Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia XZ1 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) pendre54 válasza duo (#2300) üzenetére


pendre54
addikt

Szia!
Engem is érdekelne egy gyári aksi csere, mert az én készülékem is lassan három éves lesz.
Rákerestem erre a "quick service"-re, de értelmes találatot alig kaptam. Egyet találtam ezt: [link] , de ha itt megnyitom a főoldalt akkor ide jutok: [link] Itt elvileg foglalkoznak telefon javítással, csak pont Sony készülékekkel nem.
Szóval a kérdés, az általam linkelt cégről van e szó, vagy valami másikról, de akkor meg kérnék egy linket, vagy telefonszámot, vagy bármit, ahol elérhetőek.
Előre is köszi.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2302) Bozek válasza gurabli (#2297) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg nézd meg a SmartClinic-et, ők csinálnak ilyent. Tapasztalatom nincs felőle, de van raktáron akku mindkét telephelyükön. :)

[link]

Bár ez a rész elbizonytalanított:
"Vízálló marad a készülék javítás után?
Nem. ... Ezeket a szabványokat laboratóriumi körülmények között mérik, ezért szervizelés után ez az IP minősítés nem állhat fent a továbbiakban. Persze legyen inkább egy nem IP67-es jó telefonunk, mint egy rossz IP67-es."

[ Szerkesztve ]

(#2303) forceberg válasza Bozek (#2302) üzenetére


forceberg
veterán

Ez inkább annak szól, hogy a sufniban nem igazán lehet garantálni a gyári technológiát.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2304) csakany2001


csakany2001
senior tag

Váltáson gondolkozok én is, mert egyre gyakoribbak a fagyások sajna.
Ahogy olvasom az üzemidőt sem lehet biztonságos módon "javítani", így maradt a váltás lehetősége.
Csak a probléma az hogy ha még bevállalok egy IOS-es telefont ott sincs előrelépés például üzemidőben. A SE2020 ahogy olvastam kevesebbet hozna mint a lassan 3 éves XZ1C...
A 12 Mini meg iszonyat drága számomra, bár elvileg az sem jeleskedik ebben de még egész vállalható.(néha meg simán előfordul hogy nyomkodom a telefont akár 4-5 órát is 1 nap, meg ezen felül készenléti 6-7 óra de ezt egyelőre így hozza az XZ1C még ennyi idősen is)
Szóval egyelőre kivárok mi lesz nyár végéig, de mindenképpen kompromisszumot kell kötni ezek szerint.
Nagyon kár hogy eljárt felette az idő és a Sonynak esze ágában nincs pótolnia valamivel.
ASUS mini csúcstelója sem lesz olcsó már ha egyáltalán kijön és kisméretű lesz(140 mm körülit írnak ami nálam már kiesik), másról meg hirtelen nem tudok hirtelen.
Szóval lehet végül 12 Mini lesz csak kicsit eshetne az ára, 200 körül már fontolóra venném a rossz üzemidő ellenére bár ilyen jó biztosan nem lesz mint az XZ1C az utóbbi 2 évben volt.(tényleg, egy kompromisszummentes teló szinte)
Ha esetleg lesz bármi alternatíva azért kiteszem, hátha más is váltana.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#2305) forceberg válasza csakany2001 (#2304) üzenetére


forceberg
veterán

Mennyi most az üzemidőd?
Nekem is kezd időnként gyorsabban fogyni az aksi százalék, ezek ilyen gagyi cellák lehetnek, mert én igen ritkán töltöttem 70% fölé, mégis romlik. Vagy maga a telefon kezdene xarakodni, azaz időnként többet fogyaszt?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2306) csakany2001 válasza forceberg (#2305) üzenetére


csakany2001
senior tag

Most elég változó, jó ideje home office-ban vagyok és 3 óra videóbeszélgetés(Wifi-vel)már simán képes lemeríteni 20-30% körülire.(app függő ez is, DC nagyon rontja az üzemidőt, Skype szerintem sokat hozna vele) De ha csak böngészek rajta és Messengert használok simán elmegy 5-6 órát is, akár 1 egész nap készenléti idővel.
Inkább akkor vettem észre nagy merülést amikor a SoC 100%-n megy, de akkor nagyon észrevehető módon és olyankor sokkal közelebb van a 3 órához mint az 5-höz, nem mellesleg jobban is melegszik már mint új korában ha terhelésre kerül a sor.(lényegében feleződött, emlékszem amikor megvettem hogy 6 óra körülit és össze lehetett vele hozni 100% terheléssel)

