Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) darvinya válasza 75romi (#6600) üzenetére


darvinya
titán

Alkamazások / alkalmazások nál van ez a lehetőség?

Nekem a data/app-ban van a gyárilag feltett app-ok.
Ha vendor-ban van akkor maga az op rendszer nem kóser.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6602) kovacszk válasza darvinya (#6601) üzenetére


kovacszk
senior tag

Egy része a data-ban van. A többi viszont a vendorba. Mi nem kóser azon, a sony úgy döntött hogy azt oda teszi. Elképzelhető hogy neov-n nem ott van de neo-n ezer százalék hogy ott.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6603) 75romi válasza kovacszk (#6602) üzenetére


75romi
csendes tag

Igen,megnéztem a vendor mappában van tényleg,de törölni nem tudom.
Mi lehet a megoldás?

(#6604) kovacszk válasza 75romi (#6603) üzenetére


kovacszk
senior tag

Írtam EZT rakd fel. Ezzel kényelmesen le tudsz szedni mindent. Utána "megjavult" és már a vendorból is tudtam törölni :)

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6605) 75romi válasza kovacszk (#6604) üzenetére


75romi
csendes tag

Köszönöm szépen ,megpróbálom.
Köszi a segítséget Mindenkinek.

(#6606) lanagii


lanagii
csendes tag

Frissítésileg érdemesebb a neoV-t megvenni (mert az az újabb)? Vagy amit az megkap, azt a neo is megfogja?

(#6607) lanagii


lanagii
csendes tag

Frissítésileg érdemesebb a neoV-t megvenni (mert az az újabb)? Vagy amit az megkap, azt a neo is megfogja?

Bocsi a kettő hszért :B

[ Szerkesztve ]

(#6608) Bozek válasza lanagii (#6606) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem amit a neoV megkap, azt a neo is meg fogja. Gyakorlatilag csak a kamerában különbözik a 2 telefon és az újabb nem mindig jobb. :)

(#6609) adam10980


adam10980
tag

Jó lenne ha már jönne a frissités... Az ember nem azért dob ki több tiz ezret egyes dolgokra hogy ne tudja tartani a lépést a többi dologgal. Számomra fontos lenne az ICS már tudom nem sok minden változik csak már ideje lenne....

(#6610) darvinya


darvinya
titán

Javítottam akku ikonon az ICS 4.0.4 SystemUI-n.

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6611) Hanon


Hanon
tag

Ma egyszercsak fogta magát és a mailjeim szinkronizálása közben meghalt. Pedig igazán nem volt túlhajtva, csak zene ment közben. Utána power gombra nem reagált, totál kifagyott, a képernyő se sötétedett el, de mivel épp buszon ültem nem volt alkalmam kivenni az akksit, de valamikor útközben benyomhatott valami self-destructot, mert mire hazaértem már a pin kódot kérte. Szegény. :(

A wifi még mindig nem jó, pedig csak az ő kedvéért állítgattam, WPA/WPA2/mixed, egyik se tetszik neki, csatornával is próbálkoztam, az sem változtatott semmit, szóval hagytam 11-en.
A legrosszabb az egészben, hogy néha felmegy. Teljesen spontán, nem lehet megmondani, milyen körülmény az, amitől fel tud kapcsolódni a wifire.

Mellesleg kipróbáltam az új xperiák cosmic flow hátterét rajta, hát elég hülye ötlet volt, nagyon szaggat tőle szegény. De való igaz, nagyon szép.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#6612) darvinya válasza Hanon (#6611) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem csinálj egy gyári visszaállítást és utána egy teljes újrarakást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6613) Hanon válasza darvinya (#6612) üzenetére


Hanon
tag

Nincs az az isten.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#6614) kovacszk válasza Hanon (#6613) üzenetére


kovacszk
senior tag

Pedig valószínűleg az megoldaná a gondjaidat, ott valami komoly gond van a rommal.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6615) darvinya válasza kovacszk (#6614) üzenetére


darvinya
titán

Addig jár a korsó a kútra míg el nem törik…
És pont így fog járni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6616) csasaKKP válasza Hanon (#6611) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sajnos az előzményeket nem tudom, de a WiFi-vel nekem is volt egy csomó gondom. Megoldás csak egy plusz router beszerzése volt, a TL-WR1043ND-vel még mindig nem működik megfelelően. De én is ajánlok egy szoftver javítást.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#6617) Bozek válasza Hanon (#6611) üzenetére


Bozek
nagyúr

Eredeti ROM-ot használsz?

(#6618) SsPL711 válasza Hanon (#6611) üzenetére


SsPL711
őstag

Cosmic Flow háttér nekem ragyogóan fut Neo V-n.
Elég régóta használom, semmi akadás nincs tőle.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#6620) SsPL711 válasza #53955904 (#6619) üzenetére


SsPL711
őstag

Belerakni nem sikerül a SIM kártyát? :)

Esetleg nincs engedélyezve az adatforgalom, vagy nem jól vannak beállítva az apn paraméterek. Melyik mobil szolgáltatóé a mobilnet SIM?

