Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) dorkacica


dorkacica
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy amióta valakinek a gyári telefonjára kijött-e gyári jellybean azóta tapasztaltatok -e hívás bugokat:)

pl: el tolom a zöld felvevő gombot jobbra és pár másodpercig még rezeg, esetenként a vonal túlsó végén levő fél is hallja a csengőhangom vagy a rezgést:) Ice cream sandwich alatt ez nem fordult eddig elő. anno még olvastam,hogy egy személynél is volt hívás bug,de érdeklődnék,hogy a többi jelly bean használónál előfordult-e ez,ha újrainditom a telót akkor egy ideig normális,de utána elbugosodik a kis szenyó :)

ui: ha valakinek kellene gyári sony fülhallgató,akkor az írjon rám priviben! bontatlan és eladnám!még a p tartozéka volt a dobozban,de nem nagyon használnám,úgy,hogy ha valakinek kéne akkor szívesen odaadnám:)

[ Szerkesztve ]

Dorka

(#24652) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

Nagyon érdekelne, hogy Xperia P felhasználók jelenleg milyen androidos rendszert futtatnak, és hogy ez a rendszer rendelkezik-e ezzel a "Stamina" móddal, illetve milyen hatékonysággal.
Ezenkívűl nagyon szeretném tudni, hogy ez a készülék rendelkezik e karcálló üveg borítással, érdemes-e venni fóliát, vagy már van rajta?
Illetve a telefon teljesítményéről egy jellemzést nagyon megköszönnék.

(Most szeretnék telefont cserélni, és igazság szerint a középkategóriás telefonok érdekelnek. Most jött ki az Xperia M, ami szintén hasonló rendszerrel - bár újabb generációs a hardver - rendelkezik, de a fényképezője nem kicsit gyenge, a P-vel ellentétben. És a képernyővel is hasonló a helyzet. Próbálom minél olcsóbban megoldani a telefoncserét, és Sonyt tervezek venni, és most a P-ára nagyon szépen lecsökkent.)

(#24653) Deck válasza dorkacica (#24651) üzenetére


Deck
titán

Sajnos a hívás bug mindig lesz..

PS5

(#24654) bluemirage válasza dorkacica (#24651) üzenetére


bluemirage
őstag

dekrer-t finomítva "mindig előfordulhat"
Kiszámíthatatlan, hogy kinél, milyen ROM-nál is milyen gyakran jelentkezik. Van ahol alig több havonta egyszer, míg másoknál nagyon gyakori. Nálam hónapokig nem volt, de a múlt héten 2x volt, de azóta volt vagy újabb 20-30 hívásom, de most megint nincs...
CE1-es .100-as JB, gyári... Flashtoolal felrakva, előtte minden(!) törölve

Meliora sunt bono inimica

(#24655) bluemirage válasza x64emulator (#24652) üzenetére


bluemirage
őstag

A gyári rendszerek mindegyike rendelkezik STAMINA móddal JB alatt. Én használom, míg van aki nem kapcsolja be.
Az üveg kvázi karcálló, mert van rajta egy vékony gyári fólia, de sokak raknak rá még egyet én pl. Brando Ultra Clear-t szeretem.

A P-t és az M-et nem hasonlítanám össze, sőt messzebb megyek, döntsd el, hogy kell-e egy szép fém telefon egy nagyon szép kijelzővel.... ha igen, akkor még nézz körül, hogy melyik fém telefon tetszik is jöhet szóba.
A Samsung jövőre rááll a felsőbb kategóriánál a fémre, mert már nagy a nyomás, és bizonyos ár mellett ez már elvárás. Itt mindenki jót fog mondani róla. Kézbe kellene venni és úgy dönteni.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#24656) BUSMAN2


BUSMAN2
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a telefonnal kapcsolatban. Az első, hogy az ébresztő miért nem ébreszt mindig a pontosan beállított időben? Mondjuk be van állítva 06:55-re, nézem az órát 59-kor még nem szólalt meg, de szerencsére fenn voltam. Ha megnyomtam a képernyőzár gombot még csak 06:25 volt a kijelzőn, de utána egyből elkezdett csörögni. Más is tapasztalt ilyen problémát, mit lehet ellene tenni? A második, ezen a készüléken, hogy lehet elérni az ingyenes facebook-ot? T-mobilos vagyok.

