Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) TazLeacher válasza Nyugdíjas (#22) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Visszakötök: :D

n+1-edik albérletben lakom,de ezt még nem tapasztaltam sosem. Tény, hogy kedvelem a minimált, alig van bútorom, azok mondjuk igényesek,de ennyi bútort bárhova el tudsz helyezni. Ha nem akarsz x kispolcot, meg anyámtyúkját, akkor azért ez nem para.

Minden bútort el lehet helyezni, csak kérdés, hogy hogy. Egy 2m-es gardróbszekrényt, amit a hálóba vettél, nem biztos, hogy a köv lakásba be tudod vinni, hiszen lehet kisebb lesz a háló. Persze, lehet úgy is albérletet választani, de az már nem a "mozgástér" kategória. És igen, egy költözés esetében saját lakás esetén is előfordulhat ez, csak saját lakás esetén jóval ritkább a költözés.

El szabad felejteni a kamu, hazug kézből zsebbe albérleteket. Szerződés, azt' jónapot.
Ha aláírsz egy 1 éves szerződést, továbbra sem tudod, hogy 1 évig fogsz ott lakni, és akkor "kiraknak", vagy 3 évig...

Egyik tulaj sem akart ebbe eddig még beleszólni. Lehet csak szerencsém volt. Teszem hozzá nem dohányzom, ez biztos hogy nagyban könnyiti a helyzetem. Házillatom sincs, ez a másik ami para szokott lenni.
A mellettünk lévő lakás ki van adva, és tilos a dohányzás, így kint dohányoznak a folyosón. Folyamatos problémaforrás, mert a többi lakó meg nem kamázza a folyosón dohányzást. Én meg háziállat párti vagyok, mindig is volt, mindig is lesz.

Azt mondanám látatlanban, hogy vagy én egy másik bolygón bérelek lakásokat, vagy te voltál eddig szerencsétlen.
Egyszerű példa: hűtő, sütő. Vagy mindig viszed magaddal őket (ami nem minden esetben megoldható, mert lehet van az albérletben, és a tulaj nem tudja hova tenni), vagy olyat használsz, ami van. Nem mindegy, hogy kerámialapos fél éves tűzhely vagy 8 éves házgyári. De ez igény kérdése...(kád, mosdó, csempe...ezekről beszélek, nem a bútorról)

Nincs igényem arra, hogy tulajdonomnak tekintsek pár tonna téglát.
Annak a pár tonna téglának jópár év múlva komoly értéke lesz, és talán ezzel megkönnyíthetem a gyerekem, vagy az unokám sorsát, akinek ennyivel könnyebb lesz elindúlni. Nekem ez is fontos, mert az én életem egyszer véget ér, de optimális esetben maradnak utánam mások, és nem mindegy, hogy ők utána hogy élnek, megint szemlélet kérdése.

Szerződés.
Aláírsz egy szerződést 1 évre, de 10 hónap múlva közlik, hogy menni kell, mert a tulajnak sűrgősen kell a KP, és valaki megvenné a lakást. Bíróságra fogsz járkálni e miatt? Meg rendőrségre, modnjuk 2 hónapért? Megéri? Ez nem egy jó elfogalaltáság. Max kifizeti a fennmaradó 2 hónapot és egálban vagytok. Csak 80K nem kárpótol, hogy kereshetsz helyet.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.