Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

Valaszolj nekik, hogy vizsgaljak mar meg a kezbesites korulmenyeit :DDD .

(#2) bakter24


bakter24
őstag

Pont ugyanez a tapasztalatom, pont ugyanezzel a céggel :D Micsoda véletéen egybeesés...

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én 100 százalékosan meg vagyok elégedve az MPL futárral!
Hozzátenném, hogy az elmúlt három hónapban nagyjából 20 csomagot hozott.

Mindig maximálisan rugalmas, előre telefonon szól, hogy jön és percre pontos időt mond. Lemegyek a ház elé, ott van az autóval.

Az utánvétes csomagot engedi felbontani, hogy együtt nézzük meg, az van-e benne, amit rendeltem.

Ugyanezt el tudom mondani a többi futárcégről is, valószínűleg én vagyok az az egyetlen ügyfél, aki 100+ csomag kézbesítése után sem tud egyetlen egy hibát sem mondani.

(#4) yolan


yolan
őstag

Meg sem lepődok. Direkt szóltam nekik hogy 17:00 előtt ne hozzák, mondtak hogy persze, aztán 16 körül eszeveszetten hívogat hogy hol vagyok a csomagom vár rám, persze hogy posta pont lett belőle, de képeslapot is hagytak már el..

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Valahol normálisak a kézbesítők, máshol meg nem. Szimplán ezen múlik a szolgáltatás minősége.
Nekem sajnos a második opció jutott.

(#6) lezso6 válasza Krugszvele (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Régiófüggő, hogy milyen az adott futárcég szolgáltatása.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Soybex


Soybex
őstag

Fehérváron katasztrófa. Szerda délelőttre volt megbeszélve hogy jön a futár levolt egyeztetve minden.. erre semmi.
Másnap mikor a párom volt otthon akkor ment...
Szóval negatív tapasztalat

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Volt otthon valaki mikor érkezett a posta?

(#9) the_blu36 válasza yolan (#4) üzenetére


the_blu36
tag

Áh, UPC-nél múltkor megrendeltem a szolgáltatást, kértem időpontot, hogy 16 és 20h között jöjjenek (rack szekrény a padláson, mindent én kábeleztem be, nem akarom, hogy szétbarmolja valaki). Erre hív a tag 14:40 valahánykor, hogy itt van és szerelne. Mondom ember, du. 4-re leszek otthon, most még dolgozom. Nincs itthon senki? Mondom senki, jöjjön vissza. Mondja, hogy oké, visszajön később. Fél perc múlva csörög a telefonom, hogy lát valakit mozogni hátul (kertes ház), nem tudná-e beengedni. Elgurult a gyógyszer, leb*sztam hogy semmi köze, én 16h-ra kértem szerelőt. Erre csak bekérezkedett... Leb*sztam 16h-kor is.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#10) Speeedfire válasza alcsa (#1) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Írtam nekik. ;]


Lauda: Igen volt. :K

-------------

Amúgy itt Bp-n sokkal jobb a futárszolgáltatok minősége, mint otthon vidéken. Mintha más ország is lenne. Még az MPL is egész jó.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11) Lauda válasza Speeedfire (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor az úgy fail. :W

Felénk nagyon jó a posta, ha van szám fel is hívnak. Ha nem vagyok otthon, fel szoktam hívni később és egyeztetünk merre jár, így át tudom venni az autóból, nem kell este postára menni. Még sosem volt velük rossz tapasztalatom.

