Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Sziasztok.

Holnap délelőtt elvileg én is boldog tulajdonosa leszek egy ilyen fekete Telekomos készüléknek.

(#3852) aaa112


aaa112
csendes tag

Sziasztok!
Rengeteg hozzászólást végigolvastam és nem értem miért mindenki a márkásabb, drágább tokokat, kijelzővédő fóliákat, üveglapokat javasolja. Ebayon nagyon olcsón hozzá lehet jutni mindegyikhez, igaz olcsó kínai cuccok, de számít ez egy toknál vagy fóliánál? A töltőre még azt mondom oké, ott be tud kavarni...
A példa kedvéért:
Ultra vékony tok
üveglap

(csak gyorsan kerestem rá két példát) Mellé lehet ezekkel lőni?

[ Szerkesztve ]

(#3853) lecsokolbi válasza lecsokolbi (#3379) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Visszajött szervizből. Olyan amilyennek kell lennie. Alkatrészcserét írtak megjegyzésbe, gondolom cserélték a fedelet. Örül! :))

- Mindenki hazudik! -

(#3854) tott


tott
tag

Sziasztok,

Tegnaptól én is örömapa lettem, kezemben gőgicsél az új Tmobilos fekete Z3C. Hamvas orcája várakozva néz rám ezért aztán egész nap nyomogatom.

A rövid lírai bevezető után jönne a kérdés.
Eddigi tapasztalataim szerint kurva csúszós ez a teló, rá is raktam gyorsan megelőző intézkedésként egy szar szilikon tokot de nem ez lesz az igazi megoldás. Úton van a Nilkin Frost meg a Case Mate izé de igazából egy olyan hátlapot keresnék ami jól tapad. Hátlap vagy fólia, nincs valakinek ötlete? Az üveg hátlap gondolom csúszik, van a Dbrand fólia ami tök masszív de az se igazán tapad. Nincs más ötletem.

"The only thing we have to fear is fear itself. And crazy ass hamsters on meth. That shit freaks me out." Franklin D. Roosevelt

(#3855) lecsokolbi válasza tott (#3854) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Most jött vissza szervizből, közbe megérkezett a frost rá is pattintottam. Mocskosul tetszik mert hátul érdes jobb oldalt meg ez a tapadós érzetű gumis műanyag. Járt a frost mellé a kijelzőre egy egyszerű fólia azt is felcsattintottam míg nem jön a rendes nillkin. Komoly cucc. :)

- Mindenki hazudik! -

(#3856) ggyula válasza cucumber87 (#3849) üzenetére


ggyula
tag

Ezek szerint érdemes egyenesen sony szervizbe vinni a telefont? Esetleg a T-től is oda küldik?

(#3857) tott válasza lecsokolbi (#3855) üzenetére


tott
tag

Ooo, ez jó hír, a case mate tokok jók, használtam korábban is és azok télleg ilyen gumírozott érzésűek. :K

"The only thing we have to fear is fear itself. And crazy ass hamsters on meth. That shit freaks me out." Franklin D. Roosevelt

(#3858) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Kedves fórumozók végre én is boldog tulaj vagyok immár 1 órája, végül a vodafon kínálatából vettem meg 108 pénzért flottával+2gb nettel(emiatt a jó ár).

(#3859) cucumber87 válasza ggyula (#3856) üzenetére


cucumber87
tag

Hát én egyenesen a T-hez fordultam ők pedig egy szervizhez irányítottak, tehát ők nem is foglalkoznak a készülékkel :)

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#3860) icecave válasza lecsokolbi (#3855) üzenetére


icecave
nagyúr

Belinkelnéd kérlek, melyik ez a frost cucc? Mert a Nillkin Frosted tok minden oldalt, csak nem tapadós. Sőt, elég csúszós sajnos. Jobban örülnék,ha oldalt is olyan lenne, mint hátul, az már valami. :)

(#3861) LouiS22 válasza ggyula (#3856) üzenetére


LouiS22
veterán

Alapszabály, hogy sosem mész a Telekomhoz, ők csak begyűjtik és továbbítják az illetékes szerviznek. Ha Telekomnál kezdesz, lassítod a folyamatot.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3862) fPApi válasza aaa112 (#3852) üzenetére


fPApi
őstag

Talán azért, mert ahány ember, annyiféle (vagy több) döntési szempont.

