Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k_laci


k_laci
tag

jó ötletnek tűnik, így tovább ! túrjuk ki Mo.ról a vodát :DD

(#2) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tudsz esetleg adatokat, mekkora adatforgalom pl. egy óra skype beszélgetés?
Nálunk például a szűkebb családunk ingyen beszél egymással.
A mobilnet hozzáférésem viszont 2000HUF/50MB .

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) tildy válasza philoxenia (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos adatokat nem tudok. Viszotn az itthon kapható mobilinternet csomagok általában 5Gb esetén 6000Ft körüli áron, 10GB esetén 12 ezer forint körüli áron kaphatóak.
PErsze vannak olyan akciók, mikor pl. feleáron meg lehet kapni hat hónapig, meg ilyenek...
-------------------------------
Annak idején, hajdanában -danában, mikor még a norvég fjordok tetjén csücsültem... MEse abhagy, térjünk a lényegre, szóval mikor norvégiában voltam, szüleimnek nem volt , csak modemes internetük. Már nem tudom mennyivel ment, de talán 56kbps-el. Szitne midnen este skypeoztunk, bár néha azért beszaggatott. Nomármost a GPRS max sebessége is ekörül van , szóval semmi sem lehetetlen:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) philoxenia válasza tildy (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ilyen árnál olcsóbb nekem az ingyenesítés a legfontosabb
számokra.
Ráadásul a lakásunk környéke egyenlőre csak GPRS hozzáférést kap,
azon nem tudom működne-e a skype egyáltalán.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) philoxenia válasza tildy (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem még előfizetési díjat is kérnének akik ezt a mobilkészülékre biztosítanák. :(
Másrészt elvileg a gép segítségével most is megoldható a dolog.
A logout működött a mobilinternetről mikor áramszünet idején elment az ADSL kapcsolat, a skype-tnem próbáltam.
Külföldön viszont nem tudom, hogy lenne érdemes, talán kártyafüggetlen készülékről, helyi
prepaid kártyával.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) dragonfx


dragonfx
veterán

jó ötlet de amíg 3G-n megy csak meg mobilinternet kapcsi kell hozzá picsa drága lesz szerintem.Addig nincs jövője ennek.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7) tildy válasza dragonfx (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

WIFI-n is fog/tud. Kérdés kia d neked bárhol ingyen wifit?:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) concret_hp válasza tildy (#3) üzenetére


concret_hp
addikt

gprs:
elvi max: 8 x 20 = 160 kb/s
tipikusan 60-80 kb/s lefele, 20-40 kb/s felfele

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9) tildy válasza concret_hp (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Mikor mi tanultuk, még kb 56k-t mondtak rá:) PErsze ez függ a downlink/uplink aránytól is, nomeg a hálózat foglaltságától is.
De Igazad van., megpróbálom moddal javittatni azt a hozzaszolasom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Kobaljov válasza philoxenia (#2) üzenetére


Kobaljov
senior tag

PDA-n mérve: itt

(#11) philoxenia válasza Kobaljov (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Köszi, hát elég falánk lenne az olcsóbb mobilnetcsomagokkal. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

No pár dolog ami hirtelen még így félálomban eszembe jut:

A VoIP sávszélességek felépítéséről részletesebben infó (angolul) pl. itt

Az Index által írt forgalmi díjak kicsit furák, mivel az asztali modellnél is változnak a hívásdíjak a célország és a vezetékes/mobil felosztás szerint, nem egységesek, meg a Skype-Skype közti hívások korlátozása is percre, darabra (ez elvileg a mobilnetszolgáltató adatforgalmi korlátjától kéne csak, hogy függjön). A 3 egyébként azért tűnt már ki korábban is a többiek közül, mert már korábban kihozott havidíjas (majdnem) korlátlan 3G Skype csomagot, ha jól rémlik a CES-en emlegették is Skype-ék pozitív példaként.

A szolgáltatók átállása a percdíjas bevételeről az adatforgalmi díjakra, csomagokra hosszabb távon elkerülhetetlennek tűnik (cikkeztek erről is már többször, pl. itt, meg itt is), de ezt próbálják akadályozni/korlátozni mint ahogy Angliában is megtörtént tavasszal, ezek miatt is szállt be a Net neutrality vitákba a Skype az USA-ban. Van aki megpróbál némileg előre menekülni új szolgáltatásokkal.