Köszi

(#24657) x64emulator válasza bluemirage (#24655) üzenetére


x64emulator
tag

Nagyon köszönöm.

Jó tudni h adnak rá fóliát, de végül is olcsón be lehet szerezni ezeket. Ha az akkumulátora bírja a strapát olyan két napig laza használattal, akkor biztos ezt veszem.
Nagyon jó hogy fémből van, tényleg jó érzés, és valószínüleg ezt veszem mert egész olcsó.
A samsungokra nem szeretnék várni, mert 70-80k ért már nem veszek telefont, pláne ezzel a végtelenségig lekerekített formával.

Kérlek írd le hogy mennyire kielégítő a teljesítménye! Nekem egy stabil (nem laggos) rendszerre lenne szükségem, ami szép és jó zenehallgatásra, filmnézésre, szipla böngészgetésre netről, és néha-néha egy kis játék unaloműzéshez. Ha szerinted erre jó a P akkor e mellett döntök.

(#24658) razorka777 válasza BUSMAN2 (#24656) üzenetére


razorka777
veterán

Ha nem a gyári ébresztőt használod és be van kapcsolva a stamina mód, akkor nem is fog ébreszteni, hacsak nem berakod az ébresztő alkalmazást a kivételek közé, amit nem lő ki a stamina mód.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24659) x64emulator válasza BUSMAN2 (#24656) üzenetére


x64emulator
tag

Tudomásom szerint a 0.facebook.com weboldal használata a t-mobilosoknak ingyen van. Jelenlegi telefonommal ezt használom, másról nem tudok ami teljesen ingyenes.

(#24660) BUSMAN2 válasza razorka777 (#24658) üzenetére


BUSMAN2
csendes tag

A gyárit használom, de megnézem. A 0.facebook.com címet hiába írom be a böngészőbe nem nyitja meg.

(#24661) x64emulator válasza BUSMAN2 (#24660) üzenetére


x64emulator
tag

Próbáld meg más böngészővel, ha esetleg chrome-ot használnál, hisz annak vannak hátrányai bőven.

(#24662) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Sziasztok! Van olyan program, amivel a képernyőzár (jelenleg pin kód) működését idő intervallumhoz tudnám rendelni? Pl hogy délután kettő és négy között ne kapcsolja be, majd délután négytől újra. Előre is köszönöm az ötleteket, javaslatokat.

(#24663) razorka777 válasza BUSMAN2 (#24660) üzenetére


razorka777
veterán

Mert ahhoz is kell mobil internet előfizetés, anélkül nem is nyitja meg. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24664) BUSMAN2 válasza x64emulator (#24661) üzenetére


BUSMAN2
csendes tag

Próbáltam Chrome, Firefox és gyári böngészővel is, de egyikkel sem ment.

(#24665) x64emulator


x64emulator
tag

Najó! Ahogy már írtam nagyon szeretném tudni, hogy kinek milyen a véleménye a telefon teljesítményéről. Számomra nagyon jó ha ez a készülék stabilan eltolja (rendszeres laggolások nélkül) a rendszert, illetve zenehallgatáshoz, videónézéshez (HD-hoz is), szimpla böngészgetéshez - yutub nézéshez, és egyszerű unaloműző játékokhoz megfelelő.
Bocsi a félkövér miatt.

[ Szerkesztve ]

(#24666) x64emulator válasza BUSMAN2 (#24664) üzenetére


x64emulator
tag

Kár. De jó tudni mint leendő felhasználónak. :DDD
Akkor talán érdemes lenne nézni egy új szolgáltatást alacsony havidíjjal. 3k ért már kapsz rendes facebookot, illetve minimális letöltési korlátot is.

(#24667) BUSMAN2 válasza razorka777 (#24663) üzenetére


BUSMAN2
csendes tag

Értem, csak azért gondoltam, mert valamelyik nap egyik ismerősöm Nokia 5230-as készülékén ráment a web'n'walk ikonra és ment neki, pedig nem fizetett elő semmire.

(#24668) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

3 nap GB használata után jelentem, hogy hívásbug nuku, szép gördülékeny, és tovább bírja, mint az ICS meg a JB! Komolyan mondom ezzel van a legjobban belőve a telefon, a többibe, csak a + menüpontra feküdtek rá, és maga a rendszerhez hozzá sem nyúltak, csak dizájnba. Ehelyett lehetett volna javítani a rengeteg bugot...

