Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Versus


Versus
senior tag

Az a Home Premium meg mitől lett a legdrágább ?! :)

Premium Vintage

(#2) Thrawn válasza Versus (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Windows Vista Home Premium 92 300 Ft -> 60 900 Ft :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) Renwick válasza Versus (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Volt egy kis csere-bere. Tudtam, hogy azonnal kiszúrja valaki. ;)
Javítva, kösz.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#4) #19617792


#19617792
törölt tag

Egyre jobb árak. :R Egyébként az OEM verziók már alúlról súrolják a 20k-t, szerintem már megéri megvenni őket.

(#5) BiP


BiP
nagyúr

Az Ultimate ára nagyon közel van a Business-hez. Csak nem így akarják az Ultimate felé terelni a vásárlókat?

(#6) gV válasza BiP (#5) üzenetére


gV
őstag

bennem is ez ötlött fel illetve nekem a basic is tul drágának tünik a premiumhoz képest

(#7) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nem csodálom, hogy alig veszik a dobozosokat, pofátlanul drágák az OEM verziókhoz képest. Viszont az OEM-ek egész "olcsók", főleg ha megnézzük mennyibe kerültek anno az XP-k.

(#8) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én örülök neki. egy éppen nem működő konfigomhoz van egy legál oem won xp + offfice xp-m, több mint 100k-ért vettem, oem..... igaz, helkyre fogom állítani a gépet, de már volt alatta kis hardvercsere utáni telefonos, ugyanmá aktiváljk-os....

na, akkor megfogadtam, hogy csak dobozos jön be az ajtón. és a dx10 miatt fog kelleni. 60-ért a home premium box kifejezetten korrekt. (szerintem)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Az Ultimate viszont Digital Locker Download-dal 20$-t drágult.... 320$ lett azaz 51200ft.... :) Az HomePremium OEM verziok árával pedig majd 10-15 körül leszek kibekulve...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

60k-ért korrekt a Premium.
Én 30-ért vettem 2007. márciusában az OEM-et.

(#11) Yooha


Yooha
aktív tag

Ezek a dobozos árak rettentő drágák! :Y
Eddig mindig csak az OEM árakat láttam, azok egész barátságosak. Ennyiért már érdemes legálisan hozzájuk jutni.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#12) v.tom


v.tom
őstag

Szerintem már lassan kezd egész normális árat ölteni a dolog. Mostmár emberi áron van az ultimate.

(#13) gorlin


gorlin
őstag

"hogy egy dobozos Windows-változatra nagyjából ötszáz OEM kiszerelés jut. "
Erről van szó a kutya nem vette meg,még így is drága ,de jó hogy a microsoft is észrevette hogy ezzel a magas árazással nem ér el semmit.Illetve eléri a semmit, szó szerint:)
De örülök hogy végre hasonló árban lehet kapni mint amerikában.Szerintem így sokkal több ember fogja választani,én megfogadtam hogy csak dobozos verziót veszek mert nem jó hogy egy alaplap cserénél vehetek új oprendszert,úgyhogy örülök hogy csökkentek az árak remélem folytatódik a tendencia.

[ Szerkesztve ]

(#14) #95561216


#95561216
törölt tag

Majd szóljatok, ha ötezer lesz az Ultimate :DDD

(#15) Gordiann


Gordiann
őstag

Ez várható volt mert hogy közeledik az új win, így már sokan úgy számítanak, hogy "na van az új gépem. Amig nem jön ki az új win, addig úgysem cserélem le, szóval vehetek OEM-et"
Így már azért talán valamivel jobban meggondolja az ember.
(nem akarok reklámozni, de az apple osx megjelenése napjától kezdve fullosan, dobozosan 33k Ft.... :R)

(#16) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Futok megvenni...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) azbest


azbest
félisten

hű de baromi olcsó :U

Úgy látom nem csak magyarországon ilyen szemtelenül drágább az amerikai árnál. Persze mikor beárazták még sokkal erősebb volt a $, biztos azért is ennyire látványos a különbség (nameg áfa ott nem tudom hoy van, de akkor is sokkal olcsóbb).

Elképzelhető, hogy az EU olyan okos, hogy az európai példányok után "védővámot" szed?

(#18) Narxis


Narxis
nagyúr

1 havi minimálbér a Home Premium. Nem csodálkoznék ha ezek után se csökkenne a kalózváltozatok mennyisége.

Thanos was right.

(#19) Agostino válasza Narxis (#18) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Viszont nem mindenhol ennyi a minimálbér, csak azért mert itt ennyi, még nem vihetik le arányosítva mondjuk 3-4000 váltóra. : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#20) Narxis válasza Agostino (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kínában miért tehették meg? Persze-persze, nagyobb ország, több ember, de akkor meg nem kéne sírni, hogy a magyarok így meg úgy...