3G/HSPA-nál nem tudom milyen minőséget produkál a kapcsolat magas pingje, a legutóbbi tesztben ahol néztem (asszem a hwsw-n), ez helyenként elérte a 300-as értéket is (plusz ha sokan használják azt a cellát amiben vagyunk akkor hogyan alakul a QoS, mennyire lesz megbízható).

A WiFi-n keresztüli mobilos VoIP-nál probléma még a WiFi relatív nagy fogyasztása, ez a hazai tesztekben is kijött: itt

Ja és persze mobil VoIP kapcsán pár éve múlva érdekes lehet a mobil WiMax is, ha már kiépül (vagy elbukik)

(#13) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

+ a hivatalos bejelentés részletesebb specifikációval: itt

(hmm adódik a kérdés: ha a Skype-val közösen adják ki, akkor más VoIP alkalmazás nem is lesz használható rajta? :) )

(#14) concret_hp válasza tildy (#9) üzenetére


concret_hp
addikt

mi már úgy tanultuk, hogy kezdetben 56K, mostanra amit írtam :)

öregszel :P ;)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15) dragonfx válasza tildy (#7) üzenetére


dragonfx
veterán

mindne szolgáltató becsatizuik a wifi rendszerbe ilyne modemeket ingyne kiosztés bp.le elsz fedve internettel mindenhol....és nagyobb távolságra is és amobilportot mindneki engedélyezi...de mondjuk ehhez nagy bizalom kéne....2 haverom is lopja a netet wifin 3mbitjük van ingyébe...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#16) tildy válasza concret_hp (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Így igaz, ötegszem. Csak "pont nekem" kicsit ciki rosszul tudni valamit :B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) omani


omani
tag

Azért fontos tudni a skype-ról hogy olyan mint egy p2p software. Elég ha el van indítva folyamatos adatforgalmat fog generálni, mivel a többi peer-el kommunikálva építi fel a hálózatot, cserél adatokat stb. Előző munkahelyemen pont a magas network forgalom miatt volt letiltva. Nem nagyon hiszem hogy ezt ki tudnák írtani a telefonra fejlesztett kliensből hiszen ez a skype network lényege.
Aki bele akar mélyedni a témába, az alábbi linken talál részletes analízist a skype által használt protokollról.

Azért a lényeg kiemelve:
"Skype is an overlay peerto-peer network. There are two types of nodes in this overlay
network, ordinary hosts and super nodes (SN). An ordinary host is a Skype application that can be used to place voice calls and send text messages. A super node is an ordinary host’s end-point on the Skype network. Any node with a public IP address having sufficient CPU, memory, and network bandwidth is a candidate to become a super node."

Magyarul ha supernode-é válik a telefonod szépen pengetheted más forgalma után is a jelentős forgalmi díjat a szolgáltatónak

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#18) Kantorpe


Kantorpe
tag

"Okos" telefonokra and pda lehet szerezni egy fring nevu programocskat.

Ez betud jelentkezni neked, skype, msn, googletalk, twitter es egyeb hasonlo helyekre es a mobiladrol tudod ezeket butykolni.
Termeszetesen kellhozza netkapcsolat, es nem csak mobilon, hanem pdan is hasznalhato.
Nekem bejon, ingyenes wifin skypelni mobilon keresztul, teljesen koltseghatekony es nemvagy a gep ele kotve. :))

Szoval ebben nagy ujdonsag nincs.

Ugygondolom ez a keszulekgyartoknak kedvez csak, hogy igy eladjak a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#19) Kobaljov válasza omani (#17) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Valahol olvastam korábban (sajna már nem emlékszem, hogy pontosan hol), hogy mobilnál megvan oldva, hogy sose lehessen supernode a készülék, úgyhogy ez a veszély szerencsére nem áll fenn.

(a "having sufficient CPU, memory"-val sem hiszem, hogy ezekre gondoltak volna)

[ Szerkesztve ]

(#20) tildy válasza Kantorpe (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Az újdonság ebben az, hogy ha kimész kiskunröcsögére, ahol lehet hogymég WIFI sincs , ámbátor mobilhálózat van, mégha lassú is, fogod tudni használni a telefonod voice over IP szolgáltatásra, amely perpill úgy néz ki , más skype user hívása esetén ingyenes, szemben ugye a 30-40 forintos percdíjjakkal. . Persze lehet egyszerűbb a normál gsm vonal, de ha ez elterjed....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) shift+ő


shift+ő
senior tag

Egyenlőre szerintem a mobil interneten keresztül a skype csak a külföldi hívásoknál, illetve skype hívásoknál éri meg.