üdv!

(#24669) razorka777 válasza BUSMAN2 (#24667) üzenetére


razorka777
veterán

Így talán jobban megérted, mi is kell hozzá.
Ingyenes facebook

Tehát mindenképpen kell aktív mobilnet előfizetés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24670) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Egész érdekes dolgot hallottam/tapasztalta... kicsit aggódom..

Adott egy SE telefon (nem P). Kb 1.5 éves LI-Po aksival. Nem volt agyonhasználva. Kb 1-2-3 naponta töltötték használattól függően. Most meghalt az aksija. Fórumon írták, hogy ezt sajnos ennyit bír. Az hogy pénzbe kerül az egy dolog, de házilag cserélhető. Ennek viszont csak szervízben tudom cseréltetni. Remélem ez többet bír mint 1.5 év .
(Jelzem, hogy az előző Spicam 2.5 évesen, még elég kraftos aksival adtam el, de az Li-Ion volt.)
Ez Li-Po függő, vagy csak egy rossz aksit foghattunk ki.

Van valakinek tapasztalata ennek az akkujával? Tudom ez még fiatal telefon, de ezek töltési ciklusra tervezettek.

(#24671) BOBAKILL válasza x64emulator (#24665) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Mindenre alkalmas amit te írtál hogy elvárnál a telefontól. Egyetlen negatívum lehet talán az akksi idő, legalább is gyári rommal. Én azzal használom. Ha nyaggatod akkor 1nap, ha nem akkor olyan 1,5 napig bírja talán. De ez normális szerintem.
A videókat viszi röccenés nélkül, játékokról nem tudok ténylegesen nyilatkozni, de gondolom mennek rendesen. A középkategóriás gémek (pl. angry birds és tsai.) gond nélkül futnak.
A zenelejátszás frankó és szép hangja van gyári fülessel is. Nem annyira jó a hallásom, talán ezt valaki lehet megcáfolja. ;]
A böngészés szintén akadásmentes, no problémo!

Szóval nagyon jól járnál ezzel a telóval, én Lg L9-ről váltottam. :D
Fém ház is nagyon tuti, nekem fekete van. kényelmes tartani.
A rendszer nem akadozik, teszi a dolgát.

Tömören ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#24672) x64emulator


x64emulator
tag

Köszi a kifejtett választ. Én is úgy érzem jól fogok vele járni, főleg hogy egy rezisztív kijelzős lg gm360 ról cserélek erre! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24673) razorka777 válasza BOBAKILL (#24671) üzenetére


razorka777
veterán

Az értesítő led megy mindenféle mókolás nélkül. :U

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24674) BOBAKILL válasza x64emulator (#24672) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Hát azután mennyei élmény lesz ezt használnod! :DDD
És mindenféle alkatrészt is lehet kapni hozzá ha elkopik/romlik. Az ilyen téren legnépszerűbb alsó kupakot is pl.. :)

(#24675) x64emulator válasza BUSMAN2 (#24667) üzenetére


x64emulator
tag

Jelenleg domino-s vagyok, ha van pénz a telefonomon ami több mint 15 Ft akkor rendben van és működik. Ennél több követelmény nem értem hogy hogy lehetne ha nekem működik így. Persze én nem fizetek havidíjat, csak pénzt kell feltölteni rá.

(#24676) neorow1 válasza hun507 (#24649) üzenetére


neorow1
senior tag

Szia, T-mobilnál:

Hálózati korlátozás feloldása (Az akció során igénybevett kedvezmény visszafizetésén felül.) 15000 Ft/alkalom/készülék

[link] 35. oldal

(#24677) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok kedves fórumozók! :D

Hogy gyorsabban találjon a telóm gps-t átírtam a build fájlban ondeamondról interactivera. Csak annyi kérdésem lenne egy hozzáértőhöz, hogy pontosan ez a beállítási mód mit változtat a CPU működésén, hogy könnyebben talál műholdat? Tehát mi a különbség a két opció között?

