Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Somatom válasza nubreed (#149) üzenetére


Somatom
veterán

Megint félreérted. Mások szimulátorban játszák azt, ami nekem a munkám. Hallottál már az Eurotruck -ról? Én valóban egy 500 lovas kamiont terelgetek és nem csak monitoron látom Párizst, vagy Zürichet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#152) fatal` válasza nubreed (#149) üzenetére


fatal`
titán

Nem játszik pénzért. Kamionozik és azt hiszi, hogy az emberek csak Euro Truck Simulatoroznak. :D

#151: Attól, hogy valaki gamel még láthatja Párizst meg Zürichet. Te nagy fogalomzavarban vagy.

[ Szerkesztve ]

(#153) Somatom válasza fatal` (#152) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhoz bizony ki kell mozdulni a gép elől. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154) fatal` válasza Somatom (#153) üzenetére


fatal`
titán

És szerinted, aki gamel az 0-24-ben ott ül?
Te biztos ezen a bolygón élsz? :D

(#155) FattyDove válasza fatal` (#154) üzenetére


FattyDove
őstag

Ezen, csak mint mondtam boomer. Minek próbálsz győzködni egy boomert? De most komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#156) Somatom válasza fatal` (#154) üzenetére


Somatom
veterán

Aki privátban megteheti, hogy Párizsba, Zürichbe utazgat, annak nem hiszem, hogy fáj egy gamer VGA ára.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157) FattyDove válasza Somatom (#156) üzenetére


FattyDove
őstag

Nagy kaland a 8000ft-os repjegy.

[ Szerkesztve ]

(#158) Somatom válasza FattyDove (#155) üzenetére


Somatom
veterán

Erről a hülyeségedről nehéz is lenne meggyőznöd.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#159) Somatom válasza FattyDove (#157) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Látszik, hogy sokat ülsz a gép előtt. Nem ártana körülnézned a világban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#160) nubreed válasza Somatom (#151) üzenetére


nubreed
veterán

Ok értem.

Eurotruck Simulatort de még csak hasonló játékot soha életemben nem játszottam. Szerintem nagyon réteg játék.

Más: attól, hogy valaki játszik még rengeteg más hobbija is lehet, szerintem ezt ne úgy képzeld el, hogy csak az van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#161) FattyDove válasza Somatom (#159) üzenetére


FattyDove
őstag

Jaj igazad van bocs. 11k, első keresésre. Lehet kicsit kevesebbet kellene dekkolnod a kamionban nem?


Oda vissza 1 hetes maradással pedig 20k.

Na számomra tényleg elég volt belőled.

[ Szerkesztve ]

(#162) fatal` válasza Somatom (#159) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem neked kéne körülnézni. :D Nem akkora cucc egy hétvégére kiugrani Párizsba.

(#163) Donki Hóte válasza fatal` (#162) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a különbség, hogy neki fizetnek azért, hogy elmenjen Párizsba, te meg fizetsz, hogy elmehess Párizsba :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#164) MaCS_70 válasza Somatom (#146) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én általam ismert angol anyanyelvi környezetben igen, személyeskedés. Az OK boomer utalás arra, hogy a megszólított már idősebb generációhoz tartozik és már nem érti a "modern" dolgokat. Lehet, hogy a "vén f@sz" túl erős, de a "Rendben, tata / öreg" kb. helytálló, azzal a hozzágondolt folytatással, hogy "ezt te már úgysem értheted".

Jelenleg elég élénk diskurzus folyik az amerikai abortuszszabályozási fejleményekről. Na, ebben az egyik amerikai figura rendszeresen boomerezi a tilalompártiakat.

De részemből itt vége, nem is való ez ide.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#165) FattyDove válasza Donki Hóte (#163) üzenetére


FattyDove
őstag

Neki azért fizetnek, hogy párizs elkerülőn üljön 15 órát a kamionban elvámolásra várva, meg ipartelepeken rohadjon órákat. Nem azért, hogy párizsban kolbászoljon.

[ Szerkesztve ]

(#166) nubreed válasza Donki Hóte (#163) üzenetére


nubreed
veterán

Sztem mikor már tizedszerre teszi meg az utat kamionban nagyon unalmas már az egész. Repcsivel meg ott vagy 2 óra alatt, ott töltesz egy hétvégét, élményeket szerzel, stb (jobb esetben) aztán hazajössz és nem az volt, hogy unalmas volt hanem élvezted.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#167) Somatom válasza nubreed (#160) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem. Tök fura, hogy egyáltalán létezik ilyen.
Nem képzelem én sehogy. Ha valakinek nem telik egy hobbira, az válasszon olyat, amit meg tud fizetni. Hogy jön egy gamer ahhoz, hogy kritizáljon egy kriptobányászt? Neki az a hobbija.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#168) fatal` válasza Donki Hóte (#163) üzenetére


fatal`
titán

Nem hinném, hogy a kamionosoknak a városnézésért fizetnek.

