Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) -HajTömeg- válasza sebgutkopf (#9550) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem az ESPIER launcher vált be.
Akit nem zavar az iphone kinézet,annak ajánlom kipróbálni.
Én megszoktam ezt a kinézetet és nekem eddig ezzel a leggyorsabb a teló.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#9552) tomy86 válasza Riuko (#9548) üzenetére


tomy86
addikt

Hol? Mert pl. a T-mobile csak a '99 március előtti sim-et cseréli ingyen, ha nem hibás. Idén cseréltem le a kártyát és mivel 2000-ben már egyszer kértem újat, így csak 4500 pénzért akartak most újat adni. Úgyhogy trükközni kellett az ingyenes cseréhez.

[ Szerkesztve ]

(#9553) sebgutkopf válasza -HajTömeg- (#9551) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igazából tök mindegy ki melyikre szavaz a lényeg, hogy a gyári az lassú, ami miatt az első benyomás csalódás lehet. Kínálat meg van bőven alternatív megoldásokra, ahogy te is másikat szeretsz mint én.

(#9554) -HajTömeg- válasza sebgutkopf (#9553) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igaz persze,ezt nem is neked szántam, csak úgy kilőttem a világűrbe,hogy akinek Raye van,annak érdemes kipróbálnia :)

Alias: Júzer error

(#9555) Riuko válasza benfolds (#9549) üzenetére


Riuko
senior tag

Neked kell eldöntened, én csak azért cseréltetem mert volt egy Lumia 710-em (2 hétig ) ami microsim-es volt, ekkor mondta a szolgáltatóm (telenor) hogy ha elmúlt 3 éves ingyen cserélik, mert valamilyen szinten elavulttá válik a simkártya, ennyi időnként.

tomy86: Bocs, én telenoros vagyok, ebből indultam ki :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#9556) kk831228 válasza Riuko (#9555) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is most cserélte a telenor ingyen mondjuk volt már vagy 12 éves :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#9557) benfolds válasza Riuko (#9555) üzenetére


benfolds
őstag

oké, köszi az infót.

múltkor szó volt a zenelejátszókról. az akkor általam propagált poweramp most fél áron, 540 ft-ért megvehető, ha valakit érdekel. nem biztos, hogy ez átmeneti akció, mert nincs kiírva, hogy "sale", lehet, hogy egyszerűen csak lejjebb vitték az árát.

(#9558) sz.cs


sz.cs
tag

Sziasztok :)

Lenne egy kérdésem a feleségemnek van egy Xperia ray telefonja és az utóbbi időben a wi-fi nem működik rajta. Látja a hálózatot (hálózatokat) csatlakozik is hozzá viszont a böngésző semmit nem tud megnyitni, mail-hez nem csatlakozik, google playre nem megy fel. Próbáltuk több hálózaton mindenhol ezt csinálja.

Esetleg valami ötlet?

(#9559) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

T-mobilos Ray telefonom szeretném frissíteni.
Letöltöttem a flashtool 0.9.0 verziót (az újabbat csak fizetősön találtam).
Flashtool-al mindenképp rootolni kell a készüléket új rom felrakása előtt?
Ezt a két romot töltöttem le. T-mobil függő készülékre is felrakhatók ezek a romok?
ST18i_4.1.B.0.587_CE_1252-3693_ForsakenNGL
ST18i_4.1.A.0.562_(1252-5332)
A T-mobilosból is van ilyen frissítési állapotú rom? Ami linket találtam az már sajna nem élt.
Visszaolvasgattam meg rákerestem a fórumban, de elveszetm egy kicsit a 9000 hozzászólás között... :DD

Köszi előre is!

(#9560) Orgi válasza sz.cs (#9558) üzenetére


Orgi
őstag

Ha ICS frissítés után jött ez elő, akkor routert át kell állítani "mixed b/g 20mhz"-es módba és elvileg ez megoldja.

(#9561) sz.cs válasza Orgi (#9560) üzenetére


sz.cs
tag

Igen ICS után jött elő bár néhány napig jó volt. Viszont mivel otthon nincs WIFI a routert állítgatni nincs lehetőségem :) Nyilvános helyeken használjuk/használnánk. Nincs esetleg telefonban valami olyan beállítási lehetőség ami átlépi a router átállítási problémát?