Szerintem nálad is az utóbbi áll fent, egyszerűen magas SoC használat esetén drasztikusan romlik az üzemideje és sajna ezt egyre egyszerűbb elérni.(akár kamerázással)
Én mondjuk 100%-ig töltöm hogy kevesebbszer kerüljön töltőre, amikor újabb volt igyekeztem 20-80 között tartani és belegondolva máig vállalhatót hoz szóval megtérült az odafigyelés.(jobbat mint az új Nexus 5X-em hozott 5-6 éve, ott 4 és fél óra SoT már jónak számított vegyes használattal)

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#2307) forceberg válasza csakany2001 (#2306) üzenetére


forceberg
veterán

" magas SoC használat esetén drasztikusan romlik az üzemideje" Nálam nem ez lehet, mert a stand by fogyasztása 0,4%/óra volt, mostanában van olyan, hogy 1%/óra felett van.
Lehet, hogy a % számolása döglött be?
Én tartom a 75%-ra töltést, csak ritkán feltolom 100%-ra. Most éjjel pl. pont feltöltöttem 100%-ra, reggel fél 6-kor vettem le a töltőről, reggel megnéztem rajta az úton a forgalmat,meg 1 percet telefonáltam, most 98%-ot mutat, azaz jól fogyaszt most.
Inkább V dropok lehetnek nálam, ezért lehet, hogy pl. 70-ről 60%-ra gyorsan megy le.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2308) Bozek válasza csakany2001 (#2306) üzenetére


Bozek
nagyúr

"3 óra videóbeszélgetés(Wifi-vel)már simán képes lemeríteni 20-30% körülire"

És ezen miért is vagy annyira meglepődve? Fényerőt esetleg lejjebb veheted, de max. ennyi, amit tehetsz.

(#2309) Pikkolo^^ válasza Bozek (#2308) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Vagy telefon helyett használjon számítógépet :D

[ Szerkesztve ]

(#2310) g4b3n


g4b3n
tag

Helló!

Indításkor megjelenik egy szürkeháromszg benne csavarhúzó és villáskulcs, mit jelent ez?
Eddig nem figyelmtem meg, hogy lenne ilyen.

(#2311) Attila2011 válasza g4b3n (#2310) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Nálam akkor szokott ilyet, amikor teljesen kiakad (semmire se reagál, még a kikapcsoló gombra sem), s úgy indítom újra. Gondolom hibakeresés-javítás.

(#2312) g4b3n válasza Attila2011 (#2311) üzenetére


g4b3n
tag

Igen, itt is megfagyott a szoftver és magától indult újra.
Lehet, hogy az amit írtál. Én arra gondoltam, hogy szervizeltetni kell, azt jelzi így.

Most kirpóbáltam, hogy újraindítom, teljesen normális volt minden.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#2313) Attila2011 válasza g4b3n (#2312) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Szerviz nem kell neki, csak lassan egy új telefon... Nekem szinte minden héten csinál egy teljes fagyást.

(#2314) forceberg válasza forceberg (#2307) üzenetére


forceberg
veterán

Na közben az van, hogy 100%-ról egész jól merül le. 100-ról 22%-ra lemerülve 0,4% / óra a fogyasztás kikapcsolt kijelzővel. Azaz az van, hogy a köztes %-ok kijelzése nem a valóságnak megfelelő, viszont a kapacitás még rendben van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2315) SteveAd válasza forceberg (#2314) üzenetére


SteveAd
tag

A 0,4%/h teljesen rendben van. Nekem is annyi idle mode-ban (2+ eves). Lassan azon gondolkodom, hogy veszek is hozza egy tartalek akksit & szerszamokat, ha esetleg majd csere kell. Nekem a meret kb. mindennel fontosabb es ugy latom 1-2 evig meg biztos nem lesz ekkora droidos telefon a piacon

[ Szerkesztve ]

(#2316) forceberg válasza SteveAd (#2315) üzenetére


forceberg
veterán

Amíg a HW-e működik és elég a SD835 teljesítménye a nekem kellő alkalmazásokra, addig próbálom ezt megtartani, nekem sem kell nagyobb.
Igen, az kb. régen is annyi volt. Egyelőre megnyugodtam, hogy még jó az aksi, meg a telefon sem fogyaszt irreálisan.

