Hirdetés

2024. július 5., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki, aki T-s jelzett már pl.a SUS, hogy van frissítés?

(#20752) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Írtam már ezzel kapcsolatban. Egyetlen egy dolog zavar a P-mben, hogy rettentően halk. Lényegében ha nem steril sátorban vagyok síri csöndben :D, akkor nem hallom a másikat, és nem azért, mert halkan beszélne az illető (hangerő természetesen maxon van). Ics van rajta, olyan kérdésem lenne, hogy maga a hangerő függ-e a szoftvertől, próbáljak-e esetleg egy teljes újratelepítést, vagy érdemes-e ezzel a problémával szervízbe vinni?

Üdv

(#20753) Deck válasza freemanone (#20748) üzenetére


Deck
titán

Nagyon megéri. A régit tudjátok mennyire szidtam de az új az nagyon ott van. Jól összerakták! Nagyon gyors, nagyon sima, akksi nagyon jó. Röviden.

Amúgy mivel éjjel 10óra alatt nem merült a telóm így gondolom a wifi nem fogyaszt ha nincs ami használja. Mivel folyamatosan ment. Stamina sem volt aktív. Whatsapp pusht használ így nem fogyaszt szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#20754) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

üdv!

Valaki a box sync-et be tudta állítani? Mert feltelepítettem gépre, hogy gépről kényelmesen fel tudjak tenni bármit, de mikor be akarnék jelentkezni, írja h valamit a fiókomba kell beállítani, hogy működjön de nem tudom mit.

Üdv!

(#20755) Zigi


Zigi
senior tag

Nekem szívás az új fw! Először csak rá frissítettem a jól működő .400 asra és egyből megtudtam mi is az a hívás bug:( A .400 sosem csinálta. Gondoltam én vagyok a pöcs miért nem gyalultam le és úgy rá az újat. Sd töröl telefon visszaállít, sus -el kértem egy tiszta telepítést. Még mindig szar! Valaki osztotta az észt, hogy jól működő rendszerre rá frissítesz és jó lesz.......bullshit!!! Épp hogy most lett szar! Még flashtool -al megpróbálnám feltenni, ha valakinek van egy "normális" linkje a 4shared helyett kérem ne tartsa magába.

darvinya
Ha jól emlékszem neked sem volt hívásbugod a .400 -al te még nem raktad fel az új fw-t?

(#20756) darvinya válasza Zigi (#20755) üzenetére


darvinya
titán

Mi bajod van 4shared -del?
Ingyen reg és teljes sebességgel jön le a cucc.
Na meg arról nem is szólva, hogy az account-dhoz tartozó tárhoz tudod társítani.
Így nem kell mindig keresni a linket, csak belépni a account táradba.

Néha útó csörgés elő jön, de nem vészes .400-ason.

Igazság szerint annyit hackkeltem rajta, hogy csodálom működik még.
Pedig minden baja van a sok sz@r-tól, de most nincs kedvem újrarakni. :D

De teszi a dolgát, csak néha kell pofoznom, mikor nem akarja 900MB-os RAM-ot engedni az app-oknak a futáshoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20757) Zigi válasza darvinya (#20756) üzenetére


Zigi
senior tag

Pont ez, a mail címemet akarja :U Minek neki? Miért nem elég neki az a sok szar ami az arcomba villog?

(#20758) darvinya válasza Zigi (#20757) üzenetére


darvinya
titán

Mert rossz letöltés linkre kattintottál. :)

Biztosan fw letöltésre kattintottál?

Így néz ki mobilon, és a piros körben van letöltés 30mp után.
Be vagyok jelentkezve ezért van ott, hogy hozzá adom az én táramhoz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20759) Zigi válasza darvinya (#20758) üzenetére


Zigi
senior tag

Ja azt írja login or reg.

[ Szerkesztve ]

(#20760) darvinya válasza Zigi (#20759) üzenetére


darvinya
titán

Akkor miért reg-elsz?

Lehet nem nyilvános a mappa.
Ez azért jó, mert így nem törölhető csak úgy.