Thanos was right.

(#21) lúzer válasza Narxis (#20) üzenetére


lúzer
veterán

ja, meg ott leszarják a szerzői jogokat, ott muszáj nyalni (paradoxon)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#22) lúzer válasza Agostino (#19) üzenetére


lúzer
veterán

mi már beérnénk a hivatalos amcsi árral, nem kell ide kedvezmény, de ez már pofátanság

de ugyanez vga-ra stb. igaz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23) Agostino válasza lúzer (#22) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ezen nem vitatkozom. Más helyzet, de mégis hasonlít: kinéztem magamnak egy DivX lejátszót. Odakünn 30 000 forintnak felel meg az ára, itthon 60 000 forintért árulják. Na, ez a nem mindegy.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#24) v.tom válasza Narxis (#18) üzenetére


v.tom
őstag

A minimálbér 69 000 Ft :D

(#25) Narxis válasza v.tom (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha nem adózol... :))

Thanos was right.

(#26) lúzer válasza v.tom (#24) üzenetére


lúzer
veterán

hurrá, akkor 22 nap helyett 20-at nyom le rossz hónapban a delikvens

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) azbest válasza Agostino (#23) üzenetére


azbest
félisten

Hát nagyon messze van amerika... ott a nagy óceán... és drágább onnan hozni mint egyenesen kínából amcsi kerülő nélkül :U

(#28) Geller72


Geller72
veterán

..a láncfűrészem alkatrészeit svédországban gyártották---assembled in usa...aztán megvettem magyarországon..pl..

(#29) BobChemistry


BobChemistry
őstag

és mi a különbség a dobozos és az OEM verzió között?
a dobozon kívül persze...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#30) Yooha válasza BobChemistry (#29) üzenetére


Yooha
aktív tag

Úgy tudom, az OEM a számítógéphez - pontosabban az alaplaphoz - kötött, másik gépre többé nem rakható fel, legfeljebb nagy macerával, utánajárással, ha pl. elfüstöl a géped. A dobozost meg felrakhatod másik gépre is, ha az előzőről leszedted - ez van a cikkben is. Hja, meg jár valami támogatás is a dobozoshoz, de ezt nem igazán értem, mert fórumban kérdezni mindenki tud. Lényeg a lényeg, a dobozos nem éri meg. :)

[ Szerkesztve ]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#31) Gave válasza #95561216 (#14) üzenetére


Gave
addikt

Ha kijott meg 2 generacionyi windows akkor lehet ,h lenne 5k-ert viszont micro mar nem fog hozza tamogatast nyujtani :D.

(#32) WonderCSabo válasza #95561216 (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akik tanárok vmilyen informatikai egyetemen, azok kb. ennyiért vehetnek asszem dobozosat. :) Persze állami támogatással.

BobChemistry: Azt hozzátenném, hogy a dobozos is egyszerre egy gépen lehet fenn legálisan. Mindez benne van a cikkben. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Számomra az bizonyul érdekes kérdésnek, hogy aki az SP nélküli változatot megvette jóval drágábbért, annak visszafizetik-e a különbözetet, vagy így járás?

https://www.coreinfinity.tech

(#34) delacct válasza sh4d0w (#33) üzenetére


delacct
tag

igyjárás komám.ómprémium amúgy tegnap véve 20200Ft vót.
Amikor legurul egy új csodamerci az is 80% többe kerül mint amikor kifutómodellként árulják.Az ,hogy te mikor veszed meg egyéni...

postázni nem postázok semmit

(#35) sh4d0w válasza delacct (#34) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A kérdés csak azért érdekes, mert így a MS azokat szivatja, akik tulképpen befuttatták a félkész rendszert...

https://www.coreinfinity.tech

(#36) Kraptor válasza Yooha (#30) üzenetére


Kraptor
őstag

Felrakhatod, csak aktiválással lesznek gondok:)

Dobozost annyi annyiszor aktiválod ahányszor akarod, de 1x csak 1 gépen lehet, míg OEM csak 1 gépen lehet. Magyarán ha veszel egy tök új gépet arra már nem rakhatod fel a meglévő OEM-ed ami a régin futott, ha pár dolgot cserélsz attol még elmegy az OEM.