(#9562) tomy86 válasza lolchief70 (#9559) üzenetére


tomy86
addikt

Nem kell rootolni flashtoolos romcseréhez (flashtoolal nem is lehet).
Függő készülékre is feltehető bármelyik rom (attól nem lesz független a telefon).
Én ezt használom, szintén T-s Rayen: 4.1.B.0.587 CE (szerintem ez ugyanaz, mint amit te is letöltöttél ForsakenNGL néven).
T-mobilos is van 587-es ICS, ha kell újra feltöltöm, ha szolgáltatós verziót akarsz (nincs különösebb különbség).

[ Szerkesztve ]

(#9563) lolchief70 válasza tomy86 (#9562) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi szépen!

Ha jól tudom a Pc companionon keresztüli frissítésnél kergülhet meg a telefon, főleg ha nincs előtte Factory reset ugye? A flashtool-ból a 0.9.0.0 is tökéletes az említett rom felpakolásához?
Megpróbálom az általad is linkelt romot, ez ugyanaz amit letöltöttem. Ha tudod töltsd fel valahova a T-s romot más is biztos örülne. :DD Köszi!
Flashtoolal lehet (vagy kell-e) biztonsági másolatot csinálni mielőtt rájönne az új rom?

És van valahol leírás a frissítésről lépésről lépésre?
Találtam már némi infót, de hátha Te tudsz valami jobbat. :D

[ Szerkesztve ]

(#9564) Orgi válasza sz.cs (#9561) üzenetére


Orgi
őstag

Én úgy tudom ez vmi ICS-t érintő Sony-s bug, Rayt és U-t is érinti és nincsen más megoldása szerintem mint a GB visszarakásának vagy custom rom felrakásának - esetleg odamész a nyilvános wifit üzemeltetőhöz és megkéred a routere átállítására :)

(#9565) sz.cs válasza Orgi (#9564) üzenetére


sz.cs
tag

Hehe azt azért megnézném mit szólnának hozzá a odamennék ezzel a kéréssel. :)

Mindenesetre köszönet a válaszért :)

(#9566) tomy86 válasza lolchief70 (#9563) üzenetére


tomy86
addikt

Megnéztem, de T-s romból csak az eggyel korábbi van meg (4.1.B.0.431), ezután már a CE romot használtam, úgyhogy sajnos mégsincs mentésem a T-s 587-es romról.
Flashtool használata. Annyi kiegészítéssel, hogy a wipeokat is jelöld be a programban (látni fogod miről beszélek) és ha végzett SUS-al érdemes egy javítást ráengedni.
Flashtoolal nem tudsz biztonsági másolatot csinálni. Üzeneteket, hívásnaplót, névjegyeket le tudod menteni különböző progikkal.
0.9.0-ás flashtool is jó, én a 0.8.6-ost használom úgyhogy nem kell a legújabb.

szerk:igen a PCC-vel néha előfordulnak problémák, ezért javasolt inkább a SUS használata. GB-ről ICS-re váltás előtt PCC-től függetlenül javasolt a factory reset illetve a felhasználói adatok törlése melletti telepítés (nem emlékszem már pontosan mi a menüpont neve, rég használtam a PCC-t és a SUS-t is)

[ Szerkesztve ]

(#9567) tomy86 válasza lolchief70 (#9563) üzenetére


tomy86
addikt

Azt gondolom tudod, hogy az összes adatod elveszik, ami a telefonon van? SD kártyán levő dolgok maradnak.

(#9568) lolchief70 válasza tomy86 (#9566) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi szépen. :)
Igen sajnos tudom, hogy minden adat elvész, így lehet az appokat egyesével felrakni, beállításokat belőni és egyéb szöszölés... :(
Na majd a hétvégén nekiugrok:D

Azt nem tudod, hogy az SE portálon a linkelt tartalmat miért írja, hogy nincs jogosultságom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#9569) tomy86 válasza lolchief70 (#9568) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem gond nélkül megjelenik minden az SE portálon bejelentkezés nélkül is. Konkrétan hol írta ki?

