Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rep3at


rep3at
őstag

Tesómnak is egy ilyenje van fekete színben már több éve, nagyon meg van elégedve vele, gondolom nem hiába. Én általában úgy vagyok vele hogy ha már drága a mobil, akkor tudjak vele zenét is hallgatni..

Forward thinking. كرر

(#2) callmeakos válasza rep3at (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Valóban egy 100 ezres telefonnál ezt én is elvárnám. Viszont jó alternatíva egy olcsó mobil mellett ha fontos a jó hangminőség :)

All→M8

(#3) Kriccs


Kriccs
tag

Jó kis lejátszó, nekem A828-am van, azzal én is - mint Te a sajátoddal - nagyon meg vagyok elégedve. Egy kérdésem viszont lenne. Hogy lehet lejátszási listát felrakni a lejátszóra? Már próbáltam többféle képpen, de sehogy se sikerült.

(#4) callmeakos válasza Kriccs (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez jó kérdés mert én 1x akartam rá tenni akkor sem működött. Gondoltam magával a fájlal van gond és hagytam a fenébe. De ha már te sem tudsz rá tenni az igen érdekes.....

All→M8

(#5) Telefunen


Telefunen
őstag

"MP4 lejátszónál is jobb e"
Szerintem az "MP4" kifejezés koránt sem egyenlő a minőség fogalmával. A telefonok hangminősége pedig simán elvérzik egy egyszerű MP3 lejátszóval szemben is (pl. iRiver, iAudio modellek). Én egy iRiver T60-at használok, és bizony jobb mint egy iPhone 3G...

(#6) Telefunen válasza Telefunen (#5) üzenetére


Telefunen
őstag

Egyébként talán helyesebb az MP3 helyett a DAP (digital audio player), az MP4 helyett pedig a PMP (portable media player) kifejezés használata.

Én sajnálom hogy ma már nem kapni igazi DAP-t, bár úgyis használtak fogok legközelebb vásárolni.

(#7) Speeedfire válasza Telefunen (#5) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezzel csak egyet tudok érteni. Anno vettem egy ezav emp-200-ast de a mai napig a nagyon gyönyörűen szól. Pedig elég sok telón hallgattam már zenét.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8) BloodRay válasza Telefunen (#5) üzenetére


BloodRay
veterán

Teljesen egyetértek veled. Az "MP4 lejátszó" kifejezés nálam egyenlő a kínai gagyi szarral. :P A tesztből pedig pont a lényegre nem találtam még utalást sem, hogy konkrétan milyenek a készülék zenei képességei. :(
Az általad linkelt T60-assal anno én is szemeztem mikor a saját lejátszómat vettem, nagyon szép darab.
Egyébként miért gondolod, hogy ne lehetne kapni ma már igazi DAP-t? Clip+ majdhogynem tökéletes eszköz szerintem(számomra már a sima Clip-emből is csak a tárhelybővítés hiányzik).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Egy célhardvernek jobbnak kell lennie egy általános mindenesnél szerintem.
Jó cikk lett.

(#10) litvitcsak.a válasza Telefunen (#5) üzenetére


litvitcsak.a
tag

szubjektív a dolog, de nekem a iphone 3gs is jól szól, szinte az ipod nano minőségét hozza. HTC desire pedig szerintem még ennél is jobb, de kellett a gyári lejátszó helyett a fizetős PowerAmp. Sajnos a "gyári" és az ingyenes android megoldásokból hiányzik a EQ és elég lapos a hangzás,

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#11) Odin_James


Odin_James
tag

Összecsapott, helyesírási hibákkal teli cikk, amely témájánál fogva még érdekes is lehetett volna, ha az író normálisan össze tudta volna szedni a gondolatait és némi koncepciót vitt volna a cikkbe.

(#12) callmeakos válasza Odin_James (#11) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

miféle koncepcióra gondolsz kedves barátom? vagy ez nem megfelelő koncepcióra épített cikk?

All→M8

(#13) ithomas válasza litvitcsak.a (#10) üzenetére


ithomas
őstag

Hmm..PowerAmp helyett MixZing?
Annál jobb sztem nincs..EQ is van, és ingyenes.

Real eyes realize real lies!