(#37) werman


werman
tag

Ha lapot cserélsz akkor már win reinstall a minimum, csak az a kérdés hogy aktivációt meg lehet-e ismételni :F ha neten keresztül nem is de telefonon biztos,ha meg nagyon akadékoskodnak akko max azt mondod hogy beszart a régi alaplap.sorry my bad hungry nem beszélni mafyart :D

(#38) lúzer válasza sh4d0w (#33) üzenetére


lúzer
veterán

így járás, pedig de jó lenne visszavinni a 9800pro videókártyámat 90 ropiért

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#39) FTeR válasza Narxis (#18) üzenetére


FTeR
addikt

jujj, de demagóg.

egy 7 óra szórakozást kínáló játék már 15 körül van. ezzel szemben az os-t évekig használod. az xp-t pl sok-sok évig. egyéb ár/érték arányokról nem is beszélve.

az oem még mindig 25eHUF. ms-nek már így is alig van rajta haszna ($8/db).

[ Szerkesztve ]

(#40) FTeR válasza sh4d0w (#33) üzenetére


FTeR
addikt

ilyet mégis hol csinálnak?
valld be, h csak kötekedni szerettél volna.

(#41) lúzer válasza FTeR (#39) üzenetére


lúzer
veterán

de igaz

az oem még mindig 25eHUF. ms-nek már így is alig van rajta haszna ($8/db).
ezt honnan veszed?
1300 ft-ért jön be az országba, a többi ker. haszon + áfa?
akkor miért nem árusítják neten ennyiért? :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#42) FTeR válasza lúzer (#41) üzenetére


FTeR
addikt

mi igaz?

van róla elemzés,h ms-nek esetleg megéri vmi reklámos wint árulni, mert az a felhasználóra jutó $8 bőven behozható. nemtok linket.

nem 13 000?

(#43) lúzer válasza FTeR (#42) üzenetére


lúzer
veterán

mármint a minimálbér
demagóg, de igaz

8$ ~ 1300 ft

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#44) Narxis válasza FTeR (#39) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondd azoknak akik letöltik. :U

Thanos was right.

(#45) Narxis válasza Narxis (#44) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja igen. Azt nem mondta senki, hogy az OEM árai magasak, nyílván megéri, főleg egy új gép esetében. Én pl. a 4 éves gépemre már nem merek OEM-et rakni mert félek, hogy bármikor bekrepál.
A játékokkal való párhuzam tökéletes. A statisztikákból gyönyörűen látszik, hogy 15ezer Ft-ot senki(vagy csak néhányan) sem fog fizetni pár óra szórakozásért. Idén már lesznek, olyan nagy nevű játékok amik csak konzolra jönnek ki. Op. rendszer nyílván jóval többet ér mint egy játék, tovább is használja az ember. Általában addig használják amíg van hozzá support.
Erről a 8$-os haszonról nem hallottam, ellenben arról igen, hogy 2007-ben is elég nagy profittal zárták az évet Microsofték.

Thanos was right.

(#46) VladimirR válasza sh4d0w (#35) üzenetére


VladimirR
nagyúr

direkt igy volt kitalalva, ettol all fel nekik

(#47) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Most akkor konfighoz, vagy csak alaplaphoz kötött az OEM licensz? Egy ideje szemezgetek egy OEM Home Premiummal, de most alaposan elbizonytalanodtam. Egy hetes a konfigom, de nem szándékozom 2 max 3 évre venni oprendszert. Van jogtiszta XP Prof. SP2-esem, jó lesz az nekem.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#48) lúzer válasza Rossi (#47) üzenetére


lúzer
veterán

na most én úgy hallottam hogy egérhez is adnak oem-et (sőt biztos)
akkor az egérhez van kötve? ;] :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#49) sh4d0w válasza FTeR (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mondtam, hogy csinálnak ilyet - ámbátor a korai vevők nagy része biztosan pofás húzásnak tartaná...

https://www.coreinfinity.tech

(#50) FTeR válasza lúzer (#43) üzenetére


FTeR
addikt

szoftvereknél ez elég minimális. 1-1 win fejlesztése 2 év után kezd hasznot termelni, amiből nyilván a vista keményen kicsúszott...

mindig arra van pénz amire szánjuk, mindegy mennyit keresünk. azon is lehet nyavajogni, h 1k kenyér mennyibe kerül vagy 1l benzin...
ha géppel együtt vesszük az oem wint akkor meg kb 4 ezerbe fáj a dolog és még support is van hozzá (legalábbis dell árlista szerint...).

egyéb kereskedelmi szoftverekhez viszonyítva a win olcsó és nem csak az ár/érték figyelembe véve.

a dobozos verzió eddig tényleg drága volt, mivel nem követte a hw árcsökkenését, de ez érdekelje azokat akiknek a dobozosra volt szüksége. még ha 2 éven belül új gépet veszünk, akkor is jobban megérte 2 oem-et venni, mint 1 dobozost...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.