Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) cucinho válasza morneo.it (#6344) üzenetére


cucinho
aktív tag

Én is megerősítem, sima gyári 2.3.4-es Neo-n is volt már 3D-s kamera.

(#6352) Hanon válasza Hanon (#6267) üzenetére


Hanon
tag

Na, ez még mindig fennáll, annyi különbséggel, hogy közben kiderült, más wifire simán felmegy, az itthonira nem, ellenben más mobil (Xperia mini) felpattan az itthoni wifire.
Tanácstalan vagyok, most vagy a routernek van baja, vagy a telefonnak, vagy mindkettőnek.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#6353) darvinya válasza Hanon (#6352) üzenetére


darvinya
titán

Vagy a beállítások nem jók.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6354) Hanon válasza darvinya (#6353) üzenetére


Hanon
tag

Tulajdonképp erre gondoltam, de egyszerűbb azt leírni, hogy "nem jó". :DDD
Amúgy fogalmam sincs, nem túrkáltam a router beállításaiban az elmúlt 3 napban, szóval nem lehet ez a probléma, és ugye a másik telefon simán feltalál a wifire.
A telefonban meg nem tudom igazából mit lehetne állítani. Amúgy egyéb külföldi fórumokon többen is panaszkodtak, hogy ICS update után nem volt jó a wifijük, de nekem ilyen elitista, csak a neki tetszőre hajlandó felmenni, az meg pont nem az itthoni.

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#6355) sdd2 válasza darvinya (#6343) üzenetére


sdd2
veterán

Hülyeséget azért nr beszéljünk :) Az Xperia Mini ben is van ilyen 3D-s nyavaja. Ráadásul a Neo V az egy olcsóbb készüléknek lett kiadva, minek lenne benne egyedülálló extra? :F

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6356) bazsi0322 válasza morneo.it (#6333) üzenetére


bazsi0322
tag

Hali!

A 4.0.4-es ICS-t akkor tényleg lehet rootolni??
Ezt a mondatot nem értem: A Total Commander beállításánál root joggal való működést kapcsoltam be, majd adtam hozzá gombot a gombsorhoz: az adott mappát RW-be csatolja.
Vki elmondhatná :)

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6357) TheBomberman


TheBomberman
tag

WARNING!

Automatikus szinkronizáció enyhén durván húzza le az akksit. 7 óra alatt lemerült a teló (Xperia NEO w/ 4.0.4), az akksi 50%-át a Facebook CalendSync nevű modul használta el!

:Y :F

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#6358) TheBomberman


TheBomberman
tag

Ja és hogy kell 4.0.4-en screenshotot csinálni? :U :R

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#6359) G.Peter válasza TheBomberman (#6358) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Hangerő le+kikapcsoló gombot egyszerre tartsd lenyomva pár mp-ig.
A facebookot meg töröld le és nincs vele gondod :)

(#6360) morneo.it


morneo.it
senior tag

Na szóóóval.
IGEN, lehet rootolni a 4.0.4-et, adat/beállítás vesztés nélkül. A lényege az, hogy a rootoláshoz vissza kell tenni a régi NEO V kernelt, mert ugye a "régebbi" ICS az még rootolható volt. A kizárólagosan csak a kernelcsere ugye nem data meg system cserét jelent, így marad meg minden. Tehát Flashtool-lal visszatesszük a NEO V 4.0.3-as kernelét. Majd a telót bekapcsoljuk, és a DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su segítségével rootoljuk. Fontos tudni, mivel kernelcsere történt, és NEO V 4.0.3-as kernele fut a NEO 4.0.4-es rendszerén, folyamatosan force close-t, meg bezárásokat kapunk, és mindig PIN kódot fog kérni, mert na... nem egy a rendszer. De lehet rootolni. Ha megvan a root, akkor fontos!!! hogy várjuk meg, míg betöltődik a telefon teljesen. Nem baj, hogy FC megint (force close), nézzük meg hogy ott-e a SuperUser. Ha igen, akkor mehet vissza a NEO 4.0.4-es kernele. Majd telefon bekapcs, s minden a régi - kivéve, hogy root jogunk van, és ott lesz a SuperUser.
Ez kb. 4 perc csak. A Flashtool kb. 14 mp, mivel a kernelek 2-3 Mbyte-osak.
A csak a kerneleket tartalmazó .ftf és a root is (ZIP-ben) elérhetőek a SkyDrive mappámban.
Képlopás: eddig én a Screenshot ER Demo-t használtam, de az pár napja vízjelet tesz bele. Most VNC szervert futtatok a telefonon, és a böngészőben nézem a telefont. Olyan ez mint a Távoli asztal elérése, vagy a LogMeIn, vagy a TeamViewer.