(#9570) lolchief70 válasza tomy86 (#9569) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Ahol a további leírás itt található az SE portálon, amit linkeltél.

Itt írja hogy nincs jogosultságom :

http://forum.se-portal.hu/viewtopic.php?f=110&t=15240&sid=d5485d1aacdff7afedcc54d81c4909a5

:(

Pedig sikeresen be tudok lépni a portálra...

[ Szerkesztve ]

(#9571) tomy86 válasza lolchief70 (#9570) üzenetére


tomy86
addikt

Én nem linkeltem se portálos leírást. Egy korábbi ph-s hozzászólásomat linkeltem, ahol leírtam a flashtool használatát.

(#9572) tomy86 válasza lolchief70 (#9570) üzenetére


tomy86
addikt

Közben rájöttem mire gondoltál. Nekem is ugyanazt írja ki a linkre, akkor is ha be vagyok jelentkezve.
Itt egy másik: Flashtool képekben

(#9573) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv , a telefon miért csinálja, azt hogy néha gondol 1-et és újraindul? Bekéri a kódot stb, Anyukámnak 1-héten kb 2-3 szor csinálta nálam vasárnap óta van és ebben a pillanatban nálam is eljátszotta ezt, még jó hogy pont beszéltem rajta letettem tovább tölteni és ránéztem, hogy tölt e, mert épp akkor indult újra.... EZ MIÉRT VAN? MÁSNAK IS CSINÁLJA?

a másik kérdésem, az valós, hogy kb másfél óra töltés után zőld a kislámpa és töltöttséget jelez? Ti mennyi ideig töltitek?

(#9574) Riuko válasza #27441408 (#9573) üzenetére


Riuko
senior tag

90%-tól már zölden világít és valóban eljut odáig 1,5 óra alatt.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#9575) #27441408 válasza Riuko (#9574) üzenetére


#27441408
törölt tag

Értem, köszi :) Akkor még bőven hagyok rá ha zöld, attol baja nem lesz.

(#9576) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Voip (Viber, Freevoipdeal) gond nélkül működik a telefonon?

(#9577) Askformore válasza #27441408 (#9575) üzenetére


Askformore
senior tag

Tedd fel pl a Batterybar-t playről, ami kiírja, hogy hány százalékos a töltöttség. De a képernyőzáron is kiírja töltés közben.

(#9578) -HajTömeg- válasza pinnacle (#9576) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Vibert használom, tökéletesen működik.
Annak érdemes utánanézni,hogy a szolgáltatód engedi-e, ugyanis pl bizonyos csomagoknál tiltja a Vodafone a Viber használatát.
Én is vodás vagyok,de minden működik szerencsére.

Alias: Júzer error

(#9579) pinnacle válasza -HajTömeg- (#9578) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Telenornál a Smartarifánál van ilyen korlátozás, Mobilonline 100-al a használnám.

(#9580) legenda007 válasza Orgi (#9560) üzenetére


legenda007
aktív tag

Én ilyen beállítást nem találtam, Tp link routerem van hol kell ezt beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#9581) Orgi válasza legenda007 (#9580) üzenetére


Orgi
őstag

(#9582) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...U-n hozzászoktam a Cosmic flow-hoz, így "kénytelen" voltam felapplikálni az appot :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9583) legenda007 válasza Orgi (#9581) üzenetére


legenda007
aktív tag

Köszi. Nekem a "mode"-nél csak 11 mbps b/g vagy 54 mbps b/g szerepel. Firmware a legfrissebb rajta, ez van, másikat kell vennem, ez már úgy is 5 éves.

(#9584) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv, ha leadja a teló a 30%-os riasztást utánna kb még mennyit bír a telefon? Tehát mennyire nyúzhatom?

(#9585) Knight666 válasza #27441408 (#9575) üzenetére


Knight666
aktív tag

Ami azt illeti ez a fajta akksi 10% és 90% töltöttség között érzi magát a legjobban (ezért is világít zölden már akkor). Persze nem fog felrobbanni ha sokáig hagyod a töltőn :) , de azért nem is használ neki. Szerintem amikor teheted, akkor inkább húzd le a töltőről, mikor teljesen feltöltött.

