Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"A kiszemelt laptopra viszont csak a windows 8-at lehetett rakni."

Elárulnád, hogy ezt mire alapozod?
Nem kötözködöm, a kíváncsiságom kérdezteti. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) siskad válasza Vakegérke (#1) üzenetére


siskad
őstag

hogy érted hogy alapozom? A laptopon nem volt semmi. a neten meg azt írták, hogy csak a windows 8 al kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#3) Vakegérke válasza siskad (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Érdekeseket tudnak írni. Tudnád linkelni az oldalt? Főleg az a rész érdekelne, hogy CSAK Windows 8-cal kompatibilis.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Воланд


Воланд
titán

a kezdokepernyo az a start screen. amire te gondolsz az az asztal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) siskad válasza Vakegérke (#3) üzenetére


siskad
őstag

Nem volt konkrét oldal. Sehol nem írták a win7-et.

Woland_j2k: igen arra gondoltam csak elírtam, de szerkesztettem. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#6) szben05


szben05
tag

Nekem az tetszett a legjobban, hogy nagyon gyorsan bootol. Az viszont nem tetszik, hogy nincs start menü.

(#7) siskad válasza szben05 (#6) üzenetére


siskad
őstag

igen. sokkal gyorsabban mint a win7. meg nálam hamarabb összeszedi magát. nekem nem okoz gondot a start menü hiánya.

Xiaomi 13

(#8) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Persze hogy gyorsabb, mert csak "hibernál". Én próbáltam, nekem nem jött be. Alapból az mp3-at, képeket is azon a hülye csempés felületen nyitotta meg. Persze utána helyreállt a rend, winamp, IrfanView... Start menüt is lehet bele tenni külön programmal, majd most a frissítésben már benne lesz alapból is. Akkor majd felteszem újra kipróbálni, addig is a betonstabil win7, hibernálással.
Olyan meg nincs, hogy nem megy fel valamire csak a win8.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) Воланд válasza Victoryus (#8) üzenetére


Воланд
titán

nem lesz benne start menu.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) siskad válasza Victoryus (#8) üzenetére


siskad
őstag

sehol nem említették a neten a win7-et csak mindenhol a win8-at. abból gondoltam. mondom engem nem zavar, hogy nincs start menü...

Xiaomi 13

(#11) Neil Watts válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Neil Watts
veterán

A Secure Bootra gondol szerintem -ami kikapcsolható-, de jó lenne tudni a gép típusát. :)

Üdv. core2

(#12) toyone


toyone
őstag

Nem minden géphez van már Windows 7 driver. Például HP gépekhez már nincs. Egész egyszerűen lekerültek az oldaláról a meghajtóprogramok. Egy ideig a Samsungnál is ez volt ( már ismét elérhetőek a driverek). Szerintem erre gondolt, csak nem jól írta le. Telepíteni lehet,driverek nincsenek.
És azért nem mindent ismer fel kapásból a Win7.
Mellék infó hogy hardverazonosító alapján a gyártótól (pl Realtek) beszerezhetőek a win7-s meghajtók.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#13) Jhonny06 válasza siskad (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

99%, hogy bullshit

(#14) siskad válasza toyone (#12) üzenetére


siskad
őstag

igen erre gondoltam.

jhonny09: hp márkájú a gép, az előző hozzászóló írta:Például HP gépekhez már nincs. Egész egyszerűen lekerültek az oldaláról a meghajtóprogramok. nem hülyeségből írtam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#15) Samus válasza siskad (#14) üzenetére


Samus
addikt

Win7 például XP driverekkel is működik, egész könnyen rá lehet bírni, ha például a hálókártyához vagy hanghoz nincs driver.

A Start menü hiánya viszont elég fájó, egyébként nekem nagyon nem jött be a Win8, szinte semmit sem találtam meg benne, pedig nem vagyok egy elveszett egyén, szóval nálam felejtős. Lehet ettől még te rá fogsz harapni...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16) siskad válasza Samus (#15) üzenetére


siskad
őstag

ezt nem tudtam...köszi!

