Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) gurabli


gurabli
senior tag

Jó ideje használom (egy Orange Pi Zero + Armbian kombón) és valami kegyetlen jó.
Amúgy ajánlom mindenkinek a DoT vagy DoH DNS-t (inkább Cloudflare, mint Google). Nálam az Asus router Merlinnel támogatja alapból a DoT DNS-t, de arra jöttem rá, hogy gyorsabb és jobb, ha a Pihole kütyün telepítem a Cloudflared csomagot a DoH-hoz, és az upstream DNS a Pihole lesz, nem a router. A DHCP-t hagytam a routeren.
Nos, most valami kegyetlen gyors a DNS, kódolt, és alig van reklám. Szóval nagyon, de nagyon jó. Az pedig, hogy helyi hálózatban belenyúlni a DNS-be? Persze, céges hálózatban és ott is megfigyelés vagy korlátozás miatt. Otthon is lehet rá szükség, de teljes egészében kerülöm, hogy ne legyen. Legyen a DNS is csak szépen kódolva. Mellé egy VPN (most már Wireguard) és pá-pá megfigyelés. Nem vagyok parás, de senkire sem tartozik, hogy mit és mikor nézek. Ahogy a személyim sem ragasztom ki a pólómra minden adatommal, így az online lenyomatomat sem.

Ami nem igazán működik, az a DNSSEC. Valamiért nem akar rendesen működni. Nem annyira vészes, de jó lenne, ha működne. Különben a CF 1.1.1.1/help oldala tévesen mutatja az eredményeket, ha be van kapcsolva a DNSSEC, erre érdemes figyelni.

Ki milyen listát használ? Esetleg magyar webre spéci lista?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.