Ez kb. olyan mintha azt mondanám, hogy nekem azért fizetnek, hogy a PH!-t olvassam.

(#169) Somatom válasza FattyDove (#165) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt is a gép előtt ülve fantáziáltad? Kattints a blogbejegyzésemre! Az is egy ilyen szörnyű hétvége volt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170) Donki Hóte válasza FattyDove (#165) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ő munkaidőben megy Párizsba, neked meg szabadságot kell kivenni azért, hogy elmehess Párizsba :K

Neked is olyan jó a munkád, hogy a munkaidő végeztével egy rollerrel el tudsz menni Stuttgartba a Mercedes múzeumba, vagy esetleg repülőre kell ülnöd ehhez?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#171) kwzatz válasza FattyDove (#139) üzenetére


kwzatz
őstag

"Az, hogy valakit boomernek nevezel se nem személyeskedés, se nem sértő, hanem a világképének a leírása."

Ennek azért kicsit nézz jobban utána. Amikor ebben az "ok boomer" formában használod, akkor kifejezetten azt mondod, hogy begyepesedett gondolkodású, olyan idős, aki a múltban ragadt, nem halad a korral. Az a lényege, hogy sértő legyen, na meg érzésem szerint kicsit az is, hogy érvek és vita nélkül (hiányában?) letudja az ember a dolgot egy odamondással.

Az, hogy ez a "ok boomer" gyökérség elterjedt, csak ahhoz járult hozzá, hogy legyen egyfajta generációk közötti ellentét is, meg hogy ne tiszteld az idősebbek véleményét, mert hát úgysem értenek a modern dolgokhoz, meg hát végül is semmihez, úgyhogy ne is szóljanak bele.

Az iróniája, hogy ezzel a "felvilágosult, mindentudó" fiatal, pont ugyanazt teszi csak a másik oldalról, mint amit ez a "hű de frappáns" odamondás elítél, vagyis azt, hogy a fiatalokat nem hallgatja meg a "boomer" generáció. Egyfajta szemet szemért, és meglehetősen ostoba.

Gondolom jobb ha tudod ezeket, nehogy élőben használd, és a végén egy múltban ragadt, a fiatalok safe space-ével és a kezedben tartott lattéval nem annyira törődő boomer adjon egy taslit nemtetszése kifejezéseképpen. :D

(Y-generáció, imádok számítógépes játékokkal játszani, mielőtt jönne a boomerezés :D)

(#172) Donki Hóte válasza kwzatz (#171) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az ok boomer kifejezés egyenlő azzal, hogy te vén f@sz vagy, nincs ezen mit ragozni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#173) tom120514 válasza kwzatz (#171) üzenetére


tom120514
őstag

Ez a topic is eljutott oda, amikor keresztrejtvény megfejtésből szerzett műveltség és google-huszár színvonal nyomja fullba a kretént :)) , lassan a gyakorikerdesek.hu alá esünk minőségben :K

Never go full retard.

(#174) arnyekxxx válasza kwzatz (#117) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Volt hogy kipróbáltam mert beszart a kávéfőző és lusta voltam venni. Se fejfájás, se depresszió, se földön fetrengés, se hányinger. Izzadni szoktam, ez KVfüggetlen.

(#175) joey04 válasza Donki Hóte (#170) üzenetére


joey04
titán

Meg is fizeti az árát rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#176) kwzatz válasza tom120514 (#173) üzenetére


kwzatz
őstag

Mármint ezt arra írod, hogy úgy sérteget valakit az "ok boomerrel", hogy közben azt hiszi, "az csak egy világképet fejez ki"? Azért nem teljesen tiszta, mert ha "google huszár" lenne, akkor legalább utánanézne előtte és tudná. Megértem valahol, mert a mémek terjednek, sokszor már alig-alig emlékeztetnek az eredeti jelentésükre, néhányan saját maguk adnak hozzá vélt jelentést (mert mondjuk egy képpel társítva mást is sugalhatott), aztán eljut oda a dolog, hogy egyesek nem tudják, mit mondanak és valójában miért.

