Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
kicsit passzíváltattam magam az elmúlt másfél hétben. Kipróbáltam a telefont inkább telefonnak használni (mint már páran próbálgatták). Egy kicsi telefonálás, egy kicsi sms, egy kicsi mobilinternetezés Opera minivel, mindezt stamina módban.
Eredmény:
első
kettő
Az akkumulátor még 4%-on állt, és szerintem még 3-4 órát készenlétben simán kibírt volna.
A régi nokia 3310-es telefonom bír ki egy, max másfél hetet úgy, hogy vadiúj akksi van benne (Li-poly 1500 mAh, eredetileg ha jól tudom 800 mAh Ni-Cd áramforrás volt benne). Szerintem a képek meggyőzőek.

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#24952) razorka777 válasza Mr.C (#24951) üzenetére


razorka777
veterán

Szerintem meg ez a téma már elfáradt. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24953) Mr.C válasza razorka777 (#24952) üzenetére


Mr.C
őstag

Csak most érdeklődtek akku téren

sudo rm -rf /*

(#24954) razorka777 válasza Mr.C (#24953) üzenetére


razorka777
veterán

De amit te posztoltál az nem fedi a valòságot.
Az ember nem azért vesz okos telefont, hogy a vitrinben tárolja.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24955) Tomi0703 válasza Mr.C (#24953) üzenetére


Tomi0703
őstag

Igen, én érdeklődtem ez iránt. :D Hát nálam ennyit sosem bírna ki. Napi 3 (nagyon max 4) óra képernyőhasználatot jó lenne ha kibírna. Közben persze 3G-n lenne.

De minden borulhat, mert ma bent voltam az egyik üzletben és ott nem volt már sajna P. Holnap még meglesek egy boltot, ha ott sincs akkor az L7 II lesz.

Ja, ma megtapiztam osztálytársam P-jét. Nem is rossz. A fém ház kifejezetten tettszik, képernyő is elég jónak tűnik, a fényerő szerintem nem volt annyira erős maxon. De ezt a telefont akarom, más kérdés, hogy lesz-e. :D

[ Szerkesztve ]

(#24956) BOBAKILL válasza Tomi0703 (#24955) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Azért gondold át, bár az L7II sem rossz választás. :))
Úgy látszik a sorsra hagyod a választást! :DDD :DD

(#24957) Tomi0703 válasza BOBAKILL (#24956) üzenetére


Tomi0703
őstag

Átgondoltam én már sokszor. LG mellett kb. csak az IPS kijelző szól, meg talán a felület (szubjektív). Én a P-t választottam. Már csak az a kérdés, hogy lesz-e az üzletben, vagy sem. Imádkozni fogok. :DDD

(#24958) BOBAKILL válasza Tomi0703 (#24957) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Szurkolok hogy legyen!!! :DD

(#24959) darvinya


darvinya
titán

Új hír röppent fel.

4.4 KitKat lesz P-re is.

4”-on MindigTv-ni net nélkül milyen lehet?[link]
(Like-olj hogy legyen ilyen eszköz)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24960) faham válasza darvinya (#24959) üzenetére


faham
aktív tag

Mi?
Hivatalosan?
Egy szeptember 7.-i Sony Magyarország facebook poszt szerint nem várható több frissítés max hibajavítás :/
Én csak örülnék naaaagyon ha lenne :)

(#24961) nintendojet válasza darvinya (#24959) üzenetére


nintendojet
tag

Hol írtak erről?

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#24962) s4tch válasza darvinya (#24959) üzenetére


s4tch
veterán

Forrás nélkül nem sokat ér egy ilyen "hír".

Lájk nélkül is lesz ilyen kütyü, egy ilyen cég nem durrogtat a levegőbe. Vélhetően már régóta tesztelik a szerkezetet, az a kérdés, mikor dobják piacra.

(#24963) razorka777 válasza s4tch (#24962) üzenetére


razorka777
veterán

szerintem poénnak szánta. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24964) Csa_ba


Csa_ba
tag

Tudtátok, hogy a a Mindig Tv elérhető mobilon?
:http://mindigtv.hu/applikaciok (ingyenes)

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#24965) darvinya válasza Csa_ba (#24964) üzenetére


darvinya
titán

Már régóta, de egy rakás sz…r.
Arról nem is beszélve, hogy csak király Tv-t nézhetsz rajta.
A többiről álmodozhatsz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24966) storm3


storm3
senior tag

xperia P support

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#24967) horvath85g válasza storm3 (#24966) üzenetére


horvath85g
aktív tag

"many more"
remélem ebbe belefér a P is, különösen, h az U is ott van a listában..