Amúgy ott vannak a SUS/PCC file-id abból is tudsz flash-hető ftf file-t készíteni.(Logout-omon van róla leírás)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20761) Zigi válasza darvinya (#20760) üzenetére


Zigi
senior tag

Ha nem lesz másik link lehet, hogy nekiugrok.

[ Szerkesztve ]

(#20762) LiteCross91 válasza wmzr (#20736) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy az android oprendszer miért eszik olyan sokat? Az mit csinál? Most 70% ra felment meg megnéztem egy filmet. Nem lehet vhogy kiloni azt a programot, ami miatt van? Koszi

(#20763) dajkapeter válasza Blamazs (#20713) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Akkor most már végképp nem értem a wifi problémádat. Azon panaszkodtál, hogy nem tudod kikapcsolni. Ha okostelefonként használod, akkor minek akarod kikapcsolni? Valamint a fórumot olvasva csak nálad jött elő ez a probléma huzamosabb ideig és többszöri újratelepítés után is...

(#20762) LiteCross91

Android rendszert kilőni miközben filmetnézel? Mintha a windows-t lőnéd ki, miközben böngészel a pc-n... (Feltételezve, hogy windows van a gépeden)

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#20764) LiteCross91 válasza dajkapeter (#20763) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nyilván nem a telon néztem a filmet... Csak az időt akartam érzékeltetni

(#20765) Deck válasza Zigi (#20755) üzenetére


Deck
titán

A hívás bug mindegyik rendszeren fenn áll. Maximum eddig nem jött elő neked eddig. A .400 egy bug halmaz. 4shareddel meg semmi gond hihetetlen, hogy még letölteni se tudod de mindenki más igen. Full sebesség, egybe feltöltve. De ha részekben lenne fenn vagy lassan töltené le akkor az lenne a gond.

PS5

(#20766) ballington


ballington
addikt

hello, hasznalja valaki a vibert es a legujabb frissitest?
playen elegge megoszlanak a velemenyek.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#20767) Deck válasza ballington (#20766) üzenetére


Deck
titán

A viber csak arra jó, hogy szívja az akksid. Nagy *ar az egész.. Mint, a facebook, skype és társai. Voipra a talk, üzenetre meg whatsapp+.

PS5

(#20768) darvinya válasza ballington (#20766) üzenetére


darvinya
titán

xar memória és akku zabáló.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20769) Deck válasza darvinya (#20768) üzenetére


Deck
titán

Az az:D

PS5

(#20770) rvgy75


rvgy75
aktív tag

Üdv. Win8 -l nem müxik se a PC companion se a SUS . win-7 nem volt ien gondom. Vki tud erre vmi okosságot? :)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#20771) Zigi válasza Deck (#20765) üzenetére


Zigi
senior tag

Nekem a .400 teljesen jó volt. A 4shared pedig sing up or login után engedné letölteni a fájlt, én meg nem szeretem ha a mail címemre pályáznak pont. Ne vedd személyes sértésnek.

(#20772) Deck válasza Zigi (#20771) üzenetére


Deck
titán

Nem veszem. De akkor majd beszerzed ahonnan tudod.

PS5

(#20773) nintendojet


nintendojet
tag

Valami ébren tartja a telót de nem bírok rájönni micsoda. Google backup kikapcsolva tegnap este óta, semmi hatás. És tegnap töltés előtt is ugyanilyen volt. Egy nap alatt lehúzza ez a *backup* valami, ami systemből jön. Fb fb messenger jegelve, szinkronizálgató alfajaikkal együtt. Alapból rajta lévő whatsapp törölve, sose használtam, vibert, skypeot sose látott a telefon. Mi lehet ez? Pedig stamina is bent van nulla kivétellel, és az se képes elaltatni ezt.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#20774) DaDa válasza Zigi (#20771) üzenetére


DaDa
senior tag

Erre van egy nagyon jó megoldás...2 email cím....nekem van egy freemailes amit a regisztrációkhoz használok. Ezt kizárólag az ilyen oldalak reggeléséhez van, ha akarod még át is irányíthatod a gmail-esre. havonta egyszer bemegyek a fremmailbe és spamtelenítek meg törölgetek...ennyi. Így senkinek/semminek nem kell megadnom a "valós" emailem.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#20775) nintendojet válasza nintendojet (#20773) üzenetére


nintendojet
tag

Már Google - t néztem de nem találtam egy normális megoldást.