(#12) Lacika112


Lacika112
aktív tag

igen szoktak vicceskedni

nekem azt mondták azért nem tudták kézbesíteni mert nincs kiírva a kaputelefonra a nevem(ki van írva)
utána azt mondták nincs kiírva az ajtóra a nevem(ki van írva) utána azt mondták senki nem volt otthon(3 an voltunk itthon)
visszakérdeztem hogy ha nem tudták kivinni mert nem találták a nevem mégis honnan tudták nincs itthon senki?
kínos csend holnap kézbesítjük, mondtam hozzanak panaszkönyvet is
kínos csend, oké ma ki tudjuk szállítani
mondtam oké de panaszkönyvet azért hozzanak

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#13) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Nekem egy vissza küldött csomagom tünt el tavaly augusztusban. 1 hét mulva hivnak a cégtöl, hogy várják a csomagot, hogy tudják küldeni a másikat helyette, nem adtam még fel? Mondom de, itt a postás papir, el emailezem.
Lényeg, hogy posta nem szolt, hogy baj van, de november végére lett vége az ügynek. Még szerencse, hogy volt érték irva a csomagra (mindig +15 ezer ft-val adom fel mint a tényleges érték). Én kb. kerestem a postán. Igaz, hogy 3 honapon keresztül minden nap bementem hozzájuk, de azota dpd és gls-el élek, probléma mentesen :))

(#14) Blindmouse válasza Lauda (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az esetek nagy részében meg se próbálja kézbesíteni, azzal csak a szopi van. Bedobja hogy nem voltál otthon és kész.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Én december óta várom hogy megválaszolják a panaszom... :U

Oda mentem, ahol vagyok!

(#16) vadkörte


vadkörte
addikt

Kaposváron élek. Az MPL-lel itt nincs probléma. Legalábbis nekem még nem volt. Külterületen lakok (ennek még lesz jelentősége a későbbiekben) így a kézbesítők és a futárok sem hozhatnának házhoz küldeményt. Az MPL-es figura mindig kihozza. :) Időben jön és fel is hív előtte egyeztetés miatt. Ha nem vagyok otthon, behozza a munkahelyemre.
A GLS és a DPD futárjai már ismernek névről. Hívnak, vagy napközben kérdezés nélkül a munkahelyemre hozzák a cuccokat. :D (2016 év végén a DPD-s srác szombaton délután is képes volt kihozni a TV-m, mert hétfőn csak nagyon későn tudott volna odaérni a munkahelyemre :R )

Ellenben a mezei Királyi Magyar Postát és annak minden kierndeltségét egy nagy méretű termit töltettel a földig rombolnám, a helyét meg vastagon behinteném sóval!
2015-ben kb. 30-35.000 Ft értékben tűntek el csaomagjaim és veszett el több számla is. Mint utóbb kiderült felfeszítették a postadobozokat és kimazsolázta valaki a küldeményeket, a számlákat meg eldobálta. Ennek örömére postafiókot kellett bérelnem, az egész család részére utánküldéssel. (évi ~28.000 Ft) De még így is mgesik, hogy a kézbesítő a dobozba dobja a leveleket, néha küldeményeket is. (havonta 1-2x nézem meg...) Beszéltám már vele, többször is, leszarta.
Azt már nem is számolom, hogy más nevére szóló levél, fizetési meghagyás, fizetési felszólítás, stb... hány alkalommal kerül a mi dobozunkba, pedig a belső oldalon ott vannak a nevek, címek, nálunk még az is, hogy "Pf" (postafiók).
Eleinte széthordtam. Aztán meguntam, hisz nem vagyok kézbesítő. Panaszt is tettem, hogy hányszor már nem számolom. :W Szerintem lassan azt fogom csinálni, hogy beballagok a "nagypostára" a számlatömbömmel és kiszámlázom a levelek postára való visszahordásának "munkadíját" a kézbesítési OV-nek.