(#24968) freemanone válasza storm3 (#24966) üzenetére


freemanone
őstag

Azért ezt inkább majd megvárnám hogy a sony is leközöje... faxbókon sokmindent írnak, de a fele sem igaz.

(#24969) razorka777 válasza freemanone (#24968) üzenetére


razorka777
veterán

Én azért várnék egy hivatalos bejelentést, de ez ha be is következik engem már nem fog érinteni. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24970) freemanone válasza razorka777 (#24969) üzenetére


freemanone
őstag

Csak nem cseréled a P-t? :))

(#24971) razorka777 válasza freemanone (#24970) üzenetére


razorka777
veterán

Valami olyasmi, nem konkrétan csere, csak váltás.
A kiszemeltem a Galaxy Nexus. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24972) storm3 válasza freemanone (#24968) üzenetére


storm3
senior tag

Persze,én se veszem ezt kőbe vésett dolognak csak forrásként ezt találtam. Az fb oldal nem verified,szóval akár még kamu is lehet .

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#24973) resi92


resi92
csendes tag

Hali

A 4.2.2 mikkor várható majd a sony tól vagy hogy lehet ne meg modolni??? :C :C

(#24974) razorka777 válasza resi92 (#24973) üzenetére


razorka777
veterán

Nagyon ne várjad a Sonytól.
Csak úgy lehet 4.2.2-őd, ha független a telód, bootloadert nyitsz és felteszed a CyanogenMod 10.2-őt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24975) taxy88 válasza balint82 (#24919) üzenetére


taxy88
aktív tag

Közben írtam a Sony-nak is és válaszoltak.
Elnézést kértek a szerviz nevében is és állítólag utánajárnak a dolognak. Arra kértek ,hogy vegyem át a készüléket amikor visszajön,teszteljem és ha bármi gond van írjak nekik újból és kivizsgálják a csere lehetőségét.

(#24976) freemanone válasza razorka777 (#24971) üzenetére


freemanone
őstag

szemezek vele én is már egy ideje. :K viszont majd csak jövő tavasz környékén tervezem, hogy lecserélem a P-t, addig elleszek vele CM10-el. Nagyon patent lett már egy ideje.

(#24972) storm3: Nekem főleg a U szúrja a szemet azon a listán, mert még JB-t se kapott hivatalosan és a Sony utolsó hivatalos közleménye szerint ICS-el be is zárult a kör. Így nem élném bele magamat a kitkat droidba, mert valószínűleg nem lesz belőle semmi. Ha pedig mégis, az egy kellemes meglepetés lesz az biztos.

(#24977) faham válasza freemanone (#24976) üzenetére


faham
aktív tag

Én is az U-t nem értettem a listában, hogy arra meg miért... :/

(#24978) razorka777 válasza freemanone (#24976) üzenetére


razorka777
veterán

Nekem sincs bajom a P-vel, most ép a "sima" CM10 amit használok, olyan, mint az álom(Tegnap két durva hívásbug), de szeretnék váltani, kipróbálni egy sallang mentes droidot és erre most a nexus a legjobb.
Persze ettől még a Sony iránti elkötelezettségem nem változik. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24979) freemanone válasza faham (#24977) üzenetére


freemanone
őstag

Nem hivatalos az az infó, nem hinném, hogy bármi is lesz belőle, kár izgulni rajta. :N

(#24978) razorka777: Engem egyedül az akku zavar benne, azon kívül teljesen meg vagyok vele elégedve. Viszont az tényleg lehetne minimum 2000mah, mert nagyon gyorsan le tudom meríteni netezéssel. Ma is egész nap előadásokon ültem és volt pár extra unalmas, ahol telefonnal ütöttem el az időt így 8:00-17:30-ig ki is végeztem teljesen, holnap viszek magammal töltőt is. :U
Hívásbug is csak nagyon ritkán fordul elő, viszont az új hobbija hogy egyáltalán nem jelez, ha hívnak. Eddig csak 2x fordult elő az utóbbi 3 hétben, de igencsak bosszantó, hogy előttem van a telefon az asztalon és ránézek, hogy mennyi az idő, majd konstatálom, hogy ~5 perce hívtak, de erről semiféle jelzést nem kaptam. Aki hívott pedig végigcsöngette bontásig, ami nálam vagy 15+ csengést jelent.

