Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joey04 válasza tom120514 (#89) üzenetére


joey04
titán

az enyémet nem is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#102) Somatom válasza Boond (#91) üzenetére


Somatom
veterán

"De egyébként valóban léteznek olyan hobbik is amihez videókártya sem kell, és a grafika is maximálisan részletes.... ez a gamerkedés, is luxus, vhol."

Nem csak hobbik. Vannak, akik drága VGA -kat, meg egyéb hardvereket vásárolnak, hogy szimulátorban tolják azt, amiért nekem fizetnek, hogy sokkal jobb grafikával toljam live -ban. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#103) tom120514 válasza #54625216 (#99) üzenetére


tom120514
őstag

HA elolvasod, látni fogod, nem mondtam hogy nem környezetszennyező, sőt. Ez nem személyeskedés hanem tapasztalat, mint érdekesség.

Never go full retard.

(#104) tom120514 válasza t72killer (#100) üzenetére


tom120514
őstag

A parkolóban járó motorral a cipekedő asszonyra váró p@cs nálam az igénytelen bunkó. Nekem van egy elképzelésem azon túl hogy nekem jó legyen, termeszetesen ez is szempont. Az, hogy más nem ért velem egyet, nem zavar, sőt, igazán taszítanak a homogén csoportok, ahol mindenki ugyanazt fújja.

Never go full retard.

(#105) dobolan


dobolan
senior tag

A környezet szennyezési érv szembeállítása a semmi haszna tulajdonsággal egy hatalmas képmutatás. Millió olyan környezetszennyezés van a világon, aminek szintén semmi haszna nincs az emberi jólétre, mégis létezik. Pl. egy nyomorult chipses zacskó, amibe 300gr is belefér, de te csak 70-et kapsz + levegőt. Mégis kifizeted, és még a környezetet is terheled vele feleslegesen. De van még ilyen 1 millió másik. A mindenféle mentes víz palackozva ott, ahol a csapból, kutakból is ugyanaz folyik pláne.

[ Szerkesztve ]

(#106) arnyekxxx válasza t72killer (#100) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A tudomány jelenlegi állása szerint a mérsékelt kávéfogyasztás általában jótékony hatású.

(#107) #54625216 válasza tom120514 (#103) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nem is arra reagáltam, hanem amit konkrétan idéztem.

(#108) Sanya válasza tom120514 (#104) üzenetére


Sanya
nagyúr

Múltkor bement az asszony a boltba, míg az 5 éves hátul aludt. Nyilván nem főzöm meg a kölyköt a kocsiban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#109) t72killer válasza tom120514 (#104) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Számomra is az természetesen, ha nincs értelmes indoka. A bányász ezt csinálja napi 24órában.

#105: az, hogy A csinál egy nagy baromságot, mire is jogosítja fel B-t? Ld még: "whataboutism".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#110) Noukoum válasza Sanya (#108) üzenetére


Noukoum
veterán

Jövőben szerencsére ez nem lesz senkinek probléma az elektromos autók mellett.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#111) mephi666 válasza Noukoum (#110) üzenetére


mephi666
nagyúr

olyan 2055-2060 környékén? :DDD ....ha 2035 után nem lehet új benzines+dízel gépkocsit forgalomba hozni, de 20-25 évig még simán kereskednek használt modellekkel?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#112) MaCS_70 válasza arnyekxxx (#106) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van, napi három kávé igazoltan kedvező hatású a szívre és érrendszerre, cukorbetegség ellen, illetve a demencia megelőzésére.

Én mondjuk nem szeretem a kávét, de orvosi javallatra iszom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#113) mephi666 válasza MaCS_70 (#112) üzenetére


mephi666
nagyúr

igyál maté teát :) abban is van koffein és elvileg egészségesebb, mint a kávé...

én mondjuk szeretem nagyon a kávét, 14 éves korom óta rendszeresen iszom (anno még csak napi 1-2-t, most napi 3... maximum 4) ...alacsony lenne nélküle a vérnyomásom és szédelegnék... most fogjuk kipróbálni a maté teát, mert nagyon jókat hallani róla :K de ettől függetlenül a kávé is marad

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#114) MaCS_70 válasza mephi666 (#113) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kávé egyébként a koffeintől függetlenül egészséges, de ez már nagyon off-topic.

A kriptobányászatot amúgy nem támogatom, mert közgazdasági agyrémnek és ökológiai merényletnek tartom, és nem sajnálom a jó gépeket a játékosoktól.

