Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Anno nekem is volt Z323 asom :)

A studio monitort kultiválnám, de azért vigyázz vásárláskor, mert azokat nem mindig párban adják. Azért szerintem legalább 13-centis mélyközéppel szereltet vegyél minimum. A 10 centissel nem sokkal leszel előrébb mint egy akármivel. Persze a Genius és társaihoz képest egy DJ monitor nettó ég és föld.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#2) tserrof77


tserrof77
senior tag

Nekem 2008 decembere óta egy Ozaki WoW 2.2 dübörög otthon, isten tartsa meg jó szokását :DD Azt hiszem, bajba lennék, ha másikat kellene vennem helyette :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Volt Z323-asom, és nemrég ilyet vettem helyette, ég és föld, hogy ez mennyivel jobb.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) Samus válasza Lalikiraly (#1) üzenetére


Samus
addikt

Ha esetleg ajánlatod is lenne rá a felvázolt áron belül?

Csak párban néztem, természetesen, elsőre fura is volt, hogy fel van tüntetve, hogy az ár párra vonatkozik. Ahogy láttam, a darabonkénti árusítás a passzív monitorok között népszerű.

Néztem az említett Geniust is, sok jót olvastam róla, de gondoltam, kicsit komolyabb cuccra ruházok be, hátha kiszolgál 10 évig...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Lalikiraly válasza Samus (#4) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A Genius az itt röhej tárgya. Minden csak nem minőség. Nekem is volt, szerettem is, de tényleg belül valami irgalmatlan prosztó cuccok.

Ár értékben a Mackie CR4 továbbra is. Amúgy meg nekem Designban nagyon nagyon ott van szerintem. Elképesztő jól néz ki. Nézzél meg sok youtube videót róla :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#6) gondoni


gondoni
csendes tag

Hát, nem lesz egyszerű. Természetesen valahol muszáj lesz kompromisszumot kötnöd, hiszen ha a hifi-bogár elszabadul, hamar mélyen a málnásban, a negyedmilliós komponensek között köthetünk ki... :DDD

Persze nagyon sokat tud adni egy jó sztereó rendszer, emellett akár generációkat ki tud szolgálni, úgyhogy meggondolandó a kibővített költségkeret, vagy a fejleszthetőség szem előtt tartása (kisebb hangsugárzó + erősítő páros). Alapból én is a 2.0-t támogatnám, de írtad, hogy nem lenne annyira szempont a zene. (Azért egy jobb szettel előfordulhat, hogy megjönne a kedvetek valami közösen szimpatikus műfajban, nem?) :K

Nem tértél ki arra, hogy jelenleg mi a hangforrásod? Ha alaplapi chipset, akkor erősen javaslok 8-10000 Ft-ot elkülöníteni valami értelmes hangkártyára… esetleg ha van digitális hangkimenete, ezt az összeget át lehet csoportosítani egy digit bemenetes cuccba.

A költségkereteddel érdemes lehet megfontolnod a használt piacot (pl. itt a Hardverapró), jó dolgokat ki lehet fogni, és pont a hangcuccok nem igazán avulnak vagy használódnak el (simán kifoghatsz olyan motyót, mintha másfél-kétszeres keretből gazdálkodnál).

További irányokba, konkrétum nélkül pár alternatíva, mehet a net túrása, ha már úgyis itt a nyakunkon a Black Friday:

Nézz szét a mikro/mini hifi termékek között is, néha találni meglepően jól sikerülteket. Pl. egy ilyen van a konyhánkban: https://edigital.hu/mikro-hifi-rendszer/samsung-mm-e330-mikro-hi-fi-p216713

Szigorúan filmezésre megoldás lehet még a ma divatos soundbar-ok valamelyike, akár mélyládás szettet is kifoghatsz a keretedből (digit bemenet adott, általában Bluetooth is, szóval szólhat a telóról is).

