Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) bagyusz válasza tomp (#44939) üzenetére


bagyusz
őstag

Pedig én úgy emlékeztem, hogy csak read only az a node, de akkor tévedtem. :)

(#44952) Sebhelyes válasza bagyusz (#44951) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Jól gondolom hogy a hidden_app vonatkozik ennél a lowmemoryfuckerwhatever izé paramétereinél az épp háttérben lévő GUI-ból elindított appokra?

FOREGROUND_APP:
VISIBLE_APP:
SECONDARY_SERVER:
HIDDEN_APP:
// This is a process only hosting activities that are not visible,
// so it can be killed without any disruption. Value set in
// system/rootdir/init.rc on startup.
CONTENT_PROVIDER:
EMPTY_APP:

Mert hiába raktam egész alacsonyra az értékét a MinFreeManager appal, továbbra is kilőtte őket a rendszer. Te vagy a guru, neked tudnod kell ;) :R

(#44953) Jeffi válasza bagyusz (#44951) üzenetére


Jeffi
aktív tag

Bagyusz. Valami ötlet, hogy miért nem megy utolsó Slim/CM11 Buildon a Bluetooth hangszóró? Mind a két ROMnál az utolsó buildba van a hiba, mert ha egyel korábbit felteszek hibátlanul megy. :/

X1X

(#44954) bagyusz válasza Sebhelyes (#44952) üzenetére


bagyusz
őstag

Igen jól gondolod.

(#44953) Jeffi: Szerintem forrás hiba lehet, mert a bt-vel nem foglalkoztam. Slim is előszeretettel "behúzza" a cm "javításokat"

[ Szerkesztve ]

(#44955) Sebhelyes válasza Sebhelyes (#44952) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Vagy inkább lehet a VISIBLE_APP az, aminek látható felülete van, csak nincs épp az előtérben... Az meg eleve alacsonyra volt állítva (8MB)...

Na látom akkor mégis a HIDDEN_APP, így se jó, úgy se jó... :O

[ Szerkesztve ]

(#44956) bagyusz válasza Sebhelyes (#44955) üzenetére


bagyusz
őstag

Többnyire a default érték az optimális. Annyira nem merültem el a droid memória menedzsmentjében, hogy egy "pontos" értéket mondja. Kísérletezni lehet vele.

(#44957) Sebhelyes válasza bagyusz (#44956) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Hát igen, ez tébolyult kísérletezgetés, de ami érdekes, hogy lehet hogy mégsem a HIDDEN a háttérben lévő appok "állapota"... Letöltöttem azt a Quick System Info Pro-t ami a régi posztodban volt és az a processekhez kiír egy OOM Group attribútumot, ott van a Foreground/ Visible/ Secondary_Server/ Hidden/ Content_Provider/ Empty "állapot"... és érdekes módon a felhasználói programok, Skype, Gmail, Calendar stb. Content_Provider-ek – amíg a háttérből ki nem vágja őket a memóriakezelő, akkor az OOM Group átvált Empty-be, amíg megint nincsenek betöltve egy visszaváltással... Lehet hogy a Content_Provider számít legfőképp, arra kell alacsony határt megadni, ezt fogom kipróbálni. Remélem nem kezd el füstölni a telefon :DD

[ Szerkesztve ]

(#44958) amisis válasza chab7 (#44948) üzenetére


amisis
aktív tag

Most gyárin is az android operációs rendszer eszik nagyon sokat. :(

Apple iPhone 8 Plus

(#44959) darvinya válasza Sebhelyes (#44957) üzenetére


darvinya
titán

Írd meg mennyire sikerült érvényesíteni akaratodat. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#44960) Sebhelyes válasza darvinya (#44959) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Úgy tűnik sikerült, agresszívan alacsony értékekkel 4, 6, 12, 16, 4, 32, ahol a CONTENT_PROVIDER is 4MB mint a FOREGROUND, elkezdte keményen használni a RAMot. A piszkálás nélkül 200MB free RAMnál kidobálta az appokat, nem is ment 180MB alá, a ZRAM usage meg 10% volt, nem csinált semmit. Most megy a Gmail, Sunrise, Maps, Skype, Walkman, Chrome, és mindegyik benn csücsül CONTENT_PROVIDER státuszban, a free RAM lemegy akár 60MB-ra is, és a ZRAM vadul dolgozik, 75%-ra felment a usage, úgyhogy végülis a cél elértetett...

...viszont ugye az éremnek mindig két oldala van, nyilván hogy egy csomó app benn marad, meg a ZRAM is hirigel a háttérben, ez terheli a rendszert, van egy kis érezhető hezitáció néha, ha valami CPU intenzív app futna el tudom képzelni hogy ez még jobban kijönne, ez egy erőszakolt kompromisszum nyilván a kevés RAM miatt. A tökéletes megoldás az lenne, ha nem csak kategóriánként, hanem egyes appokra lehetne prioritást adni, pl. a Skype-ot ami qrva lassan töltődik újra, mindenáron tartsa a memóriában, a gyorsan újratöltődő appokat meg kivághatja, és akkor magasabb lowmemorykiller értékeket is lehetne használni, ZRAM meg a rendszer kevésbé terhelődne...

