Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Ha ezt egy pár hónapja levédettem volna, amikor először említettem valamelyik topikban, mint megoldást az M.2.-es SSD melegedésére..... :B

(#2) Cathulhu válasza imibogyo (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

... akkor valoszinuleg mar ugyis elkestel volna.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3) darealkilla


darealkilla
aktív tag

én vagyok az ördög

(#4) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Nah, mire barkácsoltam egyet az SSD-re, addigra elkészült a szép gyártói változat! :)
Pár bordát azért tehettek volna rá, de azért így sem rossz.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#5) gyiku válasza darealkilla (#3) üzenetére


gyiku
nagyúr

ennyi :DDD

hüllő

(#6) IgnisFatuus válasza darealkilla (#3) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ok, de oda az SSD címkéje, amivel oda a garancia...ezt figyelembe véve van értelme az egyben bordának vastag hővezetővel, az SSD rögzítőcsavarjával megfogatva..

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#7) jerry311 válasza IgnisFatuus (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha rendesen van hűtve, akkor kisebb az esélye, hogy szükség lesz a garancia igénybevételére.
Meg aztán a garanciális feltételek is lehetnek olyanok, mintha nem is lennének. Legutóbb egy vinyót kukáztam garis csere helyett, mert már csak gyártói gari volt rá. Postával meg minden szirrel-szarral együtt majdnem annyiba került volna, mint egy új vinyó.

(#8) dementor


dementor
senior tag

Tiszteletre méltó dolog. Jó, hogy végre valamely gyártó erre is gondol. Már a 2.5" méretű nagyobb teljesítményű meghajtóktól kezdődően ismert a melegedés jelensége, ami ugye természetes. Kezelni kell és kész.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#9) IgnisFatuus válasza jerry311 (#7) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Nem hiszem, hogy csak a hűtés miatt lehet garanciális problémája egy SSD-nek.
Eddig nem volt IT-ban garanciális ügyintézéssel problémám... a nagyker mindig rendes volt. ;)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#10) Locutus válasza imibogyo (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor én nyertem, mert én már meg is csináltam a nyáron ezt, fasza kis kínai alu bordákkal, meg kétoldalú hővezető ragasztóval :)

Pedig nekem nem is tolja rá a GPU a melegét, de mégis elég necc volt a hőfoka alatta. Képzelem mit művelhet egy mégoly divatos, ám melegét "bentreszétfosós" vga, egy alá temetett 950proval mondjuk...

Csak ez a 3 kis borda vagy 10 fokot jelent. Alattuk a matricát le se szedtem mert úgy láttam az is valami fém réteges, mintha direkt hőelvezetős lenne.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11) #72042496 válasza jerry311 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Arra számítanék, hogy ez az MSI féle dolog is segít a hűtésben, viszont a garancia így biztos nem sérül. A házilag felpakolt borda is egy megoldás, de nekem egyrészt nagyon barkács, másrészt pedig nem alapoznék arra, amit a garanciáról írtál, mert az ördög nem alszik.

(#12) IgnisFatuus válasza Locutus (#10) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ezért raktam a 2-es M.2-es foglalatba, mert onnan a VGA lefele húzza a meleget és tolja ki a házból.
Egy méretes bordát raktam rá, mert nem akartam a címkét levenni vagy a címkére fixen bordát ragasztani. (kivágtam a PICe slot helyét belőle ami útba esett és kerítettem egy hosszabb csavart az SSD rögzítő anyába...)
Egyébként soha sem láttam magas hőmérsékletűnek az SSD-t, de ezek szerint azért nem, mert csökkentette a teljesítményt ügyesen.... :((

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#13) whiteman0524 válasza Locutus (#10) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Én azt nem értem miért pont oda a GPU mellé van elhelyezve az az M.2 slot. A Mini-ITX-es lapokon például helyhiány miatt a lap hátuljára rakják. Megoldhatnák hasonlóan a nagyobb lapokon is, és akkor nem fújná rá semmi se a meleg levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ruuwa