Xiaomi 13

(#17) Samus válasza siskad (#16) üzenetére


Samus
addikt

Ironikus a dolog. A régi asztali gépen behalt az XP (hat vagy hét év után, és nyúztuk rendesen, mindenféle rendszerbeállítással babráltunk anno, registy-t is sűrűn látogattam, szóval jól bírta), folyamatosan újraindult, csökkentett módban is töltés közben...a javítás helyett pakoltam rá hetest, a hardver bírta. Csak hát nem volt driver a hálókarihoz, és így nem is talált a hangkártyához sem, lusta voltam a pontos típusokat kinyerni Everest segítségével, így hoztam a gyári lemezt, amin '95-től XPig voltak meghajtók a deszkához. Csak a telepítők nem akartak elindulni, egyik sem, mondván nem támogatott oprendszer. Kompatibilitási módban XP-SP2-vel mindkettő vígan feltelepült, majd kézzel megkerestem a driverfájlokat, mert a Win nem telepítette magától a hangkártyát, mert nem aláírt az illesztő (mondjuk a hangnak speciel a CD-n is rajta voltak az illesztői, csak a hálókártya volt telepítős, de az is csak egy bizonyos helyre másolta az illesztőket, és onnan akarta hozzáadni a rendszerhez, csak hét alatt ez sem ment magától). Pár kattintás után volt hang, a hálózattal több szívás volt, mert a kiválasztott helyen vagy ötféle driver volt, és nem emlékeztem ennyi idő után, hogy Intel, Realtek vagy Broadcom vezérlő lapul-e a deszkán, természetesen utóbbi volt, így harmadszorra a hálózat is összejött.

Az irónia, hogy a következő újraindításnál már a Windows Update ajánlotta a frissítéseket a kézzel felpakolt illesztőprogramokból...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) siskad válasza Samus (#17) üzenetére


siskad
őstag

jó sok munka lehetett.. :)

Xiaomi 13

(#19) Victoryus válasza Воланд (#9) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

igen, csak start gomb lesz.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) siskad válasza Neil Watts (#11) üzenetére


siskad
őstag

a gép tipusa: hp pavilon 15

Xiaomi 13

(#21) greenity


greenity
aktív tag

egy szóval nem mondja, hogy ne tegyél rá win7-et...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) Воланд válasza greenity (#21) üzenetére


Воланд
titán

jah, a drivereknel az os listabol meg ki tudom valasztani a windows 8-at es a... windows 8-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) siskad


siskad
őstag

Végülis én örülök neki, hogy ez így alakult. Eszemben sincs visszatenni a win7-et. Amúgy nektek melyik jön be jobban? Win7 vagy win8?

Xiaomi 13

(#24) Samus válasza siskad (#18) üzenetére


Samus
addikt

Csak leírva hosszú. Ha felismerte volna a hálókártyát, vagy lett volna benne Wifi, amit felismer, akkor még ennyi sem lenne. Win7 esetében nem sűrűn látogattam gyártók Support oldalát, ami alap lehet egy laposban, szinte mindig talált meghajtót hozzá, csak net kell neki. Én Windows 7 mellett állok. Szerintem nincs olyan a gépedben, amihez ne lenne illesztő.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#25) siskad válasza Samus (#24) üzenetére


siskad
őstag

Így, hogy már feltettem a win8jat nagyon jól elvagyok vele. Én emellett állok. Amúgy ha nem tetszene akkor ennyi válasz után megpróbálnám visszarakni a win7-et.

Xiaomi 13

(#26) pucz


pucz
senior tag

Asszonkám nótijához is csak Win8 driverek voltak. Ráment egy fél napom, míg összeszedtem hozzá a drivereket. De láss csodát, Win7 süvít rajta... :DDD

(#27) siskad válasza pucz (#26) üzenetére


siskad
őstag

Ha már így fél napig szedegetted össze a drivereket( :R ) akkor most kipróbálhatod feltenni a win8 at. :DDD :K. Mondom, nekem nagyon bejön.

Xiaomi 13

(#28) Rimuru


Rimuru
veterán

"Szóval aki azt mondja, hogy neki nem kell windows 8, az próbálja ki! Nagyon nagyot fog csalódni, de kellemesen."