Vagy: egy valamirevaló fejhallgatóból nagyságrendekkel jobb hangot kapsz, mint egy ugyanannyiba kerülő hangsugárzóból…

(#7) Cucuska2 válasza Lalikiraly (#5) üzenetére


Cucuska2
őstag

Váó, nagyon értesz hozzá!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) UnA válasza gondoni (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

"hiszen ha a hifi-bogár elszabadul"

Ez így van, de azt is fontos tudni magadról, hogy *tényleg* van-e olyan hallásod, hogy ez számít, vagy csak tetszenek a számok a műszaki leírásban... :)

(#9) gondoni válasza UnA (#8) üzenetére


gondoni
csendes tag

Ezért is nehéz konkrét terméket ajánlani, és ezért alapvető a személyes tapasztalatszerzés, hallgatózás bármiféle döntés/vásárlás előtt. A marketingesek/Kínában (a kettő együtt különösen) bármire ráírnak bármilyen számot... A marketinges legalább megpróbálja megmagyarázni, hogyan értsd azt, miért jó, miért fizess érte többet, hiszen ez a dolga. :D

Valaki tök jól elbulizgat otthon egy alsó polcos bögre-szettel vagy egy kihangosított telefonnal, míg más zokogva megy a Dunának, amikor az ötmilliós rendszere nem bontja ki kellően a koncertfelvételen a másodhegedűs E-húrjának a felharmonikusait.

Ha belőtted a saját szintedet-igényedet, akkor fogod tudni, hogy éppen milyen kompromisszumra kényszerülsz a keretedből, vagy már elérheted vele, hogy nem a rendszeredet, hanem a zenét hallgatod. (Esetünkben a film cselekményébe feledkezel).

Viszont, ha sokat hallgatózol, megtanulod, hogy mire figyelj, akkor előbb-utóbb csak megindul az a hifi-bogár! :DD

(#10) Samus válasza gondoni (#6) üzenetére


Samus
addikt

Arra már rájöttem, hogy ennyiért csak 4" mélyközepet kapok. Viszont az Edifiernek van olyan szettje (Edifier R1280DB), aminek van digitális bemenete, alaplai hangkártya a forrás, digitális kimenet van, optikai.

Jobban járnék ezzel? Földhurok biztos nem lenne, de vajon jobb a DAC a hangszóróban?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Na, alámerülök én is akkor a Logitech 2.1 VS. bármi jobb náluk, ami 2.0 bugyraiba.
Kb az összes Logitech 2.1 "megvolt" nekünk öcsémmel, több garnitúra X230, S220, de volt Z2300 is 3x, Z623 is szintén, majd az utolsót eladtuk, mert tesóm költözött Angliába.
De van otthon pár szettre való alkatrész.
Logitech support 5-ös.

Hely hiányában társasházba én is 2.0-kkal próbálkoztam, böhöm nagy Modecom SHF120U, aztán Creative Gigaworks T20, T40, és mit mondjak?
Kb. 10 éve nincs 2.1 szettem, de fájóan vágyom vissza. Tudom, buta fülem van, és a T20/T40 páros tényleg jó kis ketyere, de baromira hiányzik az, amit az aktív mélyláda adott pluszba.

A Genius 1250 mániát meg nem vette be a pocakom, hallgattam, megnéztem, másik Geniust is, de nem, köszi.
Akinek tetszik, akinek felfordul a gyomra a Logitechtől, 2.1-től, az természetesen vegye örömmel.
De ne győzködjön - hallgatóztam, olvasgattam eleget a témában. Nem vagyok vaskalapos, és beszűkült, de kb. kitapasztaltam hw/sw téren az informatika rám eső részében, hogy mi nekem a jó adott áron, ár/érték arányban.

Ennyi.
Vegyél újabb Logitechet, netán van "fa dobozos" Trust 2.1, Edifier, hátha bejönnek :)

[ Szerkesztve ]

(#12) alcsa


alcsa
senior tag

Nekem a monitorban épített két csipogó szolgáltatja a hangot jó pár hónapja, szóval ennél lennebb szerintem egyikkel sem leszel :DDD.