Most az lehet, hogy százalékok így alakulnak:

Kijelzett / kb. valós:

100 / 100
90 / 90
80 / 75
70 / 50-60
50 / 35-40
20 / 20

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2317) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a kamera használatnál, legyen az akár fotó, akár videó, a képernyő jobb alsó sarkában megjelenik a galériában tárolt fotók közül egy, olyan kis bélyeg formátumban. Ki lehet ezt valahol kapcsolni? Készítettem egy képernyő fotót, hogy érthető legyen mit is akarok:

Az alapértelmezett beállításokat nem szoktam piszkálni, ennek ellenére csináltam egy alaphelyzetbe állítást, de ez továbbra is ott maradt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2318) forceberg válasza pendre54 (#2317) üzenetére


forceberg
veterán

Az a fotó mappa legutolsó képe. Ha zárt telefonról indítod a kamerát hosszú gombnyomással, akkor nincs ott, csak ami képet épp csináltál, az lesz ott.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2319) pendre54 válasza forceberg (#2318) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, és tényleg, az oldalsó gomb hosszú megnyomásával indítva működik a dolog.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2320) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Tud esetleg valaki az országon belül olyan szervizt ahol kicsit helyre tudnák rakni telefont?
Lehetőleg gyári alkatrészekből és megbízhatóan.
Leginkább akkumulátor, jack és hangszóró csere érdekelne. Új telefon nem érdekel(ma voltam bent a MM-ban, úgy döntöttem nem tudok cserélni mert nincs mire).
Előre is köszönöm!
UI:
Néztem nem is 1 ilyen van aki elvileg vállal idehaza, de fogalmam sincs hogy melyikbe érdemes leadni ahol biztosan jó alkatrészekből dolgoznak és persze utána megfelelőn működik.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#2321) SteveAd válasza csakany2001 (#2320) üzenetére


SteveAd
tag

Ha kalandvagyo vagy [link] :)

(#2322) pendre54 válasza csakany2001 (#2320) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor erről a témáról még annyit, hogy pár hónapja én is gondolkoztam azon, hogy aksit kellene cserélni, a 3 éves készüléken. Itt nálunk van egy olyan kis telefonos cég, ami már vagy 15 éve működik, és abszolút megbízható, korrekt, volt már kapcsolatom vele, nem egyszer. Bementem érdeklődni, hogy mit szeretnék, és az volt a válaszuk, hogy bármelyik gyártó készülékében cserélnek cuccokat, akár gyári, akár utángyártott alkatrészekből, kivéve a Sonykat.
A tapasztalatuk ugyanis az volt, hogy az utóbbi években kiadott Sony készülékeket, ha megbontják, előbb, utóbb jönnek a problémák. Két területet említettek e téren, a hangszórókat, és a kamerákat, ezért nem vállalják.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2323) csakany2001 válasza pendre54 (#2322) üzenetére


csakany2001
senior tag

SteveAd
Nincs sajna rutinom ebben, meg elsődleges telefonom szóval nem szívesen kísérleteznék ilyennel.

pendre54
Értem, akkor marad így és ha úgy látom tényleg használhatatlan akkor szétnézek a HA-n.
Egyelőre már így is minimális használattal szinte naponta töltöm, drasztikusan romlik de persze 3 évesen nem szabad tőle sokat várni.
Köszönöm a tájékoztatást!