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#20776) dajkapeter válasza Zigi (#20771) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Ma már szinte mindenkinek van facebook-ja. Azzal is be lehet lépni! Egyszerű a kérdés! Akarod vagy sem? Nem kifogásokat kell keresni, hanem megoldásokat!

(#20773) nintendojet

Nálam 3 órára ébresztett a rendszer éjszaka, de nem foglalkozom vele. Stabil és működik. Nálam csak a beviteli nagyítós probléma van, semmi más. :)) Legalábbis eddig...

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#20777) wmzr válasza LiteCross91 (#20762) üzenetére


wmzr
csendes tag

annyira nem értek hozzá, de az android app sztem az maga az oprendszer, a telefon alap működése, stb. kilőni emiatt nem igazán lehet (a telefon kikapcsolását leszámítva).

A magas akkufogyasztását az okozhatja, hogy valami app-al összeakad.

(#20778) wmzr válasza Deck (#20767) üzenetére


wmzr
csendes tag

érdekes nálam a skype-al semmi gond nincs. mondjuk nem fut folyamatosan. Ki lehet belőle jelentkezni úgy, hogy következő indításnál automatikusan belép (azaz nem kell megint bepötyögni a jelszót), ilyenkor nincs folyamatos háttérben futás, plusz a névjegyzéket sem szinkronizálja.

(#20779) Magnat


Magnat
veterán

Hello,

tervezem lecserélni az LG 2x-emet és ez a készülék is szóba jött. Az összefoglalót elolvastam, azon kívül van még amit érdemes tudni róla? Illetve azt lehet tudni, h miért lehet már 40k környékén is kapni ilyen telefont, mikor pl az S3 Mini inkább 50-60k körül van, pedig kevesebbet tud? Ok tudom, az Samsung, de azon kívül van bármi, ami miatt az Xperiát nem érdemes megvenni pl az S3 Minivel szemben?

Köszi előre is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20780) Zigi válasza dajkapeter (#20776) üzenetére


Zigi
senior tag

Nem nincs mindenkinek fészbúk-ja.... az élet máshol zajlik;) Nem oktató szövegre volt szükségem hanem egy másik linkre, de majd meg csinálom az sus mentett fájljaiból flashtool-al.
Kösz a segítő szándékot....

freemanone

Kösz ezt nem találtam! emlékeztem hogy valaki linkelt ilyet, de nem találtam meg. Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#20781) freemanone válasza Zigi (#20780) üzenetére


freemanone
őstag

tessék: [link]

(#20782) bluemirage válasza Zigi (#20780) üzenetére


bluemirage
őstag

Nekem sincs facebook, én sem a mátrixban élek... :D de ezzel én is csodabogár vagyok. De az X generáció nagy részének, mint én is.... ha van is, akkor is gyakori, hogy hetente, vagy ritkábban néz rá. Ezt az ismerősi körből tudom. Ügyeit még mindig gyakrabban intézi telefonon vagy a mátrixot' megkerülve. :) Az Y és főleg Z generáció teszi ki a Facebook függők nagy részét. Ez nem baj. Minden generációnak megvoltak és megvannak a maga sajátosságai, jellemvonásai. Ezeket a jelenkor nem tudja hitelesen megítélni, és így nem is szabad ítéletet mondani. Jó pár évvel el kell majd távolodni egy ilyen jelenségtől, hogy annak hatásai hitelesen be lehessen mutatni és ezáltal jogos véleményt lehessen alkotni.
#Offtopik //OFF// bocsi... :)
Sajnos a mai kor technikai színvonalán elég mAh igényes a virtuális barátkozás egy mobilon vagy a korábban írt Viber-es költséghatékony társalgás.... és ez így is marad még egy ideig, mert ahogy nőnek az akksik, úgy zabálnak egyre többet a telók is. (magok, GPU, kijelzők)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#20783) dajkapeter válasza Magnat (#20779) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Hogy miért nem érdemes Sony helyett Samsung-ot venni? :) Ez a Sony fém, a Samsung meg műanyag. Vedd a kezedbe mind a kettőt és hasonlítsd össze. Ne arra alapozz, hogy mi a mi véleményünk. Ha neked tetszik, akkor vedd meg. Nincs tökéletes telefon!
40 körül? Talán mert 75 újonnan és már több mint 1 éve kiadták az elsőket. Miért kerül 50-55-be az S3 mini? Mert az valamelyest fiatalabb és ezen felül rá van írva, hogy Galaxy S3...