Üdv. V. Körte

(#17) D1Rect válasza Tomaaasz (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Biztos levelet küldtél, még nem ért oda. ;]

(#18) Lauda válasza D1Rect (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Biztos nincs kiírva a neve. ;]

(#19) alcsa válasza Lauda (#18) üzenetére


alcsa
senior tag

Biztos nem a megfelelo formanyomtatvanyt toltotte ki, azt is fekete tollal. ;]

(#20) Petyyyyy válasza Speeedfire (#10) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Legutóbb GLS-t vártam. Írták, hogy 13:30 és 16:00 közt jönnek. Mondom ok, portán mindig ül valaki, szóval lesz aki átvegye.
Délután jön a mail, hogy nem sikerült kézbesíteni, majd holnap reinstall. Mondom wtf, megkérdem már a futárt. Mondja, hogy senki nem volt a portán, csak két csaj akik a portást várták. Hívom a portást - mondja le kellett vigye a zsetont, de kb 2 perc alatt fordult is. A két csaj is ennyit mondott, tehát ennyit nem volt képes várni a futár.
Jó, hát akkor legyen holnap (péntek) - semmi. Hívom az arcot, hogy mégis mi a terv? Mondja elfolyt az összes olaj az autóból, autót kellett cserélni stb. Persze nem kell értesíteni, ha nem hívom meg sem tudom és nyilván a csereautóval nem tudott kijönni.
Így csütörtökből hétfő lett, mire kézhez kaptam a csomit.
Ez annyira nem volt fun.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#21) bakter24 válasza Petyyyyy (#20) üzenetére


bakter24
őstag

Engem is ez zavar legjobban az ilyen esetekben, hogy elvileg versenyszféra, többszereplős piac, aminek a nyertesei kéne legyünk, mi, végfelhasználók. Ehelyett kiszolgáltatottság és nemtörődömség van. Nyilván a futártól sok minden függ, jelenleg nekem szerencsém van, mert a nagy cégek futárai rendesek, a MPL futára is néha idetalál, de volt már, hogy nem sikerült, de olyan szinten, hogy kb egész nap az ablakban vártam, és a papírt sem tudom, ki és mikor dobta be, hogy nem voltam otthon... :F

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#22) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Engem az ajánlott levelezés idegesít, konkrétan a 2,4cm-es ba$akodás.
Dombóváron már ismernek a postán, mint a rossz pénzt, na nem azért, mert én vagyok a problémás ügyfél. :N
De ott már nem méricskélnek vonalzóval és egyéb szerkezetekkel. Igaz én is próbálom betartani a határt, de bizony volt, hogy 3-5mm-el túlléptem, de nem vacakoltak vele, bevették.
Ma Pesten adtam fel egy ajánlott levelet, konkrétan 1mm-el lett magasabb! Mondtam a drágának a bubifóliás levél miatt ennyi, tessék szépen kérem elküldeni a címzettnek, de tessék nem nagyon megnyomorgatni. Nem akarta elfogadni. Vagy csomagként tudom feladni, vagy postán maradó levélként, amiről nem küldenek értesítést a címzettnek, azt majd nekem kell. 3-4 munkanap múlva érdeklődhet a poftán.
Katasztrófa, amit ma a posta "szolgáltatásként" kínál, Pest meg amúgy sem a szívem csücske.
A bejegyzésre is reagálva, vannak akiknek nem jön be egyik vagy másik szolgáltató, de ha sorozatosan történik ilyesmi, az már több, mint véletlenek sorozata.
"Megmondtam Eric, ne ba$akodjál velem!" :D
Németbe küldtem egy tévé méretű csomagot ajánlott elsőbbségi levélként, 2 nap múlva már ott volt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23) Tomaaasz válasza D1Rect (#17) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Ímél, de csak az auto üzenet jött. :(
Lehet kinyomtatják az ÜFSz-on, és postával küldik tovább... :D

Oda mentem, ahol vagyok!

(#24) Medocsabi válasza the_blu36 (#9) üzenetére


Medocsabi
addikt

Kevered a szezont a fazonnal. Ha 16-20 közötti idősáv volt megadva,akkor nem mpl futáros kiszállítás(azt ugyanis nem lehet szűkíteni az adott napon),hanem rendes techinkusi kiszállás volt ütemezve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.