Hirdetés

2019. október 18., péntek

Gyorskeresés

(#1) imibogyo

imibogyo
(veterán)

Ha ezt egy pár hónapja levédettem volna, amikor először említettem valamelyik topikban, mint megoldást az M.2.-es SSD melegedésére..... :B

ELADÓ: Creality Ender-5 3d nyomtató upgrade cuccokkal + bontatlan filamentekkel - 95.000 Ft

(#2) Pinky Demon válasza imibogyo (#1) üzenetére

Pinky Demon
(addikt)

... akkor valoszinuleg mar ugyis elkestel volna.

(#3) darealkilla

darealkilla
(tag)

én vagyok az ördög

(#4) IgnisFatuus

IgnisFatuus
(aktív tag)

Nah, mire barkácsoltam egyet az SSD-re, addigra elkészült a szép gyártói változat! :)
Pár bordát azért tehettek volna rá, de azért így sem rossz.

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#5) gyiku válasza darealkilla (#3) üzenetére

gyiku
(nagyúr)

ennyi :DDD

hüllő

(#6) IgnisFatuus válasza darealkilla (#3) üzenetére

IgnisFatuus
(aktív tag)

Ok, de oda az SSD címkéje, amivel oda a garancia...ezt figyelembe véve van értelme az egyben bordának vastag hővezetővel, az SSD rögzítőcsavarjával megfogatva..

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#7) jerry311 válasza IgnisFatuus (#6) üzenetére

jerry311
(veterán)

Ha rendesen van hűtve, akkor kisebb az esélye, hogy szükség lesz a garancia igénybevételére.
Meg aztán a garanciális feltételek is lehetnek olyanok, mintha nem is lennének. Legutóbb egy vinyót kukáztam garis csere helyett, mert már csak gyártói gari volt rá. Postával meg minden szirrel-szarral együtt majdnem annyiba került volna, mint egy új vinyó.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/ - League of Legends: spambox

(#8) dementor

dementor
(aktív tag)

Tiszteletre méltó dolog. Jó, hogy végre valamely gyártó erre is gondol. Már a 2.5" méretű nagyobb teljesítményű meghajtóktól kezdődően ismert a melegedés jelensége, ami ugye természetes. Kezelni kell és kész.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#9) IgnisFatuus válasza jerry311 (#7) üzenetére

IgnisFatuus
(aktív tag)

Nem hiszem, hogy csak a hűtés miatt lehet garanciális problémája egy SSD-nek.
Eddig nem volt IT-ban garanciális ügyintézéssel problémám... a nagyker mindig rendes volt. ;)

(#10) Locutus válasza imibogyo (#1) üzenetére

Locutus
(veterán)

Akkor én nyertem, mert én már meg is csináltam a nyáron ezt, fasza kis kínai alu bordákkal, meg kétoldalú hővezető ragasztóval :)

Pedig nekem nem is tolja rá a GPU a melegét, de mégis elég necc volt a hőfoka alatta. Képzelem mit művelhet egy mégoly divatos, ám melegét "bentreszétfosós" vga, egy alá temetett 950proval mondjuk...

Csak ez a 3 kis borda vagy 10 fokot jelent. Alattuk a matricát le se szedtem mert úgy láttam az is valami fém réteges, mintha direkt hőelvezetős lenne.

[ Szerkesztve ]

eredeti Gentle Typhoon AP15 - 3db eladó

(#11) Balika911 válasza jerry311 (#7) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Arra számítanék, hogy ez az MSI féle dolog is segít a hűtésben, viszont a garancia így biztos nem sérül. A házilag felpakolt borda is egy megoldás, de nekem egyrészt nagyon barkács, másrészt pedig nem alapoznék arra, amit a garanciáról írtál, mert az ördög nem alszik.

(#12) IgnisFatuus válasza Locutus (#10) üzenetére

IgnisFatuus
(aktív tag)

Ezért raktam a 2-es M.2-es foglalatba, mert onnan a VGA lefele húzza a meleget és tolja ki a házból.
Egy méretes bordát raktam rá, mert nem akartam a címkét levenni vagy a címkére fixen bordát ragasztani. (kivágtam a PICe slot helyét belőle ami útba esett és kerítettem egy hosszabb csavart az SSD rögzítő anyába...)
Egyébként soha sem láttam magas hőmérsékletűnek az SSD-t, de ezek szerint azért nem, mert csökkentette a teljesítményt ügyesen.... :((

[ Szerkesztve ]