Szerény véleményem szerint a Sony-nak szebb a kijelzője, ami qHD. A Samunak pedig csak WVGA. :) ppi-ben jobb a Sony.

Teljesítményben tesztek alapján hasonló a kettő.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#20784) Magnat válasza dajkapeter (#20783) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi a választ, kinézetre nekem is jobban begyön a Sony, ráadásul ebben NFC chip is van, ami nekem valszeg kelleni fog hamarosan, úh akkor valszeg inkább ez lesz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20785) roland091 válasza wmzr (#20778) üzenetére


roland091
senior tag

hát nem tudom nekem speciel a skype sz@rja öszea telefont mert akár hányszor beszélek rajta folyton újra kell indítanom a telot mert elmegy rajta minden hang és ezt csak skype hívás után csinálja :))

(#20786) horvath85g


horvath85g
aktív tag

az NFC akkor lenne igazán jó ha lehetne vele fizetni itthon. de hála a bölcs törvényeknek ez lehetetlen. nemrég indult egy pilot üzem az otp-nál, de ott sem a felhőben vannak az bankkártya adatok :( ezért google wallet egy ideig még nem lesz itthon.
sztem azt is érdemes megnézni, h melyikre van normális CM. vagy hogy melyikre lehet garancia vesztés nélkül feltenni. a sony-ra biztos nem, a samsungot nem tudom. némelyikben van valami számláló, de azt lehet nullázni így megmarad a garancia :)
akkuidőben elég esélyes, h a samsung jobb. látod, h nagoyn szórnak nálunk is. néha egy éjszaka 30%-ot merül, néha meg egyet. ez részben az android hibája is meg talán a usereké is, de itt van pár hozzáértő, akik nem tesznek fel minden hülyeséget, de nekik is merül.
az xperia kicsit sérülékenyebb is, ha leesik nem az történik, h leesik a hátlap, hanem behorpad az alu vagy a műanyag.
a samsung droidja többet tud mint a sony-é és cserébe kicsit lassabb.
nehéz döntés. ami tök jó a p-ben, h erős napfényben is jól látszik a kijelző.
android frissítés ügyében mindkét cég szeret ígérgetni aztán csúszni a dátumokkal.. :)

(#20787) dajkapeter válasza horvath85g (#20786) üzenetére


dajkapeter
senior tag

A 30%-os merülés 1 éjszaka alatt egyértelműen user probléma! Ha visszaolvasol, akkor láthatod te is hogy éjszaka a készülék maximum 5%-ot merül. Akinek meg fontos, hogy mikor alszik akkor is menjen a wifi és az adatszinkron az meg is érdemli, hogy lemerül a készüléke. Vagy lehet alvás közben is olvasgat, ha alvajáró mondjuk. :) Az hogy beragad egy app nem user hiba, de nem is Sony, ahogy nem is Samu! Egyik készülékgyártó sem tehet arról, ha egy app rossz. De a userek egyből a telefont szapulják, az ilyenek meg inkább vegyenek egyszerű telefont.
Haver S3-asa leesett és felnyílt a készülékház! Tök mindegy milyen készülék, ha nem ütésálló akkor nem bírja az ütéseket! Én figyelek rá és tokban van, nem egyszer esett le és semmi baja! ;)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#20788) Csa_ba válasza roland091 (#20785) üzenetére


Csa_ba
tag

Ez így van, de vannak régebbi verziók 2.5-2.9 Skype ami tökéletesen működik és nem megy el a csengőhang.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#20789) laca19


laca19
csendes tag

Felraktam dekrer leírása alapján a rootolt JB-t. minden jó, kivéve, hogy a nem fogadott hívásoknál megszünt az sms értesítés. T-s a teló, szolgáltati beállítások jók. Esetleg valakinek ötlete mi lehet a gond?