(#3863) aaa112 válasza fPApi (#3862) üzenetére


aaa112
csendes tag

Félre ne értsd, csak érdekel, hogy mennyivel tud többet egy kinézetre hasonló tok márkajellel ellátva minimum dupla pénzért.

(#3864) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Én is most rendeltem Case Mate Barely There tokot, remélem jó lesz! :)

(#3865) Lasy válasza aaa112 (#3852) üzenetére


Lasy
veterán

Talán azért mert nem licitest nézünk.

+36702778032

(#3866) fPApi válasza aaa112 (#3863) üzenetére


fPApi
őstag

Nem értem félre, de erről szól a mai világ, meg arról, hogy ki/hogyan/miért dönt úgy, ahogy. Furcsa, hogy Te csak most szembesülsz ezzel a kérdéskörrel (vagy még mindig kérdés számodra).

[ Szerkesztve ]

(#3867) kazanka válasza fPApi (#3866) üzenetére


kazanka
őstag

Van akinek megfelel a gagyi is akár telefonról akár tokról van szó,a másiknak meg nem!!

(#3868) VMatteo


VMatteo
őstag



Cruzerlite tok Z1c-on. Szorosan benne van, hátul matt, nem csúszik, és mellette qrvajól néz ki a telefon.Ezzel szemben az 500Ft-os Xline tokom eláll, csúnya. Igaz ez 2300Ft volt kb, de mivel minden nap fogom, látom, erre rászántam a pénzt.

Tisztelet a Gépésznek!

(#3869) szabacsik


szabacsik
őstag

Ha a töltőt megtoldom egy 3méteres usb hosszabítóval akkor lassabban fog tölteni?

Valamint a háttéradatok várólistára helyezése alatt mi értendő. Gondolom a szinkronizálás tuti. Érinti e a Viber-t vagy a Facebook messengert?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#3870) -Valinas- válasza szabacsik (#3869) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Nem... :)

(#3871) kazanka válasza szabacsik (#3869) üzenetére


kazanka
őstag

Elvileg igen,a vezeték ellenállása miatt, de nem biztos hogy érdemben észreveszed.

(#3872) VMatteo válasza kazanka (#3871) üzenetére


VMatteo
őstag

én a tablet töltőjét 5 méteressel toldtam meg, a tablet többet evett mint amennyit a töltő rátöltött, így lemerült

Tisztelet a Gépésznek!

(#3873) kazanka válasza VMatteo (#3872) üzenetére


kazanka
őstag

A kábel ellenállásától sok függ.Az is benne van pakliban hogy olyan nagy az ellenállás hogy a töltésre már nem is jut.

(#3874) kazanka válasza VMatteo (#3872) üzenetére


kazanka
őstag

A feszültség adott,viszont az áramerősségen lehet variálni vannak különböző amperral kiadott töltőfejek.

(#3875) |AP| válasza tott (#3854) üzenetére


|AP|
veterán

nekem ugyan még nincs Z3C (várnom kell még a T-nél), de ha lesz (márpedig ez a terv), akkor én is valami matt hátlapot, vagy matt fóliát keresnék a hátlapra. Tokot biztos nem veszek rá, pont a mérete tetszik a telefonnak, amit egy mm-rel sem akarok tovább növelni. Előre egy fólia, hátra az ujjlenyomatok és a csúszás ellen valami matt, esetleg recés fólia, plusz készülékbiztosítás a leesés ellen :)

Itt mindenki tokot használ, vagy hátlapfóliára is van valami ajánlott kategória. Ebayen és hazai oldalakon is láttam már carbon mintás és hasonló fóliákat, de van aki szerint az ugyanúgy csúszik...
Mindegy, egyelőre még van időm keresgélni :)

(#3876) icecave válasza -Valinas- (#3864) üzenetére


icecave
nagyúr

Honnan? Linket kérekszépen. :R

Ebay-en nem drágák az origik' sem, de ha UK-ból rendelem, elég borsos a posta. Ha meg máshonnan, kérdéses hogy eredeti-e, soká ér ide, viszont ingyen van a posta.

(#3877) -Valinas- válasza icecave (#3876) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Én innen rendeltem, és a postaköltség is ingyenes. :Y

(#3878) tott válasza |AP| (#3875) üzenetére


tott
tag

Igen, a méret miatt kár volna egy nagy tokba belenyomni de ugyanakkor én aki egy Nexus 5-öt használtam eddig (most épp eladó) most egy kicsit furcsállom hogy ilyen pici a Z3C és egy tok azért nagy fogásimotorikus biztonságot ad a kézben és talán nem is bánnám ha kicsit nagyobb lesz tőle.. Amit sajnálok az az esztétikai visszalépés, mégiscsak jól néz ki ez a telefon tok nélkül.

