Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Milyen típusút? Egy régebbi férfi és női trekking simán kijön ennyiből. Persze nem új gépre gondolok.

(#2) Zolaash


Zolaash
aktív tag

A gazdaságoséknál ennyiből ötöt kapsz... :D Persze olyanok is...

Rip and tear

(#3) lsebestyen


lsebestyen
addikt

szomabton lesz egy éve h ellopták a bringám:'( és az se volt olcsó, ha jól emlékszem 70rugóért vettük.csessze meg a rendőrség meg mindenki! volt kamera, "őrzött táruló" fuck

[ Szerkesztve ]

(#4) Kolondrum válasza szentkuti11 (#1) üzenetére

Klasszikus montit, 26-os méret, semmi extra (telók) csak ne kelljen megállni vele minden sarkon.

Teszkósat alapból nem vennék.

70k? Hahó bicikli! Ne motorról van szó! Én nagyon meglepődtem az árakon, nem is hittem el, elírásnak néztem. :F

[ Szerkesztve ]

(#5) Jofi81


Jofi81
őstag

Hát sajnos mint minden mást, egy normális kerékpárt is meg kell fizetni. Régen én sem tudtam elképzelni, hogy 100k-ért vegyek egyet, aztán mégis így alakult, de nem bántam meg egy percig sem. Pedig ez csak egy jó alsó-közép kategória. Lehet venni 25k-ért is, de azzal több a bosszúság, mint az öröm.

(#6) vans?


vans?
őstag

Hasznalt?

hábm bábm

(#7) Kolondrum válasza vans? (#6) üzenetére

Kizárt!

(#8) gabor85 válasza Kolondrum (#4) üzenetére


gabor85
őstag

maximálisan egyetértek. az egészséges életmódhoz tartozó eszközök pölö kerékpár, iszonyatosan drágák...
Haver asszem 5 éve vett 250k körüli bicót, elől hátul tárcsafékkel... Akkor még nem volt elterjedt (nálunk :P )

Praktikerben próbálkozz még...

(#9) zH.


zH.
senior tag

50-ből 2 normálisat újonnan? Kizárt.

Ez kb. 20k-ból csúcsvga-t kategória

[ Szerkesztve ]

just be

(#10) Kolondrum válasza gabor85 (#8) üzenetére

Még azért körbenézek, de érted, ha a használhatóak ennyibe vannak akkor mit kapok egy praktikerbe? Már értem miért nagy üzlet és miért vannak nagy bájk boltok, ebben nagy a pénz.

(#11) Akos96


Akos96
senior tag

Újonnan lehet kapni 50-ért EGY újat, ami teljesen megfelelő. Kettőt ennyiért tényleg nem. :(
Bicikliboltokban lehet érdeklődni, ott tudnak szolgálni olyan (alig) alig használt biciklivel, ami tökéletes, de néhány tízessel olcsóbb, mint az új. :K

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#12) Thome válasza Kolondrum (#7) üzenetére


Thome
addikt

Érdemes lenne a vaterkát nyálazni, árulnak ott magánszemélyek is újonnan ár alatt biciklit, ebben biztos vagyok. (Mint ahogy látok itt a ha-n is 200 ezres (bolti ár) notit újonnan, garanciával 140-ért)

(#13) vans? válasza Kolondrum (#7) üzenetére


vans?
őstag

Miert?

hábm bábm

(#14) lsebestyen válasza vans? (#13) üzenetére


lsebestyen
addikt

mert, lopottak, újrafestik a repedt vázat stb...

(#15) Tim82 válasza Kolondrum (#7) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha szabad kérdeznem, miért zárod ki a használtat?

Egy jobb állapotú bringát (itt főleg a váz a lényeg) 10-15k-ért megkapsz Vaterán. A nagygenerál megint kb. ennyi és már készen is vagy vele.

