Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Nyugdíjas válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy picit rádkötök, jó? :D

- Soha nem lesz egy normális bútorod, mert nem biztos, hogy jó lesz másik lakásba
n+1-edik albérletben lakom,de ezt még nem tapasztaltam sosem. Tény, hogy kedvelem a minimált, alig van bútorom, azok mondjuk igényesek,de ennyi bútort bárhova el tudsz helyezni. Ha nem akarsz x kispolcot, meg anyámtyúkját, akkor azért ez nem para.

- Soha nem fog úgy kinézni a lakás, ahogy szeretnéd, mert nem tudod meddig fogsz ott élni
El szabad felejteni a kamu, hazug kézből zsebbe albérleteket. Szerződés, azt' jónapot.

- Minig egy másik ember kénye-kedve szerint élsz (pl. ne dohányozz a lakásban...)
Egyik tulaj sem akart ebbe eddig még beleszólni. Lehet csak szerencsém volt. Teszem hozzá nem dohányzom, ez biztos hogy nagyban könnyiti a helyzetem. Házillatom sincs, ez a másik ami para szokott lenni.

- A folyamatos bizonytalanság, állandó költözködés
- A lakás felszerelése nem a te igényeidet, hanem a tulajét szolgálja

Ezeket nem is értem :) Azt mondanám látatlanban, hogy vagy én egy másik bolygón bérelek lakásokat, vagy te voltál eddig szerencsétlen.

- A kifizetett pénz lényegében megy a kukába, soha semmi haszna nem lesz
Fizetsz, kapsz érte egy szolgáltatás. Mint a telefon, vagy a net. Hol itt a gond? Persze a szemléletben, ezért is irja a post eleve, hogy ez egy "vallási" kérdés. És milyen igaz... :) Nincs igényem arra, hogy tulajdonomnak tekintsek pár tonna téglát. Nem szeretek, és nem is ragaszkodok a tulajdonaimhoz. Nincs autóm, nem is lesz, valószinüleg az ingatlannal is ez a helyzet fog fennállni. Valahogy külön zavar is, ha le vagyok kötve az ilyesmikkel.

- Az albérlet ára emelkedik
- Még, ha mindig időben is fizetsz, lehet szólnak, hogy kiraknak

Szerződés.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.