Amúgy nem csak skypot, hanem bármely más SIP-es VOIP-ot (pl. neophone) lehet használni okostelfonokról, ugyanis WM-re már létezik több VOIP kliens.
Ezek általában már elmennek 64 Kbps-on, de ez a codec-től függ, minél kisebb a sávszél, annál gyengébb a minőség, tehát a GPRS ehhez kevés, ami nem is éri el igazából az 56 kbps-ot.

(#22) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Hmm a FAQ-jukban azért van pár érdekesség:

-The 3 Skypephone is dual band and therefore will not work in the USA

-Can you use SkypeOut? If not, Why?
The 3 Skypephone does not support Skype Out, as 3 already provides you with great value calling to normal phone numbers around the world.

-Does the 3 Skypephone support HSDPA?
No.

(#23) DarkByte válasza tildy (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

GPRS-el, EDGE-el nem lehet Skype-ozni, erről tanusíthatok mindenkit. :( Kevés a feltöltési sebessége. Tesómmal próbáltuk EDGE-el, ő mindent tisztán hallott, míg amit Ő mondott abból csak foszlányok értek át hozzám (ki lehet találni hogy az ő oldalán volt a mobilnet). Egyetlen egyszer sikerült stabil VoIP kapcsolatot csinálni akkor is egy OpenPhone nevű progi segítségével direkt kapcsolattal (semmi p2p) GSM kodekkel 8kbit/s-on.. és ezt most halál komolyan mondom. Azóta nem próbáltuk de akkor még Hamachi volt a közvetítő közeg, mostmár van fix IPm az albérletben, majd alkalmadtán megintcsak meg akarom próbálni.

Maga a Skype telefon egy hatalmas ötlet, pont emiatt hogy egyre olcsóbbak az adatcsomagok.. A Skype adatátviteli igénye nagyjából 8K körül van mp/enként. Ez ugye 2 másodpercenként 1MB.. egy 2GB os csomaggal ez 4000 perc beszélgetést jelent ami több mint 2 és fél nap folyamatos beszélgetés lenne. Ha belegondolunk hogy Windows Mobile platformra (sőt úgy tudom lassan Symbian-ra is) van Skype kliens, egy MDA-val karöltve már mobilan is határtalan lehetőségeink vannak, és ha ügyesen csináljuk marad is a Skype mellett másra adatmennyiség (a csomagok pedig amúgy is kúsznak felfelé, 2GB->5GB lett Pannon és T-nél is, Voda pedig "elvileg" korlátlan). Attól viszont félek hogy a szolgáltatók majd a VoIP forgalmat elkezdik szűrni, esetleg saját percdíjas verziót dobnak piacra és csak azzal lehet majd a hálózatukon telefonálni. :W

(#24) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent mi az, amiert a Skype ilyen nagy hype-ot kap? Egy teljesen zart protokoll, sajat magukon kivul semmivel sem kompatibilisek, raadasul a Skype az egyetlen szolgaltato.
Akkor mar sokkal inkabb SIP, annak van rendes tamogatasa (az N80ie-n is SIP kliens van, allitolag nem csak Wifin, hanem UMTS-en is mukodik).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) omani válasza dabadab (#24) üzenetére


omani
tag

A skype _jól_ működik. Külföldről skype-ot használok az otthoniakkal való kapcsolattartáshoz, sokkal jobb a minősége mint az MSN. Persze ez országonként - távolságtól függően változhat de amerre én jártam mindíg a skype volt a nyerő. Kollégám ausztráliából az msn-t találta jobbnak. Van skypeoutom, siman hívok minimális díjért otthoni mobilt, vezetékest, szóval igen költséghatékony.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#26) dabadab válasza omani (#25) üzenetére


dabadab
titán

"A skype _jól_ működik."

Eppenseggel a SIP is (Cisco, IBM, Siemens meg hasonlo cegek is keszitenek SIP cuccokat). Ha valaki nagyon el akarja rontani, akkor biztos el lehet, de nekem pl szolgaltato oldalon a voipcheap teljesen bejott (foleg azt birom benne, hogy rendes telefonon is mukodik: az ember a weben beirja a sajat telefonszamat meg a hivottet es utana csinal koztuk occso beszelgetest).