Nekem pl. ha újonnan vennék bringát, 80k alatt nem kapnék gyakorlatilag, mert a 195 cm-es magasságomhoz legalább 28" méret kell, a jobb bringák pedig onnantól kezdődnek árban. Így inkább vettem a Vaterán 11k-ért egy régi, masszív vázú bringát, amit elvittem felújíttatni, 14k-t kellett még pluszban rádobnom. (Ebben benne van, hogy hozzácsaptam hátsólámpát, kerékprizmát, csengőt is.)

Még lehet, hogy pedált fogok cseréltetni, mert erről elég könnyen lecsúszhat a lábam, meg saját kezűleg újrafestem a vázat, de ezzel készen is van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) Kolondrum válasza Tim82 (#15) üzenetére

Mert ez nem telefon. A montihoz nagyon nem értek.

(#17) Tim82 válasza Kolondrum (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincsen senki olyan ismerős, aki ért egy kicsit a bringákhoz és segítene?

Én a helyedben egyébként simán kérnék itt tanácsot, segítséget.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) mexicanraven válasza Kolondrum (#16) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Ha ragaszkodsz az újhoz, akkor ez talán kielégíti az igényeket.
Igaz 10k-val több, mint a keret, de abban biza nehéz gondolkozni manapság.

when the sun shines, we'll shine together

(#19) Vladi


Vladi
nagyúr

Ennyi az annyi. Nézz használtat. :U

Jah csajom cajgja most jár olyan 160k-nál. Pár apróságot vett rá, meg néhány alap dolog... :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) lsebestyen válasza mexicanraven (#18) üzenetére


lsebestyen
addikt

áá, ez rohadt drága...gondolom nem is alu vázas

(#21) Kolondrum válasza Tim82 (#17) üzenetére

Hm hm, nem rossz ötlet.

mexicanraven! MTB only. :R Teló nélküli.

(#22) maláj


maláj
őstag

én most csináltam egy MTB-ot magamnak ...
~ 40K-ból jött ki, festéssel, teleszkóp nélküli villával
ha szeretnél 1 képet róla majd csinálhatok a hétvégén :)

ismerősnek van eladó azt hiszem 35K-ért de az nekem pici volt

(#23) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Bringából csak használtat márpedig.

(#24) Tim82 válasza mexicanraven (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Heh, köszi, ezt elmentem. Kellene majd egy ilyen is. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hát itt second-hand használt, bejáratott MTB-t kapsz.

btw 50ért 2 újat impossible, de ne legyen igazam

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) mexicanraven válasza Tim82 (#24) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

:R :)

when the sun shines, we'll shine together

(#27) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azert ilyen draga, mert nem kell bele benzin.

En is anno 70ert vettem uj bringat, s akkor az meg csak alsokategoria volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) kbencee


kbencee
aktív tag

Én anno nagyon drágán vettem bringát. Ha most vennék, szinte kizárt, hogy újat szereznék be. Inkább szétnéznék Vaterán vagy valamely más aukciós oldalon, és a vételáron felül rászánnék egy nagyon picit a felújításra. Egy kis munkával sokkal olcsóbban ki lehet hozni így egy bringát.

(#29) JoeYi


JoeYi
őstag

auchan-os bicót kapsz ennyiért, ott 18-ért hirdetik darabját. De jó ha tudod, hogy ezekkel szemben nem szabad nagy elvárásokat támasztani.

Egy normális, első rugósvilla tag nélküli bringát kapsz meg 50 ezerért. Egy ilyenen alap jó minőségű Shimanó váltó és fék rendszer van, duplafalú felni és a hajtókar sem bóvli műanyag.

Egyszerűen a jó minőségű csapágyak, az erősített felni (ami nem áll nyolcasba az első hupli után) meg a fokozat váltó (amin csak pöckölnöd kell egyet és beáll a megfelelő hekyre) az ennyibe kerül.

