Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) rob210 válasza Sofya (#12349) üzenetére


rob210
nagyúr

Kár reménykedned.
Menj fel a T-honlapjára és látni fogod a frissítés fülön, hogy a Sony oldalára dob.
Azaz le kell szedni a romot, kismillió helyen megtalálod már, aztán flashtoollal feltenni.
Én nem rég csináltam meg, ha csak az ICS-t szeretnéd nem kell rootolni a telót.
Mivel tényleg 2 napja csináltam meg én is itteni szakik ajánlásával, merem állítani jobb lett a készülék.
A wifi erősebb a GPS olyan helyen is talált jelet ahol eddig soha. (9.-ik emelet panel)
Az üzemidővel jobban gazdálkodik.
Én ma rootolom, mert egy pár felesleges (számomra az) programot kizsigerelek:)
:R

Renault power

(#12352) e-newsee válasza rob210 (#12347) üzenetére


e-newsee
addikt

Semmi gond, csak feledékenyebb vagyok, mint gondoltam. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#12353) e-newsee


e-newsee
addikt

Két kérdésem lenne az ICS-sel kapcsolatban:
1. Van valakinek tapasztalata a gyári adatforgalom számlálóval kapcsolatban?
2. Be lehet valahogy állítani, hogy a feloldó csúszka némítás legyen, mint a GB-en, és ne a fényképező? Pláne, hogy nem is a gyárit használom.
Köszi :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#12354) fatal` válasza e-newsee (#12353) üzenetére


fatal`
titán

1. Mire gondolsz? Szerintem viszonylag pontosan mér.
2. Sajnos nem találtam megoldást, engem is zavar.

(#12355) e-newsee válasza fatal` (#12354) üzenetére


e-newsee
addikt

Pontosan arra gondoltam, hogy mennyire mér pontosan. :)
Bár lehet, hogy nem foglalkozom vele, és maradok a watchdognál, mert abban legalább meg lehet adni 30 napot az intervallumnak.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#12356) fatal` válasza e-newsee (#12355) üzenetére


fatal`
titán

A gyáriban meg fordulónapot lehet állítani. (pl. elsejétől elsejéig)

(#12357) e-newsee válasza fatal` (#12356) üzenetére


e-newsee
addikt

Épp az a bajom, hogy akkor minden hónapban újra kell állítani, mert a t-mobile meg 30 nappal számol. :(
A fordulónap így minden 31 napos hónap után egyel előbbre jön.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#12358) fatal` válasza e-newsee (#12357) üzenetére


fatal`
titán

Nem úgy számol, legalábbis én T-s vagyok és elsején fordul mindig.

(#12359) Ghard


Ghard
őstag

Sziasztok
A telefonomon most 4.1.B.0.431 ics van,amit rootolni szeretnék.
Ezt a tutort találtam,jó lesz ez vagy van frissebb?
Ma reggel meg feldobta,hogy van frissítés 587-re. Még nem tettem fel ezt sem,ha rootolok,akkor ezt fel lehet tenni? Persze csak ha tartalmaz értelmes javításokat.

(#12360) bogil99


bogil99
aktív tag

Az .587 ROM -ban egy kellemes meglepetés ért:

Az elmulasztott hívásra böktem a redőnyön, és visszahívtam a számot és mily meglepő, automatikusan eltűnt onnan az értesítés, nem kellett törölni, mint az előző verziónál.

Vannak még apró örömök... :C

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#12361) polomaa válasza Ghard (#12359) üzenetére


polomaa
aktív tag

Elvileg az alapján jó lesz.Bár nekem valamiért nem jött össze,vissza kellet raknom egy GB-t,azt rootoltam és ko9 kolléga leírása alapján raktam fel az 587-et.Megéri felrakni mert egy nagyon gyors,stabil romnak tűnik.

(#12362) dobobazsy válasza bogil99 (#12360) üzenetére


dobobazsy
őstag

miért régen nem tűnt el az értesítés a nem fogadott hívásról ha ráböktél? szerintem ez az előző verzióknál is így volt :K

(#12363) Ghard válasza bogil99 (#12360) üzenetére


Ghard
őstag

ez pedig a régivel is eltűnt ha ráböktél.

(#12364) bogil99 válasza dobobazsy (#12362) üzenetére


bogil99
aktív tag

Nem bizony, a kis "X"-ecskével kellett törölni.