Előre is köszi.

u.i: Egyelőre semmi változást nem tapasztalok :D

(#24678) Deck válasza LiteCross91 (#24677) üzenetére


Deck
titán

A procit befolyásolja csak, a gps-t nem.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#24679) LiteCross91 válasza Deck (#24678) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ezt természetesen érte, mivel végzős mérnök informatikus hallgató vagyok. Írtam már pár programot. Android nem vonz. Azért is kérdezem, hogy pontosan mit csinál ez az opció a procival. Mert csak vakon írkálni át dolgokat a build-ben nem tartom túl okos dolognak. :D

(#24680) faham válasza LiteCross91 (#24679) üzenetére


faham
aktív tag

Ehhez nem kell MI -snek lenni, hogy értsd :D de itt már párszor megbeszélték a kérdéseddel kapcsolatos dolgokat. Ha jobban érdekel akkor szerintem használd először a keresőt neked is gyorsabb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#24681) LiteCross91 válasza faham (#24680) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

köszi :)

(#24682) whiskys88 válasza horvath85g (#24643) üzenetére


whiskys88
csendes tag

A kijelzőhasználat. Más nem nagyon eszik rajta semmit. Szinte semmi nem megy a háttérben.

(#24683) whiskys88 válasza s4tch (#24644) üzenetére


whiskys88
csendes tag

Ezt a programot leszedtem. Nem mutatott semmi olyat, ami szívná az akksit, és olyat sem, ami ébresztgetné a telefont. Már kétszer is visszaállítottam mindent gyárira, utána flashtool-al újratelepítettem a szoftvert, de semmi változás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24684) half333


half333
őstag

Hol lehet beállítani a fénykép mentési helyét?

(#24685) razorka777 válasza half333 (#24684) üzenetére


razorka777
veterán

Az fixen van, én úgy tudom nem lehet változtatni.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24686) darvinya válasza razorka777 (#24685) üzenetére


darvinya
titán

Gyári appnál, meg amúgy is hova mentene.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24687) Bitpalace válasza whiskys88 (#24683) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Tedd vissza a GB-t! Nekem 2 napot simán kibír, úgy hogy nyúzom rendesen (net, zene, folyamatos szinkron. minden) és szép egyenletesen merül a telefon. Nem kell stamina mód, hogy ha nem nyúlok hozzá akkor ne merüljön, ez ha leteszem, 1 óra alatt merül 1-2%

üdv!

(#24688) Deck válasza Bitpalace (#24687) üzenetére


Deck
titán

Ha kibír 2 napot mégse nyúzod annyira..

PS5

(#24689) razorka777 válasza Bitpalace (#24687) üzenetére


razorka777
veterán

Valóban nem volt rossz a GB, de már nem mai darab.
Ráadásul van pár funkció amit már csak JB-n kapsz meg.
A PC-re sem rakom vissza a Win95-öt. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24690) zerdelyi


zerdelyi
tag

Képzeljétek, a CWM megakad a nandroid backup során a telómon. Az 1.75-ös ICS van fent. Van ötletetek, mi lehet a baj?

iPhone 8 - 64 GB + Watch S 4 Nike + AirPods

(#24691) bluemirage


bluemirage
őstag

Egyre több appnak lesz gondja a GB-vel. De a GB-t csak az akksi miatt visszarakni nem jó. :Y Továbbra is úgy gondolom, hogy az akksi merülésért a user a felelős, nem az OS és nem is a Sony.
- A Sony max azért felel, mert nem nagyon méretezte túl az akksit. :)
- A Google meg azért, mert a droidját ha nem tudja valaki uralni és kordában tartani, akkor pl. ez lesz a vége.