(#13) Lalikiraly válasza zolikaDB (#11) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát akkor már inkább Edifier, vagy Thoned & Vander. A Genius 1250 nekem is megvolt. Meg az 1200A is csak tényleg kókler munkák. Az egyik hangfal jelentősen hangosabb a másiknál. Az aktív résznérl a gomboknál kifúj a levegő.

Az érintett kolléga meg ha csak szigorúan újat akar és ennyi a költségkeret akkor a mackie maradjon és vegyen egy Sound Blaster 3-as külső hangkártyát. És akkor 40 ből megúszhatja. De amúgy egy Samu Soundbar is kijön ennyiből kékfoggal, dörömbölővel. De tényleg halgatni kell őket. Egyszer kétszer engem is elkapott a gépszijj HIFI ügyben... Több havi fizum bánta a semmit. :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14) Lalikiraly válasza alcsa (#12) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jah, ahhoz képest, ha a Macskád nyávog is jobb :DD

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#15) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Neked egy ilyen kell:
[link]
Aiwa NSX 999 MKII

Ezeket a gagyi 2.0, meg sok.1 eszközöket el kell felejteni.

Én is egy ilyet nyúzok. Kurva ritka, nehéz beszerezni. Vadászni kell. De megéri várni rá.
Én 3 éve 2.000,-ért!!! szereztem be, mert a tulaj hibásként árulta. Ugyanis a cd és a deck része nem működik... Nah mondom leszarom, csak az erősítő és a hangszórók legyenek hibátlan állapotban. :DDD

Ha egy ilyet meghallasz, el is fogod felejteni ezeket az aktív hangszórókat azonnal.
Még az alaplapi hangkártyával is szépen szól, hát még valami értelmesebb hangkártyával.
Garantálom.

Az ár változó, hisz mivel fehér holló, amint látni a példámon, meg a feljebb lévő linken is 2.000-40.000 között találsz, állapottól függően.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#16) zolikaDB válasza Lalikiraly (#13) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyen jó ez a Sound Blaster?
Komolyan kérdem, nézelődök régóta vmi hangkártya beszerzése ügyében.

(#17) Lalikiraly válasza Fr@nkieWilde (#15) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Menj már :D
Nekem NSX-S909 volt :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18) Lalikiraly válasza zolikaDB (#16) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én fejhallgatóhoz használtam és ég és föld az alaplapihoz képest. Sound Blaster Play 3.
Vagy a Sharkonnak is van kis USB külsője, azt is dícsérték. SB nél a driveren kívül nem szabad semmit felrakni mert fos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19) gondoni válasza Samus (#10) üzenetére


gondoni
csendes tag

Az adatlapod alapján majdnem ugyanaz az alaplapunk (nekem Pro4 nélkül), így tapasztalatból tudom, hogy ennek az integrált Realtek zajgenerátornak igen harmatos az analóg kimenete... És ezen biztosan nem javít a bizonytalan tápellátása, a gépházon belüli elektromos zajok, valamint az analóg összekötő kábel minősége/vesztesége.

Sajnos az Edifier-rel egyáltalán nincs tapasztalatom, így a neten tanulmányozva viszont szimpatikus, simán kinézem belőle azt, amit írnak róla.

Hát igen, ezek a hangszórók sem fogják átírni a fizika hullámterjedési és hangtörvényeit, ám ügyes mérnöki munkával, doboz méretezéssel egy kisebb hangszóró is becsülettel helyt állhat lentebb is. Ha nincsenek gyomor masszírozási, kanapé ugráltatási igényeid, és többre becsülöd az 50-60Hz környékén is a hanghűséget a 30-40Hz-es puffogásoknál és brummogásoknál, akkor elégedett lehetsz egy 4"-os hangszóróval is.