DRM is theft

(#27) Kobaljov válasza dabadab (#26) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Skype népszerűségének egyik oka volt, hogy technológiájából adódóan nem okozott neki akkora problémát a működés NAT-on, tűzfalakon keresztül, így az egyszerű felhasználók is működésre tudták bírni (a H.323/SIP-nél ezek okoztak problémákat)

(#28) Kobaljov válasza DarkByte (#23) üzenetére


Kobaljov
senior tag

EDGE-el még lehet jó vételi viszonyok, adatsebesség mellett, lásd #10

(#29) lorcsi


lorcsi
veterán

a UPC-nél hálón belül régóta ingyenes a hívás. persze alapdíj van, de az kb. olyan, mint a netelőfizetés a VOIP telóknál.
Minden mobil szolgáltatónak van már netes előfizetése, szerintem oida fognak átmenni az emberek -a jobb ár\értéket választva

(#30) Daanika


Daanika
tag

En ugygondolom hogy itt elsosorban a wifi-t kell nezni. mert amerikaba meg mas orszagokban lesetalsz az itcara es van internet. es nem a nyitva felejtett otthoni halozatok. hanem mert van es kesz. Pecs jo pelda erre. Ottis csak ugy van. ami jodolog. Itt az a lenyeg, ha mindenkinek skypephone-ja lesz, akkor lesz igazan koltseghatekony a dolog. Es termeszetesen legyen wifi a kozelben. Nemkell netre elofizetni. minek? arban akkor ugyanottvagy kb. A most piacra dobott skypephone kulturaltan nez ki. vegyel baratnodnek, anyudnak, apudnak es fel ev alatt behozza az arat.

(#31) gege71.hu válasza philoxenia (#2) üzenetére


gege71.hu
addikt

Bár nem ugyanez a cucc hanem egy fring nevu progival (FRING WEBLAP) amely több más (icq, msn, googletalk, twitter és még egy valag SIP voipcuccal - pl voipdiscount- együttműködik) chat/beszelgetos szolgaltatot integral a skype kb 8-10 perc beszelgetessel kb 500-800 kbyte forgalmat generál. Ha csak chat akkor mittomén 1 óra altt 200-300 kbyte.
Működik wifivel és GPRS/3G halozattal is (valaszthato fring csatlakozaskor, ill épp mi elérhető attól függ)
Ja..Symbianos telefonra és pda-ra (windóz mobile) is telepíthető a fring. PDA esetén ha nem mobil is akkor csupán wifivel megy.
Teszteltem/használom mindkettővel (Nokia n91 teló és Fu-Si PocketLOOX n560).
Az túlzás, hogy ez mindennapos használatra tökéletes hisz a hangminőség ma mobilon pl hagy némi kívánnivalót maga után (elég halk) PDA-n fülessel elég jó viszont.
Használtam skype-pal, és a voipdiscounttal is. chat részre mind tök jó (msn, skype, icq,).
A pannonnál 1500ért (céges) van mobil50MB vagymiaszösz. Az vmi olyasmi h 10 kbyteonként 2-3 ft., Eddig ez jelentősen nem dobta meg még a büdzsém terhelését. Egyelőre mint mondtam a minőségével van bajom. Pl békávén tuti használhatatlan a halksága miatt.
gege

(#32) tildy válasza DarkByte (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Anno normál 56k-s mdoemen is ment a skype, zezért gondoltam :B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Akkord


Akkord
csendes tag

Sziasztok!Kérdésem lenne,hogy a WM5-ös Skypon hogy lehetne kicsalni hogy a htc tytnem első kamerája webcamként szolgáljon?Vagy ehez nem elég fejlett a processzor?

(#34) MichaelSD válasza dabadab (#24) üzenetére


MichaelSD
őstag

Azért nagy a hype, mert nekik van az egyik legnagyobb felhasználótáboruk és így tudnak nyomulni. Szerintem se nem a legjobbak, de nem is a legolcsobbak.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#35) Rickenstein válasza philoxenia (#2) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Szoktam figyelni, kb. 24 kb/másodperc (12-12 fel-letöltés). Az 1440kb/perc illetve ~84 MB/óra

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#36) Maksifül


Maksifül
senior tag

Most, hogy így elszaladt az idő az adatalapú fizetős mobilinternetek felett lenne egy kérdésem.
Ilyen Skype Phone-t lehet-e idehaza internetezésre használni? Magyarán be lehet-e valahogyan állítgatni az internethez való csatlakozáshoz szükséges adatokat, pontokat, akármiket?
Sajnos lövésem sincs hozzá, hogy hogy lehet, vagy egyáltalán lehet-e ilyet tenni?

Tudna valaki segíteni ilyetén beállításokkal?
Ja, T-s 3GB-os mobilinternetet használnék benne.
:R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.