Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Egyetértek a problémával. Az egy dolog, hogy az embereknek joguk van hülyének lenni és a legtöbben élnek is a jogukkal, viszont hatóságilag tiltani kellene az efféle haszontalan szaroknak az árusítását. Vagy ne ebben a formában árulják, hanem pl konnektorba dugható kvarckijelzős kütyü. Aztán akinek erre van szüksége, az megveszi.

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

"Megvettem ezt a telefont, cselekedtem jól és tanácsot adtam másoknak."

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Amíg veszik ès nem tíltott, addig árulni fogják.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) sonar


sonar
addikt

UA, mint a tv-s pénz energia küldés stb...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Nincs ezzel semmi gond, figyelni kellett volna az oskolában.

(#6) bambano válasza Lauda (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"az embereknek joguk van hülyének lenni": ebben mostanában nem vagyok annyira biztos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Jog a hülyeséghez.

Szerintem a hülyeséghez való jogot a következő mondat tükrében szabad csak górcső alá vennünk:

Think global, act local.

Tehát jogom van a hülyeséghez akkor és addig, amíg azzal nem veszélyeztetek magamon kívül mást, és amíg azzal nem sodrok veszélybe vagy nem pazarolok értelmetlenül - szerintem.

Tehát betehetem a cipőmet a hűtőbe, ha mindig szeretem, hogy hideg a cipőm és nem zavar, hogy a tejföl és a szalámi közé becsúsztatva intenzív aromacsere jön létre az aprócska elzárt légtérben, de amint a szalámi ennek köszönhetően megpenészedik, vagy amint a csukámat a mikróba teszem véletlenül és az ki talál gyulladni, szerintem a zártosztály indokolttá válik.

Aki ilyent árul, az még csak hagyján. Persze, erkölcstelen... De mennyivel erkölcstelenebb a rettegő, kétségbeesett halálos betegeknek és rokonaiknak gyógyulást hazudva szemetet eladni, hogy adott esetben a bizonyítottan eredményesebb terápiát akár el is hagyják? Mennyivel etikusabb az idős néniknek kamu gyógypaplant eladni, akár csak másfél-két-háromszoros áron? Az összes ember haszonra tör, de a "határ" mindenkiben máshol leledzik, hogy mi az a tett, ami már az ő gyomrát is megfeküdné. Pszichopaták, akiket ez az egész nem érdekel, mindig lesznek. A homeopátia-rajongók pedig majd kitartanak valameddig. Mert eltűnt a piócás ember, a lobotómia, és az utcán végzett szemműtét is.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#8) bambano válasza bambano (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

idézet az alaptörvényből: "O) cikk: mindenki felelős önmagáért, képességei és lehetőségei szerint köteles az állami és közösségi feladatok ellátásához hozzájárulni."

szóval meg kellene beszélni, hogy jogod van-e hülyének lenni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Wesder válasza bambano (#8) üzenetére


Wesder
félisten

:C

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) Rive válasza bambano (#8) üzenetére


Rive
veterán

...köteles az állami és közösségi feladatok ellátásához hozzájárulni

ÁFA-befizetést generál, tehát pontosan az alaptörvény szellemiségében jár el - öngól, vagy mi :W

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Leleplező cikk

maga az eszköz hirdetése,forgalmazása sok jogi problémát vet amúgy fel...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12) Pete55555 válasza Lauda (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

Teljesen egyetértek veled, ugyanakkor hozzáteszem: Zárt osztályba küldeném azt aki ezeket árusítja(vagy inkább börtön), de azt is aki ezeket megveszi...

...Szeretem leracsniztatni...

(#13) Wesder válasza st3v3np3t3r (#11) üzenetére


Wesder
félisten

LOL

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) Wesder válasza st3v3np3t3r (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Kb olyan mint az a kis szutyok "hősugárzó" amit úgy reklámoznak, hogy befűti a 20m²-es szobát. :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) #90088192


#90088192
törölt tag

Szerintem csak a használati útmutató nem jó hozza, hiszen ha minden aljzatba bedugsz egy ilyen kacatot akkor nincs szabad ajzat így csökkentve a fogyasztást...Ennyi a trükk...Csak hat az emberi elme ezt mar nem tudja feldolgozni :C

(#16) Alpi.


Alpi.
addikt

Megcsörren a telefon, felveszem. A vonal másik végén egy ember időpontot kér a szervízbe. Egy fogyasztáscsökkentő mágnest szeretne cseréltetni egy nagyobbra. Leegyeztetjük, eljön az idő, megérkezik emberünk. Én előtte napokig mormoltam, hogy "nem kérdezünk rá, nem kérdezünk rá..". Mikor kiderül, hogy mérnök végzettségű, nem bírom ki, rákérdezek. A válasz : "Annyi haveromnak van, tuti nem hülyeség !"
Ez megtörtént eset, így ahogy leírtam. Valahol az évek folyamán elhagyjuk a józan paraszti gondolkodást, elnyomjuk az ösztönt, sőt egyre több embernek sikerül a gondolkodás összes típusától megszabadulnia úgy tűnik. Nem divat már, na... :(

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#17) Lauda válasza bambano (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek konkrétan semmi köze ahhoz, hogy jogod van-e hülyének lenni.

De ha nagyon megerőltetem magam:

képességei és lehetőségei szerint

Tehát egy hülye, csak hülyeként tud ezekben részt venni, mivel máshogy nem tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.