[ Szerkesztve ]

(#177) Somatom válasza joey04 (#175) üzenetére


Somatom
veterán

:F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#178) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

kicsit ON téma: érdekes, hogy a BTC-t jobban adják - a tegnap tartott 20k-t simán bukta, míg az éter meg tudta egyelőre tartani az 1000es értéket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179) joey04 válasza kwzatz (#117) üzenetére


joey04
titán

Tehát egy egészséges plusz, amit aztán ha megvonsz a szervezedtől arra rosszul reagál, bizonyítja, hogy a kávé rossz. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#180) kwzatz válasza joey04 (#179) üzenetére


kwzatz
őstag

A logikád alapján tehát a drog sem rossz. Jól érzed magad tőle, aztán ha megvonod a szervezeted a további adagoktól, akkor a szervezeted arra rosszul reagál.

Azt kell észrevenni, hogy alapvetően már az "egészséges plusz" nem tartozik abba, amit elfogadok. De továbbra is mondom, igya mindenki bátran, engem annyira azért nem érdekel. Úgy látom, minden függőt személyesen érint a véleményem. :D

(#181) tom120514 válasza kwzatz (#176) üzenetére


tom120514
őstag

Ilyen ÉS olyan is volt itt, nem feltétlenül egyszerre igaz de mindkettővel parttalan dolog vitázni, legalábbis én nyugodtan otthagyom, nincs küldetéstudatom, legyen neki jó.

Never go full retard.

(#182) joey04 válasza kwzatz (#180) üzenetére


joey04
titán

Ezek szerint nem érted a logikámat. Sebaj.

Minden tiszteletem mellett nem érint meg a véleményed. Szimplán nem értek egyet és ezt leírtam.

Btw én pont úgy fogyasztom a kávét, ahogy nem szabadna szóval nekem mindegy is. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#183) kwzatz válasza tom120514 (#181) üzenetére


kwzatz
őstag

A véleményüket én sem kritizáltam (egyéni preferencia, hogy ki milyen hobby-t lát jónak), annak nem sok értelme van. Maga az "ok boomer" és a jelentéstartalma is tényszerű, szóval végül is ott sem kellene, hogy sok vita legyen.

(#184) kwzatz válasza joey04 (#182) üzenetére


kwzatz
őstag

Értem a logikádat, azért is írtam rá a példát, hogy érzékeltessem, miért vezet hibás következtetéshez.
Kiindulsz abból az alapfeltevésből, hogy a kávé "egészséges plusz". Innentől részedre már eldöntetett, mert ha megvonod, akkor nyilvánvalóan negatív következménye van, ezért nem lehet rossz. (ezzel akartad bizonyítani, hogy a logikám hibás) Ezt érzékeltettem, hogy alapvetően ugyanez történik, ha valami kifejezetten káros dolgot vonsz meg magadtól, ami a alapvetően pozitív élményt ad. Az egyetlen különbség, hogy te már eldöntötted, hogy a kávé "egészséges plusz", amivel én meg nem értek egyet.

Nyilván a létfontosságú dolgok (víz, levegő) megvonása negatív következményekkel jár. A kávé önmagában nem létfontosságú, nem kell az élethez. Amikor egy ilyen nem létfontosságú dolgot megvonsz a szervezetedtől és a korábban írt negatív dolgokat tapasztalod, akkor az nálam necces. (igen, egyénfüggő ez is valamennyire) Szerintem szar a kávé, sokatok szerint nem, jól van ez így.

(#185) Boond


Boond
addikt

Sokkal több áramot fogyasztanak a bankok, mint a Bitcoin

"Szerintem szar a kávé, sokatok szerint nem, jól van ez így."
látom még megy a kávé téma... aki sokat kávézik/zott, annak a szervezete hozzászokik, sőt hiánya gondot is okozhat. erről "leszokni" szintén nem egyik napról másikra megy általában.

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#186) t72killer válasza Boond (#185) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy villanymozdony abszolút értékben többet fogyaszt az elektromos rollernél. És?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#187) fatal` válasza Boond (#185) üzenetére


fatal`
titán

Csak éppen a bankszektor csinál is valamit.

Forrás: CoinTelepgrah

lol. Nincs is több kérdésem. :D

(#188) MaCS_70 válasza Boond (#185) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem azért érdekes, bár rögtön hozzátenném, hogy pazarlásban a bankszektor azért erős versenyző -- gondolok itt a fenntartott, kivilágított, befűtött-lehűtött, többnyire pár lézengő kuncsaftot fogadó fiókokra.

Sőt, a block chain sem hülyeség, csak találjuk meg a megfelelő helyet neki!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#189) Boond válasza fatal` (#187) üzenetére


Boond
addikt

Az jó... mert a cikket érdemes elolvasni, pl az utolsó sorát, bekezdést is.