(#20790) darvinya válasza laca19 (#20789) üzenetére


darvinya
titán

nem fogadott hívásoknál megszünt az sms értesítés.

Ezt a funkciót a szolgáltató szolgáltatja nem a telefon.

Náluk kell kérdezősködni, hogy miért nem működik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20791) roland091 válasza Csa_ba (#20788) üzenetére


roland091
senior tag

köszi majd kipróbálom :)

(#20792) Csa_ba válasza roland091 (#20791) üzenetére


Csa_ba
tag

http://www.4shared.com/android/b-SgMG_s/Skype_290315.html

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#20793) Magnat válasza horvath85g (#20786) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk nekem nem erre kellene az NFC hanem melóhoz (elektronikus árcímkéket készülünk bevezetni és folynak tárgyalások olyan opcióról is, h az árcímkébe kerülne egy NFC chip is), ehhez meg jó lenne ha nem kéne mindig külön eszközt cipelni... a telefonom most sincs nagyon tele (ellentétben a tabletemmel :) ) alkalmazásokkal, csak kezd már a tököm telelenni azzal, h az LG P990 512 mega rammal már pár alkalmazástól is állandóan letérdel, néha 5-8 mp is eltelik, mire történik valami, ami valljuk be, nem a legjobb válaszidő :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20794) freemanone válasza Magnat (#20793) üzenetére


freemanone
őstag

Akkor viszont egy töltőt is mellékelj hozzá. Hacsak nem napi 10-20 címkében gondolkodsz, mert amikor használod az NFC-t az harapja az akku-t.

(#20795) nintendojet válasza nintendojet (#20773) üzenetére


nintendojet
tag

Most normálisnak tűnik, de nem szeretném elkiabálni. (reboot után)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#20796) roland091 válasza Csa_ba (#20792) üzenetére


roland091
senior tag

köszönöm :)

(#20797) Knight666 válasza Magnat (#20793) üzenetére


Knight666
aktív tag

Meg arra is figyelj, hogy nem mindegyik szabvánnyal kompatibilis a telefon leolvasója. Én próbáltam vele leolvasni a kutyát meg a milkacsokit, de egyik sem sikerült :D. De pl. fesztiválkártya, egyetemi belépő, autómosókártya megy vele :). Valahol már találkoztam vele, hogy miket támogat, de már nem emlékszem.

(#20798) Magnat válasza Knight666 (#20797) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes, azt hittem ezek szabványos cuccok ... mondjuk amiket te említettél azok tagek, etzekben a címkékben meg chip lesz (tehát aktív eszköz, mint a telefonban).

freemanone: nem hinném h akkora volumenről lenne szó, inkább csak ha vmi anomália van, akkor lenne könnyebb így tesztelni egy gyorsat.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20799) freemanone válasza Magnat (#20798) üzenetére


freemanone
őstag

az aktív eszköznek van saját áramforrása. ezeknek is lesz? a chip az egy tag, de nevezhetjük sokféleképpen is.

(#20802) horvath85g: akkor fogj meg egy NFC tag-et, olvasd le 20x és nézd meg mennyit fogyott az akku, utánna kérdezd meg újra. Rettentő sokat eszik. Napi pár fizetésnél fel se tűnik, mert ugye ezt nem folyamatosan használod. A gond az, hogy a pillanatnyi fogyasztása elég jelentős, egyébként pedig semmit nem eszik a "bekapcsolt", de nem használt NFC.

[ Szerkesztve ]

(#20800) nandow


nandow
aktív tag

(#20752) nandow

Erre esetleg tud valaki mondani valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.