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#2324) SteveAd


SteveAd
tag

SOS! Törött kijelző cseréjéhez van melegen ajánlott szervíz vagy bolt tipp Bp-en? Vagy inkább magam próbálkozzam ha be tudok szerezni cserealkatrészt külföldről? Sürgős lenne, a párom hallani sem akar más telefonról (méret miatt). Persze nem kellett volna leejteni :(

(#2325) 161 válasza SteveAd (#2324) üzenetére


161
csendes tag

Utángyártott, van olcsóbban bontott is de abban nagyobb a rizikó, hogy csalódás lesz. Én nem hiszek benne, hogy létezik olyan hazai szervíz ami képes lenne annyi időt ráfordítani egy olyan típus kijelző cseréjére ami azért annyira nem populáris. Ha biztosra akarsz menni rendelj egy garnitúra hangszorót is.

https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip https://downloads.wdc.com/windlg/WinDlg_v1_37.zip

(#2326) SteveAd válasza 161 (#2325) üzenetére


SteveAd
tag

Koszi, kozben SmartClinic megoldotta a cseret, de termeszetesen utangyartott. Kb. utolso darabok voltak naluk is. Amugy a hivatalos szerviz (Concord) egy vicc: azt irtak, hogy vigyem be, majd kb. 3 het utan szolnak, hogy mi a hiba (ezt mar eleve tudtam) es meg tudjak-e oldani a cseret ill. mennyiert. Arra a kerdesemre nem voltaj hajlandok valaszolni, hogy egyaltalan van-e naluk cserealkatresz keszleten

(#2327) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi,
nincs valakinek nyithato gyari tokja amit eladna?
hasznalt, lelakott is jo. pontos tipusa: scsg60
:R
ujat nem kapok sehol, egyszeruen nincs csak kinai bor tokok amikben kartya tarto meg mindenfele ize van, de nekem az nem kell, a legalapabb gyari nyithato tok lenne jo.
szine is mindegy.
egyszer talaltam ebayon egy nemetnel de nem volt hajlando ide postazni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2328) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Üdv, az alábbi hibát tapasztalom egyre gyakrabban. Már kétszer is elaludtam :O , mert hiába állítottam be a telefont ébresztőre, helyette inkább kifagyott teljesen, hogy csak a forced restart segített rajta. Közben töltőn volt a telefon. Illetve újabban egyre gyakrabban fagy ki.
Mi lehet a gyíkja?

(#2329) duo válasza Attila2011 (#2328) üzenetére


duo
őstag

adbvel tiltottam az órát, és leszedtem rá az áruházban lévőt. az működik.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#2330) MataGyula


MataGyula
tag

Sziasztok, BT problemaval fordulok hozzatok. Eddig kizarolag vezetekes fulessel hasznaltam a telefont, de a minap vasaroltam egy Sony WF 1000XM3 BT fulest. A telefonnal nagyon rosszul mukodik, eleg, ha zsebre teszem a telot, es mar akadozik a hang. Probaltam a beallitasoknal tobb variaciot, semmi sem segit. Neha akkor is akad a hang, mikor a fejem elott, a kezemben tartom a telefont.
Problatam egy elso generacios iphone se-vel is, nulla gonddal.
Telefont ujrainditottam, ki/be kapcsoltam amit csak lehet, gyari android 9 van rajta. Van otletetek?

there's no esc, only alt-tab

(#2331) csadi0011 válasza MataGyula (#2330) üzenetére


csadi0011
őstag

Nekem nem szokott eszközt keresni, ha párosítani akarok valamit. Ha az Xperia-tesztekben csinálok egy Bluetooth tesztet, akkor megjavul.
Távolsággal nálam nincs probléma, de hátha azt is javítja. :DDD

(#2332) MataGyula válasza csadi0011 (#2331) üzenetére


MataGyula
tag

Köszi a tippet, sajnos nem segített. Azt hiszem ez már jobb nem lesz, BT modult cserélni = új alaplap, akkor meg már mindegy ha keresek egy használt telefont :D

there's no esc, only alt-tab

(#2333) rednifegnar válasza MataGyula (#2332) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem mindig is harmatos volt a bt, a tavolsaggal nem volt gond de mikor yt-rol zenet hallgatok akkor akadozik. foleg ha kethangszoros sztereo modban (pl 2db jbl xtreme mk1).
van egy nagyobb kategorias jbl fulesem is. annal allandoan lekapcsolodik a fules, mintha kimerulne az akksija, de nem...
"megoldas" az lett, hogy mar jo ideje mindet jack vezetekrol hallgatom, ugy priman megy.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2334) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

ha esetleg erdekel valakit meg gyari tok (nekem sikerult telen vennem) most felbukkant par darab es mar ra is csaptak tobben:
https://www.ebay.co.uk/itm/334475295977

