikusok sztrájkjának még a saját cégüknél is örülni fognak :P

(A rádiót pedig ne keverd ide, azt nemhogy a boomerek, de a boomerek szülei is használták már. A balta és hasonló eszközök gyártásánál a számítástechnikát egyetlen okból használják, az pedig a tervezett avultatás, ez ma egy szitokszó :D )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#242) fatal` válasza Donki Hóte (#241) üzenetére


fatal`
titán

"Nos, tévedsz, a kamionsofőrök sztrájkja fog sokkal hamarabb gondot okozni a világnak, a Compliance Centerben dolgozó informatikusok sztrájkjának még a saját cégüknél is örülni fognak :P"

Akkor most képzeld el, hogy az összes IT-s egyszerre sztrájkol.

Vajon a kamionosok vagy az üzemeltetés nélkül maradt bankrendszer leállása dönti be hamarabb a gazdaságot?

IT nélkül összedől a logisztika, úgyhogy a kamionos se megy sehova, mert fogalma nem lesz, hogy mit hova kéne vinni és nem is lesz, aki megmondja.

(#243) pilóta válasza fatal` (#242) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ezért aztán nem is volt áruszállítás az IT szektor kiépülése előtt.
Kolumbusz is csak ment a vakvilágba a keleti fűszerekért, nem is ért oda Indiába. Várnia kellett volna egy pár évszázadot, hogy az IT-sek megmondják neki a tutit...:D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#244) fatal` válasza pilóta (#243) üzenetére


fatal`
titán

Világítás is volt az elektromos áram megjelenése előtt. Sőt, a kamionok előtt is volt áruszállítás.

Akkor lőjük le az elektromos hálózatot, világítsunk petróleummal és szállítsunk szekerekkel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#245) pilóta válasza fatal` (#244) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem kell, csak arról volt szó, hogy melyik leállása lenne nagyobb gond, az IT vagy az áruszállítás. Szvsz elég egyértelmű...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#246) fatal` válasza pilóta (#245) üzenetére


fatal`
titán

A mostani rendszerben az egyik nem működik a másik nélkül és mindkettő káoszt okozna. :)

(#247) Donki Hóte válasza fatal` (#242) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szándékosan nem az adott szakma összes munkavállalójának a leállásáról írtam, mert az bármelyik szektorban végzetes.

Az biztos, hogy ha leállnak az informatikusok, akkor mindenki éhen hal.

De ha leállnak a boomer szakmák művelői, akkor nem fog senki sem éhen halni, mert már előtte szomjan hal mindenki :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#248) fatal` válasza Donki Hóte (#247) üzenetére


fatal`
titán

Ez így van. :) Nem is én mondtam jelentéktelennek, vagy "boomer" szakmáknak (ez az egész boomerezés szvsz szánalmas, ahogy bármelyik szakma/munka lenézése is).

[ Szerkesztve ]

(#249) pilóta válasza fatal` (#246) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez abszolút így van, csak az egyik megoldható a másik nélkül is valahogy, míg a másik nem az egyik nélkül...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#250) Tasunkó válasza Donki Hóte (#247) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Az agresszív irodista ki tudná fosztani a békés zöldségtermesztő boomert, és akkor a zöldségtermesztő halna éhen. Elsőnek a városlakó békés irodista réteg halna éhen. Annyinak mindeképpen meg kellene halnia, hogy csak kb.18. századi embertömeg legyen, ezzel van tapasztalat a lakosság-terület arányban, tehát a fennmaradó néhány milliárdnak lenne 6 hete, asszem annyit ki lehet bírni kaja nélkül. A boomer szakmák békés művelői viszont a 6 héten belül már védelem alá kerülnének, nem beszélve az agresszív zöldségesről aki eleve semmiben nem szenvedne hiányt. Csodálatos ez a világ hogy épp akik létfontosságúak a működésében azok vannak szénné szopatva.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.