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6361) morneo.it válasza G.Peter (#6359) üzenetére


morneo.it
senior tag

Nos a hangerő le + be/kikapcs gomb kombó CSAK az eredeti ICS-n megy, a Sony Ericcson-osokon nem. Ehhez egy külön progi kell - a Google Play tele velük, valamint írtam egyel fejjebb :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6362) morneo.it


morneo.it
senior tag

Total Commander mint RootExplorer

...avagy RW jog szerzése a fájlrendszerben!

1. Indítsuk el a Total Commandert (1. kép) a telefonon, majd a Beállítások menüpontban a legutolsó lehetőségnél adjunk neki Root jogot (2. kép)
2. Majd ha visszajövünk a Total Commander kezdőképernyőjére, ahol látjuk a fájlokat, akkor lent a gomboknál (nyíllal mutattam) keressük meg az új gomb hozzáadása gombot (szóismétlés RulZ), és adjunk egy új gombot, amellyel R helyett RW-ként tudunk a Total Commander számára felcsatolni egy mappát (és az alatta lévő mappákat, fájlokat, rekurzívan) (3. kép)
3. Ha megvan ez a gomb, akkor lépjünk be a Fájlrendszerbe, és nyomjuk meg a gombot. A TC megkérdezi, hogy R helyett RW-ben akarjuk-e használni. Ha Rendben-re kattintunk, máris RW jogunk lesz. Azaz pl. a system/data/app és a system/app és a system/vendor/app mappából kiszedhetünk minden - számunkra felesleges alkalmazást. UEFA appok, 3D galéria/kamera, Adobe Reader, LiveWare, stb. Mindenki eldöntheti, mire nincs szüksége.


[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6363) TheBomberman válasza G.Peter (#6359) üzenetére


TheBomberman
tag

Eddig nem volt gond a FB-kal, csak az Automatikus szinkronizáció "kicsit" betesz az akksinak. :O :R

#bgergely: megint köszi :R

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#6364) morneo.it


morneo.it
senior tag

Gondolva a NEO V társainkra, Nekik feltettem a SkyDrive mappámba a MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf kernelt. Azaz ők is pofonegyszerűen (és adat/beállítás vesztés nélkül) rootolhatnak. Ők: Flashtoollal felteszik a 4.0.3-as kernelüket, rootolnak, majd visszateszik a 4.0.4-es kernelt. Bővebben visszafele már leírtam mindent részletesen.
(Kell még 10 perc, mire a SkyDrive-ban látszani fog a kernel, mire feltölti a rendszer).

Persze úgy illik, hogy megemlítem, nem én találtam ki ezt a megoldást, én csak elhoztam Nektek. Az XDA fórumon írták, hogy felfedezték eme kiskaput a rendszer rootolása végett. :)

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6365) bazsi0322


bazsi0322
tag

És hogy lehet a .ftf fájlokat kibontani??

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6366) morneo.it válasza bazsi0322 (#6365) üzenetére


morneo.it
senior tag

Miért akarod kibontani? Másik, ha valamit olvasol, akkor kérlek a Válasz gombra kattintva kérdezz - írj, mert ha csak így a "levegőbe" írsz, passzolni fog mindenki, miért, mihez kapcsolódva írsz :) Vaaagy így kezd pl.: #bgergely: :K :K

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6367) bazsi0322 válasza morneo.it (#6366) üzenetére


bazsi0322
tag

Mert nem tudom akkor h hogy kéne a kernelt felrakni a flashtoolal... (az a flashtool amit tőled szedtem le)
Ha arról adnál egy leírást azt nagyon megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6368) morneo.it válasza bazsi0322 (#6367) üzenetére


morneo.it
senior tag

Olvasdd el a SkyDrive-omon található sony_ericsson_xperia_neo_frissítese_android_ics_4.0.4-re.pdf-et. Annyi, hogy amennyiben leszedted a kernelt, akkor csak az legyen a Firmwares mappában.