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2335) MataGyula


MataGyula
tag

Viszlat kedves XZ1 compact tulajdonosok, eljott az ido valtani, es bar nem vagyok teljesen megelegedve a meretevel, egy Google Pixel 4a lett az utod. Jo kis telefon, jo aron - kesobb hatha akad valami kissebb :) (iPhone 13 mini, majd, ha baratiasabb lesz az ara :D )

there's no esc, only alt-tab

(#2336) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok! Lassan 5 éves xz1 compact tulajdonos vagyok. Sajnos a mi nap leesett a telefonom és nem is olyan magasról. A kijelző egy részén nem érzékel az érintő rész.
itt:

Így nagyon nehéz feloldanom a telefont , hívást felvenni, írni meg lehetetlen.
Héba hóba még összekapja magát a telefon és működik, de aztán megint nem. Gondolom itt kijelző csere lenne a megoldás, nem tudom hogy mennyire érné meg már egy 5 éves telefonra költeni vagy hagyjam a francba?

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#2337) rednifegnar válasza Dency01 (#2336) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem tom van e meg hely ahol megjavitjak. meg kerdes eleg e a kijelzo (touch szenzor?) csere. lehet csak elmozdult a csatlakozo.
nekem volt ilyesmi hibas a motorolla telom, abban a tapi szenzor szalagkabelje halt meg, ketszer, harmadikra kidobtam.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2338) Dency01 válasza rednifegnar (#2337) üzenetére


Dency01
aktív tag

Nem tudom, de eléggé megviselte már az idő, jó lett volna ha még 1 évet kibír. Viszont ha találnék ugyanilyet jó árban akkor arra vevő lennék. Ha van aki megválna tőle akkor írjon rám, elsősorban fekete-szürke érdekelne.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#2339) rednifegnar válasza Dency01 (#2338) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en vettem hozza az idok soran 3 nyithatos gyari tokot es mindig abban volt. az jol megvedi, mondanam majdnem olyan mint az uj. az akksi is egesz jol birja.

igazi gond az, hogy ha beadja a kulcsot akkor mi legyen helyette. van mar olyan telom ami hw-ban meg mukodokepes de gyakorlatban hasznalhatatlan. semmi g appba nem tudok bejelentkezni, nem tamogatjak mar. felek idovel a 9-es android is igy jar.
masik meg az akksi resze. ocsemek jartak, ugy hogy vettek zsir uj iphonet markaboltbol de valami nagyon regi tipust mert a gyereknek az kellett. de a sok ev allasban ugy kipunnyadt az akksi, hogy fel napot nem birt. kuzdottek vele vegul visszavittek. kaptak masikat, az is olyan volt. javitgattatni akksit cserelni nem akartak a zsir uj telot, vegul ujabb tipust tudtak csak venni. szoval ha most talalnal egy eredeti uj xz1c-t akkor se biztos hogy tul jol jarnal. en most nem latok sonyban alternativat se (a sony arakat meg nem is mondom mert elszaladt veluk a lo).


A camera does not make art, the artist makes art.

(#2340) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok ha valakit zavar hogy ide irok amikor Z5 Compact-om van elnézést tőle, de hátha ez a topik még él! Már nem vagyok mai gyerek és egyszerüen nem megy már a romozás mint régen. Viszont egy Z5Compactom lett ismét, a mérete miatt nagyon szeretem. Olvastam hogy friss (android 12) rárakható. Sajnos egy két programhoz már kevés az android 7.1-es... Független, a teló pesten van, lenne egy segitőkész vállalkozó aki feltenné nekem? Email címem: bathoryzsolt71@gmail.com :R

[ Szerkesztve ]