A 2.1-es rendszereknek a magas és a mély tartomány közötti sávval van nagy bajuk, nehéz ügyesen illeszteni őket, ráadásul kényesek a megfelelő elhelyezésre is. Pedig a középtartományra azért sokunk füle érzékeny, hiszen pl. a beszédhangok java itt tanyázik, és számos infót/érzelmet közvetítenek. Egy tucc-tucc zenénél persze örülünk, mert cseng is meg bong is minden, de egy hangszert azért illene felismernünk vele... :DDD

Fr@nkieWilde - Használt mini hifi téma:
Ugye-ugye?! :K Régen még tényleg megadták a módját, az ezredforduló környékéről egy Sony, Panasonic (neadj'isten Technics) is aláz minden mai csilli-villi bazári hangcuccot, mélyládástól, sok.1-estől! Mennyit csorgattam rájuk a nyálamat, akkor ezek újan simán 80-100ezerért mentek!

ZolikaDB: ennél az alaplapinál bármi jobb! A nyáron kiesett a külső hangkártyám, így "ló híján" használatba vettem, bekötöttem az - egyébként egészen jó - rendszerem elejére az alaplapit. Hát, AZONNAL a hardveraprón kötöttem ki, és inkább beszereztem egy dedikált hangkártyát (Xonar DX lett), amivel aztán egészen meg is barátkoztam. Az integráltnak egyetlen mentsége a digit kimenet lehet...

(#20) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én már kondicionálom magam erre:

Mackie CR5

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) Lalikiraly válasza gondoni (#19) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Akkor voltam marha mikor eladtam az SB play 3asomat. :W

Bocs a kettő hsz ért. Béndzsa voltam.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#22) Samus


Samus
addikt

Most megint itt vagyok, hogy egy lépést előre léptem, kettőt meg hátra. Írtátok a sound bar-t, van Creative Stage 30k pénzért, szintén jókat olvasok róla, csak nem tudom elhelyezni a hangszóró "rudat", a monitor alá nem lehet, elé sem (nagyon közel lesz), a fölé még csak-csak, de akkor meg felettem lesz...a meghallgatással vannak gondjaim, mert felénk nincsenek ilyen áruk...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) KISDUCK válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én még 2012-ben vettem otthonra egy Genius SP-HF 1800A-t (megnézni nem tudom pontosan a típust, mert nem vagyok otthon, de a képek és a leírás alapján passzol a típus), nem bántam meg. Nem vagyok audiofil, de szerintem korrekt a hangzása.

(#24) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

+1 a stúdió hangfalnak.

Saját tapasztalatom alapján én nem hallok különbséget, hogy digitális, vagy analóg kábellel kötöm össze a hangfalaimat (Ms20). Gondolom szűk keresztmetszet az alaplapi hangkártyám, viszont így is ég és föld a géniusz és társaival szemben. Mióta megvettem őket gagyi cuccokat egyszerűen fáj hallgatni, pedig ezek sem csúcs kaegória.

Egyébként ha lesz egy jó hangfalad, oda kell figyelned a források minőségére is, mert hallani fogod, hogy ha szar.

(#25) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azért egy jobb x-fi hangkártya is szükséges lesz, ha studio hangfallal fogod használni a sz.gépet.
Az hajtja nálam a microlab solo 6c-t. Próbáltam hangkártya nélkül, integrálttal, nagyon szar volt, nagyon hallgató a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#26) bobalazs válasza bobalazs (#25) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#27) Samus válasza KISDUCK (#23) üzenetére


Samus
addikt

Kövezzetek meg, de ez a Genius tetszik...árban meg úgy a fele a keretnek, és még mindig lehet kapni. Bár ez a 3 utas kialakítás gyanúsan olcsó ennyiért.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#28) CounterBoci válasza Samus (#27) üzenetére


CounterBoci
senior tag

(#29) villamos


villamos
őstag

Logitech: a legjobban túlárazott hulladèkszar... :DDD
Mondjuk nekem sincs jobb, Genius HF1250B... igaz, 8k -ra leárazva annyit talán megért...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#30) Samus válasza CounterBoci (#28) üzenetére


Samus
addikt

Oké, ez annyira három utas, mint én...

Az MS20 amúgy milyen? Ebben az árban abban van a legnagyobb mélyközép, és a tweeter is szokatlanul nagy akár a Mackie-hez képest is.