Ha NEO-d van (mint nekem), akkor ezeket szedd le:
- MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf
- MT15_4.1.B.0.431_kernel.ftf

Ha NEO V-d van, akkor ezeket szedd le:
- MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf
- MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf

Ha használtál már Flashtool-t, akkor nem lesz gond ;)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6369) taxy88 válasza morneo.it (#6360) üzenetére


taxy88
aktív tag

Helló!

Feltettem flashtoollal a neo v kernelét majd végigfutott a doomlord. 3x is újra indítottam a telefont de nem találtam meg superuser-t. Az alkalmazáskezelőben sem.
Tudod esetleg hogy mi lehet a baj?
szerk:síma neo-ról van szó

[ Szerkesztve ]

(#6370) morneo.it válasza taxy88 (#6369) üzenetére


morneo.it
senior tag

Hali!
Tegnap nekem a NEO-n elsőre ment. De délután egy másik NEO-n nem ment elsőre.
Amit javaslok.
Teljes ROM frissítés 4.0.4-es .ftf alapján (MT15_4.1.B.0.431_Global.ftf) de ÚGY hogy a Flashtool-ban NE legyen kipipálva a Wipe Data / Wipe Cache. Így megmarad az adatod/beállításod, de szűz ICS lesz a telón.
Majd a NEO V ICS 4.0.3-as kernelét tedd fel újra (MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf), majd kapcsold be. Ekkor előjönnek a hibaablakok. Ekkor - ha még nem lenne bekapcsolva - kapcsold be a Beállítások - Fejlesztői lehetőségek - USB-hibakeresés opciót. Teló le majd feldúg gépre, ha kell, driveket telepítsd fel. A driverek közül mindet tedd fel (a driver pack megtalálható a Flashtool-on belül a drivers mappában: Flashtool-drivers.exe
Ha megvan, akkor mehet a DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su.zip kicsomagolva, és a runme.bat RENDSZERGAZDA joggal.
Kb. 3-4x újraindítja a telefont, de te ne csinálj semmit.
A végén kiírja hogy: ALL DONE!!!
Na ekkor indítsd újra Te is a telót, s ha ott van a Superuser, akkor kapcsold ki, s mehet fel Flashtool-al az MT15_4.1.B.0.431_kernel.ftf :R

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6371) taxy88 válasza taxy88 (#6369) üzenetére


taxy88
aktív tag

Rendben , köszönöm előre is!
Akkor most neki állok megcsinálni , amit leírtál.

(#6372) taxy88 válasza morneo.it (#6370) üzenetére


taxy88
aktív tag

Mindent úgy csináltam,ahogyan leírtad.De sajnos nincs Superuser. :(
Egyedül a runme.bat-ot nem tudtam rendszergazdai jogokkal futtatni, mert a win egyszerűen nem kínál fel olyan lehetőséget.
Apropó windows! Xp-t használok, ez gond lehet?Sajnos win7/vista nem jöhet szóba, mert nem kezeli az usb vezérlőt.

(#6373) hurrikan


hurrikan
addikt

Itt írtam egy részletes cikket a Sony és mások ICS frissítéseiről, valamint a PLAY történetéről, és a 4.0.3 valamint a 4.0.4-ről amiket a Sony kiadott:

[Sony Ericsson 2011-es modellek ICS frissítése]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#6374) bazsi0322 válasza taxy88 (#6372) üzenetére


bazsi0322
tag

Nekem is ez a gondom, azt írja a root végén h failed to copy:superuser...