(#24980) Dany007


Dany007
veterán

Ma vett anyám egy Xperia V-t. Jellybean-nel jött gyárilag. És érdekes módon volt rajta Cosmic Flow!
Ellenben az Xperia P-s Jelly-nél és ICS-nél sincs már benne... =/
Amúgy féltékeny lettem arra a telefonra... :D Ugye nagyobb felbontás, és valamiért kontrasztosabb is a képe, ellenben a P legalább fényesebb. :D

Ami a korábbi akksi merüléses gondjaimat illeti, az a kis progi amit ajánlottatok nagyon jó volt. Annyi már biztos, hogy valami app a netet piszkálja folyamatosan - ha épp rájön ez a dolog. Az ébrenlétnél a wifit jelölte ami a legtöbbet ébren tartja / ébreszti a telefont. Kipróbáltam wifi nélkül és töredékére esett vissza az akksi fogyasztás.
Viszont csak gmail szinkronom van beállítva, kb semmi más aminek használnia kéne a netet... Arra tippelek hogy 1-1 letöltött app / gyereknek játék volt az ami szívta mint az állat.

(#24981) darvinya válasza Dany007 (#24980) üzenetére


darvinya
titán

Hát a V mérfölddel erősebb vas.

Biztosan valamelyik játék.
Nézd meg a játék adatlapján alul, hogy mihez van joga.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24982) faham válasza freemanone (#24979) üzenetére


faham
aktív tag

Ugyan ez a hívásos dolog volt nekem is... Nem jelezte ha hívtak csak utólag és lettt is ebből problémám és ezért tettem vissza az ICS-t. De jobb a JB sok tekintetben így vissza gondolva :/ de legalább most tudok telefonálni...

(#24983) Dany007 válasza darvinya (#24981) üzenetére


Dany007
veterán

Ja és most pont annyiba kerül, mint amennyiért én vettem a P-t egy éve... : )
Még el is cserélné anyám, csak a P-m T-mobil függő...

Hát, ezeknek a hülye játékoknak kb mindenhez van joguk... :S

(#24984) faham


faham
aktív tag

Valaki tud mondani pár szót arról , hogy az FXPs CM10 milyen szinten van működésileg? :)

[ Szerkesztve ]

(#24985) razorka777 válasza faham (#24984) üzenetére


razorka777
veterán

Pár dolog még hiányzik belőle, de iszonyat gyors és gördülékeny.
Bátran ajánlom.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24986) badmad


badmad
senior tag

Sziasztok...na nálam is beindult a romolás(tudtam,hogy sokáig úgysem birom)eddig az öszes normális androidos mobilomon(ezek száma nem kevés) custom rom futott...Na szóval a lényeg zárt bootloaderes telóra az enigma 5.5 romját toltam fel.Nagyon tetszik ,hogy megmaradt a gyári felület de mégsem az sőt nagyon sok apró kis ficsőr került bele ami nagyon jót tett a látványoság terén a témáknál pl.Nagyon szépen müködik 2 napos tesztelés után eddig nincs akadás,lagolás semmi.Ajálom nektek egy próbát nagyon megér szerintem!! :))

[ Szerkesztve ]

(#24987) darvinya


darvinya
titán

Ááááá…ekkora bug JB .100-as alatt. :Y

JB vagy nem JB? :U
PB vagy egy kamu multitask? :D

A történet:

Hol volt, hol nem volt.
Volt egy Xperia P JB .100-as Op. rendszerrel.
Reggel használva egy kis email ellenőrzésre, táblázatra, app frissítésre (ami persze nem indult meg), Opera Mobile fórumozásra.
Behívva P topikot, gondoltam egyet és a multitask segítséggel átlépek Play áruházba, hogy újraindítsam az app frissítést.
Nem léptem ki a böngészőből, csak hosszú Home adta multitask lehetőséget használva, és átlépni.
Gondoltam a felesleges app-oknak engedélyezem a bezárását, ezért kilöktem.
Erre láss csodát Opera Mobile-t is kitudtam lökni.
Megszokásból kilöktem azokat amik nem kellenek, de amit használok nem kellene a listában lenni.