A 150e Ft alatti bringákon pedig nem nagyon látsz teleszkópot, azok rugós villák többnyire. Kátyúk tompítására és padkázás enyhítésére alkalmasak csak, mert sokkal keményebbek, ridegebbek mint a gázos/olaj teleszkópok.

És bár csak egy bicikli, de gondolj bele, hogy egy vékony csószerkezet két kerékkel aminek bírnia kell 90-100 akár 120 kilót is, ezért is drága a drága

(#30) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezt is meg lehet tanulni, mint minden mást. Én a 18 éves Csepel versenybicajjal tökéletesen elvagyok. Karban kell tartani, ennyi. Sokkal könnyebb, mint egy mtb, és simán le lehet vele gyorsulni őket. De még a 25 éves Campingem is megvan, tökéletesen használható, igazi piacra járó málhás szamár. 2 éve újrafestettem, raktam rá matricát, olyan mint az új. Gyakorlatilag elpusztíthatatlan. Nem tudom, most mennyire tartós bicikliket gyárt a Schwinn, de a régiek nagyon időtállóak. Tudom, te mtb-t keresel, az is van sok használt. Kevés pénzből fel lehet újítani, egy flakon festékspré bőven elég egy bicajra, és elég szép eredményt ad. Még vesz pár alkatrészt az ember, és van egy megbízható bicaja jó áron.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#31) Kolondrum

Na ő lenne a régi:
[link]
[link]
felújítás? :F

(#32) cyanide válasza Kolondrum (#31) üzenetére

Ez egy príma bringa. Elviszed bicikli szerelőhöz. Max 1 tizesért rendbe teszi, szerintem. Azzal ne foglalkozz, hogy nem korszerű. Ha nem túrázni kell és nem a bringa fétisedet akarod vele ápolni, akkor városban közlekedő eszköznek ennél jobbat nem is szabad használni. Fogjon a fék, legyen kenőanyag a csapágyakban ennyi a követelmény. Szerintem.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#33) Kolondrum válasza cyanide (#32) üzenetére

(#34) cyanide válasza Kolondrum (#33) üzenetére

Hát. Határeset. Szerintem a
gumicsere lehet a leghúzósabb tétel. ~6-8k
új hajtómű 3k körül
ülés 2-3k
lánc 1k
fékpofa nem drága
hátsó tengely el van törve, pár 100Ft körül lehet
+munkadíj.
Ez nem ajánlat volt, csak kibicelek. :) Aztán lehet nagyon hülyeségeket mondtam. Csak szerintem felesleges esőben, sárban sós latyakban, lestrapálni egy drága bringát, amit ugyan úgy ellophatnak fél perc alatt. És közben nem érsz oda sehova 2-szer olyan gyorsan.

Az nem tiszta nekem, hogy munkába járáshoz, helyi közlekedés helyettesítésére kell a bringa vagy kikapcsolódásnak. Ha kikapcsolódásnak, akkor viszont lehet tényleg zsebbe nyúlósabb és érdemes venni egy(2) jobb bringát, mert több időt töltesz rajta és marha zavaróak lesznek a hibái. Valamint, ha van igényed a minőségre, amit az olcsóság nem tud feledtetni, akkor is a jobb bringával leszel boldogabb.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#35) JoeYi válasza Kolondrum (#33) üzenetére


JoeYi
őstag

én ezt enném rá:
duplafalú felnik: 2*3k
slick gumik: 2*1.5k (mert városban teljesen felesleges a terepgumi, és nagy a gördülési ellenállása)
nyereg: 6k (de lehet drágább is, elvégre ez fogja törni a popód)
erősített nyeregcső: 3k (mondjuk ha 80 kiló alatt vagy akkor nem kell)
fogaskerék+lánc csere: 12k

persze praktikus lenne még egy újrabóvdenezés is, az párszáz ft

(#36) Kolondrum válasza JoeYi (#35) üzenetére

Már jön az új! Tárgytalan, sőt talán meg is válok a régitől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.