Ki akartam próbálni, nem csalódtam. :U Felment virtuálisra, amúgy se veszem elő havonta egynél többször. :P

Vigyázat, csalok!

(#29) madgie


madgie
titán

"Szóval aki azt mondja, hogy neki nem kell windows 8, az próbálja ki!"

Ja, megvót, másodszorra is szubjektív hányinger, a csodálatason divatos modern UI meg mindig ezt juttatja az eszembe:

Semmi "élő" nincs az egészben, egyfajta egyszínű, sivár műanyaghatás uralja az egész kezelőfelületet. Hívjatok maradninak ,de ennél még a múlt évtized Aero Glass felülete fényévekkel jobb volt (ott sok volt ugyan a csicsa, de meg lehetne ízlésesen is csinálni). Itt már a telepítés végén lévő válassz egy színsémát résznél a "nyócbit" korszak jut az eszembe.

Mivel odaírtam, hogy szubjektív, természetesen elfogadom, ha más (szubjektív) hülyének tart emiatt és pont ellentétes a véleménye :))

colomb2: nekem meg pont GPT-re nem akart felkúszni, miközben azon a vinyón (GPT-n) előzőleg egy Win7 volt már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Rimuru válasza madgie (#29) üzenetére


Rimuru
veterán

Másnak se ment fel úgy, az előbbi hozzászólásomra válasz.

Vigyázat, csalok!

(#31) siskad válasza madgie (#29) üzenetére


siskad
őstag

Ezt azoknak szántam inkább akik ki se próbálták még, és úgy mondanak véleményt. :B

Colomb2: nekem nem volt vele gond, felment gyorsan. :)

Xiaomi 13

(#32) Rimuru válasza siskad (#31) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom ha hagyom neki hogy töröljön mindent és maga csinálja itt is meglenne, bár simán el tudok képzelni telepítés közbeni problémákat is, mégis csak Windowsról beszélünk. :DDD ;]

Vigyázat, csalok!

(#33) pucz válasza siskad (#31) üzenetére


pucz
senior tag

Köszi, kihagyom. Úgy vagyok vele, hogy Winfos nyóc nem való asztalira, meg nótira sem. Inkább érintőpanelos dolgokra, eszközökre.

Ezzel a 8-as winfossal elveszti a gép a sokoldalúságát. Szerintem...
Ami azt illeti, szerintem a Windows 7 lett a legeltaláltabb win os, meg szerintem ez a legstabilabb is. 98-ból már sokat nem kaptam, xp-ből pont eleget, hogy betegyem az instabil, fos rendszerek közé. Mióta kijött a Win7, azóta azt használom, meg ezt is fogom. Vagy ubi... :DDD

(#34) Воланд válasza pucz (#33) üzenetére


Воланд
titán

"Ezzel a 8-as winfossal elveszti a gép a sokoldalúságát. "

hogy mi?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) Def26 válasza Воланд (#34) üzenetére


Def26
félisten

Direkt kínzod magad? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36) Воланд válasza Def26 (#35) üzenetére


Воланд
titán

unatkozom :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) Samus válasza pucz (#33) üzenetére


Samus
addikt

Hogy az XP instabil? A szétbuherált gamer meg winter meg tudom is én milyen edition-ok lehet, de a gyári XP-k betonstabilak. Aki mást mond, annak hardveres probléma van a háttérben.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#38) greenity válasza pucz (#33) üzenetére


greenity
aktív tag

Egyet kell értsek Samusszal. Egyetemista éveimet xp-n és ubuntun töltöttem... semmi baja nem volt az xp-nek soha!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#39) pucz válasza Samus (#37) üzenetére


pucz
senior tag

Igen, az! Egy 4 magos, csúcskártyás (akkor, annak idején) gépnél hardver hiba? Eredeti OS, még csak abba sem lehet belekötni, hogy biztos tört.

Több munkamenet alatt szanaszét hullik a rendszer, dobálja azt a ratyi hiba hangot. Dobálja a kék halált...
Érdekes módon a 7-es OS simán ketyeg, akár évekig. Persze nagy terhelés, és sok használat mellett. Míg az XP egy keményebb munkamenet alatt széthullik...

