Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) R9DEON


R9DEON
senior tag

2GB HDD, elég furán hangzik.

(#2) djculture válasza R9DEON (#1) üzenetére


djculture
félisten

Az de rengeteg ilyen pár gigás hdd szörny még mindig működik az ilyen sd kártyákat meg nem győzöm a szemétbe dobni mert írásvédették válik vagy eltűnik róla minden vagy crc-zik stb..

Tehát a minőség is elég sokkoló manapság.

[ Szerkesztve ]

(#3) tlac


tlac
nagyúr

de jól néz ki az a wd caviar vinyó :)

(#4) atus72


atus72
senior tag

2GB? Ugyan már az rengeteg, anno mi még Amigához ~300MB-osat használtunk amit a Kürttől vettünk amikor még "sufni" cég volt :)

[ Szerkesztve ]

(#5) R9DEON


R9DEON
senior tag

De úgy tudom az első HDD 60 MB tárolt 2 tányéron és Winchester névre volt keresztelve úgyhogy ez meg nagyocska is.

djculture Azért egy cégnél járva kelve én is láttam egy kupacban úgy 6-700 HDD -t ami között volt 2TB újnak számító is, aki meg csak SD kártyán tárol fontos adatokat az meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

(#6) Zotya84 válasza djculture (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

És sajnos ezt a problémát nem igazán akarják orvosolni. De hát akkor nem lenne szükség annyi új eladott tárolóra, ha a mai darabok is olyan jól bírnák.... :(

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) zdanee


zdanee
őstag

Voltaképpen fejben nyugodtan meg lehet szorozni kettővel azt a microSD-t, van már 128 gigás is.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Pont egy ilyen Caviar 22100-asom van, mai napig is működik. A mostani WD-ket meg nem győzöm cseréltetni... :N

(#9) nimfas válasza R9DEON (#5) üzenetére


nimfas
addikt

Rosszul tudod, nekünk 40 MB winyónk volt a 286-os gépbe... A nyomtató azóta is működik, Epson FX1050

(#10) Yutani válasza R9DEON (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

A 286-os gépemben még 20GB-os vinyó volt 1992-ben. '95-ben mekkora király voltam, amikor 20k-ért vettem egy 420-as Connert! :D

#tarcsad

(#11) azbest


azbest
félisten

Emlékszem még '99-ben nagynak számította 6.4GB. És arra is emlékszem, hogy mennyire fogtam a fejelemt, amikor egy ismerős valami leharcolt 486ost vett meg 100MB-os winyóval 2001 körül.

ja és ma már csak mosolygok azon, hogy középiskolai gépteremben mekkora harc folyt a 420MB-os tárú gépekért, mert a többiben lévő 170MB-osra nem fért fel az űrstratágia játék :D
Pár évvel korábban pedig még hdd nélküli XT klón gépek voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#12) nimfas válasza Yutani (#10) üzenetére


nimfas
addikt

Conner 420-asom nekem is volt. Pár régi winyót meg is tartottam. Meg is fogom nézni megy-e még valamelyik... :)

(#13) Turmoil válasza R9DEON (#5) üzenetére


Turmoil
senior tag

Kizárt, mert nekem volt 20 MB-os Seagate MFM winchesterem. És nyilván nem ez volt a legelső, szerintem simán volt 5 és 10 MB-os is. Ezek ráadásul még 5.25-ös egységek voltak. Ebben az időben a 40 MB-os HDD-ből még volt, amit csak dupla magas kivitelben sikerült megcsináli, azaz akkora volt, mint két full DVD meghajtó egymáson.

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14) fanti


fanti
addikt

Az első vinyóm IBM PC/XT-ben 20MB-os volt.........

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#15) flashpointer


flashpointer
őstag

Az írási sebessége annak a gagyi kártyának annyi lehet kb mint a winyónak.

(#16) azbest válasza flashpointer (#15) üzenetére


azbest
félisten

random írás/olvasás terén pedig köröket is ver a lemezre

(#17) Pubszon


Pubszon
veterán

Az első HDD-m egy 1.5GB-os volt. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18) kisbalázs válasza Yutani (#10) üzenetére


kisbalázs
tag

Nem véletlen 20 mb-s vinyód volt a 286 ban? mert 20 gigást nem is tudom akkoriban melyik fájlrendszer tudott volna kezelni.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#19) Márton válasza fanti (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

Juj, ezek a hangok, ismerősek az XT korszakból :DDD
Mikor a 40megás vinyóból stacker-rel 80 megás lett :B

A R*ady-nél volt szinte minden a legolcsóbb, így fel is mentünk egy 250-es vinyóért. Otthon jött a meglepi, hogy 420-as Connert adtak :DD
Féltem, hogy badsectoros vagy valami, de évekig használtam..