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6375) taxy88 válasza bazsi0322 (#6374) üzenetére


taxy88
aktív tag

Az a fura, hogy nekem nem ír ki semmilyen hibát.
All done - és újraindul a telefon.Azután én újraindítottam kézzel még egyszer, de semmi.
Szerintem 1-2 héten belül meg lesz oldva 4.0.4-en is az egy kattintásos root. Legalább is reméljük :)

(#6376) bazsi0322 válasza taxy88 (#6375) üzenetére


bazsi0322
tag

Az All Donet nekem is írja de előtte ottvan a failed to copy is

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6377) taxy88 válasza bazsi0322 (#6376) üzenetére


taxy88
aktív tag

Én azt nem is néztem! :D
De akkor gondolom nekem is azt írta ki, csak megörültem hogy végig futott és nem néztem meg részletesebben

(#6378) kovacszk válasza morneo.it (#6370) üzenetére


kovacszk
senior tag

Nekem is ment elsőre. Én mondjuk teljesen tiszta telepítést csináltam, lehet hogy a többieknek valami fentmaradt program zavar be.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6379) taxy88 válasza kovacszk (#6378) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hát akkor megpróbálok egy teljes takarítást. :)

(#6380) bazsi0322 válasza kovacszk (#6378) üzenetére


bazsi0322
tag

Én úgy csináltam, hogy tegnap felraktam rá a frissítést (4.0.4), utána mivel eltünt róla minden visszatelepítettem a progikat meg a játékokat. Ma olvastam erről a rootról, hogy már lehet a 4.0.4et rootolni adatvesztés nélkül és gondoltam megcsinálom, de nem ment. Az lenne a probléma, hogy én nem rögtön a frissítés után csinálnám a rootot??

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6381) darvinya


darvinya
titán

NeoV tulajok nem kell kernel-lel szórakozni.
Ebben hsz-mben megosztom azt a 4.0.3-as ICS-t ami root után OTA-n lefrissül 4.0.4-re.
Egy fontos dolog csak root-oljatok DoomLord-dal, de ne töröljetek még semmit addig míg nem frissítetétek 4.0.4-ra.

Totál Commander-nek nem kell külön csatolót létrehozni, mert amikor engedélyezitek a root-ot létrehozza.

Keresem a 1254-3429 CDF számát(nem a SI).
Lehet ICS 4.0.3-as és 4.0.4-es is.
A CDF szám a system mappában lévő build.prop file-ban van.

Minta

ro.build.product=MT11i
ro.build.description=MT11i-user 4.0.4 4.1.B.0.431 UL5_3w test-keys

ro.product.brand=SEMC
ro.product.name=MT11i_xxxx-xxxx
ro.product.device=MT11i
ro.build.tags=release-keys
ro.build.fingerprint=SEMC/MT11i_xxxx-xxxx/MT11i:4.0.4/4.1.B.0.431/UL5_3w:user/release-keys

########################
Customized property values
#########################

ro.semc.version.cust=xxxx-xxxx
ro.semc.version.cust_revision=xxx

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6382) bazsi0322 válasza taxy88 (#6379) üzenetére


bazsi0322
tag

Majd írd meg, hogy sikerült :)

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#6383) taxy88 válasza bazsi0322 (#6382) üzenetére


taxy88
aktív tag

Továbbra sem jó, azaz újra raktam a teljes rom-ot, majd a neo-v kernelét.Ezután próbáltam root-olni, de sajnos ugyanaz a hiba. :(
Szerk: egyébként nekem se megy fel a superuser, amit előzőleg nem vettem észre

[ Szerkesztve ]

(#6384) kovacszk válasza taxy88 (#6383) üzenetére


kovacszk
senior tag

bgergely féle rommal és kernellel próbálod? Ha jól emlékszem még annyi volt a különbség leírásban xda-n, hogy flashtool-ban alul van egy pipa valami ellenőrzés, kerenel cserénél azt írják azt be kell pipálni. Egy próbát megér.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6385) taxy88 válasza kovacszk (#6384) üzenetére


taxy88
aktív tag

Akkor önkéntes tesztalanyként megnézem ezt a lehetőséget is :D

(#6386) darvinya válasza kovacszk (#6384) üzenetére


darvinya
titán

:K

No verify pipa minden esetben ICS-nél, legyen szó fw-ről vagy kernelről.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6387) Andre90 válasza morneo.it (#6361) üzenetére


Andre90
tag

Ezt meg kell, hogy cáfoljam, mert igenis megy a hangerő le + be/kikapcsoló gomb Együttes lenyomásával a képernyőmentés hivatalos Sony 4.04-es ICS-sel.