De valahogy nem tudom őket igazán sajnálni. Még két éve beszéltem erről egy hallgatóval, aki valami bajnokféle valamelyik játékban, és erős felindultságot mutatott azért, mert valami sok százezres összeget "kellett" kiadnia egy kártyáért. Megkérdeztem, hogy miért is volt ez olyan nélkülözhetetlen, a meglevő, illetve rendelkezésre álló kártyával milyen hátrány érte volna. Hát, mint kiderült, a játékmenetben semmi problémája nem lett volna, az esélyei nem romlottak volna, de egy csomó effektet nélkülöznie kellett volna, és úgy "az egész úgy nézett ki, mint egy videojáték, nem pedig úgy, mint a valóság". Hát, a szívem szakadt meg érte...

De ettől függetlenül szerintem is nagyon durva az, hogy ez megtörténhet. Volt ugye a Chia (vagy mi a fene), ami ugye SSD-t szeretett elhasználni a profit oltárán. Tehát az, hogy a klasszikus kriptopénzek éppen a játékosok szórakozását rontották el, szinte csak a szerencsés véletlen műve. Bármikor beüthet valami új őrület, amelyik már sokkal általánosabb, neaggyisten specifikus ellátási hiányt fog okozni, ami már mindenkinek fáj, és nem csak a passziója területén. Ez a kroptoőrület szerintem azt mutatta meg, hogy a világkereskedelem mennyire kiszolgáltatott tud lenni egyéni, ráadásul mellesleg haszontalan, sőt, kimondottan káros érdekekkel szemben is.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#115) Noukoum válasza mephi666 (#111) üzenetére


Noukoum
veterán

Jobb később mint soha;]. Amúgy igen sajnos magyarországon a politika miatt várhatóan még a térségben lévő államoktól is leleszünk maradva elektromobilizáció terén (szlovákia, románia). Én elsősorban nyugatra gondoltam, ott már 2030-2040 érezhető változás lesz a teljes állományban.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#116) t72killer válasza MaCS_70 (#114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

V.ö.: 100x-osára emeljük a kutyatartás költségeit, de a macskatartásét nem. Add el a kutyát, vegyél macskát -problem solved.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117) kwzatz


kwzatz
őstag

Meglep, hogy az emberek máig benyelik ezt a "kávé egészséges" dolgot.
Aki így gondolja, az próbálja ki, hogy leteszi 2-3 hétre, aztán amikor fejfájásosan a földön fetreng, depressziósnak érzi magát, hányingere van, izzad, stb., akkor mesélje el, hogy pontosan miben is különbözik egy drogfüggőtől. (vannak erről pl. reddit topicok, ahol rengetegen rengetegen leírták az "élménybeszámolóikat", miszerint nehezebb volt leszokniuk, mint a dohányzásról...)

Mindig viccesnek találtam, hogy az emberek gyakorlatilag maguktól mondják, hogy kávé nélkül "rossz a napjuk", "fáj a fejük", "tréül érzik magukat", mennek a vicces mémek, hogy kávé nélkül nem élet az élet, és egy pillanatra nem vonnak párhuzamot más függőséggel. Mintha az embernek, mint élőlénynek az lenne a természetes alaphelyzete, hogy kávé nélkül "nem működik", arra mindenképp szükség van.

Energiaitalokat is hozzá lehet írni, sikerült elérni, hogy mára szinte a társadalom teljes egésze koffeinfüggő legyen.

Ne is fáradjon senki azzal, hogy megmagyarázza, miért jó, eleget olvastam utána, és drogosokkal sem vitatkoznék azon, hogy miért van szükségük a kokainra.

(#118) t72killer válasza kwzatz (#117) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem akartam nagyon belekötni, mert persze rögtön kapok a képembe 3 tanulmányt oszt bogarászhatom fél napig, mit ferdítettek benne, de bennem is hasonló gondolatok merültek fel. Ami után elvonási tünetek jönnek elő, azt elég meredek egészségügyileg ajánlani.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#119) Donki Hóte válasza kwzatz (#117) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, ebbe a körbe tartozik:

- minden ital, ami nem víz,
- minden fűszer, ételízesítő,
- a légkondi,
- az autó,
- kettőnél több ing, gatya, pár zokni, nadrág,
- a lift a házakban,
- meg rengeteg más dolog, ami nélkül lehet élni (csak éppen minek :U )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#120) MaCS_70 válasza kwzatz (#117) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Meglep, hogy az emberek máig benyelik ezt a "kávé egészséges" dolgot."