Ruuwa
tag

Inkább raknák a PCI-E csatlakozók fölé az M.2-t. Gyakorlatilag bárhol máshol jobb helye lenne hűtés szempontjából, mint a GPU hűtőbordájával egy szinten. Egy filléres kis lemezke pont semmit sem fog érni, ha 1-1,5 centire ott vannak a GPU ~65-80°C-os lamellái.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#15) DNReNTi válasza Locutus (#10) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szíp iparosmunka kérem! :C Ráadásul gondolom megállt vagy 300 forintba.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16) Locutus válasza DNReNTi (#15) üzenetére


Locutus
veterán

300Ft? :D Szerintem annyi volt az egész zacskó borda kb, aminek a negyedét ha felhasználtam :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17) gyiku válasza Locutus (#10) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert a 950pro-t nem kell tulmisztifikalni. nekem van, koszoni szepen jol elvan extra hutes nelkul is.

hüllő

(#18) IgnisFatuus válasza gyiku (#17) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Így van, de mint kiderült, ez a sebesség rovására megy...

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#19) R9DEON válasza imibogyo (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem értél volna el vele semmit mert a hűtő használata egy melegedő alkatrészen nem egy levédhető dolog vagy ha mégis már rég megtették ezen kívül a passzív hűtő is régi darab.

(#20) imibogyo


imibogyo
veterán

Hát ha az első hozzászólásommal nem is, de egy irónia-detektorral úgy látom még komoly sikereket érhetnék el ebben az országban.... :DDD

(#10) Locutus: nekem meg nincs M2-es SSD-m (február óta), így nem is volt mire megcsinálnom. Pedig ilyen kis bordából nekem is van elfekvőben pár száz darabom... :K

(#21) Laraxior


Laraxior
titán

Nekem is van :D

Sőt, egy ismerősnek is, szintén pH!-s

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22) Balu77


Balu77
őstag

Csak halkan megjegyzem, hogy elég ezeken az ssd-ken leginkább a vezérlőt hűteni, mert az melegszik annyira. A memória chipeknek viszont kifejezetten jobb, ha 40 fok felett vannak, mivel a magasabb működési hőmérsékleten mennek jobban. Ennek egy házi teszttel utána is jártam, azaz a borda fölé még raktam egy hűtőventit. Gyönyörűen lehűtötte, de bizony lassabb lett tőle!! Szóval nem kell az egészet teleszórni bordával, elég a vezérlő egységet. A saját tesztemhez egy samsung pm951-et használtam.

izé

(#23) beef


beef
őstag

Azért kíváncsi lennék, hogy ez a minimális felület növelés mennyit is segít?
Nyugodtan rakhattak volna rá normális bordázatot, de lehet kell valami újítás a V2.0-ra is...

(#24) pubyy válasza Balu77 (#22) üzenetére


pubyy
tag

Sőőőt ha túlhűtöd, mondjuk -274 C fokra, na ott nézd meg milyen lassú lett :K :K
Amúgy nem értem, hogy a barkács-megoldásokon miért raktátok a bordákat a levegőmozgásra merőleges elrendezésben ?

[ Szerkesztve ]

(#25) #72042496 válasza pubyy (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

A légáramlással párhuzamosan van az, a ventilátor éppen áthúzza rajta a levegőt. (Ilyenkor nem száll fölfelé a meleg levegő.)

(#26) pubyy válasza #72042496 (#25) üzenetére


pubyy
tag

tulajdonképpen igazad van mert abban a részben a GPU hűtőventilátora dominál a légáramlatot tekintve és nem a ház hűtőventilátora ami előről-hátulra irányú légmozgást szeretne kialakítani.
( egyébként mindig is utáltam ezt a millllllió ventilátoros kialakítást, mert szerencsétlen levegő azt sem tudja honnan hova menjen. Aztán a júzer meg csak csodálkozik hogy beleölt sok pénzt a tucat légkavaróba, de csak hangosabb lett a rendszer, meg talán még melegebb is...)