De miért nem egy 128MB-os CF kártya van a microsd mellett?
Az még a 2000-es évek elején is elterjedt volt, és onnan nagyobb az ugrás.

És akkor most rakjunk össze térfogatban a vinyóval egyenlő microsd kártyát, és számoljunk..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) jerry311


jerry311
nagyúr

Régi kép lehet, már van 200 GB-os microSD is. :P

[ Szerkesztve ]

(#21) warcat


warcat
veterán

Az én IBM DSAA-3270-em (280Mb !!!egyegy!) 2008-ban még lazán működött,most kedvem lett kipróbálni,de túl sok turkálás lenne a csatik miatt :))
2000környékén megpakoltam mp3 fájlokkal,arra még jó volt,látom lassan újra értékes lesz,ebayen 60 euró :DDD

Egyébként a felirat szerint azt még UK-ban gyártották,nem keleti dzsunkás gagyi,lehet,hogy azért bírt ennyit.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#22) Segal válasza zdanee (#7) üzenetére


Segal
veterán

Van mar 200 gigas micro sd is.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#23) NomadND1 válasza Turmoil (#13) üzenetére


NomadND1
senior tag

Bizony, 5MB-os volt az első PC-s adattároló.
Nem is értem mit keres itt ez a 2GB WD..... :F

Akit bővebben is érdekel

[ Szerkesztve ]

(#24) Pubszon válasza NomadND1 (#23) üzenetére


Pubszon
veterán

A 20 év a lényeg, nem a legkisebb. :)
Inkább az, hogy berakhatták volna a SD helyett a 13TB-os SSD-t.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25) Depression


Depression
veterán

10 vagy 20 MB-os volt az első általam látott wichester, ami 2 helyett foglalt el egy xt-ben.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) R9DEON


R9DEON
senior tag

Én hiszek nektek srácok csak soknak tűnt az a 2GB. :)

(#27) 7Heads Drago válasza R9DEON (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az a vicc hogy a legtöbb adat tök fölöslegesen születik, vagy akkora amekkora.
Na meg ha valami kisebb, mint az előző verzió, akkor az már gyanús, hogy nem is jó. Legalább is sokan ezt hiszik.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28) Depression válasza 7Heads Drago (#27) üzenetére


Depression
veterán

Írtam egy rajz programot. Olyan kevés sorból állt, hogy még 2x mögé másoltam ugyanazt, hogy megkapjam az 5-öst.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) Zoz


Zoz
őstag

5MB 1983-ból, és működik :-)

[ Szerkesztve ]

(#30) BatchMan


BatchMan
senior tag

MFM és RLL. Ez megvan még?
És lehetett játszani hany track-re formázod a winyót, mennyit bír a gyári ajánlotthoz képest...

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Van attól a microSD-től nagyobb is, 200GB sandisk.

[ Szerkesztve ]

(#32) R9DEON


R9DEON
senior tag

Azt-a, ez a tied?

(#33) mekker válasza zdanee (#7) üzenetére


mekker
őstag

Valószínűleg '96-ban is volt már nagyobb kapacitású háttértár, SD kártyából ma a 64GB tartozik a megfizethető konzumer kategóriába, bár még ma is a 8-32GB-s variáns az átlag.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34) 7Heads Drago válasza Depression (#28) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R :R :R
Hát van jó pár progi, amit minden évben újítanak, csak azt nem értjük miért is......

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) Zoz válasza Pubszon (#24) üzenetére


Zoz
őstag

De akkor már lehetett volna 30 év...

(#36) MasterDeeJay

En 40Mb-ossal kezdtem (Seagate ST251-1). Aztán 211Mb (Seagate ST1239A) , 1.2Gb Conner ami hasonló mint a képen lévő és a mai napig megvan félretéve tele játékokkal.
Még a Dos időkben a párszáz mb elég volt igen sok mindenre. A játékok nem voltak nagyok, illetve volt némelynél lehetőség hogy a CD-ről fusson. (NFS) Egy win95 is 60mb volt. A CD a maga 650mb-jával hatalmas volt.
DOS-al el lehetett lenni floppys játékokkal is, nem kellett feltétlenül hdd a gépbe.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37) R9DEON


R9DEON
senior tag

Mikor ezeket a fiamnak mesélem csak nevet, 32MB memória meg 6GB HDD volt az első gépem 166 Cyrix CPU a VGA olyan ótvar hogy nem is emlékszem a márkára de ment a CRC TV -n mert monitorra nem tellett.