Ghard: Nekem GB root után az ICS "dupla root-olós" módszerével felment az .587 és rootolt.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#12365) #83009024


#83009024
törölt tag

Sziasztok!
nemtudjátok Trémobilos SK17i-re mikor jön már az ICS?

(#12366) #83009024


#83009024
törölt tag

<kétszer küldte el>

[ Szerkesztve ]

(#12367) rob210 válasza #83009024 (#12365) üzenetére


rob210
nagyúr

Én nem szoktam ilyet írni, de először olvass és utána kérdezz.
Nem rég írtam le, hogy ne várjon rá senki, mert nem lesz. :(((

Renault power

(#12368) dobobazsy válasza bogil99 (#12364) üzenetére


dobobazsy
őstag

nálam az előzőknél is eltűnt ha rákoppintottam :Y

(#12369) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Még friss tulajdonosa vagyok a telefonnak és ez az első droidos készülékem. Hogy tudom kikapcsolni, hogyha netelérés van, akkor a gmail és a facebook app ne csatlakozzon fel a netre? (Nem találtam semmi ilyen lehetőséget eddig, a telefonon a legfrissebb gyári független ICS van.) Akárhányszor bekapcsolom a wifit már jönnek az értesítések és ez kissé zavar.

Másnál is csinálja a telefon azt, hogy kikapcsolás után csak GSM-ről átáll WCDMA-ra?

(#12370) fatal` válasza KISDUCK (#12369) üzenetére


fatal`
titán

Sehogy. A facebookból ki tudsz jelentkezni (menü gomb -> sign out), a gmail szinkronizálását a beállítások -> fiókok és szinkronizálás menüpontnál tudod kapcsolni. De mindkét app beállításaiban külön kikapcsolható az értesítés is.

"Másnál is csinálja a telefon azt, hogy kikapcsolás után csak GSM-ről átáll WCDMA-ra?"
Ha jól tudom ez BUG a gyári ROMban.

(#12371) KISDUCK válasza fatal` (#12370) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszönöm a gyors választ.

(#12372) tmp0124 válasza Sofya (#12349) üzenetére


tmp0124
tag

Még én is reménykedem a hivatalos T-s frissítésben. Sőt, szerintem csoportban, összehangolva sokkal előrébb tartanánk. Néztem a Sony és T közösségi oldalas csatornáit és nagyon sablon szöveggel koptatják le az embereket, akik frissítésről érdeklődnek. Ehhez jön pl: rob210 is, aki állítja, hogy nem lesz, pedig hivatalosan ilyesmi sehol sem hangzott el.
Ehelyett megfogalmazhatnánk közösen pár sort a Sonymobile HU és a T-mobile HU részére is, amiben követelnénk, hogy kölcsönösen járjanak utána, hogy ki és milyen módon mulasztott a frissítés kiadása kapcsán, illetve jelöljenek meg valamilyen határidőt, ameddig ha nem is a frissítést, de a folyamat előrehaladását és további információkat bocsátanak rendelkezésre. Természetesen ezek mellett kifejeznénk csalódottságunkat, illetve ennek hatását a jövőbeli telefon és szolgáltatóválasztásra.
Akartam már bemenni balhézni, hogy a termék csomagolásán vállalás volt a frissítésre, de az én telefonom dobozán pont nincs ilyen matrica. :(

(#12373) rob210 válasza tmp0124 (#12372) üzenetére


rob210
nagyúr

ne is haragudj, de ez nem lerázás, hanem válasz volt a kérdésre.
mellesleg menj be nyugodtan akár a japán nagykövetségre is, nem lesz t-s frissítés mivel a frissítés nem szolgáltató függő inkább örülnötök kéne, hogy a gyári romotfel lehet rakni és nem egy teleszemetelt szart kell kerülgetni.
nem kell ám félni a frissítéstől nem harap, a garancia se vész el, szóval az írogatásra szánt energiából rég túl lennél a frissítésen.