""Azonban azt a következtetést is levonhatjuk, hogy a bankszektor közel sem optimálisan működik áramfogyasztás és károsanyag-kibocsátás szempontjából. Érdemes lehet tehát ugyanannyit foglalkozni a bankszektor karbonlábnyomával, mint azt a Bitcoinéval tesszük gyakran."

Vagyis, legitim felvetés, hogy a bankszektor önmagához képest, működhetne optimálisabban is. kriptoktól függetlenül.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#190) t72killer válasza fatal` (#187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kis forrás ez a CT :DDD. Szerintük Celsius +300% - hjam. egy mini short squeeze-ben, amihez kétségbeesetten könyörögve kerestek mindenfelé balekokat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#191) arnyekxxx válasza Boond (#189) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Állította valaha bárki is, hogy a bankszektor optimálisan működik áramfogyasztás és károsanyag-kibocsátás szempontjából?

(#192) joey04 válasza kwzatz (#184) üzenetére


joey04
titán

a példád alapján jöttem rá, hogy nem, nem érted. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#193) laposonly11 válasza Boond (#185) üzenetére


laposonly11
senior tag

Emberi szervezet nem tud hozzászokni a kávéhoz, mert nem tartalmaz olyan anyagot, ami tartósan halmozódhatna és tüneteket okozhatna, ami alapja a "hozzászokásnak". A koffein nem addiktív, hiába van 1000 cikk erről, ilyen blikk, nők lapja, szintű moslék lapokban a "koffein függőségről". Maximum a kávé ízét lehet megkedvelni vagy a koffein felpörgető hatását és ezért szeretni ennyi.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#194) MaCS_70 válasza laposonly11 (#193) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pszichikai függőséget okozhat a koffein, de ehhez valóban sokat és sokáig kell fogyasztani, és mellesleg elég gyorsan és könnyen le lehet jönni róla.

Nem a Blikkből szedtem, hanem vélhetően komolyabb helyről, mivel a szakdolgozatomba is beleírtam. Eredetileg egy külön fejezetet kapott volna, úgyhogy valószínűleg nem én találtam ki. Bár kétségtelenül az lett volna a végkövetkeztetés (így is az lett, de sokkal rövidebben), hogy hatásmechanizmusát tekintve ugyan hasonlít a könnyű drogokhoz, de a hatása annyira elhanyagolható, hogy okkal nem szerepel a kriminalizált drogok listáján -- de a "futottak még" listán a nikotin társaságában igen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#195) Kasya válasza FattyDove (#161) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tök jó, hogy ma már kijutsz 20k-ból oda/vissza, de az 1 hetes maradás költsége min. 4-5* annyi lesz még.

#168fatal`:
Ha munkaidőben teszed, tulajdonképpen "azért fizetnek".

(#196) #72042496 válasza laposonly11 (#193) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DSM-IV-ben a "Caffeine-Related Diagnoses" alatt szerepelnek ezek: "Caffeine Intoxication", "Caffeine-Induced Anxiety Disorder", "Caffeine-Induced Sleep Disorder", és "Caffeine-Related Disorder Not Otherwise Specified (NOS)". A DSM-5-ben pedig megjelent a "Caffeine Use Disorder" mint vizsgálandó terület, így mégsem csak a Blikkben és Nők Lapjában lehet olvasni erről.

Csak ha már az Egészségkalauz névtelen szerzője a DSM-re hivatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#197) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Azt kellene megérteni, hogy az, hogy valami káros/semleges/egészséges az elsősorban dózisfüggő. A víz nélkülözhetetlen, mégis ha túl sokat iszol belőle, belehalhatsz. A cianid halálos méreg, mégse halsz bele ha megeszel egy sárgabarackmagot. Az arzén halálos méreg, mégse halsz bele ha megiszol egy flakon, az EU szabványnál magasabb arzéntartalmú artezi vizet.

[ Szerkesztve ]

(#198) Qtya123 válasza joey04 (#175) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha ezzel a munkarendre gondolsz, hogy nagyon keveset van otthon, az tévedés.

[ Szerkesztve ]

(#199) FattyDove válasza Kasya (#195) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez kit érdekel? A kijutásról volt szó. A kamionos gyerek azt képzeli, hogy 200k kijutni repülővel párizsba. Ennyire él a valóságban.

[ Szerkesztve ]

(#200) Donki Hóte válasza FattyDove (#199) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Napok óta be vagy feszülve, elutazott az asszony, vagy mi van :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.