Illetve mi az a kettő hangerőszabályzó rajta?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#31) CounterBoci válasza Samus (#30) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Mint ahogy fentebb írták, ez relatív. Tudomásom szerint minden gyártó hifi cuccának van egy saját hangzása, ezzel szemben a studio monitorok egy az egyben visszaadják. Nem akartam sokat költeni, viszont szépen szóló logitech és társait még életemben nem hallottam sehol. Előtte ilyen kis hangfalam sosem volt, ez előtt volt wharfedale 10"-os top pár 15"-os méllyel :DDD de szerencsére kinőttem. Két végfok és aktív szűrő társaságában. Volt behringer top párom is és szebben szólt, mint a wharfedale-ek, ezért vettem meg tőlük a studio monitorokat. Relatív nagy hangerőn sem torzít, a mély és magas poti középállásből még nem került ki, ezen felül olyan részleteket fedeztem fel sok zenében, amikről nem is tudtam, hogy ott van :)

A két poti: két bemenetet külön szabályoz, mintha lenne egy kétsávos keverőd. Viszont ha a fülest bedugod, akkor csak az szól.

[ Szerkesztve ]

(#32) KISDUCK válasza Samus (#30) üzenetére


KISDUCK
addikt

és Samus:

Én nem értek a hangtechnikához, megtudnátok mondani, hogy mi ezzel a típussal a probléma?

(#33) dabadab válasza CounterBoci (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Tudomásom szerint minden gyártó hifi cuccának van egy saját hangzása, ezzel szemben a studio monitorok egy az egyben visszaadják"

Mondjuk úgy, hogy erre törekednek :) A pontos visszaadás a két nagyságrenddel drágább ATC monitoroknak se megy, de kétségtelen, hogy arrafele konvergálnak - a hifiknél meg a "jól dübögjön" ill. ennek valami szofisztikáltabb megfogalmazása a cél :D

DRM is theft

(#34) CounterBoci válasza KISDUCK (#32) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Tudjuk, hogy szinte minden gyártó hazudik a teljesítményről, viszont látni is a tényeket kiábrándító tud lenni. Jó esetben ez tud 2x15W-ot trafó alapján. Mellékes, hogy a hangszórók még azt sem viselik el jó szívvel. Még azt mondom, hogy a magason egy kondi ennyi pénzért elmegy. De hogy a középen is? A mély nincs is szűrve. Nem látszik a képeken, hogy a középnek zárt-e a kosara ha már nincs külön kamrában, de gyanús, hogy nem. Ez sem épp a legszerencsésebb. Középiskolás koromban építettem ilyen gagyi hangfalat. Tehát az a probléma, hogy ez nem is lehet jó. Majd a szakértők pontosítanak, én csak láttam már ilyet.

(#35) Samus válasza KISDUCK (#32) üzenetére


Samus
addikt

Leginkább az, hogy 3 utasnak van hirdetve, de a két mélyközép sorban vagy párhuzamosan van kötve a képekből nem tudom kivenni, a magas egy sima szűrővel van elválasztva. Hangvaltó véletlenül sincs benne. Ahogy nézem a végfokot, túl sokat nem szórakoztak a tápkörrel sem. A felépítése egyébként rendben lenne, én nem mondanám negatívumnak a zárt csipogót. De az tény, hogy a dizájnerek odarakták magukat, mert mocskos mód jól néz ki.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Manapság egyre kisebb a kínálat ezen a téren. 30-40 ezer forint alatt alig van pár gyártó, akik korábban fellelhetőek voltak.

Genius 1250X, 2000X, 2000A, 3000A, Microlab Solo 2, Solo 5, Solo 6, Solo 7, Edifier R1280, R1900, Modecom MC-HF24 és még lehetne sorolni.

Most ha leszűröm a kínálatot, akkor van a Genius 1250B, Microlabok sorra tűnnek el, maradt még a B77 (ami elvileg nem is olyan rossz), Modecomok kikoptak, Edifierből még szerencsére van választék.

Bánom, hogy anno csak kipróbálásra, tesztelésre vettem meg a 3000A-t, MC-HF24-et, Solo 2C-t. A Solo 2C 19 ezer forint volt 6 éve.