(#27) #72042496 válasza pubyy (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, az nem jó amikor össze-vissza dolgoznak a ventilátorok.

Egyébként csak Laraxior képét néztem, arra gondoltam, hogy ott a házventilátor az, amelyik áthúzza rajta a levegőt. De most látom, a többi képen meg éppen máshogy áll a borda. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Locutus válasza #72042496 (#27) üzenetére


Locutus
veterán

Nem húz ezeken semmit se egyik venti se. Max ha közvetlen közel lenne téve hozzájuk valami.
Ott az alaplapon minimális légáramlat lesz csak a bordákon, tehát majdnem mindegy hogy vannak rászerelve. Sokkal inkább a megnövelt hőleadó felület játszik szerepet csak.
Ha az én képemet megnézed, ott a kép alján az egy A9-es venti, ami GPU-ra fúj, vagyis inkább alata felette átterel némi levegőt. Na ezért van keresztbe a kis borda is az SSD-n. Az első vagy a hátsó házventik ott bizony semmi légmozgást nem generálnának.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29) Vladi


Vladi
nagyúr

Tudtam, éreztem, vártam, hogy ez bekövetkezzen. :U

(#10) Locutus:

A 10 fok mennyire mennyire lett annyi?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) caprine válasza Locutus (#10) üzenetére


caprine
aktív tag

Én a helyedben lefujtam volna feketére a bordákat. Elméletileg 10-15%-al jobban hül mint így natur fém színben.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#31) jerry311 válasza caprine (#30) üzenetére


jerry311
nagyúr

Attól függ milyen festékkel, milyen vastagon.
De ha már aluminium, akkor inkább feketére oxálni, mint festeni.
Egyébként meg kb. mindegy, ilyen alacsony hőmérsékleten a hősugársáz még jelentéktelen tényező.

(#32) Locutus válasza Vladi (#29) üzenetére


Locutus
veterán

Előzőleg intenzív játék alatt, amikor a GPU is meleg volt, elment 65-70 fokig is.
Azóta 50-55 fölött nem láttam még a Predatort.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#33) Vladi válasza Locutus (#32) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az jó sok. Nemrég még viccelődtünk azon, hogy lassan átolvasztja az alaplapot. :D
Még ha némi port rászámolsz meg valami fújja rá a meleget, simán 100+c :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) Locutus válasza Vladi (#33) üzenetére


Locutus
veterán

Pontosan. Egy "megfelelő" VGA-val, ami csak úgy ledobja magáról a meleget mindenfelé bent a házban, így pont oda is nem keveset, simán throttlingol valszeg az összes combosabb SSD.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#35) darealkilla válasza Vladi (#33) üzenetére


darealkilla
aktív tag

70 vagy 75 foknál kezdi a samu visszavenni a vezérlő órajelét

én vagyok az ördög

(#36) pubyy válasza Locutus (#34) üzenetére


pubyy
tag

egy "megfelelő" VGA ahogy írtad, pont ide hajigálja a meleget, abban az esetben a kis borda nem hőleadó, hanem hőfelvevő felület :)

(#37) fonix232 válasza IgnisFatuus (#6) üzenetére


fonix232
aktív tag

Legtöbb helyen elfogadják a csomagolást is, a címke nem kötelező. Ugyan ez van a RAM-oknál, ahol szépen végigcímkézik, és esélyed nincs a címke levétele nélkül hűtőbordát tenni rá.

Mert csak.

(#38) Pmester024


Pmester024
csendes tag

Sziasztok!

Én most ilyet használok:

Ezzel is játék közben a videókártya hője miatt 52 fokig felmegy a hőmérséklet. A videókártya pcie slotja az m.2 slot alatt van.
Van más megoldás amivel javítható hogy ilyenkor is 50 fok alatt maradjon?
Több ventilátort már nem győzök berakni a házba = )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.