(#44961) bala6120 válasza tomp (#44950) üzenetére


bala6120
senior tag

Nálam is laggolt.

(#44962) darvinya válasza Sebhelyes (#44960) üzenetére


darvinya
titán

Kb. én is pont erre juttottam.
Annyit hozzá tennék, hogy ezzel kicsivel gyorsabban merül a maga CPU miatt.

A prioritás meg lehet csinálni, de akkor összeomlást okoz végleg, mivel mágát a rendszert nem engeded be a RAM-ba.
Sajna újraindítás sem segít, mert még mindig ugyanazok az lesznek előnyben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#44963) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Valaki árulja már el, hogy hogyan kell flashelni a CM11-et, hogy ne dobáljon errort (status 7)!? :(((

(#44964) air válasza Balázs1621 (#44963) üzenetére


air
nagyúr

Nem az a kérdés, hogy hogyan, hanem az, hogy mivel!
A legutolsó recoveryből a CWM touch (PhilZ) ajánlott.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44965) Balázs1621 válasza air (#44964) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Felment! Eddig is onnan próbáltam, de lehet nem a legfrissebb volt, újra raktam a recoveryt, utána jó lett! Indulás után fel is dobott 3 CM frissítést, ezeket fel lehet telepíteni, vagy ez nem az Sp-hez van?

(#44966) air válasza Balázs1621 (#44965) üzenetére


air
nagyúr

Nem lehet. Azok a hivatalos CM-hez valók. LBL-es CM-en nem működnek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44967) George7823


George7823
csendes tag

Sziasztok, Ma 3 hónap után újra felnéztem ide a fórumra, látom sok változás van újabb pac rom meg miegymás :D gondoltam ma újra dobom a legfrissebb pac romot de már az elején meg akadtam, gondoltam a Pc companionnal újra rakom az eredeti rendszert meglesem van e valami változás és majd csak utána dobom fel a PAC ot. De az a problémám hogy mikor elindítom a javítást a pc companion ban eljutok odáig hogy már csak újra kéne rakni a rendszer hangerő le és újraindít a telefon, ez meg is van aztán hibát dob ki hogy nem található szoftver a telefonomhoz próbáljam újra. Szerintetek mi lehet a probléma? Tudtok valami alternatívát amivel újra tudom rakni a telefonomon a rendszert?

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#44968) air válasza George7823 (#44967) üzenetére


air
nagyúr

Mert nem PCC-vel kell gyári állapotra állítani custom rom után, hanem Flashtoollal kell felrakni egy gyári romot.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44969) George7823 válasza air (#44968) üzenetére


George7823
csendes tag

Ez mióta van igy? mert 3 hónapja mikor szórakoztam a telefonommal és próbálkoztam a custom romokkal akkor sokszor volt hogy a gyári romot vissza raktam idéglenesen mert szükségem volt a telefonra és így mindig sikerült.
Viszont ebben az esetben tudtok adni valami útmutatót?

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#44970) air válasza George7823 (#44969) üzenetére


air
nagyúr

Mindig is így volt. A PCC az SI azonosító alapján keresi a firmware-t. A custom romoknak általában nem az az SI száma, ami a te készüléked eredetije volt. Ezért kell Flashtoollal felrakni az eredeti romot.
Milyen útmutatót adjunk az összefoglalón kívül? :Y

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44971) norbert1998 válasza George7823 (#44967) üzenetére


norbert1998
veterán

Új pac? Cm12 öreg apám! :D

(#44972) George7823 válasza norbert1998 (#44971) üzenetére


George7823
csendes tag

Nekem a PAC vált be régebben de az összeset kipróbáltam már :D Majd most kiderül melyik válik be.
De ez nekem most újdonság hogy ha az alap rendszert akarom fel rakni akkor flashtool kell, soha nem kellett még használnom, simán pcc teló helyre állítása azt feltolta mindig, de megpróbálkozom vele most, utána olvasok az összefoglalóban mert az elkerülte a figyelmem, mert már 3 hónapja nem jártam itt. :)

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#44973) Jeffi válasza George7823 (#44972) üzenetére


Jeffi
aktív tag

Az max sus volt, de az meg már megszünt. (hogy miért azt nekérdezd.)

X1X

(#44974) HD5570


HD5570
aktív tag

4.1-es Gyári os-el is beadhatom gariztatni,ha egyébként már 4.3 volt rajta amikor vettem ?

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#44975) air válasza George7823 (#44972) üzenetére


air
nagyúr

Rosszul emlékszel.
Egyedi rom után sem a SUS, sem a PCC nem képes az eredeti T-s, Telenoros vagy Vodás állapotot helyreállítani a fenti okok miatt.
És ez nem azért van, mert az utóbbi 3 hónapot kihagytad.

(#44974) HD5570

Persze. A lényeg az, hogy annak a szolgáltatónak a saját romja legyen, ahol vetted.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44976) tomp


tomp
félisten

SlimKat-ben alapból van recovery? Mert nekem nem akar bejönni.