A nemcsúszós hátlapfólia problémás. A carbonminta meg ezek , mint pl a Dbrand az csúszik ha nem is annyira mint az üveg, ezt használtam a Nexus 4-en. De annak voltak kis gumilábacskái. Talán a Zagg invisible shieldje amit Iphone 4-en használtam az volt olyan hogy a hátlapra való fólia elég jól tapadt de már régi az emlék. Aztán van ez https://www.decalgirl.com/shop/MobilePhones/Sony?SortBy=0
Ezt is használtam és nagyon jó csak még nincs Z3C-re.

"The only thing we have to fear is fear itself. And crazy ass hamsters on meth. That shit freaks me out." Franklin D. Roosevelt

(#3879) |AP| válasza tott (#3878) üzenetére


|AP|
veterán

nekem kép alapján ez és ez is tetszik. Többféle szín, még az is választható, hogy kérsz-e kivágást a Sony feliratnak vagy nem. Persze fogalmam sincs élőben mennyire csúszós.
Nekem egy sima, matt hátlap fólia is elegendő lenne, de olyat nem nagyon látni.
Tokból pedig maximum egy nagyon vékony (0,3-0,5mm), passzos szilikon tokot tudnék elképzelni (ilyet sem láttam még)

[ Szerkesztve ]

(#3880) icecave válasza |AP| (#3879) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem volt karbon matricám több helyről is, de csúszós volt mind, nem is kicsit. Jól néz ki, de többet tuti nem veszek.

(#3881) tott válasza |AP| (#3879) üzenetére


tott
tag

Megnéztem ezeket, szerintem ezek csuszinkáznak. Ha sima mindenféle "kiképzés" nélküli vinyl lenne, annak lenne tapadása, ilyen pl a decalgirl féle. de ezzel a carbonmintával pont azt érik el hogy csúszós lesz, mint ahogy azt icecave is igazolja.

"The only thing we have to fear is fear itself. And crazy ass hamsters on meth. That shit freaks me out." Franklin D. Roosevelt

(#3882) Bozek válasza icecave (#3880) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én tőlük rendeltem a Z1 Compact-ra fóliát, igaz csak simát. Na, az még a 45°-ban megdöntött asztalról se csúszott le. Úgy tapad, mintha odaragasztották volna. Persze ez kézben fogva nem érzékelhető.

(#3883) |AP| válasza tott (#3881) üzenetére


|AP|
veterán

igen, elképzelhető. Sajnos nincs még túl nagy választék Z3C-re.
Ha mindenképpen tok, akkor egy ilyet tudnék elképzelni. Ez nagyon vékony, gondolom a tapintása is rendben van, látszik, hogy jól passzol, alig növeli meg a méretet. Csak ezt meg emberi színben nem lehet kapni :)

(#3884) ggyula válasza kazanka (#3818) üzenetére


ggyula
tag

Leadtam a telefont, hivatalos sony szervizbe, elég volt nekik a garanciapapír... ellenőrizte a kis kihúzható papírka alapján... 15 munkanapon belül meglesz... remélem sietnek...
Azt mondta a hölgy mikor átvette, hogy picit karcos... mondtam neki h az any.d pi..ája karcos, üvegfólia van elől-hátul... erre azt mondja: Ja?! jó.. :DDD

(#3885) fPApi válasza kazanka (#3867) üzenetére


fPApi
őstag

Azért ez ennél lényegesen összetettebb, de nem akarlak összezavarni.

(#3886) kazanka válasza fPApi (#3885) üzenetére


kazanka
őstag

Azt jól teszed.Az emberek megítélésében mindenkinek joga van tévedni.

(#3887) icecave válasza Bozek (#3882) üzenetére


icecave
nagyúr

A Zagg, bodyguardz, ulimtate shield, stb. is mind ilyenek. Sajna kézben már messze nem tapadnak annyira, pedig oldal és hátlap fólia esetén a "fogásiztosság" érdekében de jól is jönne. A karbon matrica más kategória, az csúszik kézben és asztalon is.