[ Szerkesztve ]

(#38) alevan


alevan
őstag

Kicsit sokkoló kép :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#39) nyunyu válasza Turmoil (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebben az időben a 40 MB-os HDD-ből még volt, amit csak dupla magas kivitelben sikerült megcsináli, azaz akkora volt, mint két full DVD meghajtó egymáson.

Eredetileg az volt az egy egyseg, de a nyolcvanas evek kozepere mar elszaporodtak a felmagas eszkozok (pl. 5.25" FDD), es akkor mar felmagas elolapokkal szereltek a szamitogep hazakat.

Amugy ja, az ST-225 vinyod az mar felmagas, elotte a 10MB-s ST-412 az meg teljes magas volt.

CD meghajtok viszont mar a kilencvenenes evek kozepen kerultek a gepekbe, addigra gyakorlatilag teljesen kihaltak a teljes magas eszkozok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Elso gepemben meg valami 768Mb-s HDD volt. ;] Sok dolgot nem tudok az akkori geprol, elso osztalyos voltam(93). Az biztos, hogy volt rajta turbo gomb, mar Windows is(talan 3.1?) rajta volt, meg a Norton Commander.

Zoz: Az buntet. :)) Miben teljesit(-ett) szolgalatot? Felelmetes abba belegondolni, hogy egy DSLR kameraval keszult kep sem ferne ra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#41) #72042496 válasza djculture (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az SD kártya korabeli megfelelője inkább a floppy lenne, és ha valami, akkor a floppy az fogyóeszköz volt. :)

Egy ilyen 2 gigás HDD mellé én inkább egy 2 terás SSD-t tennék.

(#42) nyunyu válasza mekker (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Valószínűleg '96-ban is volt már nagyobb kapacitású háttértár

Nem nagyon.

96 elejen szoptam egy szeriahibas WD AC31600h-val, ami 1.6GB-s volt, es 3 lemezt tartalmazott.

Ekkora kapacitast ket lemezzel csak az eggyel ujabb szeria tudott, aminek a tagja a kepen lathato 2.1-es, szerintem ez lehetett beloluk a legnagyobb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) djculture válasza hemaka (#31) üzenetére


djculture
félisten

Jó lehet ha elszáll róla minden ;]

(#44) Button


Button
aktív tag

sokkoló valóban, hogy a kapacitás és a minőség mennyire fordítva alakul
annó WD-t az ember a minősége miatt vett, akár kicsit drágábban is
ha jól emlékszem az elején minden WD-re 3 év gari volt
manapság talán 1 vagy 2 év, de az igazán szomorú az, hogy 2 év után el is halálozik
van egy 1T vinyóm, kb 200 üzemórával, van már egy bad sector
van egy 3T vinyóm, nincs bad sector, és működik is, de olyan hangokat ad, hogy rettegek (ebben is max 300 üzemóra lehet)
és valóban, microsd-re pedig még annyira sem tenném az életem, ha valamit tárolni kell rajta, akkor azaz első, hogy duplikálom

(#45) R9DEON válasza MPowerPH (#40) üzenetére


R9DEON
senior tag

Az a Turbó gomb nagyon jó volt mert soha senki sem kapcsolta ki de lehetett örülni hogy van turbó.

(#46) nyunyu válasza Button (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

MicroSDt mar sikerult mosogepben kimosnom, de nem lett baja.
De azert biztos ami sicher alapon rendeltem egy masikat 5k-ert :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) F e Z o


F e Z o
veterán

Ha arra gondolok, hogy a munkahelyemen mai napig dolgoznak 32MByte-os pendrive-val...hááát. :DDD

H2O über alles!

(#48) djculture válasza F e Z o (#47) üzenetére


djculture
félisten

Az a másik... régiek nagyon lassúak kis méretűek de gyakorlatilag bármit kibírnak, kivéve ha az usb foglalat tápja rosszul van bekötve.

(#49) #72042496 válasza Button (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

"ha jól emlékszem az elején minden WD-re 3 év gari volt
manapság talán 1 vagy 2 év, de az igazán szomorú az, hogy 2 év után el is halálozik"

Most is vannak 3-5 év garanciával WD merevlemezek, a RE, Red és Red Pro sorozatot érdemes nézegetni.

(#50) Payskin válasza Turmoil (#13) üzenetére


Payskin
tag

Ebben az időben a 40 MB-os HDD-ből még volt, amit csak dupla magas kivitelben sikerült megcsináli, azaz akkora volt, mint két full DVD meghajtó egymáson.

:K

Pont egy ilyen dupla magas, 40 megás MFM vinyóval kezdtem a "karrieremet" 1990-ben. Hozzáteszem, egy Műszertechnika gépben volt! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.