(#9586) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Van újraindítás utáni 2G visszaállásra ötlet/javítás az xda-n (ha a beállított hálózat csak GSM, újraindítás után (néha? önmagától) automatikusan visszaáll 3g/gsm módba). Nekem nem kell, de aki gyári ics-en (.587) van, annak jól jöhet. [link]

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#9587) #27441408 válasza Knight666 (#9585) üzenetére


#27441408
törölt tag

Fura mert sok helyen meg pont azt mondják, hogy a szabvány 2 órával szembe jobb fennhagyni 3-4 vagy 5öt, hogy rendesen feltötse magét az akku, mert hamarabb érzi magát tele minthogy jóllakna. És ez most az akku fajtára igaz nem a Ray-re kimondottan :)

(#9588) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Hát nekem ICS óra úgy dobálja a netet mindenhol,hogy az botrány :(((

Alias: Júzer error

(#9589) mrlujoak válasza -HajTömeg- (#9588) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem értelek.
Akkor miért nem teszed vissza a GB-ed, és kész. Inkább nyűglődsz, és nem GB-en használod.

Nekem a ray is és U is ugyanott, ugyanúgy talál jelet, pedig jóideig U GB-en ment.
Itthon, melóban (ott két wifi is).

Igaz, én mindig gyalultam, és semmilyen beállítást nem mentettem az előd rendszerből. Komlett sms-t és app listát mentettem, de egy beállítást sem. Sem Opera, sem egyéb beállítást...

Köszönjük szépen, a 2011-es ray is és az idei U is tök jól elvan ICS verzióval...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9590) -HajTömeg- válasza mrlujoak (#9589) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

MIelőtt feltettem az ICS-t azelőtt én is csináltam teljes gyári visszaállítást.
Nem rootolt a telefonom, nem tudom így hogy tudom visszarakni rá a GB-t.
Inkább az eladás következik,csak sajnos nevetséges összegeket adnak érte,nehezen tudok szabadulni tőle.
Nyilván elég sokan tudják, hogy ez egy ipari hulladék.

Alias: Júzer error

(#9591) tomy86 válasza -HajTömeg- (#9590) üzenetére


tomy86
addikt

Minek kellene GB visszarakásához root :F Jó párszor le lett már írva, hogy flashtoolal visszatehető és GB-s rom is volt linkelve többször is.
"Nyilván elég sokan tudják, hogy ez egy ipari hulladék."
Vagy user error?

(#9592) -HajTömeg- válasza tomy86 (#9591) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Na,majd megkeresem, csak most nem vagyok olyan idegállapotban. :D (miután majdnem földhözvágtam úgy belassult viberezés közben)
Az persze, user error...
Nyilván én tehetek róla,hogy dobálja a hálózatot,meg 10mp mire bejön a telefonkönyv,meg akad a video és néha az egész úgy belassul,hogy semmit se lehet vele kezdeni.
Nem raktam tele alkalmazásokkal,még mielőtt jönne a szokásos duma.
Ha annyira marhára elégedett vele mindenki,akkor miért van,hogy szinte senki sem a gyári launchert és romot használja?
Mindenki cserélgeti a romokat oda-vissza és keresgéli,hogy melyik a leggyorsabb.
(csak sajnos nekem ehhez se kedvem,se időm, se hozzáértésem)
Namindegy, asszem beveszek egy sanaxot :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#9593) Riuko válasza -HajTömeg- (#9592) üzenetére


Riuko
senior tag

Gyári launchert használom egy rootolt, "procituningolt" Samsung Galaxy S után és EZ semmivel sem rosszabb készülék, sőt! Van egy pár haverom akinek miden készülék sz.r........fingjuk sincs az androidról és amihez nem értenek, vagy csak alig az minden "sz.r". Persze ezzel nem rád céloztam, csak leírtam, hogy ilyen is van.(a készülék is lehet nagyritkán rossz.) :DD :D :DD

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#9595) SzPeti87 válasza -HajTömeg- (#9592) üzenetére


SzPeti87
tag

Nekem semmi bajom nem volt a gyári launcher gyorsaságával. Azért váltottam Novára mert jobban testre szabható meg jobban is néz ki.