(#3888) LouiS22 válasza icecave (#3876) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem trollkodás, de mi a garancia, hogy a UK eredeti-e? A jóember ugyanúgy Kínából szerzi be a cuccot, mert minden ott készül. Minden. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3889) LouiS22 válasza ggyula (#3884) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért nem mondtad neki, hogy akkor cserélhetitek azt is garanciában, amin úgy látod, hog karcos :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#3890) icecave válasza LouiS22 (#3888) üzenetére


icecave
nagyúr

Aki odaírja, hogy original, annak muszáj azt árulni, mivel simán lehet panaszolni, ha mégsem az. Egyébként meg inkább annyi az előny, hogy hamar itt van.

(#3891) Bozek válasza icecave (#3890) üzenetére


Bozek
nagyúr

És honnan tudod, hogy milyen az eredeti? Ahhoz kellene egy olyannal is rendelkezned, viszont akkor meg minek rendelnél máshonnan? :)

(#3892) icecave válasza Bozek (#3891) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk van egy olyan csoda, amit úgy hívnak, hogy google. Itt megkereshetsz bármit, amiből van eredeti és fake, abból összehasonlítás is van. Namost, olyantól kell venni, akinek a képeiből egyértelműen látszanak olyan jegyek a terméken, amiből eldönthető, hogy hamis, vagy nem. Mondjuk egy toknál nem olyan mérvadó ez, mint egy fülhallgatónál, vagy épp egéralátétnél (sok Razer van, ami hamis, de meg lehet állapítani a képek alapján, melyik az, melyik nem).

Szóval nem, nem kell rendelkezni vele, csak utána kell járni. Viszont ugye, ha egy eladó eredetinek mondott árut árul és csak promo képek vannak, nem a sajátjai, amiből eldönthetnéd, igaza van-e vagy nincs, akkor még mindig ott a f*szra szaladás lehetősége. Akkor nem marad más, csak a rinya az ebay-nek, hogy eredetinek hirdeti, mégsem azt küldött, legyen szó tokról, fülesről, bármiről.

[ Szerkesztve ]

(#3893) geccoblaze válasza geccoblaze (#3004) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Megjött a 800 Ft-os mágneses töltőfej. Innen. szabacsiknak igaza volt, megtartja a telefont, függőlegesen, de oldalirányú erőre nagyon könnyen lejön. pl. ha felemelem a telefont, a gyári usb kábelnek van annyi vastagsága, hogy az abból eredő merevség leszedi a telóról. A gyári USB-re csatlakoztatva Gsam mérése szerint a 100-150 mA-rel tölt gyengébben (900-1000 helyett 750-850 körül). Most egy nem USBs, 0,7 A-es Samsung töltővel használom, aminek jó vékony a kábele- így nem feszíti le. Cserébe 500 mA-rel tölt, de ez az éjszakai töltésnél nem nagyon számít. Azért erősebb mágnes jobb lenne.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#3894) kazanka válasza geccoblaze (#3893) üzenetére


kazanka
őstag

Szerintem örülj neki hogy ilyen,mert nem szakítja ki a csatlakozóaljzatot a telefonból.Az a mágnes pontosan elég.ahhoz amire kell

(#3895) Quasi_modo válasza geccoblaze (#3893) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

megtartja a telefont, függőlegesen
A kábelen lógattad a mobilt?

valami

(#3896) aaa112


aaa112
csendes tag

(#3897) geccoblaze válasza Quasi_modo (#3895) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Mi az, hogy lógattam?! Pörgettem! Vadul! Neeem! A függőlegesen azt jelenti, hogy megfogtam a mágneses fejet, és annál fogva pár centire megemeltem a mobilt.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#3898) €uro


€uro
őstag

Vettem egy ilyen mágneses töltő dokkolót. Nagyon tetszik, tök jól mutat benne a mobil.

Azon gondolkoztam, hogy az aksinak az nem gond, ha folyamatosan töltöm azáltal, hogy mindig ide teszem le a telefont? Például, ha telefonálok, akkor innen veszem el a telefont, majd a hívás után vissza is teszem. Jó ez az akkumulátornak vagy csak töltésre használjam a dokkolót?

(#3899) VMatteo válasza €uro (#3898) üzenetére


VMatteo
őstag

én törekszem arra hogy minimalizáljam a töltések számát

Tisztelet a Gépésznek!

(#3900) vazzz válasza €uro (#3898) üzenetére


vazzz
őstag

Nem muszáj a dokkoló kábelének állandóan áramforráshoz csatlakoznia...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.