(#14) Speeedfire válasza litvitcsak.a (#10) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

EQ használata a legnagyobb hülyeség. Vagy ha nagyon jól ismered a fülesed és a lejátszód görbéit akkor oké, de amúgy...csak kontárkodás az egész.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#15) Telefunen válasza Speeedfire (#14) üzenetére


Telefunen
őstag

Egyetértek :R

(#16) economist


economist
tag

Nekem van egy jó öreg Sony Ericsson W850i Walkman mobilom. Semmi pénzért nem válnék meg tőle, ebben van mindig a privát számom. Céges mobilban már sokféle okostelefon is megfordult nálam, jelenleg egy Nokia E52-t nyúzok, nem lehet összehasonlítani a Walkman hangzást egyetlen másik csodatelefonnal sem! Úgyhogy átérzem, mit tudhat egy ilyen kis lejátszó! Gratulálok hozzá, és köszönöm a cikket!

(#17) Telefunen válasza economist (#16) üzenetére


Telefunen
őstag

Sajnos nekem csak a K800-hoz és a W200-hoz volt szerencsém, de mindkettő pocsék volt...

(#18) PH-User válasza economist (#16) üzenetére


PH-User
addikt

Én ugyan így vagyok a W810-zel.

A cikk jól sikerült!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#19) Speeedfire válasza Telefunen (#17) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem egy w610i van, nem rossz. De közel nem hozza az olcsóbb mp3 lejátszók szintjét. Pl amit fentebb is írtam ezav emp-200, vagy akár egy alcor xyz. Valószínűleg ki lett spórolva 1-2 ic vagy pár olyan szűrő áramkör ami szebbé tenné a hangzását.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20) DEJVID


DEJVID
őstag

"Én egy Sennheiser MX-170es típusú fülhallgatót használok, ami nem a legmagasabb szintű de azért a 1000-2000 forintos fülhallgatóknál jobb. És elmondom őszintén, hogy ennél jobb sose legyen." hogy mi? :F

(#21) Speeedfire válasza DEJVID (#20) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem csak elírta... :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#22) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"Bekapcsolást követően egyből a főmenübe kerülünk. 9 ikonnal találjuk szemben magunkat. Kinézetre teljesen ugyanaz amit a Sony Ericcson telefonokban láthattunk. "

Sony Ericsson :U

Egyébként a lejátszó szuper, nekem A828-am volt, de rá kellett jönnöm, hogy nem akarok mp4 lejátszót magammal hordani, egérmozi nézésére a Sony Ericsson mobilom is alkalmas - csakúgy, mint zenelejátszásra - ezért azt eladtam, és visszatértem az NW-E003F mp3 Walkman-emhez...

Többek között ezt a modellt is nézegettem, sokáig, de még mindig nem vagyok hajlandó lecserélni a jelenlegit... :P

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Nékem is ilyen van, egy bizonyos aukciós portálon vettem, 4gigás változatát kemény 5000JMF-ért. Egy ideig jól ment, most jött elő egy hiba. Gondol egyet random, és lefagy. Ráadásul nem csak az enyémmel járok így, több helyen is említik a problémát. Nem nagy gond, csak már kezd a Reset gombom kikészülni :)
Mellesleg MINIMUM egy CX400-II megilleti, vagy egy Xears füles, mert ténylegesen nagyon szépen szóló kis masina. :C Igaz egy sima USB-s DAPot akartam, csak ezt vétek lett volna ennyiért kihagyni.

Mellesleg, hogy mik ezek az MP3, MP4 stb... MP5ökön meg felkapom a fejem, és röhögök. Ilyenkor mindig az alábbi kép jut eszembe:

:C

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#24) Muton


Muton
addikt

Azt hittem, hogy fogok látni szép frekvencia- és áthallásgrafikonokat (meg egyéb kézzelfogható dolgokat), mint a hangkártyateszteknél. Pedig tényleg érdekelt volna :(

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#25) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Sony Sony Sony ... jó

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#26) themebuilder válasza ko9 (#23) üzenetére


themebuilder
senior tag

És az Mp9 Mp8 Mp7 Player-re mit mondasz? :D

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#27) economist válasza Telefunen (#17) üzenetére


economist
tag

Igaz, ami igaz, az első 1-2 csúcsmodell volt az igazi Walkman mobil a Sonytól, aztán hirtelen akartak nagyot kaszálni, és piacra dobtak egy csomó alsó-középkategóriás cuccot, ami már nem hozta azt a hangzást. Aztán emiatt szép lassan el is pártoltak a csalódott vásárlók, és a cég nem tudott új innovációt hozni. De a régi csúcsmobil - ugyan nem tud sok új "díszfunkciót", de arra amire kitalálták máig nagyon jó! Sajnos az előző két Nokiám nagy csalódás volt sok tekintetben, a régiekhez képest nem hozott semmi újítást, viszont sok bosszantó hiba jött elő..