Harrrr!!!!

(#37) KISDUCK válasza CounterBoci (#34) üzenetére


KISDUCK
addikt

és Samus:

köszi a válaszokat! :R

szerk.: most nézem az előző hsz.-emben kétszer tageletem Samust CounterBoci helyett, látszik fáradt vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#38) dabadab válasza Ndruu (#36) üzenetére


dabadab
titán

A "rendes" gyártók (Mackie, TASCAM, Alesis ésatöbbi) low-end stúdiómonitoraival mi a baj? Azokból azért van ebben az ársávban.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39) Ndruu válasza dabadab (#38) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nincs velük baj, csak azokról a gyártókról írtam, akik az utóbbi 10 évben még aktívan jelen voltak a piacon, mostanra pedig kikoptak.
A stúdiómonitorokat nem ismerem, de nyilván a legjobb jó alternatíva, ha az ember komolyan foglalkozik a hanggyártással.

Harrrr!!!!

(#40) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

De ha a studio monitornál félretesszük a nem kis hhangminőség javulást, akkot is ott van a minőségi, stabil felépítés. Korrekt trafó, hangszóró. Tartósság sem elhanyagolható.
És szerintem már minimal felhasználásnál is javallottabb.
Egyik DJ barátomnak is említettem a Mackie-re annyi írt, hogy @eci jó. És kész. Mondjuk én a CR5 öt lestem ugye. Szeretem a nagyobb hangszórót.

Régen a Modecom nak voltak olyan piramis szerű hangfalai amiben 20 as mély volt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#41) gondoni válasza Lalikiraly (#40) üzenetére


gondoni
csendes tag

A stúdió monitorokkal nekem jórészt a kinézet a bajom, nem minden élettérbe lehet őket ízlésesen beilleszteni. Sajna nem hallottam egyet sem, de ha valahol, akkor náluk garantált, sőt egyenesen elvárás a színezésmentes forráshűség. Vannak, akiket pedig egyenesen zavar ez a sterilitás, akik inkább melegségre, zeneiségre vágynak.

Azért a nagy(obb) hangszórónak is megvannak a korlátai: nagyobb, nehezebb, lassabb, nehezebben vezérelhető a membránja, aminek a középtartomány látja a kárát. Kétutas rendszerben meg szoktak állni 16cm-es méret környékén, vagy több kisebbet kötnek párhuzamosan, így növelve a membrán együttes felületét.

Azért durva mély hangokat lehet kicsalni egy 16cm-es hangszóróból is, a kínálat túloldalán lévő extrém példa a nálam ketyegő Dynaudio A52-es polcsugárzó, ami mellől akkor adtam el a (szintén Dynaudio) mélynyomót, amikor észrevettem, hogy valamikor 2-3 hete elfelejtettem bekapcsolni, és nem is hiányoltam! :DDD
Na jó, az árára is szükség volt éppen, illetve panelben lakunk kisgyerekekkel, azóta ritkán van alkalmam úgy istenigazából elereszteni a gyeplőt...

(#42) nyuzoka


nyuzoka
tag

Én Edifier R1280T-vel csapatom.
Most 24K-ért best buy szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#43) guftabi96 válasza nyuzoka (#42) üzenetére


guftabi96
addikt

Én is R1280T-t használok 1 éve, szeretem :K

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#44) Samus


Samus
addikt

Találtam YouTubeon Mackie CR3 és Edifier 1280T videót (nagyon jól össze van rakva, rengeteg különböző stílusú szám, és menet közben van a váltás a kettő szett között). Kicsit csalódtam a Mackie-ben, de valószínűleg a Studio Monitorok nem az én világom lesz. Nagyon steril, az Edifiernek lágy, melegebb hangja volt, a Mackie pedig olyan semmilyen, mintha nem lenne benne élet. Igazából tanulságos volt számomra.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#45) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Megtaláltam a belvilágát: [link]