(#13) whiteman0524 válasza Locutus (#10) üzenetére

whiteman0524
(aktív tag)

Én azt nem értem miért pont oda a GPU mellé van elhelyezve az az M.2 slot. A Mini-ITX-es lapokon például helyhiány miatt a lap hátuljára rakják. Megoldhatnák hasonlóan a nagyobb lapokon is, és akkor nem fújná rá semmi se a meleg levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ruuwa

Ruuwa
(tag)

Inkább raknák a PCI-E csatlakozók fölé az M.2-t. Gyakorlatilag bárhol máshol jobb helye lenne hűtés szempontjából, mint a GPU hűtőbordájával egy szinten. Egy filléres kis lemezke pont semmit sem fog érni, ha 1-1,5 centire ott vannak a GPU ~65-80°C-os lamellái.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#15) DNReNTi válasza Locutus (#10) üzenetére

DNReNTi
(őstag)

Szíp iparosmunka kérem! :C Ráadásul gondolom megállt vagy 300 forintba.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16) Locutus válasza DNReNTi (#15) üzenetére

Locutus
(veterán)

300Ft? :D Szerintem annyi volt az egész zacskó borda kb, aminek a negyedét ha felhasználtam :DDD

(#17) gyiku válasza Locutus (#10) üzenetére

gyiku
(nagyúr)

azert a 950pro-t nem kell tulmisztifikalni. nekem van, koszoni szepen jol elvan extra hutes nelkul is.

hüllő

(#18) IgnisFatuus válasza gyiku (#17) üzenetére

IgnisFatuus
(aktív tag)

Így van, de mint kiderült, ez a sebesség rovására megy...

(#19) R9DEON válasza imibogyo (#1) üzenetére

R9DEON
(senior tag)

Nem értél volna el vele semmit mert a hűtő használata egy melegedő alkatrészen nem egy levédhető dolog vagy ha mégis már rég megtették ezen kívül a passzív hűtő is régi darab.

(#20) imibogyo

imibogyo
(veterán)

Hát ha az első hozzászólásommal nem is, de egy irónia-detektorral úgy látom még komoly sikereket érhetnék el ebben az országban.... :DDD

(#10) Locutus: nekem meg nincs M2-es SSD-m (február óta), így nem is volt mire megcsinálnom. Pedig ilyen kis bordából nekem is van elfekvőben pár száz darabom... :K

ELADÓ: Creality Ender-5 3d nyomtató upgrade cuccokkal + bontatlan filamentekkel - 95.000 Ft

(#21) Laraxior

Laraxior
(titán)

Nekem is van :D

Sőt, egy ismerősnek is, szintén pH!-s

[ Szerkesztve ]

Honda CBR 600 RR - OPEL INSIGNIA - "...nem jó, de nem is tragikus..."

(#22) Balu77

Balu77
(senior tag)

Csak halkan megjegyzem, hogy elég ezeken az ssd-ken leginkább a vezérlőt hűteni, mert az melegszik annyira. A memória chipeknek viszont kifejezetten jobb, ha 40 fok felett vannak, mivel a magasabb működési hőmérsékleten mennek jobban. Ennek egy házi teszttel utána is jártam, azaz a borda fölé még raktam egy hűtőventit. Gyönyörűen lehűtötte, de bizony lassabb lett tőle!! Szóval nem kell az egészet teleszórni bordával, elég a vezérlő egységet. A saját tesztemhez egy samsung pm951-et használtam.

izé

(#23) beef

beef
(senior tag)

Azért kíváncsi lennék, hogy ez a minimális felület növelés mennyit is segít?
Nyugodtan rakhattak volna rá normális bordázatot, de lehet kell valami újítás a V2.0-ra is...

(#24) pubyy válasza Balu77 (#22) üzenetére

pubyy
(tag)

Sőőőt ha túlhűtöd, mondjuk -274 C fokra, na ott nézd meg milyen lassú lett :K :K
Amúgy nem értem, hogy a barkács-megoldásokon miért raktátok a bordákat a levegőmozgásra merőleges elrendezésben ?

[ Szerkesztve ]

(#25) Balika911 válasza pubyy (#24) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A légáramlással párhuzamosan van az, a ventilátor éppen áthúzza rajta a levegőt. (Ilyenkor nem száll fölfelé a meleg levegő.)