(#28) mrlujoak válasza ko9 (#23) üzenetére


mrlujoak
veterán

Tedd újra a szoftvert!

Sony weboldalán fenn van a frissítési procedúra. Érdemes!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29) ko9 válasza mrlujoak (#28) üzenetére


ko9
addikt

Próbáltam, sajna csak ideiglenes megoldás...1.01-esnél nincs újabb, az van rajta, ha újrateszem is max 3napig nem fagy, utánna naponta :W

themebuilder:
Erre annyit, hogy... OMG :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#30) mrlujoak válasza ko9 (#29) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem tettél fel rá olyan mp3/mpg/jpg állományt, ami kiakasztja?

Nehéz lesz kiszűrnöd, mi az ami betesz neki, de van ilyen.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#31) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Zenelejátszó szabványos USB-csati nélkül? omg
Én meg vagyok elégedve a telefonom (N91) hangjával egyelőre, és nem is nagyon vennék már külön hardvert erre a célra...
Habár belehallgatva a legújabb csodamobilokba, gyakran borzadok el. (Az N8 hangja pl csak szerintem kritikán aluli?)

(#32) callmeakos válasza FoxiestFox (#31) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

valóban elég fura hogy nem szabványosítják a csatlakozót.
És elnézést kérek az esetleges hibákért, második cikkem szóval elnézést kérek még egyszer :)

All→M8

(#33) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Nekem 618F változat van belőle. Az MTP, és a saját kábel miatt valszeg ez volt az utolsó sony lejátszóm,

A kezelhetőség, üzemidő, hangminőség tekintetében elégedett vagyok vele.

Ja és XP alatt el kell távolítani az eszköz driverét, és kézzel be kell állítani, hogy ő egy mass storage, és akkor működik úgy mint egy pendrive. Nem kell külső szotverrel bohóckodni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#34) ko9 válasza mrlujoak (#30) üzenetére


ko9
addikt

Ezer féleképp próbáltam. MediaMonkey-val, a saját szoftverével, Windows-os módszerrel (minden módszerváltás előtt fullformat), Music/MP3 mappába, gyökérbe, csak bedobálva a fájlokat, mappaként rendezve, mindenhogy... Mégis megakad. Annyit vettem észre, ha meghallgatok egy albumot, és utánna átcsavarok egy másikra, akkor a másiknál a 2. számnál kiakad. De ha az előző album utolsó számánál elváltok, akkor nem fagy ki... Majd utánna random időben.
Ja és MP3-on kívűl semmi más nincs rajta... Kezeli amúgy az ATRAC-ot, vagy valamilyen más formátumot?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#35) Kroni1


Kroni1
veterán

ennyit csak akkor adnék érte, ha csúcsminőségű hangzást adna és meg is lennék erről győződve. Addig jó nekem a Mobilephoném.. :D

(#36) mrlujoak válasza FoxiestFox (#31) üzenetére


mrlujoak
veterán

A SONY-nál találhatsz olyan mp3 Walkmant, ami szabványos USB csatis. Igen, ez a beépített USB csatlakozósokra vonatkozik. pl az új B széria

Mindemellett a többiné - főképp az mp4 lejátszónál, hasonlóan az Apple-höz - saját adatcsatlakozót alkalmaznak. Ez a sajátja, így ez van.

Természetesen a standard 3,5-es jack nem hagyható ki, de legalább minden fülest képesek fogadni - nem úgy, mint pár médiaeszköz... :P

ko9:

Én a helyedben hagynám azokat az albumokat, és pár 10 más számmal tesztelném.
Nálam az A828-as egy album borítót tartalmazó képpel nem volt kibékülve, és amikor az album bármelyik számát el akartam indítani, egyből ugrott a következő albumra, vagy csak megállt és nem játszott le semmit, amíg el nem léptettem magam onnan.

Szétszedtem a triviális albumot, és semmi probléma nem volt vele utána.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#37) FoxiestFox válasza mrlujoak (#36) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, nekem is volt olyan Sony-m. Pendrive-kialakítás. Úgy a legegyszerűbb talán. A hangjáról azért nem tudok nyilatkozni, mert a fülese borzalmas volt.