Renault power

(#12374) rutyika68 válasza tmp0124 (#12372) üzenetére


rutyika68
őstag

+1 :K

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#12375) fatal` válasza rob210 (#12373) üzenetére


fatal`
titán

"mivel a frissítés nem szolgáltató függő"

Dehogynem, a t persze avval takarózik, hogy a Sony nem adta oda a frissítést. Persze.. Csak a Telenornak meg a vodának küldték el, direkt kicseszésből :DDD

Mondjuk ennyi szerencsétlenkedés helyett, valóban rég felrakhatta volna flashtoollal, 5 perc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#12376) rob210 válasza fatal` (#12375) üzenetére


rob210
nagyúr

nézd én bementem a bejáratott üzletembe és megkérdeztem az ügyintéző szervízest, hogy a gyári rom felrakása garanciavesztéssel jár-e, azt mondta nyugodtan tegyem fel, mert nem lesz t-s ICS ha ő hazudott akkor én is.

Renault power

(#12377) tmp0124 válasza fatal` (#12375) üzenetére


tmp0124
tag

"szerencsétlenkedés helyett"

Nem ezért a frissítésért akarok én háborút vívni, csak lehet lenne értelme éreztetni, hogy itt vannak komoly, tudatos fogyasztók, akik legközelebb is csesztetni fogják a szolgáltatót, ha nem jön a frissítés és legközelebb sem ússzák meg, és így legközelebb talán valami korrektebb eljárásban lesz részünk.
Akár addig fokozhatnánk a felháborodást, hogy végül a T úgy döntene, hogy a jövőben változtatás nélkül adja a készülékeket, és akkor a gyárival együtt jönne a frissítés. :)

(#12378) Ghard válasza bogil99 (#12364) üzenetére


Ghard
őstag

Ezt a módszert elmagyaráznád? :)

(#12379) fatal` válasza rob210 (#12376) üzenetére


fatal`
titán

Ezt miért nekem írod? Én nem kérdőjeleztem meg az állításod. Annyit írtam, hogy a frissítés szolgáltatófüggő (is).

(#12377) tmp0124: Igen, ez jogos.

(#12380) rob210: Oké, csak nekem címezted a hozzászólást. :)

[ Szerkesztve ]

(#12380) rob210 válasza fatal` (#12379) üzenetére


rob210
nagyúr

Ne vedd magadra:)

Renault power

(#12381) 8zabi


8zabi
őstag

nevetséges ami itt megy a "hivatalos t frissítés" körül, flashtool-lal 5 perc az egész... :W mások fél éve használják a global ics-t, ti meg itt kérvényezni akarjátok, hogy kapjatok egy hülyeségekkel megpakolt rom-ot, ami semmiben nem különbözik attól , amit feltehettek akár most is... egyszerűen az emberi hülyeség határtalan... :(

ez már nagyon nyomta a lelkem, akinek nem inge nem veszi magára

[ Szerkesztve ]

(#12382) Simba86 válasza tmp0124 (#12377) üzenetére


Simba86
senior tag

az általad vázolt forgatókönyvre annyi az esély, mint arra, h a "dunaparti" ház előtti tüntetések is eredményesek lesznek...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#12383) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Elvileg (!) az megoldható lenne, hogy a jelenlegi .587-esemet visszafrissítem régebbi GB-re, rootolom, teszek rá CWM-et, Roottal visszafrissítem .587-es ICS-re, mindenféle adatvesztés nélkül? Tehát, hogy a jelenlegi alkalmazásaim megmaradjonak.
Ha ez lényeges, gyárilag független a tel, zárt BL-es.
Köszönöm a választ!
Ha lehetséges, egy HowTo-t is szívesen fogadnék... :B :D

(#12384) rutyika68 válasza Isten88 (#12383) üzenetére


rutyika68
őstag

Hali!
Szerintem flashtoolal kivitelezhető.
Csinálok egy mentést, és megnézem műkszik-e a képzeletbeli forgató könyv.. :F

[ Szerkesztve ]

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#12385) Isten88 válasza rutyika68 (#12384) üzenetére


Isten88
senior tag

Fú, köszi! :D
Ha sikerül, megkérhetnélek rá, hogy publikálj egy step-by-step leírást?
Zárt BL-rel is működik, vagy nyitnom kell?
Köszönöm még egyszer! :)

(#12386) rutyika68 válasza Isten88 (#12385) üzenetére


rutyika68
őstag

Egy kicsit elhúzódik, mert kell letöltenem GB ftf-et. Igaz nekem minim van, de szerintem tök mindegy.