Ja, még ezenkívül 2 gépen is ugyan ilyen lom volt. Szóval lehet elfogult vagyok, vagy bármi, de nekem ne mondjátok, hogy "mert milyen fasza, és betonstabil"...

Téma lezárva részemről.

(#40) Vakegérke válasza pucz (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Maradjunk annyiban, hogy szerintem a Windows 2000 a legstabilabb rendszer.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) greenity válasza Vakegérke (#40) üzenetére


greenity
aktív tag

Mondjuk jogos, ez embertől függ :D

Sőőőt egyébként géptől is :D
Anyum most elővett egy olyan lapost,ami évek óta használatban van, igaz egy újratelepítés így 3 év után nem ártana neki, szerintem, de ezen kívül jól bírja magát :) hjamm géptől is :D

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#42) akom


akom
senior tag

Windows-t és a stabilitást egy mondatban hallani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) Mr X válasza akom (#42) üzenetére


Mr X
veterán

A Vérpistik simán szétverik a rendszert, de ha alaki nem hekkeli ronggyá és a hardver is rendben van, akkor szépen muzsikál.

(#44) greenity válasza akom (#42) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem vagyok a win élharcosa, most sem arról írok, ettől még lehet stabil, ha kesztyűs kézzel bánunk vele és a legtöbb user így is tesz.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#45) Jhonny06 válasza Vakegérke (#40) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Win 7 elég jól sikerült, nem is értem egyébként, hogy miért erőltetik az emberek a Win 8-ra való átállást. Csak azért, mert az a legújabb, még nem kötelező használni..

(#46) Vakegérke válasza Jhonny06 (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a legújabb divat. Hogy nézne már ki, ha valakinél nem az lenne? :D
Részemről rühellem. Volt alkalmam eljátszani egy próbaverzióval, másnap rövid úton megszabadultam tőle.

Nos, én hűséges típus vagyok.
Mint mondtam, szerintem a legtutibb, ami Windows néven jelent meg, az a 2000. Biztos hülyén hangzik, de szinte éreztem a gondoskodását, és ha valami ordenáré balgaságot csináltam, akkor kiírta, hogy mentsek gyorsan mindent, ad 30 másodpercet rá, aztán megoldja. Úgy is lett, újraindította önmagát, és ott tartottam, ahol befejeztem.
Ha futnának rajta az új progik, új játékok, akkor ma is a szerelmese lennék.
Ne feledjük, hogy az XP erre az alapra épült. Sajnos közel sem annyira tuti, de most is XP alól írom soraimat.
Nos igen, Windows7. A másik winyómon az van, megkérték az árát. Kifizettem, mégsem használom napi szinten. Amolyan másodlagos szerepet tölt be. Ha úgy tartja kedvem, barátkozunk egy kicsit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) pucz válasza akom (#42) üzenetére


pucz
senior tag

Lényegében igen, igazad van. Dualboot-ot nem akarok, így marad a 7-es, ami a windowsok közül szerintem a legjobb, legstabilabb.

Most van pár cuccom, hozzágyűjtögetek még pár alkatrészt, és összeállítok egy ubis gépet. De igazábol az lenne a legjobb, ha benne lenne minden programnak, és játéknak a kompatibilitási listájában az ubi.. :))

(#48) Rimuru válasza pucz (#47) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez fordítva is igaz, olyan sok mindenhez nincs számomra normális alternatíva Windows alatt. (Az más kérdés hogy nem is vágyok rá, csak kíváncsiságból van fent Virtualboxban. Az lesz a baj ha valamihez kötelező lesz)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#49) madgie válasza Rimuru (#48) üzenetére


madgie
titán

Én már rég dobbantottam volna valami pofás linuxra, de a Lightroom számomra kikerülhetetlen "fotóilag", az adobe meg ugye win-re meg osx-re adja ki oszt csók :( (nem, nincs jó ópenszórsz alternatívája, sőt, szinte semmilyen alternatívája sincs)

(#50) Rimuru válasza madgie (#49) üzenetére


Rimuru
veterán

Zárójeles utolsó mondat. Csak annyit lehet tenni hogy dual rendszer (vagy virtualizálás).

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.