Engem meg az lep meg, hogy még mindig megy a hisztériakeltés a kávával kapcsolatban, amikor már sokszorosan bizonyított, hogy nagyon egészséges.

Persze van olyan, hogy kávé/koffeinfüggőség.

Napi 3-4 kávé esetén viszont még messze nem lehet ilyesmiről beszélni.

Én épp az idén voltam kénytelen pár hétig nélkülözni a kávét, tisztán műszaki okok miatt. Semmilyen hatása nem volt a hiányának.

De nem is lehet. Ismétlem: ahhoz sokkal többet kellene inni, illetve van még egy lehetőség:

Azok szívják meg gyakran a nélkülözést, akik kávéval indítják a napot. Nos, felkelés után 1-1,5 órán belül kávét inni sima felhasználói hiba. Azzal tényleg függőséget okozunk magunknak, de valamiért átment a köztudatba ez a reggeli kávé agyrém. Reggel az ember agyának kell megtermelnie a szükséges mennyiségű kortizolt, és amikor ez lecseng, akkor jöhet a kávé, illetve előtte is jöhet, ha koffeinmentes -- de azt még a leghülyébbek sem isznak felébredés céljából.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#121) kwzatz válasza Donki Hóte (#119) üzenetére


kwzatz
őstag

Milyen fizikai tüneteket okoz pl. a zokni hiánya? Fáj a fejed, ha mezítláb vagy? :D
Amiket felsoroltál és amiért felsoroltad, az nem igazán kapcsolódik ahhoz, amiről írtam. Ez nem a kényelemről és a "modern életről" szól.
"ami nélkül lehet élni (csak éppen minek :U )"
Én kávé nélkül élek, nyilván kóstoltam, de szerintem még az íze is egy rakás szar, így mondjuk számomra nem nagy lemondás. Mégsem érzem magam zombinak ébredés után nélküle, mint az emberek jelentős része, mert fizikailag nem függök tőle az említett csoporttal ellentétben.

t72killer: Azon ritka alkalmak egyike, amikor egyetértünk, nem kell ezt elrontani. Azért is írtam, hogy legyen ilyen is. A cryptóval kapcsolatban már inkább nem fejtem ki a véleményem több topic-ban. :D Amúgy nem gondolom, hogy a kávé témához annyira kell tanulmány, ahogy írtam, elég hallgatni, figyelni az embereket, olvasni a véleményüket. (olvastam róla, de már nem is tudnék linkelni, olyan rettentő energiát nem szántam rá, mert annyira nem érint)

Macs_70: És amikor nem ittál kávét, volt máshonnan koffein? Kóla, energiaital, csoki? Bizonyos mértékig ez is emberfüggő is persze, kinek "mennyire fáj".

[ Szerkesztve ]

(#122) MaCS_70 válasza kwzatz (#121) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az imént írtam le, hogy a reggeli ébredést összekötne a kávával felhasználói hiba. De facto azok érzik magukat zombinak ébredés után, akik rászoktak az ilyenkor fogyasztott kávéra.

Az első diplomamunkámat harminc éve drogos témában írtam, és kávéellenesként feltett szándékom volt egy kisebb fejezetet szentelni a kávé és a függőség kapcsolatára. Nem ment, mivel minél több szakirodalmat olvastam, annál jobban kiderült, hogy az ésszel fogyasztott kávé nem okoz függőséget.

Azóta hosszú távú kutatások, kísérletek és a tudomány fejlődése is igazolta, hogy a kávé nemhogy nem egészségtelen, hanem nagyon egészséges.

Egy orvos barátom ennek kifejezetten a szakértője. Tőle ezt már húsz éve hallgatom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#123) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdekesség:

Beszéltem egy ismerőssel, aki kb. hat év alatt bőven milliárd forintos profitot hozott össze Bitcoinból és Ethereumból. Saját bányája is van/volt, de kereskedett is, amúgy pénzügyi szaki.

Azt mondta, hogy most pár tízmilliós buktával szállt ki, de a fenti profit miatt azért nem panaszkodik. Kabalából megtartott pár tucatnyi kártyát egy működő gépparkban, de már nem erre koncentrál, mert szerinte ennek vége. Amúgy szerinte irreális áron vitték el az eladott gépeit szó szerint percek alatt.