Ja és nekem gyári ROM van fönn, csak annyi, hogy root-olt és raktam rá pár mod-ot :D
- Adreno driver
- Cybershot 4.4
- LedFix + LightFlow
- Elegant AOSP (gyorsabb lett a tárcsázó)
- Új beállítások menü + új betűtípus
- Bravia Engine 2 (nem tudom, hogy ér-e valamit)

[ Szerkesztve ]

(#9596) Atawallpa válasza -HajTömeg- (#9592) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Két androidos felhasználó létezik szerintem:
Az egyik, aki örül, hogy sokat tud a telefon, várja a gyári frissítéseket, esetleg visszarakja a gyári GB romot. A marketről leszed néhány alkalmazást és ezzel tök jól elvan.
A másik, aki szereti kipróbálni a dolgokat. Tudja mi a root, a bootloader, a nandroid, és meri is használni.
Én az utóbbiba tartozom. Sokáig nekem sem volt gondom a gyári rommal (csak a sok t-mobile-os bloatware zavart).
De mióta kipróbáltam ezt-azt fényévekkel jobb számomra a custom rom. Nekem például az AOSP kinézet sokkal jobban bejön, mint a sony féle. Ráadásul 4.1.2 romot használhatok (minden testreszabható, nem kell lightflow, meg egyebek). Izlések és pofonok.

Az xda-n valami új felhasználó "hencegett" a 41 napos uptime idejével. Én szerintem "belehalnék" ha két héten keresztűl nem mókolgatnám a telefonomat. Mindig jön ki új rom, új kernel, új dolog, amit érdemes kipróbálni. Aztán ha nem tetszik visszaállítom a backupból a dolgaimat.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#9597) Syl válasza Atawallpa (#9596) üzenetére


Syl
nagyúr

A nyáron én is hencegtem 41 napos uptime idővel: nordic 4.0.3

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9598) Atawallpa válasza Syl (#9597) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Valaki így használja-valaki úgy. Ott az volt a srác hozzászólása, hogy szerinte egyik custom rom sem képes erre, a gyári pedig igen: link. Aztán valaki rakott fel egy miui 90 napos uptime időt cáfolásnak.
Azért jó az android, mert mindenki másképp használja.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#9599) Syl válasza Atawallpa (#9598) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. Én most kb egy hónapja gyári rom-ot használok, gyári launcherrel, még root sincs rajta. Előtte meg szinte hetente váltogattam a rom-okat. Nem azért mert rosszak voltak, puszta kíváncsiság.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9600) mrlujoak válasza -HajTömeg- (#9592) üzenetére


mrlujoak
veterán

Persze, hogy a vállalkozó kedvű userek cserélgetik, meg keresgélik a launchereket, meg a romokat.
Ennek az egyik fő oka: ...mert van rá lehetőség!

Hidd el, ha iOS és WP fronton is lehetne ilyen szabadsága a usereknek, ők is rendre így cselekednének.

Ez az emberi természet. Különben miért fejlődött volna ki a tuning iparág?
Ott van az autó. Ott vannak a sprotautók. De még azt is megpiszkálja hivatalos tuningműhely, vagy egyéni felhasználó...

Ez így van a telefonokkal is. Optikai tuningot hajtasz végre egy szimpatikus, csinos, menő tok feltételével, vagy más színű hátlap használatával.

A belsőt meg így tuningolod.

Szerencsére nem sok olyan nagynevű modell van a piacon, amit azért kell tuningolni, mert csak úgy megy rendesen. (sajna van ilyen példa, csak halkan utalok rá: az első kétmagos androidos)

Az ember igényli, hogy valami mindig egy kicsit jobb, gyorsabb legyen, kevesebb helyet foglaljon, és kevesebbet fogyasszon adott állandó teljesítménynél.

...egyébként meg ilyen fura akadásoknál elég, ha egy olyan kis apróság felett siklasz el, amire még álmodban sem gondolsz, és attól akad.
Volt még régebben, hogy valaki a beállításainál az eseményjelző hangok beállításait varázsolta vissza egy backup progival, és az tett keresztbe az egész rendszernek.

Ráadásul mindig az első műveletek közt volt a mentés visszaállítása, így szinte a szűz rendszer az elejétől fogva nem ment rendesen...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.