(#46) PuMbA válasza Samus (#44) üzenetére


PuMbA
titán

CR3-nak, ahogy a neve is mutatja 3"-os hangszórója van. Ne vonj le semmilyen következtetést a stúdió monitorokra vonatkozóan, mert semmi sem várható tőle :) Sima, multimédiás hangfalaknál 4" alatt nincs miről beszélni. Stúdió monitoroknál meg 5" alatt nincs miről beszélni. Ami ezeknél kisebb, azt figyelmen kívül kell hagyni, csak poénként léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#47) Samus válasza PuMbA (#46) üzenetére


Samus
addikt

Úgy gondolod, hogy a CR4 jobban teljesítene? Azzal az Edifier 1280DB van egy árban, nálam meg a lélektani határ teteje. Mondjuk nincs szükségem Bluetooth-ra, és nem tudom, hogy digitális bemenet kell-e...

Mondasz valamit, ugyanitt találtam CR4 és 1700BT összehasonlítást, nem nagyon érzékelek különbséget.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#48) D1Rect


D1Rect
félisten

Ajánlom a hifi topikot, onnan megtudhatod, hogy tök mindegy mit veszel, 10mft alatt minden szar.
Szóval whatever.
Régebben 10k körül a fadobozos genius volt a bestbuy, fogalmam sincs, hogy most mi lehet ami jó.

(#49) Samus válasza D1Rect (#48) üzenetére


Samus
addikt

Gondolom. Az autóhifi topikkal volt tapasztalatom hasonlóban (low budgetre kértem tippet, úgy 100k alatt (használt cuccokból!) ne is gondolkodjak...). Járok még pár kört, de nagyjából megvan az elképzelés :)

Már csak az analóg vs digitális bemenet dolgot kellene eldöntenem. Illetve eszembe jutott, hogy van nekem a szekrényben egy Asus Xonar U1 USB-s hangkártya, bár nem tudom, mennyire lennék előrébb vele, mint az alaplapival.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#50) Fr@nkieWilde válasza Samus (#49) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

És mi alapján van meg az elképzelés? Az otthoni zajkeltődön meghallgatott youtube videó alapján amiben két hangszórópárt mutatnak be?
Ez akkora butaság, mint amikor tv reklámban hirdetik és mutogatják, hogy xy tv-nek micsoda színei vannak. És ezt otthon a saját tv-den nézed...
Így aztán valódi, releváns infókhoz jut az ember...
Ha valamit tapasztalni akarsz, akkor azt személyesen kell megtenni.

Azt pedig jól írta, fent a kolléga, hogy ez ebben az ársávban, ezeknél a dobozoknál tök mindegy kb mit veszel.
Én próbáltam segítséget nyújtani, hogy a 90-es évek és ezredforduló eleje kompakt mini tornyok, ne adj isten egy kisebb hifi tornyai (Aiwa-nak, Sony-nak és Technics-nek voltak jó félék, ahogy fentebb is írta a kolléga) vagy egy értelmes sztereó erősítő + értelmes hangfal pár (amit mondjuk nem hozol már ki 40k-ból) sokkal jobb vétel ezeknél a mai design bullshiteknél.

Napok óta megy az őrlődés a nagy semmin. Huza vona pár, jóformán totál ugyanolyan termékről. Pár ezer forintocskák jobbra-balra pakolásáról. Miközben a bizonyos jéghegy legesleges legcsúcsát piszkálgatod a kisujjaddal (35k-val). Akik komolyan veszik a sztorit, azok egy pár banán dugót vesznek 35k-ért, és másfél millióért a kábeleket.

Ha mégis a kisdoboz mellett döntesz, alap, hogy lecseréled az alaplapi hangkártyát egy értelmes hangkártyára. Csak hát ez az, hogy az értelmes hangkártya is már bőven 40k felett van. Szóval ez így egy ördögi kör.

De pl azt sem tudni mire kellene a hangkeltő neked.
Film, zene - milyen zene, játék stb.?
Mert ugye alap, hogy így indulunk neki egy vásárlásnak, hogy mi lenne felhasználás. Hisz zenei stílusok is meghatározhatják, hogy mi legyen a hangkeltő.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.