(#38) ko9 válasza mrlujoak (#36) üzenetére


ko9
addikt

Akkor most összeválogatok vagy 50 számot, kiszedem mindből a borítót (mert amúgy nem bírom ki hogy ne legyen fullra kitöltve minden zenémnek az ID3 tagja :) ), és csak úgy beledobálom a programjának az ablakába. Előtte felrakom rá újra szoftverét, meg tolok neki egy fullformatot. Kíváncsi vagyok meddig fogja bírni.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#39) rainmen


rainmen
aktív tag

Jól át lettem verve a cím által. Néztem, mi ez, manapság van még valaki, aki walkman-ról ír cikket? :Y
Hát nem, pedig SONY walkman-em nekem is van otthon... :D

(#40) ko9 válasza rainmen (#39) üzenetére


ko9
addikt

Nem is rossz ötlet! Előtúrom valahonnan a jó kis régi kazettás Walkmenem, és írok róla valamit :D :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#41) mrlujoak válasza rainmen (#39) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mármint azért érzed magad "átverve", mert nem MC Walkman tesztet olvastál? :B

A Sony az általa kitalált, fémjelzett Walkman-t nem csak az első hordozható zenelejátszójára (kazettás Walkman azaz MC Walkman) használja, az átültetésre került máshova is.

Egy ideig a Discman volt a Walkman utód, de aztán rájöttek a Sony-nál, hogy nem is olyan rossz az a walkman név, így a későbbi Discman-eket is átkeresztelték CD Walkman-ekre.

Aztán jött a minidisc-es éra, az MD Walkman-ekkel, majd MP3 Walkman, és manapság az MP4 Walkman.

(mindeközben volt Network Walkman és Radio Walkman széria is...)

Ha nagyon belegondolok, miért ne? Van itthon két, kazettás Walkman-em, az egyik egy ceruzaelemes, magnéziumházas full logic, a másik már nagyobb darab, régebbi is, de az is full logic, két AA elemmel, és már a MegaBass-on felül Groove mélykiemeléssel...

Lehet nekirugaszkodom, és egy röpke történelmi áttekintéssel írok majd valami sajtcetli-monológot :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) FoxiestFox válasza ko9 (#38) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tudsz valami jó progit amivel belekódolható a borító a zenébe?
A Winamp sajna csak odacseszi mellé a képet a mappába. :U

(#43) ko9 válasza FoxiestFox (#42) üzenetére


ko9
addikt

Kövezzetek meg, iTunest találtam meg eddig a legjobbnak a zenei gyűjteményem rendezéséhez. Sokáig használtam még a MediaMonkeyt, de az nem annyira jött be nekem :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#44) FoxiestFox válasza ko9 (#43) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kipróbálom az utóbbit, Apple cuccot nem szívesen tennék fel. Köszi.

(#45) rainmen válasza mrlujoak (#41) üzenetére


rainmen
aktív tag

Igen, valahogy így... :K
Aztán a cikket olvasva leesett.
Teljesen a kazettalejátszó kattant be. Az enyém 2 AA elemes, talán szakközepes ballagásra kaptam még a 90-es években...

[ Szerkesztve ]

(#46) mrlujoak válasza rainmen (#45) üzenetére


mrlujoak
veterán

Típusát meg tudod mondani?
(ha engem érdekel, te meg eladnád, megvenném) :D

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az iAudio U3 után az iPod Touch 1G-től sírva fakadtam (pedig nem vagyok audiofil, plusz a füles sem az igazi már [CX300]), vajon egy telefon mit váltana ki belőlem? ;]
Szerintem ha valaki jó minőségben akar zenét hallgatni, akkor még mindig a külön célhardver a jó megoldás. Igaz, még egy kütyü a zsebben, de valamit valamiért.

Jó lenne, ha a Cowon végre csinálna egy telefont :) Vagy a Meizu M9 jobban terjedne itthon.

(#48) ko9 válasza ^Clown (#47) üzenetére


ko9
addikt

A régebbi Walkman telefonok (W800-W810) teljesen rendben voltak audiokép szempontjából. Az újabbakban pedig audio-driver cserével teljesen kellemes hangzásra lehet szert tenni. Nekem most a másodlagos zenelejátszóm egy LG Arena (ha megfagy a Sony-m, mint fentebb írtam, akkor használom). Teljesen meglepően szépen szól, csak néha sok nekem a basszus (CX400-II-vel használom). Az is igaz. hogy EQ nélkül semmit nem ér, a Dolby Mobile is egy rakás sz@r, meg a többi is, egyedül a BOBCAT Mobile ér rajta valamit, de az nagyon sokat dob tényleg rajta.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#49) jeska


jeska
tag

Nekem is ilyen van már több mint 3 éve és nagyon jó kis készülék

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#50) rainmen válasza mrlujoak (#46) üzenetére


rainmen
aktív tag

Köszönöm, de szentimentális alak vagyok, amiket ajándékba kapok, azokat nem szoktam eladni, mindent megtartok. Tele is van a szekrény piával... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.