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#6622) SsPL711 válasza #53955904 (#6621) üzenetére


SsPL711
őstag

EZ talán segít. Nézd meg hátha.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#6626) cucinho válasza #53955904 (#6619) üzenetére


cucinho
aktív tag

ICS vagy GB van rajta?

Szerk.: Egyszerre írtunk. :) A 3G ikon helyén nincs esetleg egy "H" betű?

[ Szerkesztve ]

(#6627) evicica590 válasza Imike_80 (#6153) üzenetére


evicica590
csendes tag

Szia! Nekem is 1248-2008 van és eddig én sem látok frissítést! azt írja ki h telefonja naprakész! nÁlad van vmi hir azóta?

(#6628) Hanon válasza Bozek (#6617) üzenetére


Hanon
tag

Igen, soha nem varázsoltam a telefonon semmit.

Nos mivel új routert biztos nem veszek a telefon kedvéért, ezért mégiscsak lesz itt valami visszaállítás féle. Viszont a MyPhoneExplorer nem nagyon akarja az igazságot, akárhányszor belekezdek a biztonsági mentés készítésébe, mindig kifagy az üzenetek másolásánál.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#6629) tsabee265


tsabee265
csendes tag

De ez teljesen érthetetlen számomra, hogy mi alapján adják ki a frissítéseket. Az enyém még nem kapott semmit se de egyik ismerősömnek ugyanazon si számmal már frissítette magát! Ugyanakkor vettük a telót is szóval tényleg nem értem! :)

(#6630) cucinho válasza Hanon (#6628) üzenetére


cucinho
aktív tag

Hagyd ki az üzeneteket, azokat meg mentsd el ezzel.

(#6631) csasaKKP válasza tsabee265 (#6629) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hát ez elég érdekes... :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#6634) cucinho válasza #53955904 (#6632) üzenetére


cucinho
aktív tag

Nem teljesen értem a problémát. :)

Van egy mobilnetes SIM-ed, amin működik a net. És van egy telefonálós, amit csak telefonálásra használsz, és ezen nem működik a 3G? Nem mindegy, hogy milyen hálózaton megy? Vagy nem csak telefonálásra van használva. :)

Gondolom megpróbáltad ugyanazokat a beállításokat a telefonálós simmel is. Esetleg nem régi az a sim? Előfordult már itt is, hogy egy sim csere megoldotta a mobilnet gondokat, ha jól emlékszem, akkor általában a 2 évesnél idősebbeket ingyen cserélik.

(#6635) darvinya válasza #53955904 (#6632) üzenetére


darvinya
titán

„ nem tudom használni a WCMDA-t telefonálásra”
Hát soha nem is fogod.
WCDMA amúgy is ez a neve.
De ez csak video telefonáláshoz kell, a sima hanghíváshoz nem.

A net beállítás azért nem működik a „beszéd” kártyánál mert az okostarifának más a net beállítása.

Telenor-os vagyok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6636) cucinho válasza darvinya (#6635) üzenetére


cucinho
aktív tag

Ezt jó tudni. :)

Most vettem észre, hogy nekem sem úgy van beállítva, ahogy a honlapon írják. Mondjuk nem is okostarifám van, hanem külön a 100 MB-os net.

Egyébként attól, hogy nem 3G-n megy a hanghívás, a "H" betű még ott van nálam a térerő mellett, gondolom Hata79-nél pedig nincs, és ez lehet a problémája.

[ Szerkesztve ]

(#6637) darvinya válasza cucinho (#6636) üzenetére


darvinya
titán

Először is a „H” betű az nem a hívás hálózatot jelent.
Az az internetre vonatkozik, nem mutatja az android alapból a milyen hálózaton van fenn.

Nekem Praktika-om van hozzá Online 100MB. :DDD
(öröm csak azért van mert nincs korlátozás)
A beállításom, működik mind „net” kártyához, mind a „hívó”-hoz

Általános „net” beállítás.

APN: net

És ennyi semmi más nem kell, bár ez a legtöbb op. rendszertől függ, hogy még mit kér mellé.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6638) Damage401 válasza #53955904 (#6633) üzenetére


Damage401
senior tag

Egy kérdés. Amiről telefonálsz Sim kártya. Azon van rendelve egyáltalán NET csomag?

Mellesleg. A másik sim ami a mobilnetthez van. Véletlenül nem csak adatkártya? amit a stickekhez adnak.

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6639) cucinho válasza darvinya (#6637) üzenetére


cucinho
aktív tag

Szerintem pont azt mutatja a H betű, hogy HSDPA hálózaton van fent, különben miért lenne ott. Nem sok értelme lenne annak, hogy van egy hálózaton a telefon, közben meg mutat fent valami mást (mondjuk hogy mi lenne elérhető, ha neteznél). Ettől függetlenül tudom, hogy a hívás GSM-en megy.

Nekem is "net"-tel működik a mobilnet, Telenor oldalán mégis "online"-t írnak APN-nek.