(#2341) MataGyula válasza rednifegnar (#2339) üzenetére


MataGyula
tag

Pixel 4a topikban hivtak fel a figyelmem arra, hogy keszul egy Xperia Ace IV, ami elsore Z5 compact, modern OS-el (a minap felkerult egy video is https://www.youtube.com/watch?v=1A987db3Sak ) - érdekes lehet, ha Európába is eljut, jó áron.
Margóra - a minap feltoltam a 20-as LineageOS-t, meglepően jól fut, bár hozzá kell tennem, SIM kártya már nincs a telefonban, csak offline navigációra használom :)

[ Szerkesztve ]

there's no esc, only alt-tab

(#2342) GS S


GS S
csendes tag

Nincs itt véletlenül vkinek normális tokja feleslegbe, fekete-szürke vagy kék színben?
pl ilyen S-line https://www.ebay.com/itm/374513785224?hash=item5732c2d988:g:SOsAAOSw-EheGXMY&amdata=enc%3AAQAIAAAA8NX5yg%2FAHOQyaNahoclgxwUAb3enU0VV%2Frylo3jnLuiodMr4eSnT%2BEMVLabLeXX5fFYPGrg3zTAUY%2BV38tMxuf43cl0CBtJsFImB6F%2FD851k5pFlafCg54xEnzLwui8oEyWQYQKPsg%2FU5J2s67RU5s9Rf5WReZptD2WcI2DoSq%2FFReMIxP4xIHaz7FawVS5gMp27HAXezDK7wbq0g3qLq7Wwd0Y0%2FmSy%2BTu4Murl0QioB%2FZJpgXiqI6JD4PwGZI070jwB2bokPIYmoS%2F5vifqcUXnijqnwSkcS6NvZfEZsmFjnB2Os6x8ZE%2FDOkPack%2FlA%3D%3D%7Ctkp%3ABk9SR8iHvMj3YQ

Sajnos mindenhol már csak rózsaszínben találok.
Aliról rendeltem 2 fajtát is, de ezek nagyon pocsék minőségűek. Nem illeszkedik eláll az oldalán, így a gombokat nehézkes megnyomni.
Edzett sík üveg kijelzővédőt is rendeltem, de az is pocsék, a szélei végig a levegőben vannak, erre csak puhábbat érdemes feltenni.

(#2343) 161 válasza GS S (#2342) üzenetére


161
csendes tag

Most legalább látom ki happolta el az orrom elől azt a xz1c -t :)

Van egy pár tokom, sőt be is spájzoltam de egyébként lehet még kapni és ez egész jó tok:

https://aliexpress.com/item/1005004220788605.html

https://aliexpress.com/item/1005002906601021.html

https://aliexpress.com/item/32830930501.html

[ Szerkesztve ]

https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip https://downloads.wdc.com/windlg/WinDlg_v1_37.zip

(#2344) GS S válasza 161 (#2343) üzenetére


GS S
csendes tag

:)) gyorsan lecsaptam rá, de azóta láttam asszem vácon is egyet
köszi, :R már rendelem is
ezt a tokot nekem nem dobta fel amikor a gyengébbeket rendeltem

(#2345) rednifegnar válasza GS S (#2344) üzenetére


rednifegnar
senior tag

milyen az akku allapota? enyemen azert mar latszik hogy 5 ev utan nem tul acelos. nem tom meddig huzza, sztem az akksi lesz a halala.

nekem csak a gyari nyitos tok jon be, azt meg marha nehez venni (most nem neztem de eleg sokaig vadszatam ra mire sikerult vennem).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2346) GS S válasza rednifegnar (#2345) üzenetére


GS S
csendes tag

Teljesen ok, nálam 2 napig elketyeg.
De ebben 1éve cserélt aksi van.
20-80%ig lassan töltöm, ezzel kímélem, elvileg így jóval tovább húzza
Vétel után kíváncsiságból összehasonlítottam a régi X compactommal,(azt is ilyen kímélve használom pár éve) yt ment mindkettőn, ha jól emlékszem 3 óra után az X-nek vége volt, az xz-ben még 40% volt.