Amúgy egyetért azzal, hogy ennek az egésznek nem szabadott volna létrejönnie, és külsősként elítéli az egész rendszert az energiafogyasztásával együtt, de résztvevőként pont leszarja ezt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#124) kwzatz válasza MaCS_70 (#122) üzenetére


kwzatz
őstag

"Nem ment, mivel minél több szakirodalmat olvastam, annál jobban kiderült, hogy az ésszel fogyasztott kávé nem okoz függőséget."
A kiemelt, az pontosan mit jelent? Valami számszerűség, mérték, fogódzó kellene hozzá, mert így eléggé lóg a levegőben. Ha minden nap inni kell, és az ember nélküle nem érzi "teljesnek" magát, fizikai tünetek jönnek elő (fejfájás, rosszkedv, motiválatlanság, stb.), azt hogy definiálnád?

"Az imént írtam le, hogy a reggeli ébredést összekötne a kávéval felhasználói hiba."
Gyakorlatilag nem ismerek olyan embert, aki kávézik, és nem ezzel indítja a napját. Gyanítom, ez a jelentős többség, de nincs rá statisztikám. Gondolom, az emberek jelentős része akkor ezek szerint "nem ésszel" fogyasztja. Jelentsen ez bármit is. :D

"Azóta hosszú távú kutatások, kísérletek és a tudomány fejlődése is igazolta, hogy a kávé nemhogy nem egészségtelen, hanem nagyon egészséges."
Ahogy írtam, a megfigyelést, amit évtizedek óta látok, hallok kávéfogyasztóktól, koffeinfüggőktől, azt a tanulmányok - amiket vagy a Starbucks támogatott anyagilag vagy nem :DDD - nálam nem írják felül. Valahogy a magas vérnyomás is felbukkan rendszeresen. De nem is kell meggyőzni, ez is olyan, amiben nem is nagyon lehet, meg jelentősége sincs.

"Egy orvos barátom ennek kifejezetten a szakértője. Tőle ezt már húsz éve hallgatom"
Gondolom ő is kávézik. De csak azért, mert "egészséges". :D

Egyébként tényleg rohadt egyszerű: 2-3 hét, zéró koffein, kávé, csoki, kóla, energiaital, bárki kipróbálhatja. Ha nem függő az ember, nem történik semmi. Ha igen, akkor megfelelő vízfogyasztás, pihenés és kitartás. De gyanítom egy legurított kávéval végződne közben.

[ Szerkesztve ]

(#125) MaCS_70 válasza kwzatz (#124) üzenetére


MaCS_70
félisten

Napi 2-4 eszpresszót tartanak ajánlottnak. Függőségről alapvetően koffeines kávé esetén van értelme beszélni (bár a koffeinmentesítettben is akad 10-20 mg koffein), ami napi 500 mg fölött már esélyes, 600 mg fölött már túladagolásról beszélünk, a normál, ajánlott plafon 300-330 mg. (Egy eszpresszó / hosszú kávé 50-80 mg koffeint tartalmaz, de filteres kávéval össze lehet ügyeskedni a 200 mg-ot is, és abból sokan tényleg legurítanak négyet-ötöt, ami már egyértelműen káros és függőséget okoz.)

Az ébredést követő kávé egyértelműen rossz gyakorlat. Az történik ugyanis, hogy a koffein hatása elnyomja az ébredésért felelős kortizolét, így a szervezet megtanulja, hogy ne pazaroljon erőforrásokat a kortizoltermelésre, aztán, ha elmarad a kávé, nem marad serkentőszer az agynak. Ez azonban szerencsére csak pszichikai szinten kódolt, így pár hét alatt visszafordítható.

Az optimális menetrend elvben a következő: 1. kávé másfél órával ébredés után, majd 3-4 óránként még jöhet 2-3, erősségtől függően.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#126) Pirosász válasza Somatom (#52) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ezt akkora hülye érvnek gondolom. (Ne haragudj)
Az ember nem állat. Kulturális javakra, szórakozásra legalább annyira szükség van, mint ételre.
Még a törzsközösségben is vannak, amik ezt szolgálják.
Mozi, színház, zene, minden féle játékok nélkül nem is tud működni egy társadalom. Valami diktatúrában kikényszeríthetnéd, de az gyorsan működés képtelenné válna.
Még a kutya is van olyan fejlett faj, hogy ha csak enni adsz neki, és nem játszhat, megbolondul. Hát még az ember.
Egy kriptovaluta működtetése, és e közé egyenlőség jelet tenni, egyszerűen ostobaság.

Plusz tegyük hozzá, hogy az a 8 gamer nem 0-24-ben járatja 100%-on.