(#6388) taxy88 válasza morneo.it (#6370) üzenetére


taxy88
aktív tag

Feladom, próbáltam többször, többféleképpen is.Nekem sajnos ez a módszer nem működik.
Nincs más ,hogy kivárjam hogy legyen egy "rendes" megoldás a root-ra :(
Azért köszönöm a segítségedet! :)

(#6389) kovacszk válasza taxy88 (#6388) üzenetére


kovacszk
senior tag

De a doomlord-ban megvárod még ő is újraindít vagy háromszor magától, addig nem szabad lehúzni sem.
Sajnálom hogy nem megy, xda-n sem írta eddig senki hogy nem sikerült volna.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#6390) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Frissült a lista, már a mienk is benne van :))

(#6391) G.Peter válasza morneo.it (#6361) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Akkor valamit nagyon elronthattam, mivel nekem működik :U

(#6392) darvinya


darvinya
titán

Kicsit módosítottam a kinézeten.


Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6393) taxy88 válasza kovacszk (#6389) üzenetére


taxy88
aktív tag

Csak egyszer indult újra, miután kiírta, hogy ALL DONE.Ezután még újra kellene,hogy induljon?
De nem hiszem hogy értelme lenne várni, mert előtte meg pár sorral az volt írva, hogy failed to copy:superuser.

(#6394) morneo.it válasza taxy88 (#6393) üzenetére


morneo.it
senior tag

Szedjétel le MOST a Skydrive-ról a Rootoló ZIP-et.
Javítottam.
Egy mappa és egy fájlt kell látni: files mappa és runme.bat

A régi rootolót meg töröljétek :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6395) taxy88 válasza morneo.it (#6394) üzenetére


taxy88
aktív tag

Akkor most próbáljam meg ezzel is még egyszer :) ?

egyébként a flashboot-ban van egy ilyensor:
04/017/2012 18:17:19 - WARN - This file is ignored : simlock.ta

[ Szerkesztve ]

(#6396) darvinya válasza taxy88 (#6395) üzenetére


darvinya
titán

Húzd újra a 4.0.3-ast.
Utána csináld az eljárást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6397) morneo.it válasza darvinya (#6396) üzenetére


morneo.it
senior tag

De miért tegye rá kompletten a 4.0.3-ast? Ha ráteszi, majd rootolja, a 4.0.4-es feltolása után ugrik a root. Pont ez a lényege, hogy a kernelt kell csak visszatenni, mert a 4.0.3-as kernelt lehet rootolni. :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6398) morneo.it


morneo.it
senior tag

Ha ROOT-olni akarsz...
... és neked ez van a kicsomagolt ZIP-ben:

- adb.exe
- AdbWinApi.dll
- AdbWinUsbApi.dll
- busybox
- makespace
- runme.bat
- su
- Superuser.apk

Akkor TÖRÖLD, és szedd le a SkyDrive-ból a legújabbat.
Annak a ZIP-nek a tartalma kitömörítés után:

- files/ <-- ez egy mappa
- runme.bat

Na EZZEL rootoljatok, de csak ha visszatöltöttétek a 4.0.3-as NEO V kernelt :)

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#6399) taxy88 válasza morneo.it (#6397) üzenetére


taxy88
aktív tag

Nem is tudnám rátenni a komplett 4.0.3 -ast mert sima NEO-ról van szó.

(#6400) darvinya válasza morneo.it (#6397) üzenetére


darvinya
titán

Igazad van félre kalapáltam.
4.0.4-re gondoltam. :)) :C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.