(#2347) bmt50


bmt50
senior tag

Sziasztok,
Egykezes telefont keresek. S9-emet nagynak érzem, iPhone 12/13Mini-ket pedig warezolásra alkalmatlannak és megfizethetetlenül drágának.
Ez a nem mai, de kicsi telefon érdekelne. Némi infó kellene róla:
1. Snapi 835 mennyire hajlamos melegedni nyáron? S9 melegszik, ezt nem szeretem.
2. Mennyire jellemzőek az XZ2c fórumban olvasható térerő problémák az XZ1c-re? Wifi érzékenység milyen?
3. A 32GB belső tárhely mellé a fórumindító teszt szerint SD kártyát lehet belső tárhelyként formázni. Működik ez a megoldás? Mert a 32GB nagyon kevésnek tűnik, főleg hogy ebből azért foglal a rendszer is 7-8GB-ot biztos.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#2348) SteveAd válasza bmt50 (#2347) üzenetére


SteveAd
tag

4 eve hasznalom (nem vagyok egy power user), ebben a meretben nem nagyon van jobb szerintem.
1. Nekem nem melegszik, de nem tudom milyen felhasznalasra gondolsz
2. Ez tapasztalatom szerint reszben szolgaltatotol is fugg. Eldobni nalam nem szokta se a wifit se a halozatot. Amugy XZ2C-m is van, azt sem erzem problemasnak
3. Abszolut. Nekem is van benne egy SD kartya (fotoknak, zenenek stb.)

A felesegemnek lehet lenne is elado, ha olcsobban ki akarod probalni milyen (viszont rozsaszin es a Smartclinicben csereltek az LCD-t; viszont jo allapotu az aksija) :)

(#2349) bmt50 válasza SteveAd (#2348) üzenetére


bmt50
senior tag

Köszi a válaszokat. Az S9 netezés, vagy Facebook hasznalat közben is tud melegedni. Régi akksival, friss akksival, mindegy neki. Ha sokat megy a kijelző, nyáron nagyon felmelegszik :-(
Tehát akkor pl. egy belső tárhelyként formázott gyors SD kártyára is lehet programokat telepíteni?
Biztos nem kínálod sokért, de először ezt el kell adnom, és az hosszú lesz, mert 50 alatt nem engedem. B@szottjó képeket készít, android 10 még mindenre jó, hardveresen is rendben van, csak nekem vannak vele gondjaim.
Egyébként Alin 43-45-ért vámmal és szállítással együtt árulnak felújítottakat. Mindegyik japán, kicsit más a szoftver, de elvileg ugyanúgy tudja a 4G antennája a B20-at.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#2350) SteveAd válasza bmt50 (#2349) üzenetére


SteveAd
tag

A progikat nem tudom, de azt hiszem igen. Nekem leginkabb fajlaim vannak az SD kartyan.
Az ilyen Alis felujitottakban en nem nagyon bizom. 2 eve en is nezegettem, de tul sok az ismeretlen benne :)
Persze legjobb az Xperia Ace IV lenne, ha tenyleg lesz valamikor

(#2351) bmt50 válasza SteveAd (#2350) üzenetére


bmt50
senior tag

Július 14. az ígért release date, amit utoljára láttam. De hogy Európába behozza-e a Sony, az kérdéses.
Másrészt az se lesz már olyan kicsi, és Snapi 4-gyel??? :W mire lesz elég az? Nem kell játék se ahhoz, hogy belaggoljon. Szerintem Android 13-on egy nyitott Facebook melletti netböngészés akadós lesz.😒
Egyébként XZ1c USB portja fogad pendrive-okat?

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#2352) SteveAd válasza bmt50 (#2351) üzenetére


SteveAd
tag

Nem probaltam, mert nincs USB-C-s pendrive-om :) De gondolom igen (laptopra lehet csatlakoztatni a porton keresztul).