(#127) Somatom válasza Pirosász (#126) üzenetére


Somatom
veterán

Egy mozi, színház és a PC -s játék közé egyenlőséget tenni egyszerűen ostobaság.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128) Pirosász válasza Somatom (#127) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ez már nézőpont kérdése.
A győzike show is a kultúra része. Az hogy te, vagy én mit gondolunk a kultúra egy-egy eleméről, az lényegtelen.

(#129) Somatom válasza Pirosász (#128) üzenetére


Somatom
veterán

Minden nézőpont kérdése.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130) MaCS_70 válasza Pirosász (#126) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván Somatom sem egy aszkéta, de megértem, hogy a jelenleg folyó játékistenítés neki sem tetszik. Mint ahogy nekem sem.

Játszani jó, játszani kell. De ami a piacon és amiatt sajnos nagyon sok fiatal fejében folyik, az szerintem erősen a ló túloldala.

Kialakult egy játékkultusz, aminek már régen nem a játék öröme, hanem az azzal kapcsolatos tárgyak birtoklása, és ezen keresztül a profitszerzés a lényeg. Már mindenből van "gamer" kivitel, nem csodálkoznék, ha WC-papírt is találnék ezzel a címszóval, méltányos felárért.

A játék már nem eszköz az életünk megjavítására, hanem széles körben maga lett a CÉL.

Mondva csinált, önmaguktól vélhetően elő nem kerülő előnyökért lehet vagyonokat fizetni, és a gyerekek körében már ciki, ha nem egy csomó csicsával felszerelkezve nyomja valaki az aktuális divattémát.

Mindez pedig olyan mértékben, ami már más értékes időtöltéstől, például a JÁTÉKTÓL veszi el az időt és energiát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#131) Somatom válasza MaCS_70 (#130) üzenetére


Somatom
veterán

Tini koromban rengeteget gépeztem. Locomotion, Pinball Champ, Twilight Zone, Galaga, stb. De, ezek nem otthon voltak, hanem kocsmákban, játéktermekben. Személyes kapcsolat volt a többi játékossal. Közben dumáltunk, csajoztunk, buliztunk, társadalmi életet éltünk. Az teljesen más, mint egyedül, otthon, egy PC előtt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132) FattyDove válasza Somatom (#131) üzenetére


FattyDove
őstag

Ok boomer.

(#133) Somatom válasza FattyDove (#132) üzenetére


Somatom
veterán

A boomer az, aki nem egy szobában, PC előtt ülve tölti a szabadidejét? Vállalom. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134) FattyDove válasza Somatom (#133) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem, a boomer az, aki boomerként viselkedik.

(#135) Somatom válasza FattyDove (#134) üzenetére


Somatom
veterán

Bocs, még csak kezdő boomer vagyok! Hogyan viselkedik egy boomer?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136) MaCS_70 válasza FattyDove (#132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Személyeskedni azért nagyon nem kéne itt, pláne nem ilyen sértő hangnemben. :(

Mindaz alapján pedig, amit én itt Somatom kollégát olvasva megtudtam róla, ő aztán nem boomer -- sem az életkora (bár az talán közelít), sem a viselkedése alapján.

Azt pedig véglépp nem értem, hogy miért baj az, ha valaki még személyes emberi kapcsolatokban érzi jól magát. Ez lenne a normális.

MaCS (a szintén majdnem boomer)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#137) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A Samsung beindította a gyártást 3 nm-en.

Egy mondat a cikkből: "az alacsony kezdeti kihozatal miatt egyelőre a kínai PanSemi bitcoin bányász lapkamegrendeléseit teljesítheti a Samsung, a mobilos megoldások pedig később térhetnek át valamelyik 3 nm-es node-ra."

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#138) Somatom válasza MaCS_70 (#136) üzenetére


Somatom
veterán

Hagyd, engem szórakoztat! Ez csak akkor sértő, ha sértőnek gondolja. De, sztem fogalma sincs, hogy hogyan gondolja. Trendi mostanság boomerezni, de, hogy tulképp mit is jelent az adott szituban, az már nem szokott menni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#139) FattyDove válasza Somatom (#135) üzenetére


FattyDove
őstag

Mondjuk a #127, amit kiteljesítettél a 133-al.

#136MaCS_70: Az, hogy valakit boomernek nevezel se nem személyeskedés, se nem sértő, hanem a világképének a leírása.