(#26) pubyy válasza Balika911 (#25) üzenetére

pubyy
(tag)

tulajdonképpen igazad van mert abban a részben a GPU hűtőventilátora dominál a légáramlatot tekintve és nem a ház hűtőventilátora ami előről-hátulra irányú légmozgást szeretne kialakítani.
( egyébként mindig is utáltam ezt a millllllió ventilátoros kialakítást, mert szerencsétlen levegő azt sem tudja honnan hova menjen. Aztán a júzer meg csak csodálkozik hogy beleölt sok pénzt a tucat légkavaróba, de csak hangosabb lett a rendszer, meg talán még melegebb is...)

(#27) Balika911 válasza pubyy (#26) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Igen, az nem jó amikor össze-vissza dolgoznak a ventilátorok.

Egyébként csak Laraxior képét néztem, arra gondoltam, hogy ott a házventilátor az, amelyik áthúzza rajta a levegőt. De most látom, a többi képen meg éppen máshogy áll a borda. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Locutus válasza Balika911 (#27) üzenetére

Locutus
(veterán)

Nem húz ezeken semmit se egyik venti se. Max ha közvetlen közel lenne téve hozzájuk valami.
Ott az alaplapon minimális légáramlat lesz csak a bordákon, tehát majdnem mindegy hogy vannak rászerelve. Sokkal inkább a megnövelt hőleadó felület játszik szerepet csak.
Ha az én képemet megnézed, ott a kép alján az egy A9-es venti, ami GPU-ra fúj, vagyis inkább alata felette átterel némi levegőt. Na ezért van keresztbe a kis borda is az SSD-n. Az első vagy a hátsó házventik ott bizony semmi légmozgást nem generálnának.

(#29) Vladi

Vladi
(nagyúr)

Tudtam, éreztem, vártam, hogy ez bekövetkezzen. :U

(#10) Locutus:

A 10 fok mennyire mennyire lett annyi?

[ Szerkesztve ]

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#30) caprine válasza Locutus (#10) üzenetére

caprine
(aktív tag)

Én a helyedben lefujtam volna feketére a bordákat. Elméletileg 10-15%-al jobban hül mint így natur fém színben.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#31) jerry311 válasza caprine (#30) üzenetére

jerry311
(veterán)

Attól függ milyen festékkel, milyen vastagon.
De ha már aluminium, akkor inkább feketére oxálni, mint festeni.
Egyébként meg kb. mindegy, ilyen alacsony hőmérsékleten a hősugársáz még jelentéktelen tényező.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/ - League of Legends: spambox

(#32) Locutus válasza Vladi (#29) üzenetére

Locutus
(veterán)

Előzőleg intenzív játék alatt, amikor a GPU is meleg volt, elment 65-70 fokig is.
Azóta 50-55 fölött nem láttam még a Predatort.

(#33) Vladi válasza Locutus (#32) üzenetére

Vladi
(nagyúr)

Az jó sok. Nemrég még viccelődtünk azon, hogy lassan átolvasztja az alaplapot. :D
Még ha némi port rászámolsz meg valami fújja rá a meleget, simán 100+c :Y

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#34) Locutus válasza Vladi (#33) üzenetére

Locutus
(veterán)

Pontosan. Egy "megfelelő" VGA-val, ami csak úgy ledobja magáról a meleget mindenfelé bent a házban, így pont oda is nem keveset, simán throttlingol valszeg az összes combosabb SSD.

(#35) darealkilla válasza Vladi (#33) üzenetére

darealkilla
(tag)

70 vagy 75 foknál kezdi a samu visszavenni a vezérlő órajelét

én vagyok az ördög

(#36) pubyy válasza Locutus (#34) üzenetére

pubyy
(tag)

egy "megfelelő" VGA ahogy írtad, pont ide hajigálja a meleget, abban az esetben a kis borda nem hőleadó, hanem hőfelvevő felület :)

(#37) fonix232 válasza IgnisFatuus (#6) üzenetére

fonix232
(aktív tag)

Legtöbb helyen elfogadják a csomagolást is, a címke nem kötelező. Ugyan ez van a RAM-oknál, ahol szépen végigcímkézik, és esélyed nincs a címke levétele nélkül hűtőbordát tenni rá.

Mert csak.

(#38) Pmester024

Pmester024
(újonc)

Sziasztok!

Én most ilyet használok:

Ezzel is játék közben a videókártya hője miatt 52 fokig felmegy a hőmérséklet. A videókártya pcie slotja az m.2 slot alatt van.
Van más megoldás amivel javítható hogy ilyenkor is 50 fok alatt maradjon?
Több ventilátort már nem győzök berakni a házba = )

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.