(#44977) HD5570 válasza air (#44975) üzenetére


HD5570
aktív tag

köszönöm.Független.Gsm-ből vettem,német SI számú 4.3 volt rajta gyárilag.A central juróp 4.1- es van rajta most és az SI-t visszaírtam gyárira.remélem így nem kötnek belém.

„Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki.”

(#44978) Sebhelyes válasza HD5570 (#44977) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Legyen rajtad sapka :D

(#44979) air válasza Sebhelyes (#44978) üzenetére


air
nagyúr

De füstszűrős! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44980) norbert1998 válasza air (#44979) üzenetére


norbert1998
veterán

és Sebhelyes:

Ezt nem értem, de nem akarok ki maradni :B magyarázzátok el nekem :D

(#44981) #22743424 válasza air (#44970) üzenetére


#22743424
törölt tag

Amennyiben átírom a romban az SI számot a gyári értékre úgy lehet PCC-vel is.

Tomp slimkat alatt hangerő gomb le cwm recovery.

(#44982) air válasza norbert1998 (#44980) üzenetére


air
nagyúr

A magyarázat egyetlen szó: Hofi.

(#44981) cybermanus
Ez igaz, de ez nem mond ellent annak amit én mondtam, illetve ő nem említette, hogy így csinálta volna.
Azt állította, hogy simán visszarakta, ami viszont nem helytálló.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44983) norbert1998 válasza air (#44982) üzenetére


norbert1998
veterán

Oké, akkor ma nem fogom megérteni :D tanulnom kell, sokat :O

(#44984) #22743424 válasza air (#44982) üzenetére


#22743424
törölt tag

Világos és így kerek :)

norbert1998 füstszűrős sapka :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#44985) air válasza norbert1998 (#44983) üzenetére


air
nagyúr

Füstszűrős sapka...

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44986) amisis válasza #22743424 (#44981) üzenetére


amisis
aktív tag

Az exponáló gombra nem jön elő semmi (semmi recovery) mert akkor az jó lenne nekem? :D (slimkat alatt értem)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 8 Plus

(#44987) bajzal válasza amisis (#44986) üzenetére


bajzal
őstag

hangerő le a cwm slimkat alatt! Azt, hogy nyomkodni vagy folyamatosan kell nyomni, arra még nem jöttem rá :)

[ Szerkesztve ]

(#44988) norbert1998 válasza air (#44985) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi, értem :D

(#44989) #22743424 válasza amisis (#44986) üzenetére


#22743424
törölt tag

Arra nem is fog ( a kameragombra ) A rom tartalmaz a CWM és a Philz recovery-t.(hangerő le=CWM; Hangerő fel=Philz) [link]

(#44990) George7823 válasza air (#44982) üzenetére


George7823
csendes tag

Pedig igy volt és nem írtam át semmilyen SI számot. Felraktam egy custom romot mondjuk Pac ot, aztán próbálgattam és ha nem tetszett vagy sok volt vele a gond rádugtam gépre PCC elindít helyre rak és kész és így soha nem használtam flashtool t még ftf eredeti fájlom se volt meg mert soha nem kellett. Most nem tudom mi történt de flashtool hoz kellett folyamodnom sajnos. De amúgy kár is vitatkozni mert így elméletben ahogy elmondod az én állításom nem helytálló értelek téged, viszont én meg tudom mi volt a gyakorlott és megszokott nekem amit legalább 10-20 szor megcsináltam mikor a romokat próbálgattam, sajnos ez már nem működik és így nem tudok felvételt csinálni róla, de mondjuk én ezt akkoriban teljesen normálisnak gondoltam és azt hittem mindenki így csinálja. köszi a segítséget egyébként, már megy is az original, most jön a CWM aztán PAC.
:))

Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson x10i -> Sony Xperia SP

(#44991) tomp


tomp
félisten

Na szerintem megvan a tökéletes rom! SlimKat 8.9!
8.14-el ellentétben nem laggol, nem darabos. A RAM kezelése is jobb. Ezzel ki tudom küldeni chromecastra képernyőtükrözéssel a Modern Combat 5-öt. 8.14-el a betöltő képernyőnél ledobta mert leállt a folyamat.

(#44992) bajzal válasza tomp (#44991) üzenetére


bajzal
őstag

Igen, 8.9-es Slim nekem is jó, gyors.

(#44996) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Ha már Slimkat, CM-es témákat nem lehet valahogy beüzemelni rajta?

(#44997) amisis válasza Balázs1621 (#44996) üzenetére


amisis
aktív tag

HK theme manager (xposed modul) :)

Apple iPhone 8 Plus

(#44998) norbert1998 válasza amisis (#44997) üzenetére


norbert1998
veterán

aztotaztán magyarázzamán el nekem valaki, mert hogy nekem az égvilágon semmit nem működött, az biztos! voltak rebootok, volt xposed aktiválás, de nem talált meg 5 témából egyet sem.

(#45000) amisis válasza norbert1998 (#44998) üzenetére


amisis
aktív tag

Ha jól tudom át kell állitani a hk-t hogy hol keresse a témákat.

Apple iPhone 8 Plus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.