És itt a mese vége.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24988) horvath85g válasza badmad (#24986) üzenetére


horvath85g
aktív tag

az enigma kb. egy hónapig tök jó volt, de mostanában nagyon lassú. és nincs teleszórva appokkal, csak a legszükségesebbek vannak fent.
az elején mindenkink ajánlottam én is, nagyon elégedett voltam vele, de már nem :(

(#24989) faham válasza razorka777 (#24985) üzenetére


faham
aktív tag

köszi, van valahol lusta a bugokról?
XDAs topikban nem találtam annyira a sima CM10nél, mert a BT nekem kellene :/

(#24990) badmad válasza horvath85g (#24988) üzenetére


badmad
senior tag

Nincs teleszórva apokkal és az miért baj úgyis mindenki személyre szabja.A másik ezel vagytok megveszve lassú ...mihez képest ember nekem nagyon szépen gyorsan tölt be jól váltja a kepernyőket mindent.Szerintem az általad említett gyorsaságnál sokkal de sokkal fontossab az hogy akdásmentessen olajozottan tegye a dolgát.De nem veszekedni akarok nekem ez a véleményem 15 éves mobilos tapasztalatom is ezt mondatja velem.Enyi ideje szoftverezek telefonokat nem éppen ma kezdtem. De van egy mondás a puding próbája az evés...na szóval Én most eszegetem és majd szépen elválik hogy kiköpöm vagy lenyelem.Külömben sem szoktam leragadni álltalában egy romnál sem úgy ahogy telefonnál sem.Nekem ez a változatósság tetszik.
De persze jó olvasni más véleményét meglátásait is ezek számomra mindig építő jellegűek :K :R

(#24991) razorka777 válasza faham (#24989) üzenetére


razorka777
veterán

A CM 10-nél működik a BT, a bugokat meg az userek "gyűjtik".

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24992) horvath85g válasza badmad (#24990) üzenetére


horvath85g
aktív tag

úgy értettem, hogy én nem tettem fel sok appot ami esetleg lassíthatja.
az elején nem akadt, most igen.
a wifiket mostanában nem frissíti. ki kell kapcsolnom majd be, h működjön.
a helyalapú wifi is furcsa. ha beérek a munkahelyemre bekapcsol, de otthon nem. pedig ott van a mentett hálózatok között az otthoni is.
pár napja kb. 50 perc alatt merült 10%-ot, úgy hogy az asztalon volt, és nem csináltam vele semmit.
ez még nem olyan meglepő, valami beragadt. de amikor bekapcsoltam, kiírta, h 22% majd 11% (még ez is oké, nem mindig frissíti) és a 11% után egyből 4% lett.
1-2 hónap után lehet, h neked is más lesz a véleményed :)

(#24993) faham válasza razorka777 (#24991) üzenetére


faham
aktív tag

Kösszi :B
Hát akkor szerintem ma/holnap fel is tolom, meg nyitok bl-t a leírásod alapján. :)
Elég ha akkor formázom újra az sd-t , ha már fent van a cm?

(#24994) razorka777 válasza faham (#24993) üzenetére


razorka777
veterán

Igen, csak akkor, különben hogy telepíted fel?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24995) faham válasza razorka777 (#24994) üzenetére


faham
aktív tag

Hülyén írtam le :DD
Úgy értettem mielőtt nyitok és rámásolnám a CM10 installt formázzam e le, hogy "szűz" legyen az első indulásakor :P

(#24996) razorka777 válasza faham (#24995) üzenetére


razorka777
veterán

Igen, érdemes formázni.Így már tiszta. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#24997) zsoltzsolt válasza freemanone (#24979) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem is mostanában gyakran van, hogy hívnak, de nem csörög... valaki erre megoldást talált már?

(#24998) darvinya


darvinya
titán

Gyereknek vettem színes ceruzát és olyan jó(áras) volt, hogy megihletett. :D

Itt egy kis utómunkával. :DDD

:C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24999) faham válasza razorka777 (#24996) üzenetére


faham
aktív tag

Oksza, köszi :)

(#25000) badmad válasza horvath85g (#24992) üzenetére


badmad
senior tag

Na nagyon köszönöm látod ezért jó ez a forum sok ember sokféle módon teszteli,csiszolja a telcsijét.Lehet,hogy igazad lessz de akkor lecserélem egy másik romra...de öszintén ahogy magamat ismerem adigra nekem már nem sony p telcsim lessz. :) :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.