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#12387) Isten88 válasza rutyika68 (#12386) üzenetére


Isten88
senior tag

Valószínű mindegy, igen. :) SK17i gyári ROM-okat tudnék adni, meg ST15i-ből .587-est, ha kell. :)

(#12388) rutyika68 válasza Isten88 (#12387) üzenetére


rutyika68
őstag

Itt meg van mind. csak kicsi a netem. :((( 587-es már meg van, az van fent a telón.

[ Szerkesztve ]

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#12389) albinolynx válasza Isten88 (#12387) üzenetére


albinolynx
őstag

Szerintem ennyi lépésen keresztül nem kivitelezhető.
CWM-ben néhány eset kivételével factory reset mindig szerepel, innentől kezdve pedig...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#12390) SimonJanos válasza szente (#12309) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

sry ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12391) polomaa válasza Isten88 (#12383) üzenetére


polomaa
aktív tag

Miért nem jó az neked,ha Titanium Backup-al lemented az alkalmazásaidat,végigcsinálod amit leírtál aztánTiBa-val visszapakolod a dolgaidat?

(#12392) SimonJanos válasza szente (#12308) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

"Sajnos" nem - mint írtam, egy ideig működött! :U
((( Azért min. "látom" hogy az ST15 a mini, '17 a 'pro ;] )))

Sőt, ugye újrapakoltam a SK17i T-mobil HU_2.3.4_4.0.2.A.0.58.ftf-t is...

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#12393) rutyika68 válasza polomaa (#12391) üzenetére


rutyika68
őstag

Mert Ti..Ba-hoz root jog kell. ;)

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#12394) Isten88 válasza polomaa (#12391) üzenetére


Isten88
senior tag

(#12393) rutyika68: Ne dolgozz tovább miattam, sikerült megoldanom. Van Root és CWM-em is lett. :)

(#12391) polomaa: Mert Root nélkül az alkalmazások beállításait nem tudom lementeni, csak magát az APK fájlt, úgy tudom. :)

Most rootoltam a 4.0.4-et (.587) EZEN leírás alapján. :) Nem kellett szórakozni a teljes ROM visszafrissítésével, elég volt Flashtool-lal FW-t pakolgatni (2x~2mp).
Most tettem fel a CWM-et ko9 leírása alapján.
Minden működik tökéletesen. Van Root, van CWM.
Ha valaki igényli, írok egy egyszerűbb leírást, hogy hogyan is csináltam pontosan.
Minden beállítás/adat megmaradt. Örülök neki és persze köszönet érte! :)

[ Szerkesztve ]

(#12395) rutyika68 válasza Isten88 (#12394) üzenetére


rutyika68
őstag

ÓÓÓÓ... :U :C

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#12396) Isten88 válasza rutyika68 (#12395) üzenetére


Isten88
senior tag

Köszönöm szépen azért, kedves tőled, amit csináltál! :)

(#12397) Krinyo


Krinyo
senior tag

Jött ma Liveview app frissítés, mostmár ICS alatt is látszanak a letöltött pluginok, illetve ahogy elnézem, javították, hogy a memóriában maradjon az app, így nem fogja elveszíteni a kapcsolatot az órával. Főnyeremény lett így a cucc ezen az áron...

(#12398) bogil99 válasza Ghard (#12378) üzenetére


bogil99
aktív tag

[link]

Ugyanaz csak még részletesebben:

[link]

Szóval az .587 is mehet így. Előtte Titanium Backup-al, (vagy én pl. Mybackup Root-al szoktam) mentsd el a progikat és az adatokat és utána minden visszaállítható az új rendszeren.

Bocs mindenkitől én ezt dupla root-nak neveztem el, bár ez inkább tripla. :)

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#12399) Ghard válasza bogil99 (#12398) üzenetére


Ghard
őstag

kösz:)

az 587es update javítja a kijelző vibrálását?

(#12400) bogil99 válasza Ghard (#12399) üzenetére


bogil99
aktív tag

Mikor vibrál a kijelződ? Enyém nem szokott.
Szerintem ez a ROM jobb mint a korábbi, mintha simábban gördülnének a menük, nem merem mondani, hogy több a szabad memória méretem, mert van egy-két progi, amiből régebbi verzióra váltottam vissza, így ez az összehasonlítás nem lenne korrekt.
Nálam eddig pozitív!!!

Szerintem ne gondolkodj sokat a váltáson.

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.