(#2353) bmt50 válasza SteveAd (#2352) üzenetére


bmt50
senior tag

Hát ja, nincs mindenkinek ilyen. De amúgy nagyon hasznos. Én pl. Yt-ról lementem az új zenéket flac-ba, közvetlenül a pendrive-ra másolok. Aztán pendrive ki, autórádióba be. Ezt én nagyon szeretem, és a bluetooth-al ellentétben nincs a zenében kódolás-dekódolásból adódó jelveszteség.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#2354) rednifegnar válasza bmt50 (#2351) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem teljesen ertem mit szeretnel, ez egy 6-7 eves telefon es uj koraban se volt egy izom bajnok. frissites is alig volt hozza, android 9, imitt-amott bugokkal.
sd-re lehet telepiteni, ahogy szinte minden telora mar evek ota. usb-c mukodik jol a pendrive. a bt nekem elegge akadozos volt zenelejatszasnal, nem is hasznaltam mert csak idegesitett es meg az akkut is ette (vezetekes fulessel hasznalom evek ota).
valoszinuleg a legtobb darabnak az akkuja mar nem sokat fog birni, meg ha sikerulne is ujat valami elfekvot venni az is mar 5-6 eve punnyad. a cserelt akksiba en nem annyira hiszek, az sosem olyan mint a gyari (plusz a ragasztast is szet kell szedni hozza).
nekem szokott neha melegedni, ugy vettem eszre hogy nyaron nagyon be tud hevulni, nem tudom mi okozza, ilyenkor eleg gyorsan is merul, olyankor ujrainditom az szokott segiteni (de ezt szinte csak nyaron csinalja).
tokot is nagyon nehez szerezni hozza mert mar legtobb helyen nincs (legalabbis gyari).

utodot en se nagyon tudok, csak nagyobb es meg nagyobb van, arakrol nem is szolva plane sonyban.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#2355) bmt50 válasza rednifegnar (#2354) üzenetére


bmt50
senior tag

Köszönöm a részletes infókat :)
Kicsi és alap dolgokra (Facebook/netezés/email/WhatsApp/1-2 játék és progi) kerestem kisebb telefont a meglévőnél. Méretben újban csak a iphone-ok(12-13Mini) és az Unihertz (ez egy kis startup cég néhány Blackberry klónnal és kisméretű mobillal) választható. Ezért néztem körül régebbi telefonok táján. A meglévő se kap már frissítést, de tudok élni ezzel. A kamera hiába jó, ha a Soc használat közben télen-nyáron melegszik, és rendszer sem túl jól bánik az akkuval.
SD-re én is tudok telepíteni az S9-cel, de nem mindent.. pl. Poweramp szivat külső SD-ről a widget-ekkel. Ezért hasznos dolog, ha egy gyors A2-es SD-t tudsz belső tárhelynek formázni. Jó, nem lesz olyan gyors az se, mint az UFS2, de ha a rendszer engedi, akkor vállalható kompromisszum.
A Sonyt még abban tartom szimpatikusnak, hogy ritka. De ha az XZ2C-hez hasonló melegedési gondok vannak, akkor átgondolom ezt a váltást.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#2356) SteveAd válasza bmt50 (#2355) üzenetére


SteveAd
tag

Nalam nem melegedett annyira se az XZ1C, se az XZ2C (net, Whatsapp, zene, navi). Jatszani nem szoktam. FLAC-ot direkt masoltam ra az SD kartyara, de nem szoktam tul gyakran frissiteni a diszkografiat :) Amint rednifegnar is irta, vszleg nem gond pendrive-rol USB-n atmasolni az SD-re.
Nekem meg szerencsere jol birja az akksi igy 4 ev hasznalat utan, gyakorlatilag gyari allapot (de en a szokasosnal jobban odafigyelek a toltesre). Refurb-et nem biztos, hogy vennek (2019-ben kb. az utolso uj bolti darabot vettem meg)

(#2357) bmt50 válasza SteveAd (#2356) üzenetére


bmt50
senior tag

Még alszom rá párat, meg ezen még cseréltetnem kell egy hátlapot, mert átlátszót tetettem fel. Királyul látszott a telefon belseje, csak hamar betört :((
Minden esetre nagyon tetszik az XZ1C, az oldalsó ujjlenyomat olvasóval, és a pici mérettel, meg a sztereó hangszórókkal. Fotózás most másodlagos.
A flac-ot én is szeretem, mert veszteségmentes. Nekem van ám fenn kb. 30GB zene. Flac-ba mondjuk nemtom leszedni Yt-ról :D

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.