De a két gondolatjelből nekem nem az következik, hogy a Sony és a Google szar és GB-t rakok vissza, hanem inkább az, hegy egy ilyen mAh-ban kiélezett helyzetű telefonnál, mint a Xperia P, a usernak még jobban kell(ene) értenie a dolgokhoz sajnos. Ezért írom mindig, hogy a panaszok mögött nagy adag user error van, amit itt vagy meg tudnak távoli segítséggel oldani vagy nem.
Az egyre nagyobb kijelzőkkel és nagyobb procikkal az akksik még egy ideig nem fognak lépést tartani a mobil szegmensben. Ez alatt lehet tabletet és bármi mást is érteni. Az OS-ekbe egyre több gyárilag fojtó cucc kerül be, egyre izgalmasabb nevekkel* a többmagos rendszerekbe meg gagyi segédprocik az alapfunkciókhoz, hogy a 2-4-6-8 mag még alapon se fusson és pl. egy telefon alapfunkcióit ez a coproci' (nosztalgikus kifejezés a 90-es évek első éveiből) lássa el. De ez mind kevés, a legtöbbet egyenlőre itt is a user tehet. Azt sem tudom, hogy hány szőke nő tudja, hogy ha a kijelző direkt fény éri, akkor az sok mAh-ba kerül... hány ember használ bekapcsolt 3G-t, rossz lefedettség mellet, úgy hogy nem is használja valójában, hány ember tanulta meg, hogy a futó folyamat az nem fényevő és még csak nem is fotoszintetizál, hanem árammal megy és ha olyan folyamat fut ami egyébként nem kell, az áramba kerül. Az ilyen usereknek különösen sokat segít pl. egy stamina... max nem ébred fel, mert nem állította a kivételek közé a 3rd Party apot... :D
Tehát a telefon már okosabb általában, mint a gazdája... ez van :(

*lsd Sony Stamina videókamerák a 90-es évekből :DD A mostani 20 éves marketinges valszeg' ezt nem tudta már, ezért a párhuzam
Én hálás vagyok, hogy első droidos telóm ez lett és a segítségetekkel sikerült ezt a kiélezett akksival rendelkező telót úgy használni, hogy az azt mondhassam: az akksi idejével elégedett vagyok. Ezek után majd egy másik típus gyerekjáték lesz.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#24692) nintendojet


nintendojet
tag

Nem tudjátok véletlen, lehetséges-e cm10-re rátenni cybershot-ot, vagy akárcsak a sima gyári fényképezőt? A sima annyira valahogy nem jó. Gondolom nem igazán lehet, de hátha...

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#24693) s4tch válasza zerdelyi (#24690) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt mintha már írtad volna egyszer. Ez így nem túl informatív. Megakad, de továbbmegy, megakad, de nem megy tovább X percig? Log, hibaüzenet, bármi? SD mountolva van? Mit látsz, amikor "megakad"? Milyen formátumba ment épp a program? Ha megnézed a cwm könyvtárat, találsz bármit benne? Nyitott/zárt a telefon, milyen verziót tettél rá? Részletezd kicsit a problémát, mert ez kb. annyira volt informatív, mintha bementél volna a dokihoz, és annyit mondtál volna, hogy doktornő, fáj, és vártad volna a megoldást ártatlan bociszemekkel.

(#24694) Bitpalace válasza razorka777 (#24689) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Pl?
Nekem nincs semmi hátrányom a GB-el. Ugyan azt tudja mint a többi. Jó lehet pár kényelmi funkció nincs benne, de a legjobban van optimalizálva az akku.

üdv!

(#24695) razorka777 válasza Bitpalace (#24694) üzenetére


razorka777
veterán

Például Gnow, nekem már elengedhetetlen, vagy az új maps, ami nagyon jól sikerült.
A lockscreen testre szabása, project butter és még sorolhatnám.
Jó volt a GB a régi androidos telókon, de ma már erőteljes visszalépés. :U

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24696) Bitpalace válasza razorka777 (#24695) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Na a Gnow azt nem is tudom hogy kell kezelni, mert hiába adok hozzá ilyen kártyákat, nekem nem jelenít meg semmit, folyamatosan csak a varázslót mutatta. A project butter nem tudom mire jó, de a lockscreen-t itt is testre lehet szabni, ha ugyan arra gondolunk( pin kód, ábra, vagy csúsztatás feloldás)

Meg látom neked 4.2.2 van fent, én csak a .100 JB-t tudom feltolni rá

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#24697) dev7


dev7
csendes tag

Valakinek egy ilyen?Én váltok másikra. :)
http://hardverapro.hu/apro/elado_sony_xperia_p_8/hsz_1-100.html

(#24698) Deck válasza dev7 (#24697) üzenetére


Deck
titán

Itt ne hirdess.. Büntetés jár érte..

PS5

(#24699) dev7 válasza Deck (#24698) üzenetére


dev7
csendes tag

Köszi.Ezt elfelejtettem

(#24700) oszi666 válasza dev7 (#24697) üzenetére


oszi666
őstag

Mire valtasz?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.