(#6640) Damage401 válasza cucinho (#6639) üzenetére


Damage401
senior tag

Erre mondok/írok valamit. Engem a múltkor hívtak, de közben csak WCDMA volt megjelölve. Közben töltöttem lefele. Tudtam fogadni a hívást, és nem csökkent a sávszél sem. Amit a csipp kisajtolt magából azzal ment mindkettő írányba. Szóval badarság ezt állítani. Ezért találták ki ezt a fajta hálózatot. Ez nem adatkártya :). Mindkettőtöknek szól. (Darvinyának is)

Mellesleg: Nekem online működik és Okos180 van :)

Üdv
István

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6641) darvinya válasza cucinho (#6639) üzenetére


darvinya
titán

Nem olvastad el rendesen, mert én a hívásról írtam.

Amúgy ez a beállításom amit önmaga szedet le.
És én nem is vagyok „okostarifás”.

De ha átírom az APN-t net-re akkor is menne.
Csak a Hálózat típusát nem árt megadni( én vegyesre rakom PAP és CHAP), és az alap értelmezett default(ami most default, a-GPS, stb…)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6642) darvinya válasza Damage401 (#6640) üzenetére


darvinya
titán

Ezen mit csodálkozol, mert te sem olvastad el rendesen amit írtam.
És amit mondtak a fórumtársnak az igaz.
Telenor-nak nincs már 3G-je.
Ugyanis már lecserélték HSPA+ -os hálózatra.
Gondolom neked engedélyezve van a több(csoport) beszélgetés?
Nekem igen és így működik ahogy leírtad.
Főleg az új hálózat ezt teljesmértékben támogat.
HSPA+=HSDPA+HSUPA azaz dupla hálózat

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6643) cucinho válasza Damage401 (#6640) üzenetére


cucinho
aktív tag

Erre gondoltam én is, hogy bár HSDPA-n van, attól még a háttérben tudok telefonálni GSM-en. De lehet nem sikerült leírni, hogy mi jár a fejemben. :D Mindenesetre köszi a megerősítést. :)

@darvinya: Nekem az APN Type: default, hipri.
Nem tudod mi az a hipri? Illetve van haszna, ha ide beírom pl az a-gps-t is? Mi az a supl? :)

[ Szerkesztve ]

(#6644) darvinya válasza cucinho (#6643) üzenetére


darvinya
titán

„Nem tudod mi az a hipri? Illetve van haszna, ha ide beírom pl az a-gps-t is? Mi az a supl?”

hipri =hipernet protokoll
supl =supernet protokoll

a-GPS= net-en keresztül helymeghatározás és GPS műhold helyadatok

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6645) cucinho válasza darvinya (#6644) üzenetére


cucinho
aktív tag

Köszi!

a-GPS-t tudom, hogy micsoda, viszont nekem nincs az APN-hez beírva, ettől függetlenül működik. Ezért nem tudom, hogy miért jó, ha ott is ott van. :)

(#6646) darvinya válasza cucinho (#6645) üzenetére


darvinya
titán

Igen külső app maga tölti le a helymeghatározást.(Gmaps)
De ha van egy integrált időjárás app ami mutatja, hogy hol vagy ahhoz kell.
Meg ha GPS bekapcsolod(BKV menetrend) kb. 10mp és megmutatja hol vagyok és milyen járat van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6647) cucinho válasza darvinya (#6646) üzenetére


cucinho
aktív tag

Nekem eddig is gyors volt a GPS, ha volt mobilnet, de mindenesetre most az APN-hez is beírtam. :) Köszi mégegyszer!

(#6648) Damage401 válasza darvinya (#6646) üzenetére


Damage401
senior tag

No ezt az a-GPS jó tudni. Amúgy igen engedélyezve van a mindkét írányba lévő cumo. De itt az merült fel problémaként hogy nem tud nyetelni a csávó. Hanem csak 2G tud ütyködni. Symbianról rá ragadt jelzők. Ezt eddig is tudtam hogy HSPA+ hálózatra álltak át. Csak nem volt vili, hogy másoknak nem jön össze a WCDMA hálózaton való telefonálgatás.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#6649) darvinya válasza Damage401 (#6648) üzenetére


darvinya
titán

Nem a csávónak az a baja, hogy a hipi kártya beállításai nem jó a beszéd kártyához és erőlteti a 3G-t ami már nincs.
Hogy miért van még EDGE?
Hát azért mer az 900MHz-en jön.
A HSPA+ 2.1GHz-en jön ami felváltotta a 3G-t.

Pedig, ha visszanézne akkor elmondanám hogyan kellene megcsinálni, hogy mind kettőt tudja használni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6650) cucinho válasza darvinya (#6649) üzenetére


cucinho
aktív tag

Tehát akkor kártyacserénél annyit kellene csinálnia, hogy átírja az APN-t "online"-ról "net"-re? (Vagy fordítva.) Vagy csinál több profilt, és úgyis az működik, amelyik tud. :)
Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.