[ Szerkesztve ]

(#140) Somatom válasza FattyDove (#139) üzenetére


Somatom
veterán

Szabadidőmben inkább bringázok, motorozok, utazgatok. Melóban meg azt csinálom, amit a gamer szabadidejében. Csak, nekem ezért fizetnek. Ezért írtam, hogy ha ez a világkép a boomerség, akkor szívesen felvállalom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141) MaCS_70 válasza FattyDove (#139) üzenetére


MaCS_70
félisten

Folytatok némi angol nyelvű levelezést és a nagyvilágból jelentős részben angolul szerzem be az információt.

A boomer az általam ismert angol anyanyelvi közegben az 1965 előtt született (baby boom, ugye...), kispolgári gondolkodású, fantáziátlan tömegpolgárt jelenti, az "OK Boomer" felütés pedig egyenértékű a "Jól van, öreg" leereszkedő, lesajnáló megszólítással.

Persze lehet, hogy nagyon eltérő megközelítések vannak forgalomban, de az általam ismert közegben a boomer az a "vén f@sz"-hoz konvergál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#142) t72killer válasza Somatom (#140) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, a hozzáállás, hogy lenézed azt, aki nem ezeket csinálja, hanem pl LAN-partyt szervez.

#141: [link]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#143) FattyDove válasza MaCS_70 (#141) üzenetére


FattyDove
őstag

Tehát leírtál egy fullra nem számító dolgot, hogy kicsit flexelj, majd leírtad, hogy nem érted a boomer kifejezést. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#144) fatal` válasza Somatom (#131) üzenetére


fatal`
titán

Igazad van, a kocsma az igazán hasznos dolog.

lol

#140: Ennyi erővel, ami igazán felesleges és környezetromboló az az utazgatás.

[ Szerkesztve ]

(#145) MaCS_70 válasza FattyDove (#143) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan értem a boomer kifejezést, mivel az angol anyanyelvű ismerőseim használják.

t72killer is belinkelte.

Lesajnáló jelző az idősebb generációra, utalva annak öreges gondolkodásmódjára. Az "OK boomer" egyértelműen sértő, de legalábbis degradáló.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#146) Somatom válasza t72killer (#142) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, akkor az ok boomer tulképp személyeskedés?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147) nubreed válasza Somatom (#78) üzenetére


nubreed
veterán

Oh eddig csak read only mode -ban voltam, de erre a mondatodra bekapcsolt nálam valami:
"Sztem egyáltalán nem lenne baj, ha az emberek nem PC -k előtt ülve szórakoznának."

Ki és milyen jogon határozza meg, hogy ki és milyen módon szórakozhat? Neked is van valamilyen hobbid, mindenkinek van valami, vagy kedvelt szórakozási formád. Te hogy éreznéd magad ha mindenki mástól a környezetedben mondjuk azt hallanád, hogy "sztem nem kéne ezt a hobbit/szórakozási formát űznöd..." ? Értjük, hogy neked nem pálya a pc gaming, de jobb lett volna ha megtartod magadnak, nagyon sok embernek meg igen. Én pl. a a hegymászókat nem értem, sosem értettem minek ezt erőltetni tudván, hogy nagyon csúnya vége is lehet a hobbijuknak, (végtagok lefagyása/elvesztése, halál, stb) de sosem szóltam be nekik emiatt sem élőszóban se írott formában.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#148) Pirosász válasza Somatom (#140) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Az a világkép a boomerség, hogy ha valaki olyat csinál amiről nekem már fingom sincs az hülyeség, és rossz.
Esetleg olvastam, hogy vannak játékfüggő gyerekek, akkor ez már csak ilyen. Mindenki otthon ülő aki játszik. Hát olvastam!

Ki is dobom a fixi bringámat, meg lemondom a szombati sütögetést, mert hát szoktam játszani is. 😁

(#149) nubreed válasza Somatom (#140) üzenetére


nubreed
veterán

Tehát te pénzért játszol de lenézed a nem profi gamereket, akiknek ez a hobbijuk. Hát ez k*rva szép... :W

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#150) Somatom válasza nubreed (#147) üzenetére


Somatom
veterán

Fogalomzavarban vagy. Amit leírtam, az a véleményem. Nem határozok én meg semmit, senkinek. Felőlem mindenki azt csinál, amit akar addig, amíg az én életemet nem befolyásolja. De, nyafogni egy hobbi ára miatt, sztem nonszensz. Egy új Harley most nyolc milla. Na és? Ha ennyi, hát ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.